22 Nisan Cuma günü sabah 08.30 civarında Hint Astrolojisine göre Terazi burcunda  yani Terazi -Koç aksında dolunay “Purnima” gerçekleşiyor. Swati takımyıldızı Ay ile buluşmuşken başlayan Dolunay, bu yıldızın hava enerjilerini iyice vurgulamasıyla değişken koşullarda, ama beklenmedik biçimde adım atmaya yönelik olacağımız bir dolunay süreci bizi bekliyor.

İlişkiler ve ikili alanlarımızda dönüştürme isteğimiz vurgulanırken, Güneş Koç burcunda başlatma, hareket geçirme etkilerini tetikliyor. Dolunay genel vurgusunu aşk, ilişkiler ve evlilik alanları ile hukuki konularda belirgin kılacak. Mahkeme veya adalet konularında veya size adil davranılmadığına inandığınız bir konuda sonuç almanız, hak ettiğinize kavuşmanız söz konusu.

Dolunay süreçleri gerginlikleri artırarak, duygusal ve ruhsal dengeleri alt üst eder. Ele aldığınız her şeyi daha kontrolsüz ve tutku ile yapma eğiliminizde oluruz. Duygusal olarak fırtınalı hissetmenin yanında bedenimiz ve metabolizmamız hızlı ve aktiftir. Dolunay dönemlerinde özellikle dolunay günlerinde duygusal hassasiyetler nedeniyle hiç bir şeyi gözünüzde büyütmeyin. Bu dönemler her şeyin aydınlanması, gizli de veya kuytularda pek bir şeyin kalmaması adına olumlu bulunur. Bu etki arkanızdan iş çeviren birini gölgelerden çıkmak zorunda bırakabildiği gibi, yüzleşmediğiniz bir durum veya olayla baş başa kalma zamanlarına da işaret edebilmektedir. Terazi burcunda vurgulu çalışacak olan 22 Nisan Dolunayı sizi ilişkilerinizle ilgili konularda başta Terazi burçları olmak üzere (Ay burcu Terazi olanlar daha fazla) etkilenecekler.

Dolunay döneminde ilişkiniz açısından biraz daha temkinli olmak, her hangi bir sorun veya gerginliği büyütmeden ele almalısınız. Olaylar aniden kontrol edemediğiniz noktaya gelebilir. Öte yandan aşkta veya ilişkinizde belirsiz bir durum birden netleşebilir.

Sağlıkta tansiyon sorunu olanlar, kan basınçlarına dikkat etsinler. Böbrek taşları, kum dökme veya idrak yolları sıkıntıları açısından dolunay hassasiyetleri arttırırken, bel ağrılarına ve kas tutulmalarına dikkat etmekte fayda var.

Dolunay Cuma günü gerçekleşiyor. Pazartesi gününe kadar daha yoğun olmak üzere her türlü agresif faaliyet, bir konuda savaşmak, agresif konular veya mücadeleye geçmek, bir konuda duyuru yapmak bu süreçte desteklenmiyor.

Burçlara göre 22 Nisan Dolunay Etkisi

Koç burcu veya Koç yükselen

İlişkiler adına dolunay etkisini yoğun yaşayacaksınız. Ortaklı konular, iş bağlantıları, kontaklar, kontratlar adına ani gelen değişimler önümüzdeki hafta sizin için vurgulu olabilir. Bekleyen veya nisanın ilk haftası başlayan ama ilerlemeyen konularda bu hafta sonuç almanız söz konusu. Duygusal konular fevri hareket edebilirsiniz, hafta sonu boyunca dikkatli olun.

Boğa burcu veya yükselen Boğa

Mesleki konular, düşmanlar, rekabet ettiğiniz kişilerle ilgili ani gelişmeler söz konusu. İş alanlarınızda dikkatli olunması ve gardınızı almakta fayda olacak bir hafta geçirebilirsiniz. Uzun süredir içinizde biriktirdiğiniz konular, gizli kalmış alanlar önünüze tekrar düşebileceği gibi, kontrol etmeye çalıştığınız konularla ilgili gelişmeler sizin dışınızda yeni durumlar yaratabilir. Sağlığınıza dikkat etmek gereken bir hafta geçireceksiniz.

İkizler Burcu veya yükselen İkizler

İlişkiler, aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda gizli kalmış, anlaşılmamış alanlarla veya göz ardı ettiklerinizle yüzleşmek söz konusu. İlişkiler adına hassas bir süreç yaşanabileceği gibi sabrettikleriniz bir konuda ani bir değişim yaşanabilir.

Yengeç Burcu veya Yükselen Yengeç

Aile, ev, ebeveynlerinizle ilgili konularda dolunay etkisi önümüzdeki hafta boyunca sizin için öne çıkan konular olabilir. Kendi alanlarınıza dönmek, eviniz veya ailenizle ilgili konularda düzenlemek gereken işleri toparlamak adına dolunay süreci olumlu etkiler barındırmakta. Dikkat etmeniz gereken aile içi gerginlikler ve öfke patlamalarına veya gizli kalmış, konuşulmamış konularda geciktirdikleriniz artık önünüze çıkabilir. Bu etkiler önümüzdeki hafta da vurgulu olacak.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ve kısa vadeli planlarınızla ilgili ilginç gelişmeler, sürprizler yaşatabilir. Çevrenizle ilgili halletmeniz gerekenler daha fazla vurgulu olabilir ancak ele aldıklarınızı daha sakin ve dikkatli şekilde çözmeye gayret edin. Dengede kalmak bu süreçte zor olabilir.

Başak Burcu veya Yükselen Başak

Maddi konular, finansal alanlar dolunay sürecinde ve önümüzdeki hafta boyunca gündeminizde olabilir. Diğer yandan kendinizi ifade ederken bu süreçte dikkatli olun. Bir süredir sabrettiğiniz birine aniden biriktirdiklerinizi söyleme eğiliminde olacaksınız. Tanıtım çalışmaları düşünüyorsanız, pazartesiden itibaren organize edebilirsiniz.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Hint astrolojisine göre burcunuzda gerçekleşecek Dolunay, özellikle Ay burcunuz veya yükselen bu alandaysa yoğun şekilde etkilenmenize neden olabilir. Duygusal iniş çıkışların, kararlar vermenizin, önceden verdiğiniz kararları artık uygulamaya geçirme isteğinizin öne çıkacağı bir süreç yaşanabilir. Cuma günü önemli bir konuda adım atmayın. Önümüzdeki hafta boyunca duygusal olarak sakin olmaya çalışmak önemli. Diğer yandan ilişkiniz, partneriniz veya eşinizle ilgili bir konuda aniden bir durum açığa çıkabilir veya sonuçlanabilir.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Duygusal olarak hassas olacağınız bir süreç söz konusu. Kendinizi ifade etmek, gergin olduğunuzu hissetmeniz, fevri hareket etmek olası. Cuma günü takip eden hafta boyunca kişisel alanlarınız, kendinizle ilgili konular öne çıkabilir. Sakin olmak önemli olacak. Tutku ile hareket etmek, depresif iniş çıkışlar yaşamak olası bu nedenle duygusal olarak sakin olmak bu hafta sizin için önemli olacak. Ani kararlar vermeye eğilimli olacaksınız ama tutku ile değil, mantıkla hareket etmek daha akılcı olacaktır.

Yay Burcu veya Yay Yükselen

Sosyal çevreniz ve arkadaşlarla ilgili konular bu dönemde sizin için vurgulu olabilir. Sizi yoran veya zorlayan biri, bir arkadaş, hayatınızdan çıkarmanız gerekenlerle ilgili yüzleşme dönemi geçirirken, hedefleriniz açısından revizyon yapma döneminden geçeceksiniz. Planlarınız ani şekilde değişebilir.

Oğlak burcu veya Yükselen Oğlak

Kariyer ve iş alanlarında dönüşüm döneminden geçiyorsunuz. Kariyerle ilgili konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Süreçleri iyi yönetmeniz gerekmekte. Şartlar yeni dengeli olmanızı zorlayabilir. İlişkilerle ilgili otorite sembolü kişilerle diyaloglarınıza özen gösterin. Biriktirdiğiniz tepkiler aniden yüzeye çıkabilir. Duygusal konularda kontrol edemediğiniz gelişmeler söz konusu olacak. Bu hafta planları yeniden revize etmeniz gereken bir süreç söz konusu.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Hayata bakışınızla ilgili yenilenme isteğiniz bu süreçte öne çıkıyor. Koşullarınızı tekrar değerlendirmek, iş veya özel hayatınızda bakış açınızı gözden geçirmek söz konusu. Eğitim, kurslar, eğitim programları, seyahat ve organizasyon adına gelişmeler yaşanabilir. İş veya kişisel alanlarında beklediğiniz bir haber veya durum aniden aktive olabilir.  

Balık Burcu veya Yükselen Balık

Dolunay sizi duygusal ve zihinsel alanlarınızda kuvvetli dönüşümlere geçirebilir. Bir süredir duygusal olarak hassas olduğunuz bir konuda kendinizi daha farklı hissetmeniz, değişim yapma veya bir sonlandırma ile başlatacağınız yeni bir dönemi hayatınızda tetikleyebilir. Cuma günü ve hafta boyunca duygusal iniş çıkışlara daha açıksınız. Maddi konularda cesur adımlar atma potansiyeliniz yükselirken, kredi ve benzeri banka işlerinizde düşünerek ve planlı hareket edin. Sizi uzun vadede bağlayacak bir anlaşma veya sözleşme söz konusu olurken, koşulları iyi değerlendirin ve riskleri dengeli planlamaya çalışın.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *