Vedik Astroloji 25 Haziran 2018 Haftalık Yorumlar

Haftaya Vedik Astroloji de Ay’ın akrep burcu yolculuğu ile başlarken, bu hafta gerçekleşecek Dolunay öncesi ay ışığını yükseltiyor. Haftanın ilk günü Pazartesi günü Jüpiter ve Venüs arasındaki sert etkileşim, sosyal ilişkilerde zıtlaşmalara, sorunlara dikkat çekerken, yine pazartesi günü finansal konular açısından da belirsizlik ve gerginlik hakim olabilir. Merkür Pazartesi günü 29 derecede geçirecek ki sinir sistemi üzerine ciddi bir baskı oluşturuyor. İletişim, teknolojik aletler, internet hatları, cep telefonları ve benzeri aletler açısından bugün bazı sorunlar olabilir. Yeni bir telefon, bilgisayar almayı düşünüyorsanız pazartesi günü etkiler çok destekli değil. Bireysel ilişkiler açısından da Pazartesi günü daha çok kendinizle kalmak, kalabalıklardan, bilgi kirliliğinde, yüksek sesten uzak olmak yerinde olacaktır. Sosyalleşmek, birileriyle tartışmak için Pazartesi etkileri çok uygun değil.

Yengeç ve Terazi burçları bu burçlarda AY ve Yükselen değerleri olanlar (Vedik Astrolojisi’ne göre) biraz daha ilişkiler açısından bu haftayı dikkatli geçirsinler.

Salı günü Ay halen Akrepte ve dolunay öncesi Ay’ın fazı (tithi) hayli sert bir güne işaret etmekte. Mars enerjisi güne hakim olurken, sosyalleşme, topluluklarla birlikte hareket etmek adına bugün de uygun değil. Özellikle ekip çalışmaları, proje bazlı işlerde iletişime dikkat edin ve günü daha çok rutin konularla geçirmeye bakın. Dinlemek, izlemek için uygun olan etkiler, harekete geçmek ve bir şeyi başlatmak için şartların sonradan değişebileceği etkileri fısıldamakta. Başlangıç yapmamak Salı günü için önemli. Elinizdeki işleri yürütmek daha doğru olacak. Yengeç burcuna yine Hint Astrolojisine göre geçen Merkür ile iletişim ve parasal konularda su gurupları biraz daha şanslı olacaksınız ama genel etkiler bu hafta sert enerjiler barındırdığı için Yengeç, Akrep ve Balık da dahil olmak üzere başlatacağınız konuları iki kere düşünerek adım atın.

Çarşamba günü Dolunay etkisi başlıyor. Vedik Astroloji de Dolunayların başlangıç noktası özel bir hesaplama ile bulunur, buna göre 27 Haziran Çarşamba günü başlayacak olan Dolunay enerjisi, 28 Haziran Perşembe günü saat 07:53 de tamamlanıyor. Dolunay Akrep’in son padasında başlayıp, Yay’ın ilk ondalığında bitecek ve Dolunay (Purnima) Yay bölümünü işgal ederken Mula yıldızında gerçekleşiyor. Dolunay sırasında iki nakshatra yani yıldız aktif olacak ki bunlar Mula ve Aridha… Her ikisi de hayli sert etkileri ile bilinir ve Vedik literatüründe bu yıldızlar toplumsal gerginliklerle de bir tutulur. Dolayısı ile Dolunay sürecinde toplumsal gerginlikler adına dikkatli olmalı ve sağ duyuda kalmalıyız. Öte yandan finansal alanlar için de bu iki yıldız gergin etkiler verir ki yine piyasalar açısından dengesiz bir hafta geçirilebilir.

Çarşamba günü etkisi başlayacak Dolunay, Çarşamba ve Perşembe günleri Dolunay etkisinde geçirmemize neden olacak ki duygusal enerjilerimiz, ele aldıklarımızı abartma dürtülerimiz artabilir. Çabuk heyecanlanabilir, çabuk gaza gelebilir, çabuk kızabiliriz. Bu nedenle özellikle hafta ortasından itibaren Cuma günü sonuna kadar olan döngü de sakin ve esnek olmaya çalışmak önemli. Haftanın genel etkileri nedeniyle Salı ve Çarşamba günlerine önemli bir başlangıç denk getirmeyin. İlişkilerinizde, ilişkilerinizi ele alış şekillerinizde akıllıca adım atmaya, duygusal patlamaları iyi yönetmeye çalışın.

Perşembe sabahı sabah 07:53 de tamamlanacak Dolunay etkisi, öğle saatlerinden itibaren daha akıcı enerjilere geçmemizi ve hafta başından beri devam eden gergin enerjilerin sakinleşmesini sağlayacak. Bu hafta başlatmak ve adım atmak istediğiniz konularda Perşembe sabah 8 den sonrasını değerlendirmeniz doğru olur. Dolunay günleri enerjilerin dengesiz olması nedeniyle Vedik Astroloji de başlangıçları dolunaya denk getirmeyiz. Perşembe sabah 8’den itibaren bu anlamda daha rahat ve akıcı etkilere de geçmiş olacağız. Perşembe günü sabah 10 dan itibaren ticari konular, konuşma, satış pazarlama ve tanıtımla ilgili alanlarda işleriniz varsa enerjiler destekli.

Cuma günü ise özellikle Akşam saatlerinden itibaren günün enerjileri Ay açısından sertleşiyor. Öncelikle Ay Cuma 19.00 dan itibaren burç değiştirmeye hazırlanıyor ki zihinsel karışıklıklar, duygusal gerginlikler açısından dikkatli olmakta fayda var. Özellikle Yay ve Oğlak burçları, bu burçlarda Vedik Astroloji’sine göre yükselen veya ay noktaları olanlar iç dengesizlik açısından biraz daha hassas olabilirler. Diğer yandan İkizler ve Yengeç yükselen veya ay burcu olanlar ise her türlü ikili ilişkiler, sevdiğinizle diyaloglar veya kontak kurduğunuz kişilerle olan iletişiminizde biraz daha hassas ve gergin olabilirsiniz, Cuma akşam saatlerinden itibaren kendi alanlarınızda olmak, bu zamanı sakin ortamlarda geçirmek daha doğru olacaktır.

Bu hafta burçlar açısından dolunay etkisini daha yoğun yaşayacak YAY, Akrep ve Oğlak burçları duygusal ve zihinsel olarak haftanın etkilerini inişli çıkışlı yaşama potansiyelinde olacaklar ki ele aldıklarınızı sakin ve akıllıca yönetirseniz bir sorun olmaz. Haftalık Burç yorumlarımı: 25 Haziran Haftası Burç Yorumlarım yazımdan okuyabilirsiniz.

Gönlünüzce bir hafta geçirmeniz dileklerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *