Haftalık Astroloji Yazılarım

22 – 28 Ağustos Haftası Gökyüzü Enerjileri

Bu Hafta Gökyüzü Yine Dikkat Diyor!  

22 Ağustos ile 28 Ağustos arası haftanın enerjilerine vurguyu Mars” ve “Satürn yapacak. Geçtiğimiz Mart ayından bu yana süre gelen Mars ve Satürn’ün Akrep burcundaki yoldaşlıkları bu hafta tam kavuşum yapmaları nedeniyle astroloji açısından önemli bir haftaya işaret etmekte. Ani gelişen olaylara zemin hazırlayabilecek enerjiler bu süreçte maalesef daha tam kavuşuma ulaşmadan bile Doğu illerimizde çok üzücü saldırılar gerçekleşti. Şimdi ise Pazartesiden başlayarak özellikle Perşembe günü daha vurgulu olmak üzere saldırılara, terör olaylarına açık bir hafta geçirmemiz söz konusu.

Bu etki sadece bizde değil dünya açısından da riskler getiriyor. Avrupa da Londra ve Fransa, Amerika’da New York üzerinden sert hatlar geçmekte.

Haftaya göz atacak olursak;

Öncelikle bu hafta bireysel hayatlarımızda ilerlemek, sonuç almakta zorlanabileceğiniz etkilerle başlıyoruz. Önemli işlerinizi Çarşambadan itibaren dikkatli organize edin ve Perşembe ve Cuma günleri enerjilerin hassasiyet verdiğini unutmadan bu hafta görüşmeler, toplantılar, yönetim kadroları, devletle ilgili işler ve sonuçları uzun vadeye yayılacak başlangıçları Perşembeden itibaren mümkünse biraz bekletin veya dikkatli ele alın.

Haftanın en sert günleri, 25 ve 26 Ağustos olarak dikkat çekici. 24 Ağustosta Mars ve Satürn kavuşumu zorlayıcı etkiler verirken, 25 Ağustos Perşembe ve 26 Ağustos Cuma günleri gökyüzü kırmızı alarm vermekte.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her şeyden önce ne yazık ki terör olaylarına açık etkilerden geçmekteyiz. Yine üzülerek belirtmeliyim ki terörle ilgili hassasiyetler hafta boyunca oldukça etkin görünmekte.  Satürn Ketu (Güney Ay Düğümü) ve Neptün ile etkileşim içinde ve bu etkileşim suların bulanacağını, gerçekle düşünülen veya gösterilen arasında perdeler olacağını, bir konuyu anlamanın, onun gerçek yüzünü fark etmenin hayli zor olacağına işaret ediyor. Diğer yandan bilhassa Perşembe gününden itibaren Ay’ın ülkemiz haritasında gizli düşmanlıklar ve gizli işler alanında aktif olmasıyla terör olayları, gizli yürütülen işler, karanlık ve belirsiz iş ve konular açısından riskli durumlar söz konusu.

Bu hafta meşhur Mars Satürn kavuşumu gerçekleşiyor. Hint Astrolojisine göre Akrep burcunda ve ülkemizin 6.evinde yani düşmanlıklar alanında meydana gelecek olan bu etkileşim çarşamba gününden itibaren gerginliğin artacağına işaret etmekte.

Kavuşum Çarşamba günü gerçekleşse de, Perşembe günü gökyüzü çok sert ve gerilimli enerjiler içeriyor. Perşembe başlayan bu durum 26 Ağustos Cuma günü ve hafta sonu da kendini göstermeye devam edecek. Gökyüzünün sert etkilerinin başka bir yönü de bu hafta başlayacak bir durumun yakında gelecek olan 1 Eylül tutulması ile süreci uzatacağına işaret etmesi. Yani hem ülke açısından, hem de kişisel hayatlarımızda bu hafta başlayan konular 1 Eylül tutulmasının vereceği ek etkilerle uzun süreye yayılan durumları tetikleyebilir.

Terör olayları açısından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyük şehirler risk altında. Özellikle yollar, köprüler, ulaşım araçları ve ulaşım ağları, arabalar, kalabalık yerler, açılışlar, genç insanların bulunduğu yerler ve toplantılar gökyüzünün sert enerjilerinden daha fazla etkilenebilecek yerler arasında.

25 Ağustos Perşembe günü olabilecek olaylar, Cuma günü planlanan köprü açılışını ertelenmesine  neden olabilir veya Cuma günü yapılacak açılışta sıkıntılar olabilir. Kısacası bu hafta özelikle ulaşım noktaları, köprüler, metrolar, havaalanları, otobüs terminalleri ve benzer şekilde ulaştırmayla, arabalarla ilgili alanlarda Mars ve Satürn kavuşumu karışıklıklara, olaylara, saldırılara zemin hazırlama eğilimi vermekte. Allah ülkemizi, sevdiklerimizi ve milletimizi korusun.

Kişisel hayatlarınızda bu hafta en fazla dikkat etmeniz gereken gün Perşembe ve Cuma diyebilirim. Bu iki günü haftalık planlamanızda önemli bir toplantı, görüşme, bir başlangıç, sona erdirme, karar alma  açısından kullanmamaya çalışın. Kalabalık yerlere, ulaşım noktalarına dikkat edin derim.

Burçlar açısından bakacak olursak;

Öncelikle Hint Astrolojisine göre Akrep burçları, yükselen Akrep, Boğa ve yükselen Boğa olanlar daha dikkatli olsunlar. Akrepler için sağlık, fiziksel güvenlikleri ve sağlıklarına önem vermek yerinde olacaktır. İkizler, Kova iş ve meslek kariyer açısından, Boğalar ilişkiler ve ortaklı konular, Yay burçları düşmanlıklar ve ruhsal sıkıntılara, Oğlak burçları sosyal alanlar, Balık burçları uzun seyahatler ve yolculuklar, eğitim ve benzeri konulara, iş alanlarına, Koç burçları kazalara ve aksiliklere, Yengeç burçları ilişkiler ve çocuklarla ilgili konulara, Aslan burçları ailevi konu ve meselelere, Başak burçları, yakın çevreleriyle ilgili alanlara, girişimlere, kardeşlerle ilgili konulara, Terazi burçları ise maddi konulara ve ailevi meselelere biraz daha özen göstermek yerinde olacaktır.

Hafta boyunca korunma enerjilerine önem vermek yine yerinde olacaktır. Etkileri elbette değiştiremeyiz, bir anlamda olacak olan olacaktır ama kendi bakış açımız ve sağ duyumuzu yüksek tutarak  ele aldıklarımızı ve yaşayacaklarımızı dönüştürebiliriz.

Sosyal Medya hesaplarımdan özelilkle Instagram’dan korunma ritüellerini sıklıkla paylaşıyorum. Ayrıca haftanın etkilerini günlük olarak da daha ayrıntılı şekilde sosyal medya hesaplarımdan veya web sitemden hafta boyunca takip edebilirsiniz.

Facebook: Şebnem Ekşib ile Hint Astrolojisi

Instagram: Sebnem Ekşib (@sebnemeksib)

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *