Vedik Astroloji İle 24 Haziran Haftası Gezegenler ve Burçlar Ne Diyor?

İletişim bu hafta önemli olacak. Öncelikle kendimizi ortaya koyarken bunu nasıl yapacağımızı iyi yönetmeliyiz. Bir konuda tartışırken ele aldığınız durumu ne kadar abarttığınızı iyi ölçümleyin. Ayrıca bu hafta detaylar tam bilinmese bile, olur olmaz konularda ahkam kesme hali artabilecek.

Duygusal ihtiyaçlarımıza dönük olabiliriz, kendimizi güvende hissetme arzumuz yükselecek.  Aşırı korumacı davranmadan, ailemizle ve yakınlarımızla diyaloglarımızda bir konu veya durumu kişiselleştirmeden ilerlemeliyiz.

Alınganlıklar bilhassa hafta ortasına kadar artabilir. Özelikle iletişimde öfke ile değil, empati kurarak diyalog içinde olmaya çalışmak haftanın etkilerini daha rahat geçirmenize destek olacaktır.

Bu haftadan itibaren Vedik Astrolojisine göre Mars Yengeç burcunda ve ayrıca bu hafta sonuna kadar Merkür ile yakın derecede seyredecek ki bunun anlamı Yengeç burçları başta olmak üzere su elementini yoğun taşıyan Yengeç, Akrep ve Balık burçları çevreleri ile iletişime dikkat etsinler.

Ticari konular, maddi alanlar, finansal işlerde, gayri menkul ve ev alım, satımları, emlak işleriyle ilgili halletmeniz gereken konularda riskli adımlar atmayın ve emin olmadığınız tam anlamadığınız ticari girişimlerde, deneyimsiz olduğunuz alanlarda acele etmeden işlerinizi yürütmeye bakın.

Mars Yengeç’te aşırı korumacıdır. Sürekli defans ve koruma ayarlarında kalmanız ilerlemenizi güçleştirir. Duygusal ihtiyaçlar artarken, bir yandan da duygularınızı ifade etmek isteyecek ve duygusal ihtiyaçlarınızı partneriniz bilsin arzusunda olacaksınız. Ancak bunu nasıl anlatacağınızı belirlemekte zorlanırken, bilhassa sevdiğinizle diyaloglarınızda konuşma hiç ummadığınız bir noktaya kayabilir.

Aile için gerginlikler, ebeveynlerinizle bağlantılı durumlar bu hafta hareketlenecek. Yakınlarınızı veya çocuklarınızı aşırı koruyayım derken bunaltabilirsiniz. Hiçbir şeyi fazla abartmadan dengeyi iyi ayarlamamız gereken bir hafta bizi bekliyor.

Haftaya ilişkiler açısından baktığımızda Perşembe gününden itibaren Venüs burç değiştiriyor. Ve değişim sırasında bir burçtan diğerine geçerken bir süre arafta zor bir derecede ilerleyecek. Özellikle İkizler, Yay, Yengeç ve Kova burçları ilişkilerine, sevdikleriyle diyaloglarına Perşembe’den itibaren Pazar dahil dikkat etmekte fayda var. Meseleleri özellikle Perşembe ve Cuma günleri fazla büyütmeyin. Partnerinizle illa çözmeniz gereken bir durum varsa bu hafta ikinci yarısı ilişkilerde olayların üzerine gitmek için şartlar uygun değil. Perşembe ve Cuma günleri partnerinizden beklemediğiniz tepkiler alabilirsiniz. Sorunları ele alırken bu nedenle bu iki gün başta olmak üzere dikkatli olun.

Diğer yandan geçmişe aşırı takıntılı kalmak, sürekli eskiyi düşünmek veya eski günleri özlemek bu hafta duygusal olarak bizi zorlayabilir. Geçmişle bağlantılı konu ve durumlara takılmadan, önümüze bakarak ilerlememiz gereken bir hafta geçireceğiz.

Perşembe gününe kadar Ay ağırlıklı Balık burcunda olacak ki duygusallığın arttığı bu aralığın ardından Perşembe’den itibaren Koç enerjisi haftaya hakim olmaya başlayacak. Hızlı çözümlemeniz gereken işleri perşembeden itibaren ele alabilirsiniz. Ama öncesinde duygusal ihtiyaçlar ve beklentiler daha yüksek olacaktır.

Haftanın günlük etkilerine bakacak olursak;

Pazartesi günü Ay Kova burcunda ilerleyecek ve Neptün ile yapacağı kontak zihinsel olarak bulanık olmamıza ve net kararlar vermekte zorlanabileceğimize işaret etmekte. Özellikle Kova ve Balık ile Aslan, Başak burçları zihinsel dağınıklığınız artabilir. Haftanın ilk günü anlaşma ve sözleşmeler, önemli ve detay isteyen bir konuya odaklanma adına gökyüzü bizi desteklemiyor.

Duygusal konular, hassas meseleleri de ele almak için haftanın ilk günü uygun değil.

Salı günü Ay Balık burcuna geçiyor ve Salı ile Çarşamba’nın tamamında Balık burcunda ilerleyecek. Duygusal ihtiyaçlarımız artarken, hassasiyetler, kırılganlıklarda yüksek olacak. Maddi konularda akılcı ve mantıklı karar vermeye çalışmak gerekiyor. Balık, Yengeç ve Akrep burçları yaratıcı enerjiniz yüksek ama geçmişte kalan konulara fazla takılı kalmadan bu aralığı tamamlamalısınız.

Perşembe günü Ay artık Koç burcunda ve Aşwini yıldızında konaklıyor olacak. Bu yıldız hızlı ilerleyen konuları, şifa alanlarını, güzellikle ilgili işleri ve her türlü başlangıcı destekler. Bu hafta başlatmanız ve çabuk ilerlemesini istediğiniz konuları Perşembe gününe alabilirsiniz. Emlak alım satımları, araba alım satımları gibi halletmeniz gereken konular varsa haftalık enerjiler içinde Perşembe gününden faydalanabilirsiniz. Ama sabır ve zaman isteyen, yavaş ilerleyecek işleri bugüne denk getirmeyin.

Cuma halen Ay koç burcunda fakat sert bir yıldıza geçiyor. Duygusal konularda Cuma günü dikkatli olmakta fayda var, Venüs’ün de derecesi çok sağlam değil. İlişkiler, nezaket gerektiren denge isteyen alanlar ve bu konularda atılacak adımlar Cuma günü destekli değil. Bugünü daha çok kişisel işleriniz, eğitimle bağlantılı konulara ayırarak geçirmek doğru olur. Cuma günü seyahatlerde, trafikte dikkatli olmakta fayda var.

Bu hafta Koç, Terazi burçları haftanın ikinci yarısı daha aktif ve sonuç almaya yakın olacaksınız. İlişkilerde Cuma gününe dikkat edin. Partnerinizle iletişimde şartları zorlamayın. Koç burçları ayrıca ailevi konular, ebeveynlerle ilişkilerine hafta boyunca dikkat etmeli.

Balık, Yengeç ve Akrep burçları perşembeye kadar kişisel alanlarınız, duygusal konular sizin için daha önemli olacak.

Boğa, Oğlak ve Başak burçları rutin konular, sosyal alanlar, çevrenizle kontaklar veya yakın çevrenizle bağlantılı halletmeniz gerekenlere dönük olacaksınız.

Kova ve İkizler burçları özellikle haftanın ikinci yarısı hızlı ilerleyecek ama sabırsız olabileceksiniz. Arkadaşlar, sosyal alanlarınız adına aktif bir hafta sizi beklerken, Kova burçlarının iletişim trafiği özellikle Perşembe cumartesi arası hayli yoğun olabilir. İkizler ise hafta başı Perşembe gününe kadar kariyer ve iş alanlarında yoğunsunuz ama hafta sonuna doğru kişisel işleriniz yoğunlaşacak.

Yay ve Aslan burçları ise perşembeye kadar duygusal gelgitlere, içe dönmeye daha eğilimli olabilirsiniz. Kendinizi ortaya koyma, işlerinizde dikkat çekme, ele aldıklarınızda çözüm bulma açısından Çarşamba gününden itibaren daha destekli olacaksınız. Maddi konularda bu hafta gelir gider dengelerinize önem verin.

Haftanın burç ayrıntılarına YOUTUBE KANALIMDAN  ulaşabilirsiniz.

Gönlünüzce bir hafta geçirmenizi dilerim.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *