DOLUNAY DEĞİŞİM İLE GELİYOR…

Dolunay her ay içinde gerçekleşen rutin bir astrolojik enerjidir. Güneş ve Ay’ın karşılıklı yerleşmesi ile oluşurken, Ay’ın merkez alındığı Hint astrolojisinde aslında yeni ay dönemlerine göre çok daha olumlu karşılanır. Ancak her dolunay aynı etkileri vermez. Zaten evren sürekli ve hızlı bir değişimden geçerken bir an bile diğer bir an ile aynı etkide değildir. Dolayısı ile her ay farklı etkiler veren dolunay enerjisini ölçümleriz.

24 Ocak Pazar sabaha karşı yaklaşık 03:45 de önemli bir Dolunay enerjisi yaşayacağız. Dolunay Vedik astroloji’ye göre Yengeç ve Oğlak burçlarındaki ay ve güneş yerleşimleri eşliğinde gerçekleşiyor ki buna Yengeç dolunayı da diyebiliriz. Bu etki güvenlik alanlarımızı, aile alanlarını, kendi iç güvenliğimizi, toplumsal konuları öne çıkaracak. Vedik astroloji sisteminde her şeyin bir an haritası vardır. Dolunay’ın başlangıç yani gerçekleşme anı haritası da bu nedenle önemlidir. Gece 03.45 de Akrep burcu yükselirken, Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay; Yengeç burcu, Oğlak burcu, Akrep burcu, Terazi burcu ve Hint Astrolojisine göre bu burçlarda bilhassa yükselen veya ay yerleşimleri olanlarda oldukça etkili olacak.

24 Ocak Pazar günü Dolunay gerçekleşiyor ve aynı günün akşam saatlerinde Ay, Hint Astroloji adına toplumsal kaosa neden olan Aşleşha takımyıldızına geçiyor ve Pazar akşam üstünden itibaren (yaklaşık 16.30 dan itibaren) Salı gününe kadar enerjiler oldukça sert ve keskin etkiler barındırmakta. Yine Hint astrolojisine göre Öncü burçlar arasında (Yengeç ve Oğlak) oluşacak olan Purnima, Terazi burcunda bulunan Mars‘ın da devreye girmesi ile ani olayları, gelişmeleri, kaotik durumları tetikleme gücünde olacak. Bu nedenle Dolunay etkisinin başlayacağı Cumartesi gününden itibaren Salı gününe kadar olan dönemde hatta hafta ortası çarşambaya kadar olan süreçte dikkatli olmak doğru olacaktır. Pazar öğlen saatlerinden itibaren kalabalık yerlerden uzak durmak, daha çok rutin işlerinize yönelmek, kişisel ilişkilerinizde şartları zorlamamak önemli olacak.

Pazar günü gerçekleşen Dolunayları pek sevmem. Öncelikle duyguları yüksek volümde tutan bu enerji ev içi gerginlikleri de tetikler. Yengeç aile ve ev alanlarımızla bağlantılı olduğu için ev içi gerginliklere dikkat etmek, olayları büyütme eğiliminde olacağımızı bilmek gerekli. Dolunayın etkisinin yüksek olacağı hafta sonu boyunca, özellikle kişisel alanlarınızda pireyi deve yapmadan sakin ve esnek olamaya gayret edin.

Dolunay başlatma etkisinde olacak!

Öncü burçlar, başlatan etkilere sahiptirler. Olayları başlatırken de şartların kontrolü çabuk değişme potansiyelinde olur. Mars devreye girmemiş olsaydı etkiler bu kadar keskin olmayacaktı ama evrenin savaşçı ve gergin çocuğu, Dolunay boyunca baş rolde olacak ve Güneş‘i görünümde tutarken, Ay’ın duygusal travmalarını arttırma potansiyeli taşıyacak. Merkür’ün dolunay sırasında halen gerileme pozisyonunda olmasıyla, en iyi hali ile iletişim ve çevremizle diyaloglar açısından yanlış anlaşılmalara hayli açık olacağız.

Dolunay sırasında, Yengeç burçları baş ağrılarına, migren ataklarına, ufak tefek kazalara karşı dikkatli olsunlar. Konuşurken veya durumlara müdahale ederken kesinlikle sakin ve sağ duyulu olmanız gerekmekte.

Oğlak burçları ise dolunayı takip eden pazartesi günü yönetim kademeleri ile olan ilişkilerine dikkat etmeliler. Fiziksel güç isteyen bedensel bir iş yapıyorsanız, kazalara karşı da dikkatli olun.

Terazi burçları, ilişkiler ve duygusal alanlarda gerginliklere açıksınız, eşiniz veya partnerinizle olan diyaloglarda hassasiyetler, yanlış anlaşılmalar, ani çıkabilecek gerginlikler yaşanabilir.

23 Ocak Cumartesi ile 26 Ocak Salı gününe kadar eğer acil değilse cerrahi hiç bir operasyon yaptırmayın. Kanama sorunları söz konusu olabilir.

Ülkemiz Açısından da Gergin bir Dolunay Yaşanacak!

Dolunay döneminde kalabalık toplantılar, yürüyüş ve gösteriler, açılış yapmak, siyasi veya kamu ile ilgili konular destek bulmuyor. Mars’ın devrede olması toplumsal konularda şiddet ve terör etkilerini besleyecek. Özellikle metropoller, kalabalık mekanlar, eğlence yerleri, yeme içmeyle ilgili mekanlar, restorant ve oteller, alış veriş merkezleri açısından riskli bir dolunay süreci söz konusu.

Burçlara Göre 24 Ocak Dolunay Etkisi

Koç burcu veya yükselen Koç:

Aile, ev ve ebeveynlerle ilgili konular öncelikle dikkat etmeniz gereken noktalar olacak. Aile içi gerginlikler yaşanabilir ki durumları büyütmeden ele almalısınız. Mide ve sindirim sisteminize ve yediklerinize hafta sonu boyunca dikkat edin. Duygusal konularda hassas olacaksınız. Alınganlıklar yaşanabilir.  Meseleleri kişiselleştirmeyin.

Boğa Burcu Veya Yükselen Boğa

yakın çevreniz açısından vurgulu bir dolunay süreci olacak Yakın arkadaşlar, kuzen veya kardeşlerle ilgili konular gündeminizde olabilir. Komşunuz veya bir arkadaşınızla ilgili anlaşmazlık uzun süredir sabrettiğiniz bir durum aniden patlama yaşamanıza neden olabilir ki geçmişe dayalı  konuları bu süreçte fazla irdelemeyin.

İkizler Burcu Veya Yükselen İkizler

Konuşmalarınıza, kendinizi ifade şeklinize dikkat edin. Sonradan pişman olacağınız sözler söyleme potansiyeliniz yüksek. Kazalara karşı da hassassınız ki sağlığınıza dolunay dönemi boyunca dikkat etmek yerinde olacak. Çocuğunuzla diyaloglarınızda sabırlı olun, partneriniz veya sevgilinizle tartışmalara açık olabilirsiniz.

Yengeç Burcu Veya Yükselen Yengeç

Genel olarak dolunay dönemleri sizi yoğun etkilerken, bu dolunay duygusal, fiziksel her yönden volümünüz hayli yüksek olacak. Enerjinizi dengelemek adına spor veya yoga yapabilirsiniz. Duygularınızı yoğun yaşama, geçmişten gelen konulara çabuk takılma ve duygularınıza odaklı olma söz konusu. Eşiniz, partnerinizle olan ilişkilerde hafta sonu boyunca bilhassa Pazar günü şartları zorlamayın ve sakin olmaya gayret edin. Baş ağırlarına karşı da ekstra stresten uzak durmak yerinde olacaktır.

Aslan Burcu Veya Yükselen Aslan

içsel gerginliklere ve ani öfke krizlerine yatkınlık olacak. Gizli işler, gizlemek istediğiniz konular, aşk alanlarınızda dahil olmak üzere aniden ortaya dökülebilir. Bu süreçte kalabalıklardan uzak ve sakin ortamları tercih edin. Evinizde olmanız daha doğru olur. Kalabalık arkadaş görüşmeleri, sosyal konular için uygun bir zaman değil. Kendinizle kalarak ve dinlenmeye gayret ederek Bu dolunayı planlamaya gayret edin.

Başak Burcu veya Yükselen Başak

Sosyal alanlar, arkadaş ilişkileri açısından temponuz artarken, grup ilişkilerinde gerginliklere karşı meseleleri büyütmeyin. Hedefleriniz ve yapmak istedikleriniz adına dolunayı takip eden hafta daha hırslı olabilirsiniz ancak şartları iyi görmek ve biraz sabırlı olmak kaydı ile. bir süredir üzerinizde yük gibi hissettiğiniz bir konudan kurtulma şansı da yüksek olacak.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Burcunuzdaki Mars’ın dolunay sırasında aktif olmasıyla gemileri yakma ve fevri davranma eğilimleriniz artıyor. Duygusal ilişkiler açısından daha net kararlar alma ve uygulamaya geçme açısından cesur olacaksınız. Odaklanmakta zorlanma ve kazalar açısından risk söz konusu ki trafikte ve evde dikkatli olun.

Akrep Burcu veya Yükselen Akrep

İç öfkelerin arttığı bir dönem olacak. Cumartesiden Salı gününe kadar içsel dengeleriz açısından hassas bir dönem var. Düşünmeden konuşmayın ve keskin kararları çarşambadan itibaren ele almaya bakın. Yolda ve yolculuk sırasında tedbirli olmak yerinde olur.

Yay burcu veya yükselen Yay

Dolunay size dönüşüm ve ani kararları uygulama isteği getirecek. Önce düşünün sonra hareket edin. Maddi konularda gelişmeler söz konusu. Elden çıkarmak istediklerinizi daha kolay sonuçlandırırken yeni başlangıçları hafta ortasına kadar bekletin. Aile ve yakın çevrenizle olan ilişkilere de özen göstermek doğru olacaktır.

Oğlak burcu veya yükselen Oğlak

Üst düzey işlerde, yönetim konularında, idari alanlarda tamamlanmasını beklediğiniz işler sonuçlanabilir. Ancak üst düzey görüşme ve diyaloglarda hassas olduğunuzu, erkeklerle olan ilişkilerde tedbirli olmak gerekliliğini de unutmayın. Riskli iş ve planarınızı düşünerek hayata geçirmek yerinde olacaktır.

Kova burcu veya yükselen Kova

Sağlığınız açısından dikkatli olmak yerinde olacaktır. Erkek figürlerinden gelebilecek sorunlara dikkat edin. Ele aldıklarınızda sakin olmak önemli olurken, bu süreçte dinlenmek ve zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormadan hareket etmek gerekecek. Size bağlı çalışanlarla ilişkilerinize dikkat etmek gerekebilir.

Balık burcu veya yükselen Balık

İlişkiler, çocuklar, partnerinizle diyaloglar, çocuklarınızla ilgili konular açısından bir çok konuyu ayrı olarak ele almak ve çözmek durumu söz konusu. Planlı olun ve bir düzen içinde hareket etmeye gayret edin. Çocuklara ilgili konulara dikkat etme yerinde olacaktır. Duygusal ilişkilerde beklediğiniz bir gelişme sonuçlanabilir.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *