GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

27 TEMMUZ GÜNLÜK ASTROLOJİ YORUMLARIM

27 Temmuz Çarşamba, bugün Merkür günü…

Hint Astrolojisine göre Merkür burç değiştirdi ve Aslan burcuna bugün itibariyle geçmiş oldu. Merkür Aslanda iken tabiri caiz ise çabuk gaza geliriz. Ateş enerjisini damardan taşıyan Aslan ile iletişimden sorumlu eli çabuk, hızlı ve sabırsız bu afacan genç ergen enerjisi birleştiğinde her şeyden önce ele aldıklarımızı eğlenerek, keyfimize göre halletme ve olayları yine kendi bakış açımızdan değerlendirme eğiliminde oluruz. Bu süreçte sözler abartılı, ifade şekli hayli şaşalı olabilir. Özellikle ateş grubu olan Aslan, Koç ve Yay enerjisini yüksek olanlar açısından hareketli günler gözlenebilir.

Öte yandan fazla konuşma, gereksiz konuşma, laf ebeliği yapma sıkça rastlayabileceğimiz veya şikayet edebileceğimiz durumlar arasında olabilir. Satış, pazarlama gibi alanlarda yoğun işleri olan bilhassa Aslan, Koç ve Yay burçları ile Akrep burçları açısından bu süreçte başarılı olabilecekleri durumlar söz konusu olurken, genel olarak size sunulan, satılmaya veya aktarılmaya çalışılan durum, ifade ve sözlerde biraz kuşkucu olmanızda fayda var. Zira görünenin ardında farklı işler dönüyor olabilir.

Bugün hala derecesini toparlamaya çalışacak Merkür nedeniyle, sözlü ve yazılı iletişime, gereksiz şeyler satın almamaya ve düşünce tarzınızda abartıdan uzak olmaya önem verin. Ay, Koç burcunda ilerlemeye devam ederken, Bharani takımyıldızına geçti ve Venüs enerjisine dönük hareket etmeye başladı. Yaratıcılık isteyen konularda başarılı sağlayabilirsiniz. Öte yandan Bharani sert bir yıldızdır. Hint astrolojisinde keskin kılıç ile temsil edilir. Yani, ilişkilerde Merkür de hazır Aslanda derecesini toparlamaya çalışırken, eş veya partnerinizle olan keskin diyaloglara dikkat etmekte fayda var. Dilinizin ayarını tutturmak hayli zor olabilir.

Bugün trafikte, yolculukta, ikili ilişkilerde, evinizde veya iş yerinizde kazalara dikkat etmek gerekmekte. Fiziksel olarak bedeninizi yormadan ve sınırlarınızı zorlamadan işlerinizi yürütmeye gayret edin. Ayrıca trafikte biraz daha esnek ve sakin olmaya gayret etmek çok yerinde olacaktır.

Bugün saat 14.00 e kadar olan dilimde, kreatif konular, yaratıcı enerjiler öne çıkıyor. Sanat ve benzeri uğraşılar için güzel zaman ama ego yükselirken, ben merkezli bir bakış açısı ele aldıklarınızda taraflı olmanıza neden olabilir. Bu aralıkta empati kurmakta zorlanabileceğiniz gibi başkalarından da aşırı iyi niyet veya meseleyi sizin açınızdan görmesini pek beklemeyin. Tartışmalara girmemek doğru olur. Zira taraflar birbirini anlamakta sıkıntı yaşayabilir.

14.00 den itibaren 19.00 a kadar, çalışanlar için iş ve mesleki konulara yönelmek, evde olanlar içinse evde tamamlamanız gerekenleri düzenlemek adına etkiler çok destekli. Hızlı düşünüp, pratik çözümler bulabileceğiniz günün bu aralığında, bir şeylerle oyalanmak, kendinizi meşgul etmeye çalışın. Günün bu aralıkta enerjileri boş oturanı sevmiyor, aklınız size oyunlar oynayarak eski konuları düşünüp gerilmenize veya gereksiz iç sıkıntıları, sebepsiz öfkelenmeler yaşamanıza neden olabilir. Günün bu bölümünü çalışarak veya oyalanarak geçirmek doğru olacaktır.

19.00 dan itibaren ise dikkatiniz daha çok ilişkiler, duygusal konular, romantik beklentiler üzerine yoğunlaşabilir. Her türlü ikili ilişki, partnerinizle iletişimde dahil olmak üzere şartlar çabuk keskinleşme, fevrileşme eğilimi verebilir, duygusal konularda dikkatli olun.

Burçlar açısından güne baktığımızda;

Koç, Aslan ve Yay burçları temposu yüksek bir gün geçirebilirsiniz. Kendinizi göstermek, ifade etmek adına daha rahat olmakla birlikte özelikle Koç ve Aslan burçları ile tabi yükselenleri de bu alanda olanlar, konuları veya duygularınızı abartmadan günü yaşamaya bakın.

Başak, Boğa ve Oğlak burçları ise, çevrenizde Aslan, Koç veya Yay enerjisi taşıyan yakın temasta olduğunuz kişilere tahammülünüz daha az olabilir. İletişimin hızlandığı ama bir o kadar da gevezeliğe, fazla konuşmaya eğilimin arttığı bugün daha çok kendinize dönmek ve sizi sıkabilecek ortamlardan uzak durmak yerinde olacaktır.

Yengeç, Balık ve Akrep burçları ise, duygusal olarak aktif ve heyecanlara dönük enerjileriniz olabilir. Duygusal alanlarda özellikle Balık burçları daha hassas ama tutkulu olabilirsiniz. Durumları abartmayın. Yengeç burçları bugün ticari ve parasal konulara dikkat etmek yerinde olacaktır.

Kova, Terazi ve İkizler burçları, iletişimde hızlı bir tempoya geçebilirsiniz. Haberleşme trafiğiniz artarken, ele aldıklarınıza hızlı ve pratik çözümler getirmeniz söz konusu. Kova burçları ilişkiler ve yakın çevreniz açısından biraz daha hassas olabilirsiniz.

 

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *