GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

28 HAZİRAN SALI GÜNLÜK YORUMLARIM

28 Haziran Salı, Mars Günündeyiz…

Hint Astrolojisine göre Ay bugün Balık burcu yolculuğuna Revati takımyıldızında devam etmekte. Bir süredir devam eden gergin ve üzerimizde baskı varmış hissi veren enerjilerin nedeni, Mars’ın bu sistemde kadersel gezegen dediğimiz noktada baş rol alması. Bu etki, gezegenin geri harekette olmasıyla birleşince sanki boğuluyormuş veya ne yöne hareket edeceğimizi bilemiyormuş duygusunu vurgulu hale getirmeye başladı. Mars, gerileme sürecini bitirmek üzere, Cuma günü retrodan çıkıp, düz seyrine sonunda dönecek.

Ancak bu aralıkta gerileme bölümünün en sıkıcı kısmını da yaşatmıyor da değil. Biraz daha sabırlı ve sakin olmak önemli. Doğum haritasında Mars’ı zaten geri harekette olanlar, bu süreci daha rahat atlatmakla birlikte, Terazi, Akrep, Yengeç, İkizler ve Başak burçları ruhsal ve duygusal olarak kendilerini daha sıkıntılı hissettiler. Önümüzdeki günlerde içimizde kelebekler uçuracak enerjiler henüz ufukta görünmemekle birlikte, en azından Mars geri hareketinin biteceği Cumadan itibaren ilerlemek ve yol almak daha kolay olabilecek diyebilirim.

Ay bugün Revati takımyıldızında demiştim. Bu yıldız, normalde yumuşak etkileriyle bilinmekle birlikte, yıldızın son iki padası (bölümü) hassastır. Ay, bugün saat 16.00 dan itibaren Revati yıldızının keskin tarafına geçmiş olacak. Saat 16.00 dan itibaren başlangıç yapmaktan kaçının. Önemli bir kararınızı veya başlangıcınızı bugün saat 16.00 dan itibaren aktive etmeyin. Bekleyin. Atacağınız adımları gün içinde ya 15.00 e kadar planlayın veya bir sonraki günü değerlendirmeye gayret edin.

Bu konuda bilhassa Balık ve Başak burçları daha hassas olacaklar. Duygusal konular başta olmak üzere, ilişkiler, dostluklar, yeni bir tanışma veya ilişkiye başlama, duygusal bir kararınızı aktive etmek gün içinde 16.00 dan itibaren destekli değil.

İkizler yükselen veya ikizler burçları ise kariyer ve iş alanlarında önemli bir başlangıç, duyuru veya tanıtımı yine 16.00 dan itibaren ele almasınlar.

Terazi burcu veya Terazi yükselen için ise iş alanları, günlük işler, hizmet sektörü, sağıkla ilgili konular, tedavi veya şifa çalışmaları adına günün 15.00 e kadar olan bölümünü değerlendirmek daha doğru olacak. Hatta mümkünse sabah saatlerine önemli işlerinizi denk getirmeye gayret edin.

Akrep burcu veya yükselen Akrep, ilişkiler,partnerinizle alakalı konular, çocuklarla ilgili alanlar ve ailevi iş ve konular gündeminizde olurken, kendinizi daha duygusal ve hassas hissedebilirsiniz. Tepkisel olabileceğiniz ve esnek olmakta zorlanacağını etkiler var. Güncel işler adına tempo yüksek olurken, iç dengeleriniz ve iç huzurunuz adına kendinizi karışık hissedebilirsiniz.

Kova burcu veya yükselen Kova maddi konularda transferler, alış verişler, planlama, banka ve kredi işleri gibi konuları öğleden sonraya bırakmamak ve özellikle 16.00 dan önce organize etmek yerinde olur. Konuşma veya iletişim kurarken akşam saatleri konuşmalarınıza önem vermeniz, düşünmeden konuşmamanız faydanıza olacaktır.

Yay burçları veya yükselen Yay, bugün ev ve aile konularında önemli adımlar atmayın. İç sıkıntıları, sosyal çevrenizle gerginlikler veya arkadaşlarınızla diyaloglarda yanlış anlaşılmalara biraz daha yatkın olabilirsiniz. Maddi konularda transfer ve benzeri işleri 15.00 den önce planlamak ve uygulamak daha iyi olacaktır.

Oğlak burçları veya yükselen Oğlak, yakın çevrenizle alakalı konular gündeminizde olurken, haberleşme trafiğiniz bugün yoğun olabilir. Satış, pazarlama işleriyle uğraşıyorsanız etkin bir gün ama önemli işleri 16.00 dan önce ele almalısınız.

Koç Burcu veya yükselen Koç, bugün depresif etkilere, çevrenizden beklemediğiniz tepkiler almaya biraz daha yatkın olabilirsiniz. Bilhassa yakın ilişkiler adına Mars sizi zorluyor. Kendinizle kalabilme imkanınız varsa, bugün kişisel işlerinize yönelmek çok daha uygun olacaktır. Alış veriş ve benzeri konularda harcama eğiliminiz yüksek olacağı için, mümkünse yarını beklemek daha doğru.

Boğa burcu veya yükselen Boğa, hızlı karar vermeniz bir gün olabilir ancak şartlar sizi yön bulmakta veya karar vermekte zorlayabileceği için daha çok görerek veya izleyerek yön bulmaya çalışmalısınız. Mümkün olduğu kadar işlerinizi 16.00 ya kadar toparlayın ve sonrasında kendinize vakit ayırmaya çalışın.

Yengeç Burcu veya yükselen Yengeç, eğitim, öğrenim alanlarında işleriniz varsa, seminer vermek veya almak, kişisel gelişimle ilgili konularda tamamlamanız gerekene yönelmek, şifa çalışmaları hariç destekli olacağınız alanlar. Günlük rutinde kalmak, derinlemesine ve karışık işleri bugün pek fazla ele almadan ilerlemek daha doğru olacaktır. Duygusal alanlarda hassas olabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle alakalı bir konuyu veya durumu fazla büyütmeyin ve takılmayın.

Aslan burcu veya yükselen Aslan, sizin adınıza şartlar değişme açık, planlarınızı tekrar düzenlemek, organize ettiğiniz bir durumu yeniden ele almak zorunda kalabilirsiniz. Aynı noktada dönüyormuş hissi sizin adınıza güne hakim olabilir. Bu nedenle her hangi bir konuda, gerek duygusal, gerekse dünyevi alanda bir iş veya durumu zorlamayın.

Başak burcu veya yükselen Başak, ilişkiler, ikili konular, duygusal alanlar, eşiniz, partneriniz veya iş, proje ortaklığınız olan kişilerle ilişkileriniz gündeminizi meşgul etmeye bugün de devam edecek. Ancak 16.00 ya kadar işlerinizi organize etmeli ve bu saatten itibaren fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi zorlamamalısınız.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *