Haftalık Astroloji Yazılarım

27 Kasım – 3 Aralık Haftalık Yorumlarım

Bu Hafta Gezegen Etkileri ve Haftalık Genel Yorumlarım

Haftanın en önemli gezegen faaliyeti Merkür ve Satürn’ün Yay burcunda bu hafta boyunca kavuşumda olması ve Merkür’ün Cumartesi günü durağan pozisyona geçmesi ve akabinde Pazar günü de gerileme hareketine başlaması olacak. Haftanın ilk 5 günü spritüel enerjiler açısından oldukça yüksek titreşimli etkilerden geçeceğiz. Dünyevi konularda ise özelikle başlangıçlar adına bu hafta Cumartesiye kadar bir anlamda Merkür gerilemesi öncesi başlatmamız gereken önemli organizasyonları halletmek, atmamız gereken adımları organize etmek veya başlatmak için rahat etkiler söz konusu. Cumartesiden itibarense Merkür gerilemesi devreye giriyor ki dikkatli olmak ve başlangıçlar, yeni konular, önemli adımlar için 23 Aralığa kadar beklemek gerekiyor. Özellikle Perşembe ve Cuma günleri başlatmak istediklerinizi aktive edebileceğiniz destekli etkiler var. Bu hafta başlatmanız gerekenleri Perşembe ve Cuma günü ele alabilirsiniz. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri spritüel enerjiler yüksek olacak. Ruhsal konuları Perşembeye kadar dünyevi işlerinizi ise Perşembe ve Cuma günleri ele alabilirsiniz. Hafta sonu ise  zihinsel ve duygusal olarak dinlenmeye çalışın ve aşırı koşturma veya yoğun fiziksel aktivitelerle kendinizi yormayın ve Merkür gerilemesi ile hayatı yavaşlatıp, rutin konuları ve bitirmeniz gerekenleri ele almaya çalışın.

Haftanın Burç Yorumlarıma;  “Haftalık Burç Yorumlarım” Yazımdan Ulaşabilirsiniz…

Bu hafta Pazartesi ve Salı günleri kozmik ve spritüel titreşimler, evrensel enerjiler adına etkileşimi yüksek iki günden geçeceğiz. Dünyevi konularda ise Pazartesi gününün tamamında ve Salı günü saat 15.00 e kadar her hangi bir başlangıç yapmamak, önemli bir konuda ilk adımı atmamak önemli olacak. Haftanın ilk çeyreği maddi alanlar, iş ve kariyer konuları, duygusal konularda yeni bir adımı ve başlangıcı desteklememekte.

PAZARTESİ ; Rikta gününden geçerken dönüşüm etkileri, alıştığımız bir durumdan kopma veya yeni olana daha rahat adapte olabilme söz konusu olacak. Vedik Astroloji‘ye göre AY KOVA burcunda konaklıyor ve Kova, Aslan, Koç, Yay, İkizler ve Terazi burçları haftanın ilk iki günü hakim olacak spritüel titreşimleri daha yüksek hissedebilirler.

Pazartesi günü Venüs Akrep burcuna ilerleyecek (Vedik Astroloji ye göre) bu geçiş sırasında Pazartesi gün boyunca zararlı bir derecede olacak ki estetik ve benzeri konularda haftanın ilk günü adım atmamak yerinde olur.  Özellikle Ay veya Yüksele burcu AKREP, TERAZİ ve BOĞA olanlar estetik konularda haftanın ilk günü daha dikkatli olsunlar.

SALI GÜNÜ; AY Balık burcunda ilerlemeye başlayacak. Kozmik enerjilerin yükseldiği, psişik etkilerin hayli güçlü olduğu bir gün geçireceğiz. Sezgiler, bilişler artıyor. Balık, Yengeç ve Akrep burçları bu enerjileri yüksek perdeden hissedecekler. Vedik Astroloji de Poorna günleri olarak geçen Salı günü enerjileri özellikle saat 15 den itibaren hayli rahatlıyor. Dünyevi konular, önemli iş kontakları, duygusal konuda bir görüşme, buluşma planlıyorsanız, yeni bir açılış, bir firmanın veya işin duyurusu vs. bu konuları SALI günü 15.00 den sonra planlayın. Estetik ve benzeri bir konuda ki adımınızı da saat 15 den sonra planlayabilirsiniz.

ÇARŞAMBA GÜNÜ; Ay halen Balık burcunda ve Venüs ile güzel bir etkileşim söz konusu. Ay’ın fazı Nanda tithi etkisinde ki bu faz Vedik Astroloji de çok olumlu ve uğurlu bulunur. Ritüeller, her türlü tören ve açılış, dua ve spritüel çalışma için enerjiler hayli destekli. Rahu ve Ay arasındaki görünüm, kadersel değişimlerin, sonuçları uzun süreye yayılabilecek etkileşimlerin arttığı bir günden geçeceğimize işaret etmekte. Balık ve Başak enerjileri güne hakim olurken, yükselen veya Ay burçları bu alanda olanlar günün etkilerini daha yoğun hissedecekler. Çarşamba günü Mars kritik bir dereceden geçecek. Spor, fiziksel aktiviteler, ağır işler için uygun bir gün değil ve bedensel faaliyetleri iyi yönetmek gerekiyor.

Çarşamba günü etkileri gerginliklere, tartışmalara girmeden geçirilmesi gereken bir gün olarak dikkat çekmekte. Mars’ın derecesi başlattığınız bir gerginlik, münakaşa veya kavganın sonuçlanmasını zor kılmakta. Yani bugün başlatacağınız mücadelelerde durumun bir galibi , kazananı olmayacaktır. Çarşamba gününü fiziksel ve ruhsal olarak daha stabil ve sakin geçirmeye gayret etmek yerinde olur. Bu duruma tüm burçlar ama özellikle Akrep ve Koç yükselenler biraz daha fazla özen göstersinler.

PERŞEMBE GÜNÜ; Enerjilerin hassasiyet verdiği, incelik isteyen aktivitelere yönelmenin daha doğru olacağı bir gün geçireceğiz. Zikir, dua, mantra gibi dini ritüeller veya enerji çalışmaları için bugün de yine çok destekli. Sert ve gergin işlere yönelmemek gerekiyor. Perşembe günü Ay Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Gün boyunca Aşwini yıldızında konaklayacak olan Ay, sezgileriniz ve hissedeceğiniz şeyleri de arttıracak, özellikle karşınızdaki kişinin gerçek niyetiyle ilgili zihninize gelen düşünceleri dikkate almak yerinde olur. Sezgisel enerjilerin çok arttığı bir gün olacak. Başlangıçlar, sizin için önemli bir işi başlatmak gün içinde destekli ancak Perşembe gününü bitirmek ve sonlandırmak için kullanmayın. Bir işin sona erdirilmesi, ayrılmak, kopmalar yaşamak gibi konular gün içinde destekli olmayacak. Ay Koç burcunda ilerleyeceği için Koç ve Terazi burçları günün enerjilerinden daha yoğun etkilenebilirler.

CUMA GÜNÜ; Ay Koç burcunda ki yolculuğuna devam ederken, başlangıçlar, yenilenmeler, hedeflere dönük hareket etmek adına destekli bir gün var. 2 Aralık Cumartesi itibaren durağan pozisyonda olacak ve pazardan itibaren de gerilemeye başlayacak MERKÜR nedeniyle başlatmanız gereken işlerinizi Cuma günü düzenlemek ve adım atmak adına köprüden önceki son çıkış günü CUMA olacak diyebilirim. Hukuki konular ve davalar, duygusal veya romantik konular, çocuklarla ilgili vermeniz gereken bilhassa eğitimleriyle ilgili bir karar veya başlangıç adına Cuma günü değerlendirilebilir.

CUMARTESİ GÜNÜ; Hayli hassas etkiler barındıran bir gün olarak Cumartesi dikkat çekici. Öncelikle Merkür durağan yani durduğu pozisyona geçiyor. Merkür’ün hareket etmediği zamanlar, gerileme öncesi en kritik zamanlarına işaret eder. Bugünü rutin işlerle geçirmek ve gayrimenkul, turizm, yurtdışı organizasyonları, seyahatler, yolculuk planlamaları, uçak bileti organizasyonları, uzun vadeli planlar için adım atma tüm bu alanlarda beklemek ve bugünü daha çok rutin konularda düzenlemeler yaparak geçirmek yerinde olacaktır.

PAZAR GÜNÜ; Merkür gerilemesi Yay burcunda ve Satürn teması ile başlarken, sözlerinize ve iletişim kurma biçiminize dikkat etmek yerinde olacak. Pazar günü her türlü iletişiminize önem vermek, yanlış anlaşılmalara, patavatsız söylemlere dikkat etmek gerekecek.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *