GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

3 Kasım Perşembe Günlük Yorumlarım

Perşembe gününe Hilal etkisi ile başlıyoruz. Ay, Hint Astrolojisine göre halen Akrep burcunda ve akşama doğru Yay burcuna geçecek. Bu geçiş sürecinde Ay, saat 16.00 dan itibaren gergin bir hatta ilerleyecek ki Hint Astrolojisinde bu alana “Düğüm Noktası” deriz. Perşembe günü enerjiler dua, dileklerde bulunma, hayır yapma, ritüellere açısından elverişli olmakla birlikte, dünyevi alanlarda saat 15.00 den itibaren 22.00 ye kadar beklemek ve önemli bir adımı atmamak yerinde olacak. Özellikle iş alanlarında önemli bir görüşmeniz, sonuçlandırmanız gereken bir durum, işiniz, toplantınız veya projeniz varsa 15.00’ten özellikle de, 16.00 dan itibaren planlamayın. Bu süreci dünyevi koşturmalar yerine ruhsal konularla, yapamıyorsanız da işleriniz toparlayarak veya dinlenerek geçirin.

Ay’ın Hilal fazları oldukça değerlidir. Genel olarak yeni başlangıçların Yeni Ay döngüsünde başlatılmasıyla ilgili yanlış bir kanı vardır. Yeni Ay döngüsü (Geçtiğimiz hafta sonu yaşadık) planlamak, düzenlemek ve hazırlık yapmak adına gayet uygun olmakla birlikte, başlatma dönemi Yeni Ay’dan yaklaşık 3 gün sonrası “Hilal” fazında çok daha uygundur. Bugün iyice belirginleşen Hilal enerjisi, Ay’ın düğüm noktasından geçecek olması nedeniyle dünyevi konularda başlatma işlerinizi yarına (4 Kasım Cuma) denk getirmenin çok daha uygun olacağına işaret etmekte. Ancak dualar, ritüeller ve her türlü niyet için etkiler uygun olacak. Kısacası bugünü hayatın içinde önemli işleri çözmek veya başlatmak yerine biraz daha ruhsal alanlara ayırarak değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Dualar ve benzeri ritüeller açısından özellikle gece 22.00 ile 24.00 arası oldukça güçlü etkiler söz konusu, değerlendirebilirseniz kıymetli zamanlar.

Koç Yükselen veya Koç Burcu:

Öğleden sonra 18.30 a kadar olan aralıkta günlük işler, her türlü iletişim veya konuşma, görüşme açısından dikkatli olmanızda fayda var. Yanlış anlaşılmalara, kazalara veya ani değişimlere açık olacaksınız. Genel olarak bugünü gündelik işler, ruhsal konularla geçirmeniz daha isabetli olabilir.

Boğa Yükselen veya Boğa Burcu:

İlişkiler, duygusal alanlar, eş veya partneriniz, iş ortağınızla ilgili konularda bugün önemli kararlar almayın veya kararlarınızı hayata geçirmeyin. İkili ilişkileriniz ve diyaloglarınız açısından öğleden sonra 15.00 den itibaren dikkatli olmanızda fayda var. İş yerinde üstleriniz veya meslektaşlarınızla, günlük hayatınızda çevrenizle olan ilişkiler bugün çabuk gerilmeye meyilli olacak.

İkizler Yükselen veya İkizler Burcu:

İş konuları, mesleki alanlar, hizmet sektörüyle ilgili işlerde bugün temkinli olmakta, iletişime dikkat etmekte fayda var. Sağlığınıza özen gösterin. Sağlıkla ilgili önemli bir başlangıcı özellikle yükselen ikizler (ameliyat, bir tedavinin başlaması gibi) 15.00 den sonraya bırakmamak yerinde olur.

Yengeç Yükselen veya Yengeç Burcu:

İlişkiler, aşk alanları, duygusal konular, çocuklarla ilgili konularda öğleden sonra önemli bir adım, konuşma veya başlangıcı denk getirmemek doğru olacaktır. Kişisel gelişimle ilgili konularla uğraşmak, günü rutin alanlarda ve ruhsal çalışmalarla ilgilenerek tamamlamak tercih edilebilir.

Aslan Yükselen veya Aslan Burcu:

Aile, ev alanları, ebeveynlerle ilgili konulara dönük olmanız bu noktalara yoğunlaşmanız söz konusu. Ev kiralanması, değiştirilmesi, satın alma gibi konuları mümkünse 15.00 den sonraya bırakmamaya gayret edin. Evinizle ilgili tamamlamanız veya toparlamanız gereken işleri düzenlemek adına etkiler uygun ancak yeni başlangıçlarda temkinli olun.

Başak Yükselen veya Başak Burcu:

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar, kısa seyahatler, girişimler, bu alanlarda beklettiğiniz konuların revize olması söz konusu iken, ele aldığınız iş veya konularda başlangıçları 15.00 ile 22.00 arası dikkatli irdeleyin ve mümkünse yeni adımlar atmayın. İletişim alanlarınız, haberleşme trafiğiniz yoğun olabilir ama ifade şeklinize dikkat etmekte fayda var.

Terazi Yükselen veya Terazi Burcu:

Maddi konular, banka işleri, parasal alanlar, satış ve pazarlama konuları adına özellikle çalışan Teraziler yoğun olabilirler. Fakat her durumda banka ve para işlerinizde bugün temkinli olmak, kredi ve benzeri işlerin başlangıçlarını veya imzaları öğleden sonra bırakmamaya çalışmak yerinde olacaktır. Duygusal konularda bugün karar almayın, önemli bir adım atmayın, yarını beklemek daha uygun.

Akrep Yükselen veya Akrep Burcu:

Duygusal konulara, ilişkilere yoğunlaşabilir, ele aldığınız konularda, kararlarınızda duygusal adımlar atabilirsiniz. Sonuçları uzun vadeye yayılacak konu ve adımları günün ikinci yarısı ya planlamayın veya dikkatli ele alın. Sezgileriniz yüksek ama zihniniz bilhassa 17.00 ile 18.30 arası dağınık olabilir, dikkat ve beceri isteyen konularda temkinli olmalısınız.

Yay Yükselen veya Yay Burcu:

Depresif etkileriniz artabilir, sizi gerebilecek veya zorlayacak kişi veya işlerden uzak durmaya çalışın. Bugün özellikle 16.00 ile 22.00 arası dikkatli olmak, bedenen ve ruhen sınırlarınızı zorlamadan günü geçirmek genel olarak sizin için önemli diyebilirim.

Oğlak Yükselen veya Oğlak Burcu:

Arkadaşlar, sosyal çevreniz, görüşme trafiğiniz açısından yoğun bir gün yaşanabilir. Ancak iletişime dikkat etmek yerinde olacaktır. Bugün yeni bir başlangıcı revize etmek, bir konuda ısrarla sonuç almaya çalışmak çok uygun değil. Şartları ve kendinizi zorlamadan günü yönetmeye gayret etmelisiniz.

Kova Yükselen veya Kova Burcu:

Sosyal sorumluluklar, arkadaşlar, çevrenizle olan kontaklar gibi konularda yoğun bir tempo söz konusu. İç kızgınlıklarınızın artabileceği etkiler yanında çocuklar ve ailenizle ilgili işlerde sorumluluklarınız size ağır veya fazla gelebilir. Gereksiz işlerle bugün kendinizi yormayın ve söz verirken de dikkatli olmaya hatır için evet dememeye çalışın.

Balık Yükselen veya Balık Burcu:

Dışarıya dönük olacağınız ve ele aldığınız işlerde hızlı sonuç almak isteyeceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Sakin ve esnek olmak önemli. Günün önemli iş ve konularını öğleden sonraya bırakmamak yerinde olur. Şartlar değişime açık ve beklemediğiniz değişikliklerle uğraşmanız gerekebilir.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

 

 

 

1 comment

  1. Dilek 3 Kasım, 2016 at 08:36 Cevapla

    Sizi tesadüf sonucu gördüm,yorumlarınız söyledikleriniz hep doğru cıkıyor,fakat ben hint astroloji Burcu’mu bilmiyorum,23.01.1959 cuma saat 12.00 doğumluyum normalde kova yükselenim boğa olarak biliyorum,buna göremi bakmam gerekecek,eğer bu konuda bilgilendirirseniz çok Mutlu olacağım,
    Saygılarımla,

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *