Vedik Astrolojiye Göre Ay Tutulması

27 Temmuz da önemli bir Ay Tutulması yaşayacağız. Tutulmalar her yıl birkaç kez tekrarlanan önemli döngülerdir. Ancak bazı tutulmalar biraz daha vurgulu yaşanır ki bunlardan birini 27 Temmuz’da deneyimleyeceğiz. Ay tutulması önemli gezegen kombinasyonları ile gerçekleşiyor ki bunun anlamı Ay ve Güneş dışında birçok gezegen tutulmanın etkilerini tetikleyerek oyuna girecekler.

Vedik Astroloji’ye göre tutulma Oğlak ve Yengeç aksında gerçekleşiyor. Ay veya yükselen burçları Oğlak ve Yengeç olanlar bu tutulmadan hayli etkilenebilirler. Tutulma Orta Doğu, Rusya, Hindistan, Doğu Afrika üzerinde etkili olacak. Bu ülkeler ve bölgeler tutulma etkilerini diğerlerine göre daha yoğun yaşayacaklar.

Hayli sert bir tutulma bizi bekliyor. Retro Mars ve Retro Merkür öfke ve savaşlara, sınır gerginliklerine, ülkeler arası diyalog bozukluklarına dikkat çekiyor. Özellikle Orta Doğu bölgesi ile Rusya açısından riskli etkiler var. Israil kaynayan Ortadoğu sularının iyice ısınmasına hatta savaş etkilerini tetikleyecek agresif olaylara neden olurken, terör ve benzeri olaylarını duyabiliriz.

Tutulma sırasında Ay Uttara Aşhadra’dan Sharavana’ya geçiyor; Ay, Güneş, Merkür, Mars, Rahu ve Ketu tutulma ekseni içinde ve bu gezegenlerle kontakta nerden ne yapacağı belli olmayan nur topu gibi bir Uranüs etkisi mevcut. Beklenmeyeni bekleme ve yaşama zamanlarından geçiyoruz. Attığınız adımların ummadığınız sonuçlarını yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle Merkür gerilemesi ile aynı potada ilerleyen Ay ve Güneş’i fazla kızdırmadan ağustos son haftaya kadar ama özellikle Temmuz son hafta ile ağustos ilk haftası boyunca önemli adımları, ticari konuları, alım satımları mecbur kalmadıkça ele almayın.

Tutulma Vedik Astrolojiye göre toprak vurgulu olacak (Ay Oğlakta) bu da ülkeler açısından sınır sorunları, ülke topraklarıyla ilgili anlaşmazlıklar, toprak kaymaları, depremler ve yer hareketleri anlamına geliyor. Emlak sektörü açısından hem dünya da hem de ülkemizde krizler yaşanabilir.

Ay’ın içinden geçtiği yıldız yine Ay ile yönetiliyor bu da sularla ilgili sorunları tetikler ki seller ve anormal yağışlar, fırtına ve beklenmedik mevsim dışı hava hareketleri açısından riskli günlerden geçeceğiz.

Merkür gerilemesi devam ederken tutulma teknolojik aletlerin bozulması, elektronik ve elektrikle ilgili sorunlara, kesintilere neden olabilir. Evinizde ve yaşam alanlarınızda elektroniklerle ilgili dikkatli ve tedbirli olun.

Tutulma sırasında gökyüzünde tutulma koridoru oluşuyor ki gezegenler Rahu ve Ketu arasında sıkışmış olacaklar buna Kala Sarpa Yoga deriz.

Şok eden bilgiler önümüze akabilir. Bilmek istemeyeceğiniz veya bilmediğiniz birçok konu ve durumu aniden öğrenmek söz konusu. Gizli birçok olay ve durum açığa çıkabilir. Sadece ülkemizde değil, dünya ölçeğinde ani gelişen olaylarla gündem sürekli değişebilir. Özellikle yer hareketleri, depremler, hava bağlantılı fırtına, kasırga, aşırı yağmurlar önümüzdeki 40 günlük süreçte hayli etkin olabilir.

Tutulma dünya ölçeğinde Rusya, Ortadoğu ve Afrika’nın doğusundan ve Asya’dan görülecek ki bu ülkeleri daha yoğun ve hızlı biçimde etkileyebilir.

Rusya uçak kazaları ve hava hareketleri, Ortadoğu iç karışıklar ve savaş etkileri, Asya ise depremler ve genel karışıklıklar açısından risk etkisi yüksek yerler arasında. Ülkemizde net şekilde bu tutulma neyse ki görülmeyecek. Bizdeki etkisi ise ani haberler, hava hareketleri, havayolları, depremler açısından doğal afetler adına dikkat gerektirirken, gündem daha önce duyulmayan gerçeklerin su üstüne çıkmasıyla hareketlenebilir. Ekonomik olarak yıl sonuna kadar devam edecek zorlayıcı bir dönem piyasalar açısından tutulma ile tetiklenmekte.

BURÇLAR açısından baktığımızda öncelikle tutulma etkilerinden en yoğun Oğlak ve Yengeç burçları etkilenecekler. Bu iki burçta önemli gezegenleriniz varsa, yükselen veya ay burcunuz özelikle oğlak sınırları içinde ise önümüzdeki 20 günlük dönemi hareketli geçirebilirsiniz.

Terazi, Yay, Oğlak, Yengeç, İkizler, Kova Ay veya Yükselen burçları bu alanlarda olanlar tutulma sürecini psikolojik olarak önemli sınavları deneyimleyerek geçirebilirler.

Koç, Aslan, Akrep ve Balık burçları için önemli gelişmeler, güzel fırsatlar yakalarken, yürümeyen konuların düzenlenmesi ve hayatlarında yeni bir döneme başlamaları söz konusu.

Başak, Boğa burçları, Ay veya Yükselenleri bu alanlarda olanlar ise, çocuklar, aşk ve ilişki, birliktelikleriyle ilgili gelişmeler yaşayabilirler. İlişkiler adına Yengeç burçları da etkilenecekler.

Tutulma genel olarak tüm burçlarda değişen tavırlar, tahammülsüzlük geliştirebilir. Bu nedenle iç dengelerinizi korumaya dönmek bu süreçte çok önemli.

Ay tutulması dişil bir enerjinin açığa çıkması ve kadınlarla daha fazla ilgilidir. Ay, zihin ve duygusal enerjimizi de temsil ettiği için duygusal hassasiyetlerimiz, zihin karışıklıklarımız, kendimizi daha negatif ve gergin hissetme potansiyelimiz artabilir. Sosyal medya hesaplarımda ara ara bu tip enerji geçişlerinde ne yapmak gerektiğini aktarıyorum. Diğer yandan tutulmanın gerçekleşeceği Cuma ve ardından Cumartesi günü boyunca bedensel ve zihinsel olarak şartlarınızı zorlamayın. Bu iki günü daha sakin şekilde geçirmeye özen gösterin.

Sevgilerimle…

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *