Haftalık Astroloji Yazılarım

29 Nisan Haftası Vedik Astroloji ve Burçlarınız

Vedik Hint Astrolojiye Göre Bu Hafta

Bu hafta ayın küçülme ve ışığını azaltma fazına doğru gidişine şahit edeceğiz. Ay ışığını azaltıp yeni ay döngüsüne doğru giderken, yani bir anlamda kapanırken, analiz yapmak, içe dönmek kolaylaşır ama ortaya çıkmak, bir konuda kendini göstermek, tanıtmak, ilerlemek adına şartlar destekli değildir. Ayrıca beden metabolizması yavaşlar, ağır gıdaları sindirmek zorlaşır.

Yani bu hafta tanıtım, açılışlar, bir konuda kendinizi ortaya koyma, parlama istiyorsanız bekleyin veya acele etmeyin. Bu gibi konuları önümüzdeki hafta başından itibaren ayın büyüme fazına geçmesiyle ve hilal etkisinin öne çıkacağı dönemlerde uygulamaya çalışın. Karanlık faz görünür olmanın zor olduğu zamanlardır bu nedenle görünmesini, bilinmesini istediğiniz bir işi, durumu tanıtmak, ortaya çıkarmak için o zaman bu zaman değildir. Bunun için ayın büyüme dönemlerinden faydalanmak gerekir.

Ayın kapanma fazları, karanlık fazlar daha çok kadersel unsurların daha belirgin olduğu, hayatı kontrol etmenin çok da mümkün olmadığı zamanlardır. Vedik astrolojiye göre bu süreçlerde derin düşünme hali, analiz yapma gerekliliği söz konusudur.  Baktığımız şey de ilk etapta göremediğimiz noktalar olabilir, o yüzden biraz beklemek sabretmek, izlemek önemlidir.

Dolayısı ile bu hafta ay artık kapanıyor ve durumları kontrol etmekten ziyade analiz etmeye yönelmeliyiz.

Haftanın dikkat gerektiren iki günü var. 30 Nisan Salı günü epey karışık etkiler söz konusu. Bugüne önemli işlerinizi almayın derim, tabi eğer mümkünse. Salı günü duygusal çatışmalara, duygusal karmaşalara eğilimin arttığı bir gün olacak. Ay Kova burcunda sert bir yıldız olan Poorva Bahadra yıldızında ilerlerken, Neptün ile tam kavuşumda ve Mars ile sert bir görünümde. Ay’ın içinden geçtiği yıldız, gezegenlerle olan kontakları sert enerjilerin birikmesine neden oluyor. Genel olarak ortamda bir karışıklık, hırsla ve mücadele ile olayların üzerine gitme eğilimi, tartışmalara, toplumsal olaylara açık bir gün olacak.

Salı günü hayal gücü, yaratıcı enerji, sezgiler adına çok güzel enerjiler var ancak Salı günü herhangi bir konuda başlangıç yapmak, ilk adımı atmak, bir süreci, bir işi başlatmak gökyüzü tarafından desteklenmiyor.

Diğer sert gün ise Cuma… 3 Mayıs Cuma günü Ay yeni ay öncesi artık karanlık fazına geçmiş oluyor, ışığı tamamen gidiyor. Bu etki başlattığınız işler, adımlar için karanlıkta ilerlemek gibidir.

Cuma günü öğle saatlerinde Ay burç değiştirecek ve Gandanta etkisine girecek. Sabah 11 civarı başlayacak bu etki, öğlen 14.00 e kadar devam ederken, 3 Mayıs Cuma günü özellikle verdiğim bu saat aralıklarında herhangi bir başlangıç yapmamak, o günü daha çok rutin konularla geçirmek önemli olacak.

Bu haftanın genel etkileri duygusal konularda karmaşa verme etkilerini barındırırken, Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe daha iyi enerjiler var. Ama Salı ve Cuma günlerine hayli dikkat etmek ve bilhassa başlangıçları bu iki güne almamak, önemli işleri organize etmemek daha çok rutin konularla ilgilenmek gerekiyor.

Cumartesi günü Yeni Ay döngüsü başlayacak. Ve Pazar gününün ilk saatlerinde Yeni Ay tamamlanacak. Vedik Astrolojiye göre Koç burcunun 20 derecesinde Baharani yıldızının 3. Padasında gerçekleşecek Yeni Ay Uranüs ile de kontakta olacak.

Ani gelişmeler yaşanırken, şartların birden yön değiştirmesine neden olacak bu etki, hafta sonu duygusal ve zihinsel olarak gergin olmaya neden olabilir. Bharani yıldızı sert bir yıldızdır. Kimlik arayışına, kişinin kendini ve yönünü bulmaya yönelik iç arayışlarına fazlasıyla vurgu yapacak bu Nakshatra büyük dönüşümleri, kabuk değiştirme halini ve bunları yolumuzu kaybetmeden yapmak gerektiğini anlatır.

Yani hayatlarımızda önemli değişimler olabilir, birden değişen farklı koşullara karşı çözüm odaklı yaklaşımlar sergilememiz önemlidir ama bunu yaparken doğru olandan ayrılmadan dikkatli ilerlemeliyiz.

Bu hafta başlayan şeyler, hayatlarımızda birden değişen alanlar unutmayın ki olgunlaşma sürecinde yani dolunay fazına kadar olan dönemde fedakarlıklar, uğraşma ve iyi odaklanma gerektirecek.

Burçlara göre bu Hafta Etkiler Ne Diyor?

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç   

Burcunuzda Yeni Ay Gerçekleşecek…

Yeni Ay burcunuzda gerçekleşiyor. Bir süredir yoğun şekilde yaşadığınız ruhsal ve duygusal değişim etkileri bu hafta belirgin bir hale gelecek ki Salı gününün biraz daha sert gökyüzü kombinasyonlarına sizin daha tedbirli yaklaşmanız doğru olur. Pazartesi günü sosyal alanlar hareketli olabilir. Salı ve Cuma günü bu hafta ele aldıklarınızda şartları zorlamayın ve duygusal tepkilerinizde sakin ve ölçülü olmaya çalışın. Bu Hafta kendinize dönme, depresif hissetme haliniz bilhassa cumartesiye kadar olan döngüde belirgin olabilir. Bu hafta önemli ve karışık işleri ele almadan haftayı izleyerek ve acele kararlar vermeden, analiz etmeye önem vererek geçirmeniz daha doğru olur. Hafta sonundan itibaren daha hızlı bir tempoya geçeceksiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Kariyer ve iş alanları hayli aktif bir şekilde haftaya başlayacaksınız. Hafta ortasına kadar özellikle iş alanlarınız odak noktanız olabilir. Salı günü iş konularında ele aldıklarınıza dikkat etmekte, acele kararlar ve fevri adımlar atmadan Salı ve Cuma gününü değerlendirmekte ve bu iki günü rutin işlerle geçirip önemli adımları denk getirmemeye çalışmakta fayda var. Çarşamba’dan itibaren haftanın etkileri sizin için daha rahat enerjilere getiriyor ancak Yeni ay döngüsü kapalı alanlarınızı gösteren bir yerde gerçekleşiyor ki şartlar sizin için belirgin olmayabilir. Mümkünse hafta sonunu kendinizle kalmaya, kalabalık yerlerde olmadan dinlenerek bu süreci geçirmeye önem verin.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Haftaya eğitim konuları, kişisel gelişim alanları, seyahat ve yolculuk planları, organizasyon işleri, yayıncılık konuları, yurtdışı kontakları ile ilgili işlerde hareketli bir başlangıç yapabilirsiniz. Salı günü enerjilerine dikkat edin ve haftalık programınızda önemli işler adına dengeyi daha çok Pazartesi ve Çarşamba günlerinde kurmaya çalışın. Ruhsal alanlarınızın güçlü çalıştığı yoğun etkilerden geçeceksiniz. Çarşamba’dan itibaren kariyer ve iş alanlarınızda hareketli bir dönem başlayacak. Kariyer konularında ani ve ilginç gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu hafta sonu başlayan Yeni Ay döngüsü önümüzdeki 10 günlük süreci de içine alarak sizi hayatınızdaki hedefleriniz, önemli bir amacınızla ilgili hızlı gelişmeler içinde tutabilir.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Haftanın ilk yarısı Çarşamba gününe kadar aksilikler ve ani gelişen olaylar açısından dikkatli olmanız gerekiyor. Ele aldığınız işlere çözüm odaklı yaklaşmanız önemli olacak. Salı gününe özellikle dikkat edin ve o günü duygusal konular, ilişkiler, günlük rutininizde tedbirli olmaya çalışarak geçirmeye çalışın. Çarşamba’dan itibaren daha rahat etkilere geçerken, sezgileriniz artacak. Çarşamba Cuma arası ek yükler almadan bu günleri değerlendirmeye gayret edin. Bu hafta başkalarının sorunları, size yük olabilecek ek fazlalık işlerden, angarya konulardan uzak durmaya bakın. Yeni Ay döngüsü önemli değişimlerin haberlerini, yeni gelişmeleri getirirken, sonuç almak için uğraşmanız ve mücadele etmeniz de gerekebilir ama çevrenizden gelecek beklenmedik yardımlar güzel sürprizler yaşamanıza da neden olabilecek.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hafta başı ilişkiler, eşiniz, partnerinizle ilgili konular, bu alanlardaki gelişmeler sizi hayli meşgul edebilir. Öte yandan iş anlaşmaları, sözleşmeler, ortaklı işleriniz, iş teklifleri, sizin için önemli bir proje veya işle ilgi de gelişmelerin, yeni durumların zihninizi fazlasıyla meşgul edeceği bir dönemden geçebilirsiniz. Çarşamba’dan itibaren duygusal hassasiyetleriniz artabilir, kendinizi ve şartları zorlamadan haftanın ikinci yarısını yönetmeye çalışın. İkili ilişkilerinizde Salı gününe, iş alanlarında ise Cuma gününe dikkat etmenizde başlangıçları bu güne almamanızda fayda var. Yeni Ay süreci şanslı bir döneminizi başlatacak, fırsatlar gelebilir. Ancak detaylara dikkat ederek bu süreci yönetmeniz yerinde olacak.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

İş ve çalışma alanlarınızda yoğun bir temponuz olabilir. Genel olarak bu hafta günlük rutinlerinizin hızlı ilerlemek, kararlar içinden geçmek durumunda kalabilirsiniz. Salı günü dağınık enerjiler nedeniyle iş ve mesleki konular, sağlık konularında daha tedbirli olun. Bu hafta iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, rekabet ettiğiniz kişilerle iletişiminizde akılcı ilerlemeniz gereken etkiler söz konusu. Çarşamba’dan itibaren ikili ilişkileriniz öne çıkacak ve eşiniz, partnerinize yoğunlaşacak, ilişkilerinize daha fazla odaklanacaksınız. Yeni Ay süreci hayatınızda değişim etkilerini tetiklediği için bu hafta ikinci yarısı ağırlıklı olmak üzere sizi yoran ek yüklerle uğraşmadan, daha çok dikkatinizi kendinize çevirerek olayları yönetmeye gayret edin.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Kişisel alanlarınızın sizin için daha öne çıkacağı etkilerle haftaya başlıyorsunuz. Kişisel bakım veya kendi özelinizde tamamlamak istediklerinizi ele almak için güzel etkilerden geçeceksiniz. Aşk ve ilişkilerde Salı günü hassas etkiler var ki duygusal konularda zihniniz, duygularınız ok net olmayacak bu nedenle karar vermek, aşk ve ilişkilerde adım atmak için bu hafta acele etmeyin. Sonradan fikriniz değişebilir. Yeni Ay enerjisi eşiniz, partnerinizle ilişkilerinizi yoğun şekilde etkileyebilir. Bu hafta sonuna doğru başlayan yeni gelişmeler, önünüzdeki on günlük süreçte yeni gelişmeleri hayatınıza almak durumunda kalmanıza neden olabilir.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta başı ailevi konular, ebeveynlerle ilgili mevzular ve işler aktif olacak. Ev ve yuva alanlarınız, evinizle ilgili bir süredir düşündüğünüz bir değişiklik bu hafta yeni koşulları değerlendirerek hareket etmenize neden olabilir. Taşınma, yeni bir eve geçiş, evle ilgili bir tadilat fikri üzerine hata ilk yarısı yoğunlaşabilirsiniz. Çarşamba gününden itibaren aşk ve ilişkiler adına hareketli bir süreç olabilir. Duygusal tepkilerinizin de arttığı bir dönem olacak. Çocuklarla ilgili bir duruma karar vermeniz de gerekebilir. Yeni Ay sağlık açısından kendinize bakmanız, sağlığınıza önem vermeniz gereken bir döngünün devam ettiğine işaret etmekte. Bu alanı ihmal etmeyin. Öte yandan yeni ay ile önümüzdeki on günlük süreçte iş ve mesleki konularda koşulları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir, değişiklikler söz konusu.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

İletişim trafiğinizin yoğun olduğu bir haftaya başlıyorsunuz. Çevrenizle kontaklarınız artarken, yakın çevrenizle ilgili bağlantılı konular, bir arkadaşınız veya yakın bir aile üyesi ile ilgili bir duruma müdahil olmanız da söz konusu. Çevrenizle kontaklar adına haftanın ilk yarısı hareketli olacaksınız. Çarşamba gününden itibaren ailevi konular öne çıkacak. Biraz daha kendinize ve ailenize dönük konulara odaklanmanız gerekebilir. Emlak işleri, evle bağlantılı işleriniz varsa Çarşamba Cuma arası bu konular gündeme gelebilir. Ancak Cuma gününe dikkat edin. Yeni ay süreci ilişkiler açısından değişimler yaşamanıza, ilişkinizde yeni bir durumun hali hazırda rutinde devam edenleri yeniden ele almanıza neden olma potansiyeli taşımakta.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Hafta başı parasal konular, maddi beklentileriniz, finansal konular adına etkin enerjilerle başlıyorsunuz. Ancak maddi alanlar, yatırımlar veya benzer konularda Salı gününe dikkat etmeniz gerekiyor. Salı ve Cuma günleri parasal konular başta olmak üzere önemli bir kararı veya adımı mümkünse bekletin veya iyi ölçümleyerek para işlerinizi yönetin. Çarşamba’dan itibaren yakın çevreniz, arkadaşlar veya yakın çevrenize vereceğiniz bir destek veya bu konularda oluşacak yeni bir gelişme bu alanlara odaklanmanıza neden olabilir. Girişimleriniz, atmak istediğiniz adımlar adına hareketli bir hafta yaşayabilirsiniz. Yeni Ay ev ve aile alanlarınızda yeni gelişmeleri aktive ederken, önünüzdeki on günlük dönemde ailevi konularda başlayacak gelişmeler Mayıs ortasında tamamlanma potansiyelinde olacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Burcunuzda ilerleyecek ay Çarşamba gününe kadar özgürlük alanlarınızı, bireysel tercihlerinizi, kendi başınıza olma isteğinizi arttırabilir. İnisiyatif kullanmak isteyebilir, bir süredir üzerinde düşündüğünüz, artık adım atmanız gerektiğine inandığınız konularda kişisel adımlar atabilirsiniz. Bu süreçte özellikle Salı gününe dikkat etmeniz önemli olacak. Dikkatiniz Salı günü dağınık olabilir veya kendinizi daha hassas ve kırılgan hissedebilirsiniz. Bu hafta Salı gününe önemli bir işi karmaşık bir konuyu almamaya bakın. Çarşamba’dan itibaren parasal işler, maddi konular daha fazla öne çıkabilir. Konuşmalar, görüşmeler adına da hafta ortasından itibaren hızlanıyorsunuz. Hafta sonu başlayacak yeni ay sizi önemli bir konuda karar vermeye, adım atmaya itebilir. Gelişmeler daha çok Yeni Ay sonrası hızlanırken, projeler, fikirlerinizin önünün açıldığı bir döneme geçiyorsunuz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Haftanın ilk yarısını duygusal ve zihinsel olarak gergin, içe dönük geçirebilirsiniz. Özellikle Salı günü duygusal alanlar, iç enerjinizin dağınık olması riski yüksek olacak. Sezgisel alanlar, rüyalar, ilginç hissedişler artarken, Çarşamba gününe kadar dünyevi konular, duygusal alanlarda gelgitleriniz yoğun olabilir. Bu nedenle hafta başını özellikle Salı günü ağırlıklı olmak üzere biraz daha kendi halinizde ve şartları, kendinizi zorlamadan geçirmeye önem verin. Çarşamba’dan itibaren rahatlayacaksınız, ay burcunuza geçecek ve ele aldıklarınızı daha rahat şekilde yürütebileceksiniz. Sizin için duygusal hassasiyetlerin kuvvetli seyrettiği bir hafta olurken, net kararlar vermek, önemli adımları hayata geçirmek için biraz daha dikkatli olmanız gereken bir hafta söz konusu. Yeni Ay ise hafta sonundan itibaren parasal konularda önünüzdeki on günlük süreçte gelişmelerin, yeni durumların gerçekleşmesini sağlayacak.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *