GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

26 TEMMUZ GÜNLÜK ASTROLOJİ YORUMLARIM

26 Temmuz Salı, bugün Mars günü…

Bugün Ay Koç burcunda gün boyu ilerlerken, sonuç odaklı, hızlı ve hareketli olmamızı sağlayacak. Bugünün ana temasını Merkür oluşturmakta. Gezegen Hint Astrolojisine göre burç değiştirmeye hazırlanırken, Gandanta dediğimiz düğüm noktasından geçerek bu dönüşü tamamlayacak. Bunun anlamı, her türlü iletişim, sözleşme ve anlaşma, kontaklar, reklam ve pazarlama, ev alım satımları, kısacası ticari konuların tamamı, kontrat ve anlaşma imzaları, yazdığımız ve söylediklerinize dikkat etmek konusunda hassas etkiler var demek oluyor.

Akşam saatlerinde netleşecek Ay ve Güneş sert etkileşimi, kadın erken ilişkileri, yaşam enerjinizin düşmesi, zihinsel karışıklıklar adına yine dikkat etmek gerektiğini gösterirken, bugün size anlatılan, söylenen her şeye inanmayın. Esasını tam bilmediğiniz konularda yorum yapmayın ve bilhassa yazılı iletişimde, sosyal medya da biraz daha temkinli olup, asılsız haberlerin yayılabileceğini de unutmayın.

Duygusal olarak özellikle akşam saatlerinden itibaren çabuk heyecanlanan, duygusal olarak tepkisel ve sinirli duygu durumlarına çabuk geçebilirsiniz. Özellikle Koç burcu, yükselen Koç, ay burcu Koç olanlar bu anlamda sakin ve sabırlı olmaya gayret etsinler. Sabırsızlık günün ana teması. Acele ile kararlar vermeyin ve daha çok izlemede kalın.

Özellikle borsa ve benzeri finansal yatırım ve işlerle uğraşanlar adına piyasa hareketlerinin dengeden uzak olabileceği bir gün olabilir ki yatırım araçları adına bugün dalgalanmaların fazla olacağını ve asılsız haberlerin piyasalar içinde geçerli olabileceğine dikkat etmek yerinde olacaktır.

Gün içinde nazik, sabır ve bekleme gerektiren konuları ele almayın zira aynı noktada uzun süre kalmak zor olabilir. Bunun yerine, evinizde veya işinizde hızlı ve çabuk şekilde sonuçlanabilecek, daha çok rutin işleri düzenlemek adına şartlar daha uygun. Evinizde ve güncel hayatınızda ise yakınlarınız, karşı cins veya eşiniz, partnerinizle olan ilişkilerinizde özellikle ev içinde birbirinizi anlamak, iletişim kurmak çok kolay olmayacaktır. Yanlış anlaşılmalara, çabuk sinirlenmeye açık bir gün olacağı için meseleleri büyütmeden ele almak ve mümkünse  özellikle ilişkiler açısından inatlaşmadan, esnek olmaya çalışmak en iyisidir diyebilirim.

Yaratıcılık isteyen işler, bir konuda önceden fark etmediğiniz bir noktayı aniden kavramak, hissetmek, sezgilerinizin yükselmesi, sevdiğiniz biri ile daha çok sezgisel farkındalık geliştirmek adına etkiler uygun enerjiler barındırıyor. Daha çok iç dengelerinize odaklanmak, artan hislerinizin (sezgisel anlamda) tadını çıkarmak, aklınıza gelen bir fikir veya hissi takip etmek ve umursamak gerekiyor ama harekete geçmeyin ve başkalarının en söylediğine değil, kendi iç sesinizin ne anlattığına daha çok kulak verin.

Ay bugün Aşwini yıldızında olacak ki özellikle spritüel işlerle uğraşanlar, eğitim, spor, hareketli konulara dönük olanlar için güzel etkiler söz konusu.

Burçlara göre günün enerjilerine kısaca bakacak olursak;

Koç burçları veya Koç yükselenler

Sabit olmaktan uzak, hareketli bir gün geçirebilirsiniz ancak çabuk sinirlenme ve tepkisel davranma eğiliminizde hayli yüksek. Dikkat çekeceğiniz bir gün olmakla birlikte, iletişim ve çevrenizle kontaklar adına diyaloglarınıza, tavırlarınıza dikkat edin. Ticari konularda önemli başlangıçlar için Çarşambadan itibaren daha uygun olacaksınız. Teknoloji aletler adına da hassas etkiler var. Teknolojik bir alet alımı düşünüyorsanız, yine çarşambadan itibaren almak daha uygun diyebilirim.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler,

İçe döndüğünüz bir gün yaşıyorsunuz. Sosyalleşmek, çevrenize dönük olmak adına şartlar size çok uygun değil. Bu anlamda çarşambadan itibaren hızlanacaksınız. İç gerginlikleriniz, öfkeniz kontrol edemediğiniz şekilde artabilir. Meşhur, bekleyip patlama potansiyeliniz bugün ve yarın hayli yüksek. Bu nedenle sizi geren ve sıkan ortamlardan bu iki gün uzak durmaya bakın. Borç almak, alacak verecek işlerini dengelemek veya finansal anlamda riskli bir adım atmak çarşambaya kadar çok uygun değil. Bu hafta ortasına kadar duygusal veya maddi alanlarda daha temkinli olmakta fayda var.

İkizler burcu veya İkizler yükselen;

Sosyal etkinlikler adına iyi bir gün olsa da, burcunuz yöneticisi Merkür’ün rahatsız bir aralıktan gün boyu seyir içinde olması iletişim, ticari konular, yazılı ve sözlü alanlarda dikkatli olmanız gerektiğine işaret ediyor. Sinir sisteminiz daha zayıf olacak ki çarşambaya kadar  hem fiziksel sağlığınıza, hem de ruhsal iniş çıkışlara karşı hassas olacaksınız. Maddi konularda Merkür özellikle girişimleriniz ve benzeri alanlarda sizi desteklemeye hazırlansa da bu iki gün daha çok beklemede kalmak yerinde olacak.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen;

Bugün ve yarın arkanızdan iş çevrilmesine karşı tedbirli olun. Sözlerinize dikkat etmek yerinde olur. Size verilen sözlere daha temkinli yaklaşın. Çarşambandan itibaren şartlar değişebilir. İşinizde veya özel hayatınızda sakin olmak yerinde olacaktır. Sezgileriniz çok artacak, birisi hakkında veya birisinin sizin hakkında düşündükleriniz sizi bile şaşırtan biçimde doğru çıkabilir. Durumları başkalarına göre değil, kendinize göre yorumlamaya çalışın. Duygusal olarak bu hafta ortasından itibaren daha rahat hissedeceğiniz ve etkilerin sizi desteklemeye başlayacağı enerjiler var ama bugün acele kararla verilmiş konuşmalar yapmak için şartlar uygun değil. Elektronik ve teknolojik aletlere dikkat etmek gerekebilir. Alet, cep telefonu veya bilgisayar alımı düşünüyorsanız, Çarşambadan itibaren planlamak daha uygun diyebilirim.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan;

Günün enerjileri sizin içinde hassasiyet barındırmakta. Hızlı hareket etmek, her hangi bir konuda liderlik etmek veya öne çıkma arzunuz artıyor olsa da sabırlı olmalı, düşünmeden adım atmamalısınız. Bugün kişisel işlerinize yönelmek, bitirmeniz gerekenleri tamamlamak ve mümkünse günü daha çok rutin konularla veya dinlenerek geçirmek çok daha uygun. Eğer çalışıyorsanız ve böyle bir lüksüm yok diyorsanız, o zaman daha çok yarım kalan işlerinize odaklanın ama önemli bir toplantı, tanıtım veya açılış yapmak adına şartlar size çok uygun değil. Çarşambadan itibaren rahatlayacaksınız.

Başak Burcu veya Başak Yükselen;

Burcunuz yöneticisi Merkür bugün ticari konular ve iletişim alanlarında dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Çalışıyorsanız, iş yerinde önemli konuları yarına kadar bekletin. Başvurular, imzalar ve önemli kararlar adına bugün şartlar çok destekli değil. Sosyal alanlarda arkadaşlarınızla ilişkilerinizde diyaloglarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. İlişkiler ve aşk hayatınızda ise çarşambadan itibaren daha rahat bir süreç başlayacak ama bugün partnerinizle diyaloglarınıza dikkat etmekte fayda var.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen;

Kariyer ve iş alanlarınızda burç değiştirmeye hazırlanan Merkür, özellikle dünyevi konular, sosyal statüleriniz adına önünüzdeki iki gün karışıklıklar ve gerginlikler verebilir. Sinir sisteminizin daha hassas olacağı bu iki gün boyunca daha tepkisel olmanız söz konusu. Karşı burcunuzda konaklayan ay, sizi ani kararlar ve sabırsız konuşmalara, biriktirdiğiniz bir süredir tuttuğunuz konularda aniden tepki göstermenize neden olabilir. İletişim alanlarında karışık 2 gün geçirebileceğiniz için sözlü ve yazılı diyaloglarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Bilhassa akşam saatlerinde partnerinizle gereksiz tartışmalara girmeyin.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen;

Eğitim, seminer ve danışmanlık konuları ile turizm, yayıncılık, basın ve halkla ilişkiler, insan kaynakları alanlarında uğraşılarınız varsa, bugün biraz daha temkinli olmakta, acele kararlar vermemeye gayret etmekte fayda var. İş ve mesleki konularda sabırsız olabilir, çabuk sonuç alma eğilimine geçebilirsiniz ama asılsız haberlerin arttığı, aslını anlamadan bir konuda karar vermenin doğru olmayacağı bir gün olacak ki esnek ve sakin olmaya çalışın. Duygusal alanlarda partnerinizle seyahat veya benzeri bir organizasyon planlıyorsanız, yarından itibaren organize etmek daha doğru olacaktır.

Yay Burcu veya Yay Yükselen;

İlişkiler, özel alanlar ve özel hayatınız adına hareketli bir gün olmakla birlikte fevri çıkışlara dönük ve partnerinize karşı daha sabırsız olma eğiliminizin yüksek olduğu bir gün. Esasen genel olarak daha sabırsız ve tepkisel davranmanız olası ki her türlü ikili ilişkide düşünerek konuşun veya adım atın. Borsa ve benzeri spekülatif yatırımlarla işiniz varsa, bugün finansal konularda ve parasal işlerinizde dikkatli olmak gerekiyor. Öte yandan çocuklar veya çocuğunuzla ilgili bir konuda adım atmak, harekete geçmek söz konusu olabilir ama sonuçları uzun vadeye yayılacak konularda aceleci olmayın ve yarını bekleyin.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen;

Aile, ev, çocuklar, ebeveynler, yuva alanlarınız gibi kişisel konular, yakın çevreniz ve kendi alanlarınızla ilgili durum ve işler daha fazla yoğunlaşacağınız alanlar olacaktır. Evle ilgili planladığınız bir durum veya adım varsa harekete geçme eğiliminiz artabilir. Ancak şartlar biraz daha dikkatli ve sabırlı olmayı gerektirmekte. Bugün iş veya özel bir konuda kontrat ve benzeri sözleşmeleri imzalamak, başlatmak, yürürlüğe almak adına uygun değil. Daha çok elinizdeki işlerle oyalanın ve bu tip konularda başlangıçları perşembeden itibaren ele almaya gayret edin.

Kova Burcu veya Kova yükselen;

Yakın çevreniz, kardeşler ve yakın arkadaşlarla ilgili konular öne çıkıyor. Haberleşme trafiğinizin arttığı bir gün olmakla birlikte, konuşmalarınıza dikkat edin. Yakın biri hakkında duyacağınız bir haber veya durumla ilgili çabuk karar vermeyin ve önyargılı olmamaya çalışın. Bugün ve yarın kısa bir yolculuk, aniden beliren bir durum ile şartları yeniden gözden geçirme zorunluluğu söz konusu olabilir ancak perşembeye kadar özellikle iş veya mesleki konularda acele adımlar doğru olmaz. Bu hafta sağlığınıza özellikle de alerji ve mide, sindirim sistemi sıkıntılarına dikkat etmek yerinde olur.

Balık Burcu veya Balık Yükselen;

Sizin için önemli biri ile yapmak istediğiniz bir konuşma, paylaşım veya aldığınız bir kararı aktarma isteğiniz bugün ve yarın sizi harekete geçirebilir. Ancak Merkür’ün iletişimle ilgili yanlış anlaşılmalara açık etkileri dikkatli ve düşünerek hareket etmeyi daha uygun kılmakta. Cesaretle bağlatacaklarınızı sonradan şartlar değişebileceği için sonuna kadar götüremeyebilirsiniz. Bu nedenle bugün ve yarın izlemede kalmak, otokontrolünüzü arttırmak veya düşünmeden konuşmamak sizin için önemli olacak. Çocuklar veya çocuğunuzla ilgili bir konuda yine karar vermek veya harekete geçmek isteyebilirsiniz ancak perşembeden itibaren adım atmak daha yerinde olacaktır.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *