Vedik Astroloji Haftalık Burç Yorumlarım

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Yakın çevrenizle iletişime ve genel olarak çevrenizle olan kontaklarınıza hafta ortasına kadar dikkat edin. Dolunay öncesi Pazartesi ve Salı günleri tartışmalara ve tepkisel olmaya dönük olabilirsiniz. Çarşamba günü başlayacak Dolunay etkisi, eğitim, yurtdışı ve yabancılarla işleriniz, seyahat ve yolculuklarla ilgili alanlarda sonuçlanmasını beklediğiniz konularda haberler alabilirsiniz.

Bu hafta gerçekleşecek Dolunay ebeveynleriniz veya ailenizle ilgili konuları da gündeminizde tutabilir. Kişisel alanlarınızla ilgili değişimlere açık bir döneme geçiyorsunuz. Perşembe gününe kadar ele aldığınız işleri, kişisel ve duygusal konuları daha sakin ve akıllıca yönetin, önemli iş ve adımlarınızı Perşembe gününden itibaren yönetmeniz doğru olacaktır. İlişkiler ve duygusal konularda özellikle Salı ve Çarşamba günü dikkatli olmanız ve sakin olmaya çalışmanız doğru olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hafta başından itibaren ilişkiler, eşiniz ve benzeri alanlarda hayli hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Anlaşmalar, sözleşmeler, başkalarıyla kurduğunuz her türlü ikili ilişkinizde hareketli ve koşturmanız yoğun olacak. Hafta ortasına kadar eşiniz, iş ortağınız, ortak ilişkiler içinde olduklarınızla ilgili alanları gelişmelere açık şekilde yürütebilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren dolunay süreciyle birlikte haftanın kalanını maddi konular ve finansal işlerinize yoğunlaşarak geçirebilirsiniz. Bankacılık işleri, krediler ve benzeri işlerinizle ilgili temponuz artabilir. Bu hafta boyunca ailevi konular ve evle alakalı taşınma ve benzeri işlerinizde kararlarınıza ve atacağınız adımlara dikkat etmelisiniz. Burcunuzun yöneticisi Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı zorlu kontaklar bu hafta da devam edecek. Ve mesleki konularda acele ile karar vermeminiz, düşünerek hareket etmeniz yerinde olur. Günlük işleriniz ve günlük akışınızda iç dengenizi ve moralinizi yüksek tutmak doğru olacaktır. Özellikle hafta ortasından itibaren Dolunay’ın değişim etkileri nedeniyle sakin bir şekilde bu süreci yönetmeye çalışın.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir hafta söz konusu. Pazartesi ve Salı günleri boyunca fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi yormadan günlük hayatınızı yönetmeye çalışın. Bağışıklık sisteminize önem vermeniz gereken bir haftadan geçerken, bedeninizi aşırı yormadan, stresinizi arttıracak ortamlardan uzak durmaya bakın. Mesleki konular ve çalışma alanlarınızda yoğun bir tempo yaşarken, iç dengelerinize önem vermeniz gerekiyor. Çarşamba’dan itibaren anlaşma ve sözleşmeler, ortaklı konular, proje çalışmaları ve daha önce önünüze gelen işlerin düzenlenmesine odaklanmanız söz konusu. Dolunay döngüsü eşiniz, ortak işleriniz, teklifler konularını hayatınızda aktif kılacak. Çarşambadan itibaren başlayan bu süreçle iş ve teklifler açısından önemli tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Duygusal konularda ise yine dolunay dönemi yani hafta ortasıyla gelişmelere açık olacaksınız ki bu durum hafta sonuna kadar devam edecek.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hafta başı boyunca Çarşamba gününe kadar ev ve yuva alanlarınız öne çıkıyor. Eviniz, yuvanız ve ailevi konularda gelişmelere açık bir hafta söz konusu. Öncellikle ev değişiklikleri, taşınma veya benzeri bir değişiklikle ilgili karar aşamasında olduğunuz durumlar için sonuç alabilir, artık karar verebilirsiniz.  Bu haftanın sizin için en hassas noktası ilişkiler ve aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konularda vurgulu. Sinir sisteminize dikkat etmeli, stresten uzak durmalı ve duygusal konularda önemli kararları aceleye getirmemelisiniz. Yeni bir tanışma, bir ilişkiye başlama durumu yaşanması halinde bu ilişki sizi zorlayabilir, beraberinde birçok zorluk getirebilir ki duygusal konularda karar vermek ve harekete geçmek adına Cuma’dan önce hareket etmemek yerinde olacaktır. Mesleki konular, iş alanlarında ise Perşembe’den itibaren daha rahat edeceğiniz etkiler söz konusu. Perşembe gününden itibaren dikkatiniz iş veya günlük rutininize dönecek.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İç huzursuzluklarınız adına hassas bir hafta olabilir. Özellikle kadınlar veya yakın çevrenizdeki kadınlarla olan iletişiminizde dikkatli olmakta fayda var. Bu hafta ortasına kadar dedikodular, arkanızda konuşulanlarla ilgili fark edeceğiniz noktalar sizi duygusal ve ruhsal olarak yorabilir. Biraz kendinize dönme, etrafınızdan ziyade kendi alanlarınızda kalmaya çalışmaya önem vermeniz yerinde olacaktır. Perşembeden itibaren kişisel uğraşılarınız daha fazla odaklandığınız ve dikkatinizi verdiğiniz alanlar olacak ki öncesinde başkalarının dediklerini, sorunlarını veya sıkıntılarını çok da fazla kendi alanınıza taşımamanız iyi olacaktır. Perşembe ile cumartesi arası duygusal ilişkiler, aşk hayatınız adına tamamlanmalara, bir konuda karar vermeye, ilginizin olduğu birinden beklemediğiniz bir yakınlık görmenize sebep olacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu hafta estetik ve güzellik üzerine yaptırmak istediğiniz bir girişim vs varsa Perşembeye kadar acele etmeyin.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Bu hafta dikkatiniz daha çok yakın çevreniz, yakın arkadaşlar, kardeşler veya kuzenler gibi birinci dereceden çevrenizde bulunan ve kontak halinde olduğunuz kişilere yönelik olacak. Çevrenizin sorunları ve sıkıntıları ile uğraşmak gerekirken bunu fazladan sorumluluk almadan halletmeye gayret etmelisiniz. Özellikle Çarşamba günü başlayacak Dolunay döngüsü ile aile ve ev konuları, ebeveynleriniz ve aile efradınızla ilgili konular öne çıkabilir. Kariyer ve iş alanlarında Perşembe gününden önce önemli bir konuda adım atmayın ya da iş konularını dikkatli yönetmeye, ayrıntıları hesaplayarak ilerlemeye özen gösterin. Emlak sektörü, ev veya dekorasyonla ilgili uğraşılarınız varsa yine hafta ortasından itibaren bu konularda temponuz artacak. Duygusal konularda tepkisel olabilir, bilhassa partnerinize karşı sabırsız atraksiyonlarda bulunabilirsiniz. Bu nedenle duygusal ilişkilerde tartışmaları büyütmeden sorunlara odaklanmadan ilişki alanınızı yönetmeniz yerinde olacaktır.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

İş ve kariyer konularında dikkatli olmanız gereken bir hafta var önünüzde. Fevri kararlar almadan, idare ettiğiniz konularda meseleye tek yönlü bakmadan işlerinizi yürütmeniz gerekmekte. Duygusal kararlar veya tepkiler haftanın ilk yarısı sizi zorda bırakabilir dikkat edin. Sakin ve esnek olmak gerekebilir. Özellikle Salı günün enerjileri sizin adınıza Salı ve çarşambayı iş, kariyer ve partnerinizle iletişim açısından dikkatli yönetmeniz gerektiğini göstermekte. Perşembe gününden itibaren dikkatiniz yakın çevre, kişisel alanlarınız, bir süredir bekletip yapmaya fırsat bulamadığınız konuları toparlamaya yönelecek. Hafta sonu yarım işleri tamamlamak, bir süredir ele alamadıklarınızı revize etmek için şartlar çok uygun. Sosyal alanlarda bu hafta tanımadığınız insanlardan ziyade, kendinizi güvende hissettiğiniz yakın dostlarınızla olmanız daha doğru olur.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta başından itibaren duygusal dalgalanmalara, ruhsal iniş çıkışlara açık bir dönem geçireceksiniz. Bu hafta çarşambaya kadar olan bölüm karar alma veya bir konuda inat etmek için uygun değil. Çarşamba’dan itibaren ise maddi konular, finansal işler öne çıkacak. Diğer yandan bir süredir yapmak istediğiniz bir konuşma, anlatmak istediğiniz bir durumu açıklamak zorunda kalabilir veya açıklayarak rahatlamak isteyebilirsiniz. İş alanlarınızda satış ve pazarlama konularıyla uğraşıyorsanız üstünde durduğunuz bir proje sonuçlanabilir. Diğer yandan seyahat veya yolculuk içeren bir planınızı öne çekme veya ani bir kararla aktive etme isteğinizde artabilir ki hafta boyunca cumartesiye kadar ani bir karar vermeden önce planlamalarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Duygusal konular ve ilişkileriniz adına cumartesiye kadar olan döngü de şartları akışa bırakmak yerinde olacaktır, esnek olmanız faydanıza olur. Cumartesiden itibaren ilişkiler açısından daha destekli bir süreciniz var.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Hafta başı boyunca Çarşamba gününe kadar iç sıkıntılarınız artabilir veya kendinizi duygusal olarak dengesiz bir ruh halinde hissedebilirsiniz. Şartları zorlamamak ve özellikle çarşambaya kadar olan dönemde daha çok akışta kalmaya çalışmak yerinde olacaktır. Çarşamba’dan itibaren burcunuza geçecek olan Ay ile dolunay etkisini yoğun yaşayacaksınız. Salı ile Perşembe arasında önemli bir kararınızı aktive etmeden, daha çok rutin konulara eğilmek yerinde olur. Dolunay bir süredir değiştirmek istediğiniz şartları, koşulları eyleme geçirme eğilimi verebilir. Kişisel alanlarınızın öne çıkacağı, iç dengelerinizin sizin için önemli olacağı bir hafta geçirirken, dolunay sürecinde Çarşamba günü ağırlıklı olmak üzere beklemede kalın ve başlangıçlarınızı perşembeden itibaren değerlendirmeye çalışın. Duygusal ilişkilerinizde yeni bir döneme geçerken, ilişkinizdeki sorumluluklarınız da bu dönemle birlikte artıyor. Partnerinizle yapacağınız program, tatil veya bir planı da cumartesiden itibaren ele almak ve iç dengelerinizin oturmasını beklemek yerinde olacaktır.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Sosyal alanlarınız, arkadaşlarınızla ilgili alacağınız bazı kararlar bu hafta sizin için aktif konular arasında. Uzun vadeli planlarınızı, yapmak istediklerinizi detaylandırmak, önünüzü görmek isteyebilirsiniz. Şartlar hafta boyunca perşembeye kadar olan dönemde çok net olmayabilir. Bu nedenle eğer mümkünse önemli bir karar almadan önce hafta sonuna kadar acele etmeyin veya detaylara dikkatinizi vererek ele aldıklarınızı büyük pencereden incelemeye çalışın. Merkür’ün karşı burcunuza geçecek olması iletişim ve ticari alanlarınızı hareketlendirirken, partneri veya eşinizle ilgili iletişiminizi de güçlendirecek. Ancak tüm bu alanlarda Merkür desteği Perşembe’den itibaren hayatınıza akmaya başlayacak. Öncesinde zihinsel ve sinirsel olarak karışık ve gergin olabilirsiniz. Bu hafta daha çok şartları izleyerek geçirmek bu nedenle sizin için daha akıllıca olacaktır.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Sağlığınızda üreme organları, mide ve sindirim sistemine dikkat etmeniz hafta boyunca önemli olacak. Diğer yandan İş ve mesleki konularda da temponuz yüksek bir hafta geçireceksiniz ki özellikle çalışıyorsanız hafta boyunca fiziksel olarak kendinizi yormadan adım atın. Çarşamba’dan itibaren hedefleriniz ve yapmak istediklerinizi yöneten alana geçecek olan Ay dolunay fazında olacak ki uzun süredir beklediğiniz bir fırsat gelebilir veya bir konuda artık sonuç almanız mümkün olabilir. Çarşamba’ya kadar olan süreçte kariyer ve işle ilgili önemli bir adım atarken şartları iyi değerlendirdiğinizden emin olun. Bu hafta perşembeden itibaren etkiler sizi rahatlamaya başlıyor. Cumartesi’den itibarense kalabalıklardan uzaklaşmak, biraz daha kendinizle kalmak iyi gelebilir. Hafta sonuna yoğun organizasyonlar yapmamak daha doğru olacaktır. Hafta sonuyla başlayan etkiler kişisel alanlarınıza geçmeniz gerektiğine ve başkalarının sorun ve sıkıntılarından yorulabileceğinize işaret etmekte. Duygusal konularda ise hafta boyunca tahammülsüz ve gergin olabilirsiniz ki partnerinizle iletişime bu nedenle en erken perşembeye kadar dikkat etmekte fayda var.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hafta ortasına kadar olan dönemde babanız, babanızla ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ailenizle yapacağınız bir seyahat veya yolculuk planlarınızda yeni gelişmeler nedeniyle sapmalar olabilir, bu hafta kesin planlar yapmaktan kaçının. Dolunay kariyer ve iş alanlarınızda gerçekleşiyor ki iş konularında tamamlamak ve sonuçlandırmak istediğiniz bir durum yeni bakış açısı kazanmanızı sağlarken, fırsatlar elde etmenize de destek verecek. Ancak Çarşamba’ya kadar olan dönemde ailevi konular, yakın çevrenizle ilgili işler dikkatinizin bölünmesine neden olabilir. Hafta ortasından itibaren özellikle Dolunay süreciyle kendi alanlarınıza yönelmeniz, başkalarıyla ilgili işleri ertelemeniz yerinde olacaktır. Duygusal olarak gelgitli bir süreç olabilir, ilişkiler açısından kararsızlıklarınızın hafta boyunca yüksek olduğu bir dönem söz konusu ki perşembeden itibaren ilişkiler alanınızda daha akıcı bir seyire geçecek.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *