Haftalık Astroloji Yazılarım

3 Eylül Haftası Vedik Burçlarınız

Vedik Astroloji İle Haftanın Etkileri

Bu hafta Merkür burç değiştirerek uzun süredir konakladığı Yengeç burcundan çıkarak Aslan burcuna geçmiş oldu. Aile ve iç iletişimlerin önemli olduğu zamanlardan, daha eğlenceye ve kendi alanlarınıza dönük bir enerjiye geçiyoruz.

Aslan burçları için iletişim, teknolojik konular, anlaşma ve sözleşmeler, iş ilişkileri, projeler, pazarlama ve satış konuları başta olmak üzere yoğun bir tempo var bu hafta boyunca. Ancak Merkür bu hafta boyunca MAGHA yıldızında konaklıyor ki konuşmalara dikkat etmek, iletişimde gösterişli ve Show yapmaya dönük bir ifadeden kaçınmak gerekiyor. Her şeyi abartabilir, tiyatral bir hale sokabilirsiniz. Daha mütevazi ve sakin olmaya gayret etmek yerinde olur.

Venüs ise Chitra yıldızında kendini parlatacak. Güzeller güzeli Venüs, Vedik Astroloji de yıldızlar aleminin en güzel 3 yıldızından biri ile buluşuyor. Bu yıldız sanatı ve aşkı Mars enerjisi ile birleştirir ve tutkuludur. Huzursuz enerjisi ile özellikle ilişkiler alanında kolay memnun olmama haliyle bilinir. Bu nedenle hafta boyunca ilişkilerde huzursuzlanma, memnuniyetsizlikleri öne çıkarma haftanın gölgesi olurken, yaratıcı enerjiler adeta tavan yapıyor.

Yaratmanız, ortaya çıkarmanız gerekenler adına Venüs sizin yanınızda olacak. Sanatçılar ve özellikle mimari konular, iç dekorasyon işleriyle uğraşanlar için ilham perisi yanlarında.

Evinizde düzenlemeniz, dekore etmeniz gereken alanlar varsa çok güzel etkiler var, ilginç fikirler aklınıza gelebilir. Hatta küçük değişiklikler yaparak, yeni bir örtü, bir eşyanın başkası ile yer değiştirmesi gibi hem evin enerjisini değiştirip, hem de uzun süredir üzerimizde asılı kalan atıl enerjiden kurtulmuş, enerjiyi yer değiştirmiş olursunuz.  

Aromatik kokulardan faydalanma haftası. Venüs Chitra da seyrederken, kokular ve koku alma duyumuz yükselecek. Bununla beraber kokuların mistik yanlarından faydalanma, evimizi alanlarımızı buhurlarla temizleme, enerji dengeleme etkilerimizde daha rahat ve akıcı olacak. Bundan faydalanın ve evinizin bedeninizin güzel kokmasına önem verin. Adaçayı, Lavanta, Tarçın, Rezene, Kakule gibi aroması yüksek bitkileri kaynatarak evinizin kokmasını sağlayabilirsiniz. Esasen Venüs dönemlerinin kokusu Yasemin’dir. Eğer güvendiğiniz bir yerden alabileceğiniz Yasemin esansı varsa bu hafta bol kullanın. Yasemin kokusu ilişkiler, duygusal travmalar ve huzursuzluklara da çok iyi gelir.

Ayrıca Venüs Chitra yıldızı buluşması sırasında ilginç, haberci ve mesaj ileten rüyalar da artış olabilir. Bu hafta boyunca rüyalarınıza dikkat edin.

Diğer yandan hafta boyunca ilişkinizin bozuk yanlarına değil, size verdiği güzelliklere veya iyi yönlerine odaklanmaya çalışın. Bir yandan flört etkileri artarken, bir yandan da ilişkilerde huzursuzluk çıkarma potansiyelleri de yükseliyor. Aşk ile kavganın, sevgi ile tartışmanın biraz daha iç içe geçtiği etkilerle uğraşabiliriz.

Piyasalarda ise özellikle Çarşamba ile başlayan hareketlenme, iniş çıkışlar yaşatabilir. Çarşamba’den itibaren parasal işler, kurlar veya ekonomik dengelere dikkat etmek, Perşembe ve Cuma günleri riskli parasal yatırımlarda uyanık olmak gerekmekte.

Ay küçülüyor ve önümüzdeki hafta başlayacak Yeni Ay döngüsüne gidiyoruz. Beslenme diyetinizi ayarlamak, bedeninizdeki fazla sudan kurtulmak için çok güzel etkiler var ama içe dönme, huzursuzlanma enerjileri de yükseliyor. Diğer yandan ele aldıklarınızı iyi analiz etme, derinden görme ve ruhsal enerjilerden, iç bilişlerden faydalanma potansiyeli de hayli güçlenecek. Ay küçülürken metabolizma yavaşlar, sindirimi zorlayacak ağır gıdalardan uzak durmak gerekmekte. Daha hafif beslenmeye çalışın. Zehirlenme, sindirim sistemini çabuk bozma eğilimi de artar ki ne yediğinize ve en önemlisi nereden yediğinize dikkat edin.

Kısaca Haftanın Günlerine Vedik Astroloji İle Göz Atalım;

Vedik Astrolojiye göre haftaya Ay Boğa burcu yolculuğu ile başlıyoruz. Ay boğa burcunda sadece Pazartesi günü konaklayacak, günün çoğunu rohini yıldızında geçirecek. Sanatsal etkilerin, yaratıcı enerjilerin yüksek olduğu bu hafta Pazartesi bu enerji daha da yüksek ama iştaha dikkat. Boğa etkisi yüksek günlerde yeme eğilimlerimiz artar ki iştah kontrolü açısından bugünü biraz daha dikkatli geçirmekte, diyet başlangıcı yapıyorsanız daha tutarlı olmaya gayret etmekte fayda var.

Salı günü Ay İkizler de zihinlerimiz hayli hareketli olacak. Durağan olmak, zihnimizi susturmak zor olabilir. Hızlı düşünüp, hızlı hareket etmek, aynı anda birçok işi bir arada yapmak daha kolay, ama zihniniz daha çabuk yorulacak. Salı ve Çarşamba günleri boyunca zihinsel aktivite artacağı için iş ve çözüm isteyen konuları halletmek adına etkiler güzel ama akşamları dinlenmek, sakin ortamlarda bulunmak önemli.

Salı günü araştırma yapmak, bir konuyu incelemek için etkiler destekli. Telepatik gücünüz artacak. Hissedişleriniz büyürken, daha önce fark etmediklerinizi anlama ve görme potansiyelleriniz artıyor. Başlangıçlar, yeni fikirlerinizi hayata geçirme adına güzel etkiler var. Ay ve Jüpiter arasındaki güzel kontak başlatacağınız konuları desteklemekte. Akışın yüksek olduğu bir gün olacak. İkizler, Terazi, Balık, Yay, Başak ve Koç burçları bu enerjiden daha yoğun etkilenebilirler.

Çarşamba günü Ay Vedik Astroloji de halen İKİZLER burcunda ancak içinden geçtiği yıldız değişti. Ay daha keskin bir yıldızda konaklıyor ve özellikle parasal konularda dengesizliklere açık enerjiler var. Duygusal gerginlikler, hızlı değişen koşullar nedeniyle bugünün etkisi de güzel olmakla birlikte daha keskin ve dalgalı bir enerji söz konusu.

Duygusal huzursuzluklara dikkat etmek gerekmekte. Dedikodu ve spekülatif konuşmalara açık bir gün olacak. Her söylenene inanmadan ve akıllıca hareket etmek Çarşamba günü önemli olacak.

Perşembe günü AY Yengeç’e geçiyor…Aile ve güvenlik duygumuz öne çıkarken, bu alandan Ay’ın dokunacağı yıldızlar biraz daha ev ve yuva alanlarımıza dönük olmamıza neden olabilir.

Bugün beslenme, kendimizi, bedenimizi besleme, sağlıklı besinlerle ilgili araştırma yapma, aile konularına evimize dönme eğilimlerimiz hayli güçlü.

Yeni Ay moduna giren AY, daha içe dönük, analitik ama huzursuz olmamıza neden olabilir. Bu nedenle biraz daha kendi alanlarımızda kalmak, içe dönmek yerine olacaktır. Yengeç, Akrep, Balık, Koç, Oğlak burçları diğerlerine göre bu etkileri daha yoğun algılayabilirsiniz.

Cuma günü, Ay halen Yengeç’te ama Aşlesha yıldızında. Bu yıldız gergin etkiler ve toplumsal kaygılar vermesi ile bilinir. Huzursuzluk etkisini arttırır. Bugünün enerjileri daha çok toplumsal alanlarda, konularda daha kaygılı olmamıza neden olabilir ki sizi mutlu eden şeylerle uğraşıp, huzursuz enerjilerden uzak durmak yerine olacak. İkilemlerin arttığı bir gün olacağı için başlangıçlarda kararsızlıklarda yüksek olabilir. Bu nedenle önemli bir işinizi bugüne almamaya bakın.

Yengeç ve su grupları bu etkisi daha yoğun hissederken, Koç, Aslan ve Yay burçları yani ateşler Cuma gününü daha tedbirli ve sakin geçirmeye gayret etmelisiniz. Toprak grupları olan Boğa, Başak ve Oğlak burçları ise bugün rutin konularda kalarak eksiklerinizi, yarım işlerinizi tamamlamaya özen göstermelisiniz.

Hava grupları bu hafta hızlı hareket etme ve çabuk yol alma daha sabırsız enerjiler içindeydiniz ki bugünü dinlenerek ve sakin geçirmeye gayret etmek daha doğru olacaktır.

Hafta sonu Cumartesi’den itibaren başlayan Yeni ay döngüsü nedeniyle zihninizi ve kendinizi dinlendirmek doğru olacaktır. Karmaşık ve çetrefilli işlerinizi hafta sonu ele almamaya çalışın. Pazar günü ise Yeni Ay döngüsü aktif olacak.

Burçlara Göre Bu Hafta

KOÇ YÜKSELEN / AY BURCU KOÇ    

İletişimin yoğun olduğu bir hafta geçireceksiniz. Özellikle Salı gününden itibaren telefon trafiğiniz artabilir. Araştırma, inceleme üzerine konular varsa, başlatacağınız işler ve girişimler Salı ve Çarşamba özellikle de Salı destekli olacaksınız. Perşembe’den itibaren ev ve aile konuları öne çıkarken, aile bireyleri ile ilişkilerinize ve konuşmalarınıza, diyaloglarınıza dikkat etmekte fayda var. Yeni ay döngüsü aşk, ilişkiler, flörtler, evli olanlar için çocuklarla ilgili alanlarda yeni gelişmeler verebilir. Hafta sonu ile yeni ay döngüsüne başlamış olacaksınız. İlişkiler alanında bu hafta ve bu ay yoğun etkileriniz var.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

BOĞA YÜKSELEN / AY BURCU BOĞA

Haftanın ilk günü ay burcunuzda ilerlerken beslenme düzeninize dikkat edin. Salı ve Çarşamba günleri maddi konular, parasal işler öne çıkarken, konuşma ve iletişim alanlarınız artacak. Pazarlama, Satış, reklam işleriniz varsa Salı ve Çarşamba bu işleri organize etmek adına etkiler çok destekli. Ayrıca teknolojik konularda adım atmak istiyorsanız hafta ortasından faydalanabilirsiniz. Perşembe’den itibaren girişimler alanı ve yakın çevreniz öne çıkıyor ama etkiler özellikle Cuma gününe dikkat ediyor, duygusal hassasiyetleriniz artabilir. Yeni Ay ev ve aile konuları ebeveynlerinizle ilgili işlere yoğunlaşmanıza neden olabilir.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

İKİZLER YÜKSELEN / AY BURCU İKİZLER

Bu hafta Salı gününden itibaren Ay burcunuzda ve daha aktif ve hızlı enerjiler içinde olacaksınız. Ele alacaklarınızı Salı ve çarşambaya planlamanız doğru olur. Hafta ortasına kadar hızlı düşünüp, hızlı hareket etmek isteyecek, yüksek bir tempoda koşturabileceksiniz. Planlı olun, dağılmadan ve dikkatinizi iyi toparlayarak işleri organize edin. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri akış etkileri sizi olumlu anlamda güzel destekleyecek. Konuşmanız gereken bir konu, anlatmanız gereken bir durum varsa bu iki günden yine faydalanabilirsiniz. Yakın çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz adına Cuma dan itibaren aktifleşen enerjiler ile kardeşler, yakın arkadaşlara odaklanabilirsiniz. Girişimleriniz, beklettikleriniz adına faal ve başarılı bir hafta geçirebilirsiniz.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

YENGEÇ YÜKSELEN / AY BURCU YENGEÇ

Hafta ortasına kadar kendinizi göstermek, ifade etmek, anlatmak ve ya sonuç almak istediğiniz konularda temkinli olmakta fayda var. Eski konular, mevzularla fazla vakit kaybetmeden çarşambaya kadar kendinize odaklanmakta ve kendi alanlarınıza çekilmekte fayda var. Masraf ve giderlere dikkat edin. Bir alım vs düşünüyorsanız veya genel olarak alışveriş ihtiyaçlarınız varsa perşembeye kadar seçimlerinizde dikkatli olmakta gelir gider dengelerinizi ayarlamakta fayda var. Perşembeden itibaren burcunuza geçecek olan AY ile parlamak, öne çıkmak, çevrenize öncülük yapmak kolay olacak. Kendinizi daha rahat ifade edebileceksiniz.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

ASLAN YÜKSELEN / AY BURCU ASLAN

Haftaya kariyer ve iş alanlarınızda aktif etkilerle başlıyorsunuz. Merkür burcunuza geçti ve ticari konular, iş anlaşmaları, sözleşmeler, bekleyen ve ilerlemeyen bir çok konu aniden çok hızlanabilir. Temponuz hafta boyunca hayli aktif olacak. Konuşmalarınıza dikkat etmek ve ele aldıklarınızı büyütmeden, daha sakin bir duruş sergilemek yerinde olacaktır. Çabuk sinirlenebilir, hızlı tepki verebilirsiniz. Akılcı olmak önemli. Strateji kurmak ve çok yönlü düşünmek adına zorlanabilirsiniz. Çabuk gaza gelmeden düşünerek hareket etmeniz durumunda aktif ve güzel bir hafta sizi bekliyor.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

BAŞAK YÜKSELEN / AY BURCU BAŞAK

Salı gününden itibaren Kariyer ve iş alanlarınız öne çıkacak. Bu hafta toparlamanız, bitirmeniz gereken konular gerek iş hayatınızda, gerekse özel alanlarda daha vurgulu. Çalışıyorsanız hızlı gelişmeler olabilir. Maddi konularda beklemediğiniz yerlerden destek alabilirsiniz. Fırsatlara açık bir hafta olmakla birlikte Çarşamba gününden itibaren başlayan huzursuz enerjiler içinde kaybolmadan, sakin ve takılmadan ilerlemeye, işlerinizi ele almaya gayret etmelisiniz. Perşembe gününden itibaren sosyal alanlar, çevrenizle diyaloglarınız desteklenirken, Cuma ve hafta boyunca arkadaş ilişkileri, görüşmeleri size iyi gelebilir. Pazar günü günü gerçekleşecek yeni ay hedefleriniz ve yapmak istedikleriniz, adımlarınız için güzel fırsatlar getirebilir.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

TERAZİ YÜKSELEN / AY BURCU TERAZİ

Burcunuzda ilerleyen Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı kontakla uzun süredir beklettiğiniz alanlarda hızlı ilerleme ama en önemlisi fırsatlar yakalama şansınız var. Bu iki iyicilin gölge yönü ise tembellik ve aşırı rahatlama vermesidir. Elinizi taşın altına koyarak, çalışmaktan kaçınmadan fırsatlara açık olduğunuz bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. İlişkiler, aşk alanlarında flörtler, ilgi çekme etkilerinizde artıyor. Bunun tadını çıkarırken, kararsız yönlerinizde bilenecek. Bu hafta da dahil bu dönemde hayatınızdaki her alanda planlı ve akılcı davranmaya , iyi organize olmaya gayret etmelisiniz. Özellikle Salı ve Çarşamba günleri gelişmelere açık güzel enerjileriniz var.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

AKREP YÜKSELEN / AY BURCU AKREP

İlişkiler ve duygusal alanlarda iç karışıklıklarınız olabilir. Bir süredir içinizde tuttuğunuz bir duygu, aşk veya ilişki duygusal düzeyde fazlasıyla zihninizi meşgul edebilir. Takıntılara geçmeden ve akışta kalarak hareket etmelisiniz. Bırakmak istedikleriniz, ayrılmak istedikleriniz adına da fazlasıyla cesur adımlar atabilirsiniz. Giderler, maddi alanlar biraz daha kontrollü yürütmeniz gereken enerjilerin sinyalini vermekte. Ama bunun dışında özellikle yurtdışı alanları, yurtdışı kontaklarıyla ilgili işlerinizde destekli ve fırsatlara açık bir süreciniz söz konusu. Perşembe gününden itibaren iş ve kariyer konularına daha fazla eğilecek, gelişmeler yaşayabileceksiniz.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

YAY YÜKSELEN / AY BURCU YAY

Salı gününden itibaren görüşmeler, iş alanları, ortaklı iş ve projelerde hızlı bir temponuz var. Perşembe gününe kadar olan dönemde dikkatiniz ikili ilişkilerinizde olabilir. Eşiniz, partnerinizle alakalı konularda gelişmelere müdahil olabilirsiniz. İş hayatınızda ise iş ortaklarınızla iletişim ve görüşmelerin artacağı bir hafta yaşarken, özellikle Salı ve Çarşamba günlerini bu alanlarda iyi değerlendirin. Bir süredir beklediğiniz bir teklif, anlaşma sonuca ulaşabileceği gibi yeni bir teklif veya devam eden görüşmelerle ilgili gelişmeler yaşamanızda söz konusu. Perşembeden itibarense duygusal olarak huzursuzluk etkileriniz artarken, ikili ilişkilerinizde dengesizliklere dikkat edin. Perşembe ve Cuma günü maddi konularda özellikle banka işlerinizde tedbirli olmakta fayda var.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

OĞLAK YÜKSELEN / AY BURCU OĞLAK

Hafta ortasına kadar iş ve özel hayatınızdaki tempoyu yönetirken, sağlık ve bağışıklık sisteminize dikkat etmek gerekecek. Biraz daha dinlenerek ve planlı hareket ederek işlerinizi organize etmelisiniz. Hizmet sektörü, hastaneler veya benzer alanlarda işleriniz varsa haftanın ilk yarısı hareketli geçecek. Ciğerler ve bronşlarınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Perşembeden itibaren karşı burcunuza geçecek olan Ay etkileri ile kişisel alanlarınız, iş konularında anlaşma ve sözleşmeler öne çıkıyor. Eşiniz, partnerinizle alakalı konularda gereksiz endişelerden sakının. Biraz daha kişisel alanlarınıza dönük hareket etmeye özen gösterin. Gelen iş teklifleri olursa perşembeden itibaren dikkatli inceleyerek ilerleyin.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

KOVA YÜKSELEN / AY BURCU KOVA

Fırsatlara dönük, açılımların yüksek olduğu, hem sezgisel, hem de mantık açısından zihninizin yoğun çalıştığı bir hafta olacak. Sezgilerinize güvenin. Neyin sizin için daha doğru olduğunu hissetme potansiyeliniz yüksek olacak. Kararsızlıklar olabilir ama analitik bakışınız da artacak. İlişkiler ve duygusal konular hafta ortası perşembeye kadar yoğunlaşacağınız konular arasında. Çocuklar, çocuklarla ilgili konularda onlara destek vermeniz gerekebilir. Veya yine çocuklarla ilgili bir konuda tıkandığını düşündüğünüz bir durum aniden açılabilir. Aşk ve ilişkilerde duygusal hislerinizi abartmayın ve sakin şekilde değerlendirme yapmaya çalışın. Perşembe’ye kadar enerjiler sizi daha hızlı bir zihinde tutsa da işleri ele alırken pratik yöntemler bulabileceksiniz. Perşembe’den itibarense daha yavaş ve akıl ile karar vermeye gayret edin.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

BALIK YÜKSELEN / AY BURCU BALIK

Aile ve ev alanlarınızla ilgili konulara odaklanacağınız bir hafta geçireceksiniz. Özellikle haftanın ilk yarısı, kariyer ve iş alanlarıyla eviniz ve yuvanızla ilgili konularda karar aşamasında olduğunuz iş ve konuları çözme ve toparlama etkileri yüksek olacak. Şartların sizin adınıza değişime açık olduğu bu süreçte kararsızlıklar, ne yöne gideceğinize karar verememe halleri hızlanmanıza veya gelen fırsatları görmenize engel olabilir. Bu nedenle esnek ve şartlara göre hareket etmeye meyil ederek haftayı yönetmeye bakın. Öte yandan duygusal konular, ilişkilerle ilgili alanlarda perşembeden itibaren başlayan enerjiler bu konularda yeni gelişmeler yaşamanıza olanak sağlayabilir. Yeni ay ise maddi konularda değişim enerjilerinizi tetikleyecek. Parasal konularda beklediğiniz bir durum veya gelirle alakalı işler yoluna girebilir.

Eylül 2018 yazıma ulaşmak için : Eylül Vedik Burçları

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *