Sert bir günden geçmekteyiz. 25 Ağustos Perşembe ve 26 Ağustos Cuma günleri gökyüzü gergin enerjiler vermekte. Hint Astrolojisine göre Başak burcuna geçen Venüs, geçiş derecesinde zayıf bir alanda ilerleyecek gün boyu. Öncelikle bireysel hayatlarınızda ilişkiler adına özellikle Başak ve Balık burçları, yükselen veya ayları burada olanlar duygusal konularda dikkatli olsunlar.

Venüs’ün Başak’a geçmesiyle ilişkilerde daha eleştirel, detaycı ve gergin olabiliriz. Daha önce takılmadığınız konuları gözünüzde büyütmeyin, detaylarda kaybolmayın. Venüs Başak birlikteliği piyasalar açısından da kısıtlama getirebilir önümüzdeki günlerde. Öncelikle Venüs bolluk ve bereket temsilcilerinden biri olarak Başak burcunda rahatsız ve kısıtlı olacağı bir alanda ilerleyecek. Yani hem duygusal konular, hem de maddi alanlarda temkinli ilerlemek gereken bir alandayız bir süre daha…

Bugün Gökyüzü sert etkiler veriyor. Ülkemiz adına bugün ve yarın yollar, ulaştırma, hava alanları, köprüler, metrolar ve her türlü ulaşım alanında hassas bir gün. Etkisi yarın da sürecek. Dolayısı ile hem terör olayları, hem de güncel yaşamımız açısından bugün ve önümüzdeki dört günlük süreçte dikkatli olmak gerekiyor.

Gökyüzünde büyük kare var. Yani gezgenler birbirleriyle kare dediğimiz sert bir etkide bağlantı kurdular. Bugün güncel hayatınızda ele aldıklarınızı zorlanarak ve mücadele ile sonuçlandırmak, aksiliklerle uğraşmak, ön göremediğiniz durumlarla karşılaşmak olası iken, bir yandan da gerilimli enerjiler bizi büyüten ve önemli deneyimlerle buluşturan etkileri de tetikler.

Bugün başlatacağınız önemli bir iş veya durum uzun vadede sizi uğraştırma, yorma ve sürekli engellerle ilerletme eğiliminde. Astroloji de başlangıçlar önemlidir. Dolayısı ile önemli bir işi başlatmayı, sonuçları uzun vadeye yayılacak bir konuyu bugün aktive etmeyi mümkün mertebe erteleyin. En azından akşam saatleri 19 a kadar olan döngü de genel enerjilerin sert ve fazlasıyla mücadeleye dönük olduğunu unutmayın.

Biraz akışa bırakmak gereken bir gün diyebilirim. Zira zaten zora sokamaya meyil eden etkilerin üzerine bir de siz kendinizi veya hayatı zorlamayın. Olmayanı bırakmak, ısrarcı olmamak, daha sakin ve esnek yaklaşımlar göstermek, kavgadan, tartışmadan özellikle kaçınmak, partneriniz veya eşinizle daha sakin yaklaşımlar içinde olmak önemli olacak.

Neptün ile Satürn arasındaki yine sert etki ki bir süre daha devam edecek. Aldanmalara, kandırılmalara, sahtekarlıklara açık kapılar bırakırken, güncel hayatta görünün aslında gördüğünüz olmayabilir. Yüzleşmediklerinizle ilgili büyük dersler geldiği gibi daha önce fark etmediğiniz, anlamadığınız, görmediğiniz bir durum, olay veya kişiyle ilgili önemli bir gerçeği öğrenme, fark etme yaşamanızda söz konusu. Hayat sizi bu aralar şaşırtmasın. Olaylara veya durumlara daha derinden bakmaya gayret etmelisiniz.

Bugün ve yarın arınma, temizlenme veya korunma ritüellerine önem verin. Konuyla ilgili ayrıntıları facebook ve instagram hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Yorumlarıma haftalık olarak göz atmak için;

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/15-gunluk-astroloji-yazilarim/316-22-28-agustos-haftasi-gokyuzu-enerjileri.html

Günün enerjileri büyük kareyi oluşturan burçlar arasında daha net hissedilecek doğal olarak, yani; Kova, Akrep, Boğa ve Başak burçları bu alanlarda yükselen veya Ay burçları olanlar bahsettiğim konulara daha fazla dikkat etmeliler.

Bunun dışında;

Terazi  burcu ve yükselen Teraziler, zihinsel olarak karışık olabilirsiniz. Bugün Ay geçişi sizin için gölgeli bir alandan oluyor. İç mutluluklarınız dalgalı olabileceği için iyi veya zor yaşadıklarınıza fazla takılmadan ilerlemeye çalışın. Olaylara takılma, endişe duyma eğiliminiz yüksek.  

Koç burçları veya yükselen, Ay burcu Koç olanlar, konuşmalarınıza dikkat edin. Ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyması gereken bir gün olacak. Özellikle duygusal konularda kendi merkezinizden bakmak fayda vermez.

İkizler burçları veya yükselen İkizler, bu hafta özellikle önünüzdeki 2 günlük süreçte ilginç biçimde bulmacanın parçalarını birleştirmeniz gibi, görmediğiniz görmek, fark etmediğinizi anlamak olası. Yaşadıklarınızı veya anladıklarınızı iyi değerlendirin, hislerinize güvenin ama harekete geçek için acele etmeyin. Bugün ve yarın etkiler ilerlemekte zorluklar verebilir.

Yengeç burçları veya yükselen Yengeç,  duygusal tepkiler, ilişkilerde eleştirel yaklaşımlar, sürekli kendinizi dinlemek tüm bunlar bu dönemi daha zor atlatmaktan başka fayda vermez. İç alanlarınıza dönmek, sakin kalmak gerekiyor.

Aslan burçları veya yükselen Aslan, burcunuzda ilerleyen Güneş ile Ay arasındaki sert etkileşim bugün ilişkilerde ben merkezli olmamanız gerektiğini, esnek olmakta zorlanabileceğinize işaret etmekte. Maddi konularda önümüzdeki günlerde güzel gelişmeler yaşanabilir ancak bugün daha tedbirli olmakta fayda var. 

Yay burçları veya yükselen Yay, iş ve kariyer alanlarında bugün ve yarın özellikle imza, finansal konularda dikkatli olun. Dikkatiniz dağınık olacağı veya bir duruma fazla takılı kalabileceğiniz için gereksiz beklemeler, zaman kayıpları yaşayabilirsiniz. Bir den fazla işi aynı anda halletmeye çalışmak için uygun zaman değil. Planlı olmak sizin için önemli.

Oğlak burçları veya yükselen Oğlak, duygusal konularda kendinize aralık bırakın, bugün daha sabırsız ve harekete geçme eğiliminde olabilirsiniz ancak düşünerek hareket etme zamanı, finansal konular, sosyal alanlar, çevrenizle olan kontaklarda dikkatli olmak yerinde olacak.

Balık burçları veya yükselen Balık, karşı burcunuzda ilerleyen Venüs’ün geçtiği zor aralık hem maddiyat hem de ilişkiler alanında bugün adım atmak için şartların zorlanmaması gerektiğini vurguluyor. Günlük rutinle ilgilenmek yerinde olacaktır. ©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *