Vedik Astrolojiye göre hareketli bir haftaya giriyoruz. Öncelikle haftaya etkisini yansıtacak ilk enerji Mars’ın geri hareketini bitirmesi ile geliyor. Yaz başından beri gerileyen gezegen nihayet ileri harekete geçiyor ve Merkür’ün de kısa bir süre önce gerilemesini bitmesiyle daha akıcı ve hızlanabileceğimiz etkilere geçiyoruz.

Bu hafta boyunca etkin olacak Merkür ve Jüpiter arasındaki sert enerji iletişimde sorunlara, yanlış anlaşılmalara, fazla cesur adımlara neden olabilir. Özellikle Güneş’in  Vedik Astrolojiye göre halen Aslan burcunda olmasıyla, ego öne çıkabilir ve aşırı kendine güvenle altından kalkılmayacak işlere aday olma potansiyeli yükseliyor.

Attığınız adımları düşünerek yapın ama öncelikle söz verirken çok dikkat edin. Veremeyeceğiniz sözleri sarf etmeyin, başkalarına dikkatli şekilde vaatlerde bulunun. Size verilen vaatler ve sözlerin altını iyi inceleyin. Biraz daha analitik ve düşünerek hareket etmek, bize her söyleneni hemen kabul edip üstüne atlamamak gerekmekte.

Bunun dışında elde edeceklerinizi özellikle Cuma’ya kadar biraz daha yüksek performans ile almanız gerekse de kalıcı işler ve adımlar içinde düşünerek hareket etmek şartı ile güzel etkiler söz konusu.

Spor ve beslenme adına güzel etkiler var ki özellikle zayıflama programı başlatmak isteyenler, diyete başlayanlar, detoks yaparak bedenini rahatlatmak isteyenler için çok etkili güzel bir hafta var.

Pazartesi günü DİYETE BAŞLAMAYIN. O günün enerjileri başlangıçları desteklemiyor demiştim. Salı’dan itibaren zayıflama programlarına adım atmak için etkiler hayli uygun. Ay küçülüyor. Küçülürken bedenimizi de daraltmamıza yardım edecek. Salı ve Çarşamba günleri her ne kadar Ay Balık da olsa da biraz daha iradeli olmak şartı ile güzel etkilerden zayıflamaya başlamak veya diyet programlarına adım atmak için destek alabilirsiniz.

Bu hafta detoks yapmak, bedenden su atmak, özel çay ve benzeri gıdalarla bedeni desteklemek için Salı gününden itibaren güzel etkiler var. Faydalanmanızı tavsiye ederim. Karbonhidrat ve şeker alımına biraz daha dikkat ederek bile küçük çabalarla güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bir yandan da özellikle Salı gününden itibaren su alımına önem vermek de fayda olacaktır.

Mars gerilemesi bitip, gezegen artık ileri harekete geçeceği için (Salı gününden itibaren) spor, fizik tedavi, beklettiğiniz operasyonlar adına etkiler destekli olacak.

Hafta boyunca Venüs Atma Karaka… bunun anlamı en güçlü ve hatta etkili gezegen olma enerjisine sahip olduğu ki aşk ve ilişkiler, parasal konular ve maddi beklentiler haftanın ana konusu olacak.

Özellikle kadınlar için bir süredir karşı cins ile yaşadıkları sorunlar ve ani sıkıntıların düzene girme ihtimalleri artarken, Merkür’ün de düzelmesiyle partnerinizle iletişim kurma, bozuk ilişkileri düzeltme anlamında Salı’dan itibaren daha güzel etkiler söz konusu.

Cuma günü Ay ve Mars arasındaki sert görünüm, Cuma ve Cumartesi günleri boyunca özellikle Cuma gündüz saatlerinde ilişkilerde, kadın erkek iletişiminde dikkat olmanız gerektiğini vurgulamakta.

Cuma günü saat 18 den itibaren aktif olacak Ay ve güneş arasındaki özel bir etki Cumartesi akşam üstüne kadar devam ederken; dualar, ritüeller, dilekler için çok güzel etkileşimler veriyor. Aynı etki ilişkiler ve duygusal ilişkiler adına da hayli destekli.

Haftanın Renk ve Taşlarına Göz Atarsak;

Merkür ve Mars’ın düzelmesiyle kök çakra ve boğaz çakrası rahatlıyor. Ancak Cuma ve Cumartesi günü etkin olacak Mars ve Ay görünümü tahammül enerjimizi düşürürken, çabuk kızmamıza ve sinirlenmemize neden olabilir. Sabırsız olmak, acele etmek yerine biraz daha hoş görülü olmaya çalışmak yerinde olacaktır. Dolayısı ile Cuma ve cumartesi günleri ağırlıklı olmak üzere bu hafta kırmızıdan, kırmızı tonlarından uzaklaşıp daha soğuk renkleri tercih edin.

Mars’ın düzelmesiyle uzun süredir beklediğiniz veya beklettiğiniz konularda hızlanma olacaktır ama bunun yan etkisi olarak esneklik de azalabilir. Bu nedenle hafta boyunca sıcak renklerden, sıcak yiyeceklerden az biraz uzak durmak yerinde olur. Ay Taşı, Selenit ve Ametist’i bu hafta daha ağırlıklı kullanabilirsiniz.

Günlere göre Haftaya Kısaca Bakacak Olursak;

Pazartesi günü ay Kova burcunda ilerliyor, ruhsal enerjiler halen yüksek ama dünyevi konularda Pazartesi günü adım atmamak gerekiyor. Başlangıçlar için haftanın ilk günün etkileri hayli riskli olacak. Özellikle Kova ve Balık burçları bu duruma biraz daha dikkat etsinler.

Salı gününden itibaren Ay BALIK burcunda ve Mars gerilemesi biterken, Balık, Başak, Yengeç, Akrep, Boğa ve Oğlak burçları için hızlı gelişmeler söz konusu.

Salı ve Çarşamba günlerini Koç burçları biraz daha dikkatli geçirsinler. Koç burçları, Ay burcu Koç olanlar, Salı ile Perşembe arası önemli işleriniz veya başlatacağınız konular varsa veya öne geçmek istiyorsanız, acele etmeyin. Cuma gününden itibaren hareketleneceksiniz.

Perşembe Akşam saatlerine DİKKAT!

Perşembe akşam saatleri 17 den itibaren 17 ile 19 arası Ay gandanta derecesinden burç değiştirmeye başlıyor. Önemli bir başlangıcı bu saat aralığına denk getirmeyin, duygusal ilişkilerinize çok dikkat edin. Özellikle Balık, Koç, Terazi, Başak burçları ilişkiler ve partnerleriyle iletişime ayrıca dikkat etsinler.

CUMA’DAN İTİBAREN Ay Vedik Astroloji’ye göre tamamen KOÇ burcunda ve hareketleniyoruz. Ancak Ay, Mars ve Merkür arasındaki sert etkileşim bilhassa Cuma gündüz saatlerinde piyasalar açısından da hassas etkiler vermekte. Bireysel hayatımızda ise duygusal gerginliklere, ele aldığımız işlerde acele etmeden hareket etmeye önem verin.

Cumartesi günü de Ay Koç enerjisi hakim  ancak Pazar gününden itibaren Ay Boğa’ya geçiyor. Beslenme diyetinizde ağır gıdalardan uzak durun. Bedenin yiyecekleri yağa çevirme potansiyeli yüksek ki şekerli, kızartma ve yağlı gıdaların alımını en aza indirmek önemli olacak.

Burçlara Göre Bu Hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Bu hafta Perşembe gününe kadar duygusal iniş çıkışlar artabilir ki depresif etkileri büyütmeden ve pazartesi ve Perşembe gece saatlerinden itibaren burcunuza geçecek olan Ay ile hızlanacaksınız. Aceleci davranmamak gerektiğini unutmadan cumadan itibaren daha aktif enerjileri arkanıza alabilirsiniz. Duygusal konularda ve sosyal ilişkilerinizde Pazartesi ve Salı günlerine ve Perşembe akşam üstüne dikkat edin.  Genel olarak iç dengelerinize cumaya kadar önem verirseniz keyifli bir hafta geçirebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Kariyer ve iş konularına haftanın ilk günü çok dikkat edin ve o günü önemli bir iş için adım atmadan daha çok rutin konularla geçirin. Salı’dan itibaren hızlı ve aktif bir hafta başlıyor. Sosyal alanlar, arkadaş ilişkileri, bir süredir hedeflediğiniz ama sürekli aksiliklerle uğraştığınız konularda gerilemelerin bitmesiyle Salı dan itibaren hızlanma yaşanabilir. Cuma ve cumartesi günlerine duygusal gerginlikler açısından dikkat etmek gerekiyor. Çabuk sinirlenebilirsiniz. Pazardan itibaren Ay’ı burcunuza geçmesiyle rahatlarsınız.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Salı gününden itibaren kariyer ve iş konularında hızlı bir tempoya gireceksiniz. Gerilemelerin bitmesiyle hedeflediğiniz konularda hızlanacaksınız. Aksilikler çözülemeye başlayacak. Ancak iş ve benzeri konularda duygusal kararlar vermeden akılcı yaklaşımlarda kalmaya çalışın. Planlı olmanız gereken bir hafta. Şartlar hızlı değişebilir ve gelişebilir. Birden fazla iş aynı anda yapmanız söz konusu ki programlı hareket ederseniz çok daha iyi sonuç alırsınız.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

İkili ilişkiler, ortaklı işler ve benzer alanlarda bir süredir devam eden sıkıntılar, aksilikler düzelmeye başlayacak. Önünüzü özellikle ilişkiler ve işinizde ki ortaklı konular açısından daha net ve rahat göreceğiniz bir dönem başlıyor. Salı gününden itibaren daha akıcı bir enerjiye geçeceksiniz. Cuma gününden itibarense sosyal alanlar ve arkadaşlarla ilişkilere döneceğiniz etkiler aktif olacak. Evde veya iç alanlarınızda olmak yerine biraz daha sosyal aktivitelere dönmek iyi gelebilir. Öte yandan özellikle çevrenizle iletişime Cuma ve Cumartesi günlerine çok dikkat edin.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Pazartesi günü ikili ilişkilerinize dikkat edin. Genel olarak rutin konular ve ilişkilerde yeni başlangıçları haftanın ilk gününe almamaya bakın. Salıdan itibaren duygusal ve hassas hissetmeniz söz konusu iken spritüel açılımlar açısından ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Cuma günü özel etkilerden nasiplenebilirsiniz. Ancak sabırlı ve sakin olmayı da başarmanız da önemli olacak. Dua ve ritüeller için özel etkilerinizden Cuma akşam faydalanabilirsiniz. Önemli bir işini başlatmak adına Cuma gününden faydalanabilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Salı gününden itibaren karşı burcunuza geçecek olan Ay ile özellikle çevrenizle iletişimde, ilişkilerde, aşk ve duygusal alanlarda, iş de kontaklarda hızlanacaksınız. Bu hafta pazartesi gün boyunca ve Perşembe akşamına dikkat etmelisiniz. Yeni bir başlangıç, karar alma ve adım atma, ilişkilerle ilgili konularda bu iki günü dikkatli geçirin. Diğer günler ise daha rahat ve hızlı etkiler içindesiniz. Cuma ve Cumartesi ise özellikle yükselen Başak burçları kazalara ve aksiliklere dikkat edin ve acele ile düşünmeden hareket etmeyin.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Pazartesi günü aşk ve ilişkilerde önemli kararları almayın. Çocuklar veya çocuğunuzla ilişkilerinize dikkat edin. Salı gününden itibaren daha rahat ve akıcı etkilere geçmekle birlikte Perşembe akşamına ilişkiler ve duygusal alanlarda dikkat etmek yerinde olacaktır. Cuma’dan itibaren işinizde teklifler, yeni kontaklar, iş görüşmeleri, ilişkiler ve ortaklı her tür işiniz adına hızlı gelişmeler olabilir. Ama yazının başında da aktardığım gibi sabırsız ve acele ile hareket etmeden adım atmalısınız. Şifa ve benzeri alternatif tıbbi çalışmalar adına da yine Cuma günü güzel enerjileriniz söz konusu olacak.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Yakın çevreniz, arkadaşlar, kardeşler ve hatta kuzenlerle ilgili ilişkilerinizde ve önemli işlerinizde pazartesi gününü es geçmeniz daha doğru olacaktır. Salıdan itibaren Ay’ın su gruplarını desteklemesiyle iç sesinize kulak vermek yerinde olur. Salı ile Perşembe arası aşk ve ilişkilerinizde desteklisiniz. Ancak Merkür ile Jüpiter arasındaki etkileşim büyük sözler etmenize ve sonradan pişman olacağınız vaatlerde bulunmanıza neden olabilir. Cuma günü ev işleri, iş yerinizde başlatacağınız veya beklettiğiniz şeylere eğilmek, günlük rutinde hızlıca çözmeniz gerekenleri düzenlemek adına destekli etkiler var.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Maddi konular ve iletişim, ağzınızdan çıkan sözler ve vaatler adına pazartesi gününü dikkatli geçirin. Maddi alanlarınızda bloke olmuş konular salıdan itibaren hızlanabilir. Yine Salı ile Perşembe akşam saatleri arasında aile ve ev konuları öne çıkıyor. Eğer imkanınız varsa, çalışmıyorsanız bu aralığı ev konularına, kendi alanlarınıza dönük geçirin. Cuma dan itibarense ilişkiler, aşk hayatı ve çocuklarla ilgili konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Burcunuzda gerileyen Mars Salı gününden itibaren düze geçiyor. Kısıtlanan hareket alanlarınız açılırken, ele aldıklarınızda daha net sonuçlar yaşamanız artık söz konusu olacak. Bu hafta ilişkiler ve her türlü özel, hatta iş ilişkilerinizde iletişime dikkat edin. Yanlış anlaşılmalara dönüksünüz ve ele aldıklarınızda daha dikkatli ve planlı hareket etmeniz gerekebilir. Cumadan itibaren ev ailenizle ilgili çözmeniz gereken durumlar varsa hızlı gelişmeler olabilir. Ev alanlarınız hafta sonu boyunca sizin için önemli olurken, Pazar günü ilişkiler ve duygusal konularda daha rahat enerjiler içinde olacaksınız.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Haftanın ilk gününü biraz daha sakin ve rutin konularla geçirin. Acele kararlar almadan ilerleyin. Salı’dan itibaren düzelecek Mars ile iç gerginlikler, ne yöne gideceğinizi bilememe hali düzeliyor. Bir süredir yakın çevrenizle ilgili yaşanan sıkıntılar varsa düzelme ve toparlanma dönemine geçerken, girişimleriniz adına da daha rahat sonuç alma döngünüz başladı. Cuma gününden itibaren başlatmanız gereken bir adım girişim için destekli etkileriniz söz konusu.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu hafta neyi ele alacaksınız Salı gününden itibaren adım atın. Burcunuza geçecek olan Ay ile değişen şartlarla uğraşmakla birlikte daha akıcı, sezgisel ve hızlı bir tempoya geçeceksiniz. Başkalarından yardım almak, adım atmak için güzel fırsatlar gelebilir. Duygusal alanlar ve aşk ilişkilerinde ise hızlı fikir değiştirebileceğiniz bir dönem söz konusu ki ağır ve sakin gitmeye gayret edin. Duygusal ilişkiler, parasal konular açısından gelişmelere açık bir hafta söz konusu.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *