Kadersel etkilerin devrede olduğu, genel bakış içinde oldukça sert bir dolunay enerjisi 22 Şubat Pazartesi günü aktive olacak. Cumartesiden itibaren etkisini hissettirmeye başlayacak olan Dolunay, Hint astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga eşliğinde pazartesi günü yaklaşık 20:18 de oluşacak.

Dolunay sırasında Hint Astrolojisine göre Başak burcu yükselirken, ülkemiz haritasında 4.evi vurguluyor. Başak burçları, Aslan ve Kova burçları dolunayın yüksek enerjisinden daha fazla etkilenecekler. Hint astrolojisine göre Aslan ve Kova burçlarında oluşan Dolunay hattı, duygusal olarak hassas ve gergin, fiziksel olarak ise hareketli ve sonuç odaklı olmamıza neden oluyor. Vedik sistemine göre sabit burçlarda gerçekleşen dolunay etkisi sonuçları uzun vadeye yayılan enerjileri açığa çıkarırken, duygusal olarak hırslı, mücadeleci etkiler içinde tutacak bizi.

Bireysel istek ve arzularımızın öne çıkması, aşırı gururla hareket etme ve meseleleri kişiselleştirme eğilimi artarken, dolunayın gerçekleşeceği Maha (Ay) takımyıldızı Ketu tarafından yönetilir ve duygusal düzeyde eğilmemeyi, kendi bildiğini okumayı, gurur ve egonun öne çıkacağını gösterir. İlişkiler üzerinde etkili olan dolunay fazları, kadın erkek ilişkileri adına gerginlikleri tetiklerken, iyi yönü ile sonuç alma ve tamamlama etkisi verir.

Şubat dolunayında Hint astrolojisine göre iki yıldız iş başında Maha ve Satabişha. Biri Rahu, diğer Ketu tarafından yönetilen bu yıldızlar, Rahu ve Ketu’nun da Ay ve Güneş’e eşlik etmesiyle hayatınızda büyük dönüşümlere, iş kariyer alanlarında beklediğiniz ve bekletildiğiniz durumların sonuçlanmasına, adım atamadığınız konularda daha cesur davranabileceğinize işaret ediyor.

Ülkemiz açısında 4. ve 3. evin yoğun şekilde aktive olacağı bu süreçte, 21 Şubattan itibaren, önümüzdeki bir haftalık süreçte başta güvenliğimiz ve sınırlarımız, komşularla ilişkilerimiz, iç dengelerimiz, terör olayları açısından dikkatli olmalıyız. Dolunay an haritasında 12. evin aktive olmasıyla kolluk güçleri dediğimiz polis ve ülke güvenliğinden sorumlu kişi ve alanlar açısından dikkatli olunmalı, organize suçlar, gizli sürdürülen terör hareketleri ve benzeri kapalı iş ve alanları gösteren konularda daha dikkatli olunmalı.

Dolunay etkisinin yoğun şekilde hissedileceği hafta sonundan itibaren 24 Şubatta kadar olan süreçte ulaşım alanları, başta hava alanları olmak üzere, gar ve terminaller, şehir merkezleri, devlet daireleri, ibadet yerleri, eğlence merkezleri, kamuya ait alanlarla, üst düzey kişilerle ilgili bina ve yerleşim yerleri daha yoğun şekilde risk altında.

Dolunay, normal koşullarda her ay gerçekleşen doğal bir süreçtir. Ancak Mars etkisinde ve kadersel enerjileri tetikleyen Rahu ve Ketu eşliğinde gerçekleşecek Şubat dolunayı, hayatımızda dönüş noktalarını tetikleyip bizi ani gelişmelere doğru iterken, kararlar almaya veya daha önce aldığımız kararları uygulamamıza da destek verecek.

Dolunay sırasında Mars Güneş’i görünümde tutacak. Otorite sembolü kişilerle ilişkilerinize dikkat edin. Pazartesi ile Çarşamba günü arasında yöneticiniz, patronunuz ile kurduğunuz diyaloglar, toplantı veya benzeri üst düzey görüşmelerde akılcı davranmaya çalışın. Eleştiri dozunu iyi ayarlamaya gayret edin. Boğa ve Terazi burçları bu süreçte kariyer ve iş alanlarında pazartesiden itibaren önümüzdeki haftadan itibaren daha dikkatli olsunlar.

Kova ve Aslan burçları dolunay etkisi ile daha tutkulu ve fevri davranma eğilimindeler. Karışık ve komplike işleri bu aralığa denk getirmeyin, esnek olmaya çalışın. Stresten daha yoğun şekilde etkileneceksiniz. Baş ağrısı ve migren atakları açısından risk altındasınız.

Akrep burçları, kıskançlık krizlerine dikkat etsinler Kontrol etme dürtünüz artacak ki ilişkilerde esnek olmakta zorlanabilirsiniz. Küçük meseleleri büyütmeyin.

Oğlak burçları vereceğiniz sözler sizi uzun vadede bağlayabilir. Ağzınızdan çıkana bu hafta dikkat etmek gerekmekte.

Koç ve Aslan burçları ilişkiler, aşk hayatınız adına bu dönem karışık enerjiler var. Duygusal alanlarda aşırı tepkisel davranabilirsiniz. Aslan burçları çocuklarla ilgili konularda çözümsel yaklaşmanız gerekmekte.

Başak ve Balık burçları, ilişkilerde iplerin kopması, ayrılık kararları gelebilir. Diğer yandan iş ve günlük hayatınızda rakip ve düşmanlara dikkat edin.

Yengeç burçları, maddi konular, aile ve ebeveynlerle ilgili konular öne çıkıyor.

İkizler burcu için dolunay yakın çevresi, aile ve yuva alanlarında etkili olacak.

Terazi burcu, hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına sonuca ulaşabilirsiniz. Duygusal alanlara odaklanacağınız bir hafta söz konusu. Durumları sakin bir şekilde ele almak doğru olur.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *