24 Haziran Cuma, Venüs Günündeyiz…

Sabah saatlerinde hareketli enerjiler güne hakim. Kişisel işleri toparlamak adına etkiler uygun. Bugün Ay; Mars tarafından yönetilen bir yıldızda ilerlerken, ayrıca Mars’tan da görünüm almakta. Bunun anlamı, kışkırtılmaya, çabuk sinirlenmeye eğilimli olacağız. Öğlen yaklaşık 13.00 e kadar olan dilimde hafif ve nazik işler destekli değil, aksine hareketli olmak, aktivite içinde bulunmak daha destekli. 

Bugün genel olarak ve bilhassa öğlen 13.00 e kadar ev işleri, temizlik veya iş yerinizde daha çok düzenlemeye dayalı veya sabır isteyen konularda rahat olamayız. Detaylı, nazik ve karışık, ele alırken incelik ve sabır gerektiren konuları başka bir güne bırakmak doğru olur. Günün enerjileri  yoğun mars etkisi taşıyor. Mars ise geri harekette olduğu için öfke veya hareket arzusu içe veya yakın çevreye yönelebilir. Sakin olmaya, ama durağan ve sıkıcı konuları pek de bugüne almamaya gayret edin.

Bugün almanız gereken bir eğitim veya kurs işiniz varsa, öğrenmek, eğitime başlamak adına destekli olacaksınız. Ama başladığınız şeyin çok da stabil ve sıkıcı olmaması lazım. Zira haz aldığımız, keyifle yapabileceğimiz konulara odaklanırken, mecburi olarak gördüklerimize dikkatimizi vermemiz zor olabilir. Anlayacağınız, günü eğer böyle bir lüksünüz varsa, daha çok keyif aldığınız konularla geçirmeye bakın.

Finansal piyasaları adına dalgalanmalara açık bir gün. İş yerleri, çalışma alanları açısından ani gerginliklerin yaşanma potansiyelleri, eskiden gelen konuların gündeme düşmesi söz konusu. Finans piyasalarında çalışıyor veya bu alanlarda işleriniz varsa, etkiler dalgalı ve dengesiz iniş çıkışlara yatkınlık veriyor.

Saat 13.00 den sonra Ay burç değiştirmeye doğru giderken, önemli bir konuda bilhassa devlet dairleri, resmi kurumlar gibi yeni ve sonuçları uzun vadeye yayılacak konuları başlatmayın. Toplantı veya benzer bir görüşmeniz varsa bunu daha çok sabah saatlerine denk getirmek doğru olur. Öğleden sonra bilhassa 15.00 den itibaren gereksiz gerginlikler veya yanlış anlaşılmalar yaşanması söz konusu. Dinlemek veya dinlemeye dönük olmak kolay olmaz. Bu nedenle katılmanız gereken bir görüşme, toplantı veya iş alanında öncelikle dinlemeye ve karşı tarafa da şans vermeye gayret edin.

Ay, 19.00 da burç değiştiriyor ve bu saatten itibaren 21.00 e kadar günü rutin işlerle değerlendirin. 20.00 ile 22.30 arası mistik enerjilerin açıldığı ve dünyevi alanlarda gergin ama ruhsal alemde kanalların daha açık, sezgilerin güçlendiği bir aralık var. Bu saat aralığını daha çok kişisel konular, dualar veya ruhsal çalışmalar ile değerlendirebilirsiniz.

Günün enerjilerinden En yoğun Oğlak ve Kova burçları etkilenecek. Kova burçları veya yükselen Kova’lar psikolojik olarak daha gergin olabilirsiniz. Çevrenizle iletişime dikkat edin ve mümkünse bugünü kendinizle baş başa geçirmeye çalışın.

Koç burçları, kariyer ve iş alanlarında temkinli olmanız, finansla ilgili kararlarda düşünerek hareket etmeniz doğru olacaktır.

Boğa burçları veya yükselen Boğa’lar, sabah saatleri daha çok duygusal ve iletişimle ilgili konulara öğleden sonra kariyer ve mesleki alanlara yönelmeniz söz konusu.

İkizler burcu veya İkizler yükselen, akşam saatlerine kadar olan dilimde sinir sisteminiz daha hassas olabilir. İletişim konularında dikkatli olmak yerinde olur. Teknolojik aletlerle ilgili sorunlar çıkabilir.

Yengeç burcu veya yengeç yükselen, İlişkiler, ortaklı alanlar, her türlü ikili ilişki alanınız, eşiniz, partnerinizle ilgili konular öne çıkacak.

Aslan burcu veya aslan yükselen, öğleden sonraya kadar günlük koşturmalar yoğun olurken, öğleden sonra bilhassa akşam saatlerinde eşiniz veya partnerinizle ilişkinize, iletişiminize dikkat etmekte fayda var.

Başak burcu veya başak yükselen, bugün aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konulara yoğunlaşmanız söz konusu. Ancak kişisel gelişim veya hobilerinize vakit ayırabilirseniz kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Terazi burcu veya terazi yükselen, aile ev ve yuva konuları öne çıkıyor. Ancak günlük işlerde özellikle temizlik veya detay isteyen konularda fazla zaman kaybetmeyin. Kendinize dönmek veya sosyalleşmek çok daha uygun sizin için.

Akrep burcu veya akrep yükselen, yakın çevrenizle kontaklar, iletişim ve haberleşme trafiğiniz, yoğun telefon görüşmeleri günlük rutininizde öne çıkabilir. Duygusal alanlarda destekli olmakla birlikte kendinizi çabuk gerginleşen bir ruh halinde hissedebilirsiniz. Esnek olmaya bakın.

Yay burcu veya yay yükselen, iş veya özel durumlar için uzun konuşmalar yapmanız gerekebilir. Maddi konularda işleriniz varsa sabah saatleri daha rahat etkiler var. Sevdiğinizle veya partnerinizle iletişime bugün dikkat etmek yerinde olur.

Oğlak burcu veya yükselen oğlak, akşam saatleri bilhassa 18.00 den sonra tedbirli olun. Duygusal konularda veya sizin için önemli bir alanda bu aralıkta adım atmak, başlangıçlar destekli değil. Bugün işlerinizi öğleye kadar toparlamak, 13.oo den sonra iş konularında, 18.00 den sonra da duygusal alanlarda dikkatli olmak yerinde olacaktır.

Kova burcu veya kova yükselen, gündüz saatlerinde sinirleriniz gergin olabilir, akşam 19.oo dan itibaren rahatlayacaksınız ancak bugünü daha çok rutin konularla geçirmek doğru olacaktır. Önemli başlangıçları bekletmeye çalışın. Sizin için yarın ki etkiler daha iyi.

Balık burcu veya yükselen Balık, bugün sosyalleşmek, çevrenizle kontaklar açısından uygun bir gün. Kendinizle kalmak, hareketsiz durmak sizi daha fazla etkileyebilir. Takıntılara izin vermeden, günü meşgul olmaya çalışarak geçirmek daha uygun olacak.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *