GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

22 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖKYÜZÜ ENERJİLERİ

22 Haziran Çarşamba, Merkür Günündeyiz…

Çarşamba günü her ne kadar Merkür ile yönetiliyor olsa da günün etkileri daha çok Satürn‘den yana. Ay Oğlakta ve Satürn’den görünüm almakta. Sorumluluklar, hayatı fazla ciddiye alma, ele aldıklarınıza daha sert ve duygusallıktan uzak bakmak ana tema olarak aktarılabilir. Eğer halletmeniz veya düzenlemeniz gereken bir iş önemli bir adım varsa bugün yükümlü olduklarınızı daha rahat yerine getirme potansiyeliniz var. Satürn devrede olacağı için etkiler yumuşaklıktan uzak olmanıza neden olabilir. Ayrıca yasal konular, kamu işlerinde halledilmesi gereken konular varsa toparlamak adına günün enerjileri uygun.

Bugün ben merkezli olmaktan, etik dışı hareket etmekten uzak durmaya bakın. Kaçamak yapmak, bir işin ucundan tutmak veya içeriğini tam anlamadan biliyormuş gibi davranmak sizi zorda bırakabilir. Ayrıca planlama, düzenleme, organize etmek adına da destekli olacaksınız. Hedeflerinize yönelmek ve planlamak adına da enerjiler bizden yana olacak.

Ayın fazı ele aldıklarınıza iki yönlü bakmaya, size aktarılan bir konunun farklı yüzünü hissetmeye yatkın olmanıza neden olacak ki bir konuda çarpıklıkları, yalanları, farklı gösterilmeye çalışılan durumları çabuk sezersiniz.

Mars halen atmakaraka yani günün enerjileri içinde devrini yüksek tutmakta. Ancak geri hareketli. Bu nedenle fark ettiğiniz veya yakaladığınız bir duruma, kişiye savaş açmayın, doğru zamanı bekleyin. Bilhassa saat 13.00 civarında ay burç değiştirirken, zihinsel ve duygusal olarak kendinizi karışık hissedebilirsiniz. Bu saat aralığı ve civarında herhengi bir konuda başlangıç yapmak çok destekli değil. Öğlen 13.00 ile 15.00 arasında rutin işlerle uğraşın ama herhangi bir başlangıcı denk getirmemeye çalışın. Özellikle Oğlak, Kova, Yengeç, Akrep burçları bu saat aralığına biraz daha dikkat etmeliler.

Duygusal konular, hayır işleri, aşk veya ilişkilerle ilgili önemli bir durumu başlatmak adına bugün bekleyin. Günü daha çok işleri yönetmek, organize etmek, ciddiyet ve çalışma, tempo gerektiren konuları toparlamak için kullanmanız daha efektif olacaktır.

Sağlıkta ise bugün diz bölgenize, eklem yerlerinize ve bu bölgelerdeki ağrılara, kemik sıkıntılarına, enfeksiyonlara, ani gelişen boğaz veya üst solunum yolu rahatsızlıklarına dikkat etmekte fayda var.

Günün Etkin Burçları:

Oğlak veya yükselen Oğlaklar, Yengeç veya yükselen Yengeçler, Yay veya yükselen Yaylar, Balık veya yükselen Balıklar, Başak veya yükselen Başaklar, Boğa veya yükselen Boğalar günlük enerjileri daha yoğun yaşayabilirsiniz.

Daha Dikkatli olması Gerekenler:

Kova Burçları ile bilhassa yükselen Kova’lar, içe dönme, kendinizi gergin hissetmeye daha açık olacaksınız. Bugün daha çok yalnız kalmaya veya ele aldıklarınızı kendi başınıza halletmeye dönük olacaksınız.

Maddi Konularda:

Yay burçları daha şanslılar, Kova burçları dikkatli olmalılar.

Kariyer ve İş alanlarında:

Koç burçları veya yükselen Koç’lar, Aslan burçları veya yükselen Aslan’lar iş alanlarına, kariyer konularına, mesleki konularda yoğunlaşmaya dönük olacaksınız. Günü faal geçirmekte fayda var.

Sağlıkta:

İkizler burcu, yükselen İkizler, Aslan burcu, yükselen Aslan, Boğa Başak burcu, yükselen Başak metabolizmanız, bağışıklık sisteminiz adına biraz daha hassas olabilirsiniz. Fiziksel enerjilerini özellikle İkizler veya yükselen ikizlerin daha iyi kullanmaları ve kendilerini yormamaları daha uygun olur.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *