3 Haziran Cuma… Bugün Venüs günündeyiz.

Hint Astrolojisine göre Ay Koç burcundaki yolculuğuna akşam saatlerine kadar devam edecek. Öğleye kadar olan dilimde tutkular öne çıkıyor. Venüs tarafından yönetilen Ay’ın takımyıldızı keskin etkiler verir. Bu yıldız, duygusal alanlarda kontrolcü olmamıza, çocuğumuz veya eşimiz, partnerimizle ilişkilerimizde kontrol etme temasının daha vurgulu olacağına işaret eder. Öğle saatleri 14.00 civarında 14.00 ile 16.00 arasında Ay Merkür kavuşumu belirgin oluyor ki bu etki uzlaşmaya, duygusal iletişime ihtiyaç duyacağımızı gösteriyor. Sabah saatlerinden öğleye kadar devam edecek içsel ve duygusal olarak yorucu etkiler, öğleden itibaren çevremizle iletişim kurmaya dönük olacağımızı göstermekte. Bugün önemli iş ve konuları 14.00 e kadar çözmeye gayret edin. 14.00 den itibaren iletişim kurmak, arkadaşlarınızla görüşme, organizasyonlar içinde olmak çok daha destekli olacak.

Bugün sınava girecekler, önemli bir iş veya projeye de görüşme yapacaklar, finansal veya hesap işleriyle uğraşacaklar adına dikkat dağınıklı eğilimi bilhassa öğleden sonra belirgin olabilir. Detaylı ve önemli işleri daha çok sabah saatlerine almak faydalı olacaktır.

Akşam üstü 16.00 dan itibaren enerjiler eleştirel, detaycı ve kolay memnun olmayı zorlaştıran etkilere geçecek. Bu saatten itibaren işinizde sunum veya benzeri bir tanıtım yapmanız gerekiyorsa, karşı tarafa beğendirmeniz zor olabilir. Daha kişisel alanlarda ise sevdiklerinize karşı tahammülsüz ve eleştirel yaklaşabilir, normalde tolerans gösterdiğiniz bir durumu fazla takabilirsiniz. Bu nedenle özellikle Cuma gününün sosyalleşmeye dönük enerjileri içinde akşam üstünden itibaren biraz daha sabırlı ve sakin olmak, her aklınıza geleni söylememek yerinde olacaktır. Eğer evde olacaksanız oyalanacak bir şeyler bulup, geçmişe, size daha önce söylenmiş bir söze takılı kalmamaya çalışın.

Saat 19.00 dan itibaren Ay burç değiştirmeye hazırlanıyor ve sorunlu bir dereceden ilerlemeye başlayacak. 19.00 tan itibaren özellikle duygusal konularda yeni başlangıçlar yapmayın, örneğin ilk kez biri ile tanışacaksanız, bunu mümkünse bir gün sonraya bırakmak daha iyi olacaktır. Bugün 19.00 itibaren daha çok rutin işlerle ilgilenmek ve dinlenmeye geçmek veya sosyal ortamlarda fevri olmadan sakin kalmaya gayret etmek gerekebilir.

Burçlara Göre Bugün

Koç burçları veya Koç yükselenler, günün enerjilerini daha yoğun şekilde hissedecek, gün içindeki enerji değişimlerinden en fazla siz etkilenebileceksiniz.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler, bugünü mümkün olduğunca günlük işler ve karışık olmayan, basit ve sade konularla geçirin. Kalabalıklar size iyi gelmeye bilir. Yarından itibaren üzerinizdeki ağırlık hissinden kurtulacaksınız.

İkizler burcu veya İkizler yükselen; sosyal ve duygusal konularda günün etkilerine biraz daha dikkat etmenizde fayda var. Diğer yandan çabuk ve seri hareket edebilecek, sonuç odaklı davranabileceksiniz.Özellikle günün 16.00 ya kadar olan dilimi daha seri olabilirsiniz.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen; iş ve kariyer çalışmalarınız varsa, bugün temponuz yüksek olabilir. Sinirlerinize biraz daha dikkat edin ve eleştiri dozunu iyi ayarlayın. Özellikle öğleden sonra ani çıkışlarınızı karşı taraf anlamsız bulabilir.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan; geçmişten gelen konular, eski mevzulara takılı kalmak ve gereksiz şekilde kendinizi yormak olası. Duygusal dalgalanmalarınız sinir sisteminizi gerebilir. Esnek olun ve günü daha çok olumlu bulduğunuz kişi veya yerlerde geçirmeye gayret edin.

Başak Burcu veya Başak Yükselen; Merkür burcunuz yöneticisi ve Ay ile akşama kadar etkileşimde olacak ki duygusal iniş çıkışlar adına hızlı geçişler yaşayabilirsiniz. Stabil kalmakta zorlanabilir, çabuk sinirlenebilir veya yakın çevrenize tepkisel olabilirsiniz. İşlerinizi ele alırken biraz daha rahat ve takıntılardan uzak durmak gerekecek.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen; ikili ilişkileriniz adına hareketli bir gün. Ticari işleriniz, kontaklar, yurtdışı bağlantıları gibi alanlarda seri ve hızlı adımlar atmak isteyeceksiniz. Öğleden sonra daha sakin ve sabırlı olmaya gayret edin. Bugün sosyalleşme adına güzel etkileriniz var.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen; Bugün sakarlıklara, kas ve kemik sıkıntılarına dikkat etmek yerinde olur. Tansiyon sıkıntılarınız varsa yine dikkatli olmakta fayda var. Yorgunluğa toleransınız düşük olabilir. Ele alacağınız işleri dinlenerek halletmeye çalışın. Dikkat dağınıklığınız var. Komplike konuları yarına bırakmak daha doğru olacaktır.

Yay Burcu veya Yay Yükselen; Aşk ve ilişkilere daha fazla odaklanmak söz konusu olurken, akşam saatlerine partnerinizle diyaloglarda dikkat etmek gerekiyor. Çocuklarla ilgili işleri çözmek adına etkiler daha destekli. Ele alacağınız işlerde eğlenmeye ve işlerin keyifli taraflarını görmeye çalışın.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen; İç dengeleriniz gün içinde değişebilir. Ruhsal olarak bugün tutarlı olmak size zor gelebilir. Gün içindeki geçişlerden fazlasıyla etkilenebilirsiniz. Günün genel etkileri sizin için ev ve aile konuları ile ebeveynleriniz üzerine odaklanmanıza neden olabilir.

Kova Burcu veya Kova yükselen; Yakın çevrenizle ilişkiler, kardeşler, arkadaşlarla görüşmeler adına bugün desteklisiniz. Haberleşme trafiğiniz yoğun olabilir. İletişime dönük bir gün geçireceksiniz. Planlı olmak doğru olacaktır. Duygusal olarak romantik olmaktan ziyade kendi istekleriniz öne çıkacak. Küçük meseleleri büyütmeyin.

Balık Burcu veya Balık Yükselen; Gündelik konularda banka işleri, finansal konular özellikle günün ilk yarısı aktif olacağınız alanlar içinde. Bugün, iletişim, haberleşme, kendinizi ifade etmeye dönük olmak sizin için önemli. Bugün dinlemekten ziyade anlatmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle başkalarının dertleri sizi yorabilir. Biraz daha kendinize odaklanmanız gereken bir gün diyebilirim.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *