Bu hafta Mars burç değiştiriyor. Vedik Astroloji’sine göre Başak burcunda birçok gezegenin toplanmaya başlayacağı bir haftaya doğru gidiyoruz. Önümüzdeki 20 günlük dönemde birçok gezegen Başak burcunda kalacaklar ve enteresan etkileşimler gerçekleşecek.

Haftanın önemli etkilerinden biri de kuşkusuz hafta sonu etkin olacak Yeniay süreci… Vedik Astroloji’sine göre Başak burcunda Hasta takım yıldızında özel bir Yeniay bizleri bekliyor. 28 Eylül Cumartesi günü akşam saat 21:21 de (İstanbul’a göre) 11 derecede Hasta takım yıldızının 1. Padasında gerçekleşecek çok ilginç bir Yeniay döngümüz var.

Bu hafta Yeniay’a doğru giderken Ay iyice küçülüyor ve ışığı artık minimum seviyede. Ve Cuma günü de tamamen karanlık faza geçiyor. Bu faz tamamen ışıksız olan Ay’ın, Yeniay’dan önce çok hassas bir noktada olacağına işaret etmekte. Dolayısı ile haftalık enerjiler içinde Cuma ve Cumartesi günlerinin etkileri dikkat diyor, biraz daha iyi yönetilmesi gereken günlere işaret ediyor.

Salı günü Mars Başak burcuna doğru giderken 29 dereceye ulaşıyor ve Çarşamba artık 0 derecede olacak ki bu durum önemli. Başak burcu Türkiye’nin 4. Evini yani bizim iç alanlarımızı, iç dinamiklerimizi, gayrimenkul sektörünü, muhalefeti, muhalefetle ilgili özellikle muhalefet partileriyle ilgili konuları yada muhalif alanları temsil eder. Aynı zamanda doğal kaynaklar, toprak hareketleri, yer altı noktalar gibi konularla da çok bağlantılıdır. Yeni ay bu konularda önümüzdeki günlerin hızlı gelişmeler yaratacağına işaret etmekte ki kalabalık bir gezegen toplanmasının bu alanda neredeyse hizalanıp sıraya girecekleri bir haftaya hızla geçiyoruz. Haftanın ortasından itibaren hızlı gelişmelere açık olacağız ancak yeni ay döngüsünün değişimlere, bağladığımız şeylerin farklı noktalara geçebileceğine dair kuvvetli işaretleri de mevcut.

Diğer yandan Satürn geçen hafta geri hareketini bitirmişti ama hızlanmadı yani henüz ileri harekete geçmeçmedi. Bu haftanın sonuyla artık Satürn hızlanmaya başlıyor ve Ketu’yla çok yakın bir derecede kavuşum etkisi içerisinde. Satürn’ün hızlanması demek, hayatımızda karmik enerjilerin, bekleyen, duran, bir türlü hareket etmeyen, çok da kontrol edemediğimiz o kadersel ve karmik enerjilerin çok hızlı bir şekilde aktive olacaklarının işaretidir.

Değişken burçlarda (başak, yay, balık, ikizler) bu haftadan itibaren önemli gezegen hareketleri söz konusu. Değişken burçların özellikleri onlarla başlayan herhangi bir durumun sonrasında değişme potansiyelinin olmasıdır. Yani bu noktada enerji stabil değildir, her şey değişme enerjisi içerisindedir.

Bu nedenle Yeniay döngüsüyle birlikte bu hafta hayatınızda başlayan şeyler bilin ki değişecek. Toplumsal noktalarda, ülke gündeminde başlayan şeyler değişecek. Özellikle Perşembe gününden itibaren tamamıyla Yeniay döngüsüne geçiyoruz. Cuma günü ise Yeniay öncesi çok kritik bir nokta var. Cumartesi günü ise artık Yeniay gerçekleşiyor. Tüm bu süreç Türkiye’nin toplumsal alanlarını gösteren bir noktada ve Türkiye haritasının natal Mars’ın üstünde gerçekleşiyor. Dolayısıyla hem toplumsal hem de sosyolojik olarak hızlı gelişmelerin olacağı bir dönemin tetiklenme döngüsünü yaşayacağız. Artık bekleyen, duran, bir türlü ilerlemeyen bir sürü şey ekonomik, sosyolojik, toplumsal olaylar açısında, askeri konular tüm bu alanlarda çok hızlı gelişmeler var. Bunların ilk sinyalleri gelecek, bu sinyaller hızla başka bir şeye evrilerek önümüzdeki haftadan itibaren bize kendini göstermeye başlayacak.

28 Eylül Yeniay’ına bakacak olursak; Yeniay Haşta takımyıldızında gerçekleşiyor demiştim. Haşta yıldızı Savitar ile yönetilir. Bu yıldızın gücü bize aradığımız şeyi bulma yetkisi vermesidir ve aradığımızı elimizin içine bıraktığına inanırız. Yani mücadele ettiğiniz, uğraştığınız şeyleri tırnaklarınızla kazımak zorundasınız ancak mücadele ettiğiniz, uğraştığınız şeyleri size sunma yetkisi olan yıldızlardan bir tanesidir.

Diğer yandan ellerle de çok bağlantılıdır. Yeniay şifayı, elle yapılan şifa çalışmalarını, her türlü şifa, bioenerji çalışmalarını çok destekliyor. Bu süreçte evet Yeniay döngüsünde özellikle Cuma ve Cumartesi dünyevi konularda yeni işleri başlatmamız doğru değil ama enerji çalışmaları, ritüeller, özellikle bu Yeniay için şifa çalışmaları yapmamızda çok büyük bir fayda var. Bilhassa Perşembe ve Cuma günlerini bu tip çalışmalara ayırmanızı, en azından kendiniz için bunları yapmanızı önemle tavsiye ederim. Haşta takımyıldızının diğer bir noktası ise kazanç yaratmak, organize etme, düzenlemek vasıflarımızı artırır. Yani hedeflediğiniz, ulaşmak istediklerinizle ilgili bir detaylandırma yapma konularıyla çok bağlantılı bir yıldızdır. Planlamalar, düzenlemeler, toparlamanız gerekenleri gözden geçirme, kendinize dönerek kendinizde düzeltmek istediklerinizi idrak etme adına güzel etkiler var, harekete geçmek içinse yeni ay sonrası şartlar uygun olacak.

Unutmayın ki eğer tanıtım yapmak, bir açılış yapmak istiyor ya da bir konuda kendinizi göstermek istiyorsanız bunun zamanı Yeniay değildir bunun için her zaman Ay’ın büyümeye doğru gittiği döngüler veya dolunay süreçleri kullanılmalıdır.

Yeniay’ın takımyıldızı “Haşta” maddi alemde zanaatkarlarla çok bağlantılıdır. Elle ve el sanatlarıyla çok ilgilidir. Dolayısıyla yaratıcılık isteyen konuları, el sanatlarıyla uğraşan kişileri, el sanatlarıyla ilgili her türlü alanı, zanaatla ilgili her türlü alanı çok destekleyen bir Yeniay döngümüz var. Marangozlar, demir ustaları, elle ilgili iş yapanlar, kuaförler, el sanatlarıyla uğraşanlar çok destekleniyor. Yaratıcı enerjinizin içeride çok birikeceği güzel etkiler ortaya çıkıyor.

Haftanın Dengeleyici Renk ve Taşları

Mars kırmızı renk ile bağlantılıdır. Dolayısıyla bu hafta Mars’ın enerjisinin dengesizleşmesi kök çakrayla ilgili sıkıntılarımızı arttırabilir. Bu da bizim korkularımızı tetikleyen, hareket etmemizi, adım atmamızı zorlaştıran bir durum yaratır. Bu noktada endişe ve korku duygusu daha baskın hale gelme potansiyellinde ki bu nedenle haftanın etkilerini dengelemek adına Kırmızı ve Siyah genel olarak kullanabileceğiniz renkler arasında. Perşembe’den itibaren gül tonlarını ve yeşilin tonlarını huzurda, sükunette kalmak adına kullanmanızı tavsiye ederim. Taşlar için hematiti tavsiye ederim çünkü Mars enerjisini dengeleyen özel taşlardan bir tanesidir. Hematit, pembe kuvars, unakit bu hafta kullanabileceğiniz ana taşlar arasında…

Burçlara Göre Bu Hafta Ve Yeni Ay Etkileri

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç  

Ev alanlarında olmak hafta ortasına kadar size iyi gelir.

İletişim enerjinizin kuvvetli olduğu, koşturmalarınızın arttığı bir etkiyle haftanın ilk günü olan Pazartesi’ye başlıyorsunuz.  Sizin için haftanın genel etkileri biraz daha ailevi konular, gayrimenkul alanları, evle ilgili alanlar, ebeveynleriniz ve kendi yaşam alanlarınızla ilgili konular olarak öne çıkıyor. Özellikle Çarşamba’ya kadar olan kısımda mümkünse çalışmıyorsanız daha çok evinizde vakit geçirip, kendi alanlarınızda olmaya çalışın ki burası sizi daha çok rahatlatır. Eğer vaktiniz varsa yemek yapmaya, biraz daha evle ilgili, kendinizle ilgili konulara dönmeye çalışın. Çalışıyorsanız çok dışarlıklı olmadan, daha çok kendi iç alanlarınızda olmaya çalışarak bu süreci geçirebilirsiniz. Çalışan Koç burçları özellikle evle iş arasındaki dengeyi iyi ayarlamaları gerekiyor. Çarşamba gününden itibaren daha aktif, daha hızlı bir sürece gireceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta burcunuzun yöneticisi yer değiştirdiği için özellikle sağlıkla ilgili noktalara, kazalar konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Salı ve Çarşamba günlerini bu hafta çok iyi yönetmeniz lazım. Duygusal konularda Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri sevgilinizle, sevdiğinizle, eşinizle olan dialoglarınızda doğru hamleyi doğru zamanda yapmakla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Meseleleri büyütmeden ilerlemeye çalışın. Yeni bir ilişkiye başlamak, bir şeye start vermek için ve özellikle duygusal alanlarda bu haftanın enerjileri biraz daha bekle diyor sizin için. Bu tarz konuları Pazar gününden itibaren devreye almanızda fayda var. Pazar gününden itibaren sizin için daha rahat bir enerji başlayacak diyebilirim.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Acele ile Karar Vermeyin, Yeni Ay Sonrası Hızlanıyorsunuz…

Yeniay döngüsü, çocuklar, ilişkiler, duygusal alanlar, kişisel konular, hobiler, kendinizle ilgili alanları son derece aktif kılıyor. Bir süredir kendinizle ilgili yapmak istediğiniz ancak fırsat bulamadığınız, başkalarınız arkasını toplamaktan size fırsat kalmayan bir şey için önemli gelişmeler yaşanabilir. Diğer yandan bu hafta kişisel gelişimle ilgili güzel enerjiler var. Dolayısıyla daha çok dikkatiniz Yeniay enerjisi nedeniyle kişisel alanlar, çocuklarla ilgili konular ve ilişkilerde olacak. Ancak ilişkilerde bu hafta dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle Cuma ve Cumartesi partnerinizle olan iletişimde, konuşmalarda sakin olun. Meseleleri iyi yönetmek, çok abartmadan hareket etmeye doğru olur. Bir süredir ilişkilerle ilgili beklediğiniz bir şey, duran, ilerlemeyen bir konu çok hızlı hareket etmeye başlayacak ama Yeniay döngüsüyle acele kararlar vermeyin. Ekim’in ilk haftası sizin aşk hayatınızda ilişki alanlarınızda, hem de kişisel isteklerinizi gerçekleştirme hedeflerinizde çok hızlı gelişmeler var. Maddi konularda bu hafta özellikle Çarşamba ve Cuma arasında yatırımlarda yada adımlarda dikkatli olmanızda fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Ev Ve Gayrimenkul Konularında Bekleyenler Hızlanıyor…

Yoğun bir hafta. Öncelikle haftanın ilk kısmında Ay sizin burcunuzda seyredecek. Dolayısıyla Pazartesi ve Salı enerjisi sizin için önde olacağınız, tempolu günlere işaret etmekte. Özellikle Perşembe’ye kadar olan kısımda, maddi konular, parasal alanlar, bankacılık işlemlerine, yoğunlaşma potansiyeliniz hayli yüksek. Sözlerinize dikkat edin. Düşünmeden söz vermemeye çalışın. Bir süredir size verilen bir vaat, bir sözün hızlandığına şahit alabilirsiniz. Adımlarınızda ve girişimlerinizde dikkatli olmanız gerekiyor. Yazının başında Mars burç değiştiriyor demiştim. Sizin için bu değişim girişim alanında gerçekleşiyor. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri girişim yapmak için uygun değil, bekleyin. Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarınız ilgili konularda enteresan ve sizi zorlayan gergin gelişmeler olabilir. Yönetmeye dönük, organizasyona dönük, detaylara dikkat ederek bu süreci geçirmenizde fayda var. Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri detaylarda dikkatli olmanız gerekiyor. Cuma ve Cumartesi günleri birden fazla işi aynı anda yapmamaya çalışın. Bir alım satım işiniz varsa  evle ilgili, gayrimenkul alanlarınız ilgili vermeniz gereken bir  karar varsa bununla ilgili ilginç gelişmeler olabilir. Emlakla ilgili bekleyen işlerinizde hızlanma yeni ay sonrası olacak.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Yakın Çevreniz, Önem Verdiğiniz Kişilerle İlgili Gelişmeler Yaşayacaksınız.

Yeniay ve Dolunay döngüleri sizi her zaman çok etkiler ama bu sefer sizin için şöyle ayaklarınızın yere basacağı enteresan bir Yeniay enerjisi veriyor. Pazartesi’ye dikkat edin. Depresif etkilerin sizin için yüksek olduğu, o meşhur pazartesi sendromunun biraz daha yoğun hissedildiği bir gün yaşanacak. Salı gününde itibaren Ay artık sizin burcunuza geçiyor ve Perşembe gününe kadar burada kalacak. Ay burcunuzdan geçerken duygusal enerjinizi, frekansınızı yükseltecek, sizin dikkat çeken ve daha kendinizden emin bir şekilde hareket etmenize destek verecek. Yeniay döngüsü ise sizin yakın çevreniz, arkadaşlarla olan ilişkilerinizi hayli etkiliyor. Bir konuda, karar veremediğiniz bir durum veya sizin önünüze çıkan engeller konusunda artık daha net hareket edeceğiniz, hızlı gidebileceğiniz bir süreç var önünüzde. Duygusal konularda ise ayaklarınızın yere bastığı, detayları daha iyi gördüğünüz, kendi içinizde analizlerinizin yüksek olduğu bir farkındalık yaratacak size Yeniay. Parasal konulara dikkat edin. İhtiyacınız olmayan hiçbir şey alamamaya özen gösterin bu hafta.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Fiziksel Aktivitelerde Hafta Ortasına Kadar Tedbirli Olmak Gerekiyor

Burcunuzdan ayrılacak Mars’ın geçişi kas ağrılarına, spazmlara, kan basıncına dikkat gerektiriyor. Bu hafta ağır spor yapmamaya özen gösterin özellikle Salı ve Çarşamba günleri fiziksel olarak eforunuzu iyi ayarlayın. Duygusal kazalara, yanlışlıkla ağzınızdan çıkan sözlere, her türlü kırılacak potlara karşı bir parça dikkatli olmanız gerekiyor. Perşembe’den itibaren rahatlıyorsunuz ama Yeniay döngüsü başlıyor. Parasal konular, değerleriniz, değerlerinizle ilgili beklediğiniz gelişmeler, bir türlü ilerlemeyen konular, maddi alanlar hızlı bir biçimde gelişmeye başlayacak. Alacak verecek kısmına sadece bu haftadan itibaren başlayan bir döngüde önümüzdeki Ekim ayının ortasına kadar biraz daha dikkat edin. Borç verirken, kredi kullanırken, daha dengeli olmaya, planlı ve mantıklı hareket etmeye çalışın. Maddi alanlarda yukarıda belirttiğim konularda biraz daha dikkatli olmanız gereken bir hafta söz konu.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Yeni Ay Hızlı Gelişmeler Getiriyor

Yeniay burcunuzda gerçekleşiyor. Burcunuzda bir gezegen toplanması var. Mars’ın burcunuza hareket etmesi ve Yeni ay tetiklemesi ile sizin için yoğun bir hafta hatta önümüzdeki 20 günlük dönemde hızlı gelişmeler var. Planlı hareket edin bu hafta ve dikkatinizi iyi ayarlamalısınız. Her şeyi büyütmemelisiniz ve sakin hareket etmelisiniz. Kriz yönetmine hakim olmanız gereken bir süreç geçireceksiniz. Hayatınızda özellikle önümüzdeki 20 günlük döngüde bu haftanın sonuyla başlayacak hızlı gelişmelerin olacağı bir süreç var. Bilhassa bu hafta Perşembe, Cuma ve Cumartesi ticari konular, iletişim alanları, bir alım satım, bir kontrat, herhangi bir konuda konuşmanız, uzlaşmanız, sonuçlandırmanız gereken konularda dikkatli olmalı ve bu hafta acele etmeden işlerinizi koordine etmeye çalışmalısınız. Daha çok izleyin, detaylandırın, organize etmeye çalışın ama sonuç almak veya ilerlemek için şartlar çok hızlı değişebilir ki önümüzdeki hafta ay büyürken şartların olgunlaşacağını unutmayın. Ev ve gayrimenkul alanlarınız, ailenizle ilgili bekleyen bir konu bu alanlarınız hızlanıyor. Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak yormamaya, bu haftayı daha rahat geçirmeye çalışın çünkü enerjiler sizin üstünüzde baskılı bir etki oluşturma potansiyeli taşıyor, iç öfkeleriniz artabilir o yüzden hep dengede, sakin ve kendinizle kalmaya özen göstermeniz gereken bir hafta var önünüzde.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Rekabet Ettiklerinizle İlgili Vurgular Artacak

Yeniay sizin için önemli bir noktada. Düşmanlar, rakipler konuları çok iyi etüt etmek zorunda kalacağınız bir hafta sizi bekliyor. Bazı gerçeklerin öğrenmeniz, düşmanlarınıza dikkat edin ve rakiplerinizi hafife almayın. Sizden gizlenen bir şeylerin yavaş yavaş tarafınızdan fark edilmeye başlandığı bir süreç başlıyor. Bu hafta iş ve özel hayatınızda gardınızı iyi almanız gerekiyor. Diğer yandan iç hesaplaşmalarınızın, kendinize dönük olma enerjisinin yükseldiği bir süreç olacak. Bu nedenle haftanın ikinci yarısı Perşembe’den itibaren mümkün olduğunca kendinizle kalmaya çalışın, ne duygusal anlamda, ne iş anlamında, ne de dünyevi konularda hatta parasal alanlarda önemli kararlar vermeyin. Unutmayın ki bu haftadan itibaren parasal konularda, gelir gider dengenizi iyi ayarlamanız gereken yaklaşık önünüzde 25 günlük bir süreç var. Burayı iyi organize etmeye gayret edin. Hafta başında kariyer ve iş konularında hızlı gelişmeler olabilir, biraz daha dikkatiniz bu noktada olacak ama hafta ortasından itibaren rölantiye girip bu Yeniay sürecinde daha çok detayda, organizasyonda kalıp, adım atmak için acele etmemeniz gerekiyor.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hedeflerinizi Yeniden Gözden Geçirip Revize Edeceksiniz

Hafta başı bankacılık işleri, kredilerle ilgili hızlı gelişmeler var. Salı gününden itibaren uluslararası iş bağlantınız varsa, ithalat – ihracat yapıyorsanız, yayıncılık sektörü, akademik konular, eğitim alanları, planladığınız bir yurtdışı gezisi, yabancılarla ilgili kontaklarda Yeniay’ın size getireceği enerjilerle önemli etkileşimler yaşama potansiyeliniz hayli yüksek. Perşembe gününden itibaren kariyer ve iş alanlarında Yeniay’ın da verdiği volüm ile önemli gelişmeler olabilir. Yeni bir döngü sizi bekliyor. Özellikle parasal konularda, uzun süredir bekleyen, duran, sizi bekleten noktalar hızlanmaya başlıyor. Artık çok daha hızlı ve maddi konularda volümlü bir süreciniz başlıyor. Duran konular hızlanacak, çok daha rahat hareket edebileceksiniz. Ancak bu haftayı düzgün kullanın, iyi organize olmaya çalışın ve gelir gider dengenizi iyi ayarlamaya çalışın. Hedefleriniz, sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili noktalarda Yeniay size yeni destekler, yeni gelişmeler, hayatınıza önemli bir fırsat getirme potansiyelinde ama hızlanmak için bir sonraki haftayı beklemenizde fayda var.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Kariyer Alanlarınızda Yeni Gelişmeler Var

Yoğun bir dönem geçiriyorsunuz bir süredir. Kariyer ve işinizle ilgili bir çok gelişmenin ve bir döngünün başladığı bir süreç artık sizinle. Uzun süredir yürütmeye çalıştığınız iş kontaklarınız, yaptığınız görüşmeler, sonuç alamadığınız kariyer ve işle ilgili birçok nokta hızlanıyor. Çünkü artık hem Satürn sizi bu anlamda çok destekliyor ileri harekete geçtiği için, hem de Yeniay sizin kariyer ve iş noktalarınızı hareketlendirerek kariyerde yeni bir döngüye geçmenizi sağlıyor. Eğer çalışmıyorsanız burası statüyü, evlilikle bağlantılı noktaları da temsil eder. Dolayısıyla evlilik, kendi statünüz, belki yeni bir duruma geçme, statünüzün bir biçimde değişmesi tüm bu alanlarla ilgili önemli değişimlerin hızlı bir şekilde gerçekleşeceği bir dönemin içerisindesiniz. Ancak bu hafta hem duygusal konular hem kariyer alanlarında sakin olun, süreci yönetmeye çalışın, detaylandırın, hedeflerinizi belirleyin, neyi eksik yaptığınızı daha iyi anlamaya çalışın.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Eğitim Konuları Öne Çıkıyor

Bu hafta öncelikle Salı gününden itibaren ikili ilişkiler, ortaklı işler, proje çalışmaları tüm bu alanlarla ilgili yoğun bir tempo var. Bir teklif alabilirsiniz, işle ilgili yeni bir gelişme olabilir. Fırsatlara açık bir dönem var özellikle Salı ile Perşembe arsında. Perşembe gününden itibaren Yeniay’ın döngüsüyle özellikle Cuma günü sizin için biraz daha dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Eğer uluslararası ilişkilerle ilgili bir bağlantınız varsa, ithalat- ihracat olabilir, akademik olabilir, yaptınız bu işin yurtdışı bağlantısı, eğitimsel bir bağlantısı varsa Yeniay size yepyeni fırsatlar getirebilir. Bunun dışında hayata bakışınızın yeniden programlandığı, bazı şeyleri yeniden revize etmek durumunda kaldığınız bir süreç var önünüzde. Neyi neden yaptığınızı daha iyi anlamak durumundasınız. İç hesaplaşma yaşanabilirsiniz. Gerçekler adeta önünüze düşecek ama bunların aktive olması önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor. Duygusal olarak yoğun bir süreç, iş anlamındaysa daha çok dış kontakların, fırsatların, şansların bu anlamda sizin için çok revize olacağı, duran, bekleyen konuların hızlanacağı bir yeni ay döngüsü olacak. Giderlere dikkat edin. Ayrıca bir mal veya emlak gibi bir şeyi elinizden çıkarabilirsiniz bu dönemde.

Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Dönüşümler Geliyor, Duran Konular Hızlanıyor

Öncelikle burcunuzun yöneticisi Satürn’ün ileri harekete geçiyor olması sizin için bekleyen duran işlerinizin hızlanmasını sağlayacak. Sizi durduran, zorlayan, hedeflerinizin, ulaşmak istediklerinizin hızlandığını akışa geçtiğini göreceksiniz. Bir şeyleri gerçekleştirme, oluşturma, yeniden yapılandırma anlamında yoğun bir hafta var önünüzde. Yeniay size her şeyden önce büyük bir dönüşüm ve yeniden oluşturma etkisi veriyor. Sağlıkla ilgili noktalara biraz dikkat edin. Özellikle damar sağlığınız, mide ve sindirim sistemi, bağırsaklar buraların biraz daha iyi yönetilmesi lazım. Tansiyon probleminiz varsa bu hafta biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor. Hastane ve benzer konularda bir kontrolünüz varsa bununla ilgili ertelediklerinizi hızla ele almak durumunda kalabilirsiniz. Genel olarak haftanın Perşembe’ye kadar olan dönemi daha aktif, biraz daha işle ilgili konularda daha yoğun olacaksınız. Perşembe gününden itibaren hem duygusal alanlar hem dünyevi konularda daha sakin davranmanızda fayda var. Başkalarının kaynaklarından beklediğiniz bir para, miras, nafaka, komisyon konularının hızlanması, geçekleşmesi ve buradaki döngünün daha hızlı bir pozisyona geçip özellikle Ekim ayında bunun sonucunu almanızla ilgili önemli etkilerin açığa çıkmasıyla ilgili güzel vurgular var.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

İlişkiler ve Ortaklı Konular Bu Hafta Vurgulu

Yeniay tam karşı burcunuzda gerçekleşiyor. Haftanın ilk yarısı hem çocuklarla ilgili alanlar, ev, aile noktaları ile aşk, ilişkilerle adına yoğun etkiler var. Özellikle ilişkilerle ilgili bir karar aşamasında olabilirsiniz. Çünkü görmeniz gereken bazı noktalar artık önünüze düşecek. Duygusal konular ağırlıklı olmak üzere bir karar vermeniz söz konusu. Eğer kişisel gelişim ile ilgili bir şeyle uğraşıyorsanız ya da bu konularla bir uğraşınız varsa bunlarla ilgili çok güzel fırsatlar, belki yeni bir olanak, hiç beklemediğiniz bir yerden gelecek bir fırsat yaşayacaksınız. Şans etkinizin yüksek olduğu bir hafta geçiriyorsunuz. Yeniay döngüsü özellikle Perşembe gününden itibaren kendini hissettirirken, sizin için ağırlıklı olarak ilişkiler, eşiniz, eşinizle ilgili bir konu, belki iş ortaklığınız, partneriniz, hayatı paylaştığınız kişilerle ilgili önemli gelişmeler söz konusu. Değişim sürecinden geçiyorsunuz. Bu hafta plan yapın, organize olun ve negatif olandan uzak durarak kendinize vakit ayrırak güzel enerjilerle geçirmeye çalışın. Önümüzdeki on günlük süreçte önemli başlangıçlar yapabilirsiniz.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *