GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

28 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNLÜK YORUMLARIM

28 Temmuz Perşembe, bugün Jüpiter günü…

Perşembe günü öğle saatlerinden itibaren Ay boğa burcuna geçiyor ve Cumartesi gününe kadar bu alanda bulunacak. Ay Boğa burcundayken öncelikle yemek yeme alışkanlıklarımıza ve beslenme düzenimize dikkat etmekte fayda var.  Önümüzdeki iki günlük süreçte şeker, yağ ve karbonhidrat tüketiminize dikkat edin. Aksi halde kilo alabilirsiniz. Boğa enerjisini yanına alacak olan Ay, özellikle kadınlar için yağ tutmaya neden olurken, bu süreçte metabolizmamız daha yavaş çalışma eğiliminde olacak bilmenizde fayda var.

Yeni Ay döngüsüne az kaldı. Bunun anlamı, Ay kapanan yani ışığını azaltan faza geçiyor. Günlük enerjileri yorumlarken, ayın hareketleri çok önemlidir. Zira Ay, dünyamıza en yakın uydu gezegenimiz olarak bizi ve doğayı çok etkiler. Yeni ay döngüleri ise günlük enerjimizde etkisi yüksek olan bize en yakın gezegenin ışığının kapandığı bir süreçtir ki etkisi  zihinsel olarak daha depresif olmamıza neden olurken, bedenimiz içe dönme ve yavaşlama eğilimindedir. Dolayısı ile karışık ve zorlayıcı konuları ele almaktan kaçınırken, sizi mutlu eden, rahatlatan alanlarda kalmaya gayret edin. Aşırı yemek, ağır besinlerle bedeninizi yormayın.

Boğa burçları, yükselen Boğa burcu, Ay burcu Boğa olanlarla, Akrep burçları ve toprak grubuna bağlı Başak ve Oğlak burçları aktardıklarımdan biraz daha yoğun etkilenebilirler.

Ay, Boğa burcundan geçerken kendimizi güvende hissetme arzumuz artar. Dünyevi konulara yöneliriz ve maddi konular, konfor ve keyfi konular daha fazla önceliğimiz olabilir.

Öğle saatlerinden itibaren, öğleden sonra boyunca Ay ve Merkür arasında sert bir etkileşim olacak. Bunun anlamı, iletişimde inatçı bir tavır sergilemek, dikkat dağınıklığı, meselelere kendi açımızdan bakma durumu hasıl olabilir. Bu nedenle karışık ve detaylı işlerinizi bugün öğleden sonraya bırakmamanız daha doğru olur. Ay, gün boyu krittika yıldızında konaklayacak. Bu yıldız Güneş tarafından yönetilir ve idari işler, otoriter bir tavır sergilemeye destek verirken, fazla eleştirel ve memnuniyetsiz bir bakış açısı da yaratır. Bu nedenle gün içinde özellikle öğle saatlerinden itibaren onay, görüş almanız gereken bir durum adına karşı tarafa kendinizi kolay beğendiremeyebilirsiniz, yorulup canınızı sıkmayın.

Bugün, herhangi bir konuda bırakmak istediğiniz bir durum, kişi veya alışkanlıktan kurtulmak için destekli etkiler var. Aynı zamanda yönetsel işler, düzen ve tertip gerektiren bir durumu organize etmek yine olumlu destek alan konular arasında.

Ayrıca güzellikle ilgili bir adım atacaksınız, örneğin, ufak değişiklikler, saç kesimi vs gibi günün etkiler öğlen 13.00 den itibaren uygun olacaktır.

Gün içinde uzak durmanız gerekenlere göz atacak olursak;

Suyla ilgili işlere yönelmeyin, diplomasi gerektiren, denge isteyen, ince ve nazik konular yine destekli değil. Kendinizi fazla dinlemeden, aşırı efor harcamamak koşulu ile bir şeyler uğraşmak, düzenlemek, kurtulmak istediklerinizi bırakarak günü değerlendirebilirsiniz.

Burçlar açısından güne baktığımızda;

Ay Boğa burcunda olacağı için, Boğa burçları yukarda bahsettiğim konulara daha fazla özen göstersinler. Boğa burcunun karşısında bulunan Akrep ve Akrep yükselenler (veya Ay burcu Akrep olanlar) ilişkiler, duygusal alanlar ve her türlü ikili temaslarında ve iletişimde daha sert ve kararlı bir tavır sergilemeniz olası ki inat etmeden ve esnek olmaya çabalayarak günü geçirmek daha doğru olacaktır.

Toprak grupları olan Başak, Boğa ve Oğlak burçları bugün maddi konular, finansal işler, dünyevi konulara daha fazla dönük olabilirsiniz. Eğer partneriniz bu burçlardan biri ise ondan bugün fazla duygusal ve hassas olmasını beklememenizi tavsiye ederim 🙂

Koç, Aslan ve Yay burçları içinde Koç burçları, iletişim ve haberleşme ve maddi konularda biraz daha dikkatli olmanızda fayda var. Aslan ve Yay’lar ise mesleki konular, iş alanları, kariyerleriyle ilgili daha aktif bir gün geçirmeniz söz konusu.

Yengeç, Balık ve Akrep burçları sizin için daha çok dışa dönük etkiler öne çıkıyor. Sosyalleşme, arkadaşlar, dostlar veya yakın çevrenizle alakalı konulara yönelme olasılığınız daha yüksek. Evde kalmak veya içe dönmek iyi gelmez. İletişimde hızlı, çevrenize dönük olacağınız bir gün söz konusu.

Kova, Terazi ve İkizler burçları, arasında Kova burçları veya yükselen Kovalar, aile ve ev alanları, ebeveynlerle ilgili konular önceliğiniz olabilir. Evinizle ilgili yapmak veya düzenlemek istediğiniz bir iş veya konu varsa, adım atabilirsiniz. İkizler burçları ise içe dönme, kendinizle kalma arzunuz artabilir. Kalabalık ortamlar, başkalarının sorunları ile uğraşmak bugün size iyi gelmeyebilir. Kişisel konulara öncelik vermeniz daha doğru olacaktır. Terazi burçları adına biraz daha karışık etkiler var. Başkalarıyla ilgili alanlar, maddi konular ve genel olarak sizin dışınızda gelişen ama müdahil olmak zorunda kalabileceğiniz durumlarla uğraşabilir, gereksiz bir yorgunluk hissinde kalabilirsiniz. Bugün işlerinizi iyi organize edip, kendi alanlarınızda kalmak daha uygun olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *