Haftaya Vedik Astroloji’ye göre ay Oğlak burcu etkisi ile başlıyoruz. Haftanın ilk günü Mars, ay ve Ketu kavuşumu ile mücadeleci, tartışmalara açık ve gerginlikle beslenme enerjisi ile giriyoruz ki Pazartesi günü boyunca özellikle Ay burcu veya yükseleni Oğlak olanlar esnek olmakta zorlanabilirler. Pazartesi öğleye kadar Şaravana yıldızının etkisinde olacağız ki ilginç haberler alma, beklenmedik şeyler duymanız olası. Öğleden itibaren ise Mars ile yönetilen sert bir yıldız devreye giriyor, Pazartesi’nin öğle sonrasından itibaren Oğlak, Başak, Boğa, Yengeç burçları koşturma içinde olabilirler.

SALI’dan itibaren Ay Kova burcunda ve Perşembe günü öğleye kadar Kova enerjisi hakim olacak. Bu noktada artık ışık azalıyor ve yeni ay döngüsü kendisini hissettirmeye başlıyor olacak. Duygusal olarak hassas kararlar almak doğru olmaz. Bu hafta Salı günü ilişkiler, ortaklı işler, iş ortaklıkları adına dikkatli olmakta fayda var, yeni bir ortaklık, bir projeye başlama ve adım atma, evlilik ve ilişkilerle ilgili adım atma destekli değil.

Çarşamba ve Perşembe günleri bu haftanın hassas günleri olarak dikkat çekmekte. Özellikle Çarşamba 17 den itibaren Cuma sabah saatlerine kadar olan döngü de önemli bir başlangıç, ilişkiler, duygusal konular ve ortaklı işler, yeni projeler adına başlangıçlar desteklenmiyor. Bu aralığı daha çok rutin konularla geçirmek ve karmaşık işleri bu hafta Çarşamba akşam saatlerinden Cuma sabahına kadar ele almamak doğru olur.

Cuma günü hızlı ve çabuk hareket etmeniz gereken iş ve konuları bir kenara koyarsanız etkiler destekleyici olacak. Cuma günü yavaş ve sakin ilerlemek kaydıyla güzel enerjiler var. Ancak acele ile detaylara dikkat etmeden yaptığınız veya başlattığınız konular sonradan sizi yorabilir. Özellikle ince detay ve hız gerektiren konularda gözden kaçırmalar yaşayabilirsiniz. Daha sakin, esnek olarak ele aldıklarınız adına ise güzel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Finansal konular, detay gerektiren, analiz isteyen işleri yine Cuma günü dikkatli ele almak doğru olur.

Cumartesi günü Ay Balık etkisi devam ederken cumartesi akşam saatlerine dikkat etmek gerekmekte. Gerginlikler, tartışmalar açısından cumartesi akşam hassas olabiliriz, iletişim kurarken sakin olun ve küçük meseleleri büyütmeden geceyi yönetin.

Burçlara Göre Bu Hafta

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Hafta başı kariyer ve iş konularında hareketli bir süreçten geçeceksiniz. Patron veya yöneticinizle olan iletişim ve görüşmelerinize dikkat etmekte fayda var. Aile büyükleri, birlikte iş yaptığınız kişiler veya iş ortaklarınızla olan diyalog ve iletişimde yine hafta ortasına kadar sakin olmaya gayret etmelisiniz. Çarşamba ve Perşembe günleri ise arkadaşlar ve sosyal çevrenizle ilgili konularda aktif olacak, etkinlikler, görüşmeler açısından yoğun bir tempoda bulunabileceksiniz. Cumadan itibarense sezgisel alanlarınız artıyor, rüyalarla ilgili ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Cumadan itibaren hafta sonu boyunca uyku sorunlarına dikkat edin. İlişkiler ve aşk adına ise bu hafta Çarşamba ve Perşembe’yi dikkatli geçirmekte fayda var.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hafta başı eğitim konuları, çocuklarınızla ilgili konular, ebeveynlerinizle alakalı durumlar odak noktanızı oluşturabilir. İş ve kariyer alanlarında ise Çarşamba’ya kadar hareketli ama ev ve iş arasında denge sağlamanız gereken bir düzeniniz olacak. Hafta ortasından itibaren dikkatinizi çalışıyorsanız iş konularına vermek ve ele aldıklarınızı dikkatinizi vererek yönetmek gerekiyor. Bedensel yorgunluklar, strese bağlı kas, sırt ve boyun ağrılarına açık olacaksınız. İş gerginliklerinizi Çarşambadan itibaren kişisel alanlarınıza ev ve ailenize yansıtmadan idare etmeye çalışın. Hafif yürüyüşler, zorlanmadan spora yönelmek, Çarşambadan itibaren rahat ortamlarda bulunmaya gayret etmek yerinde olacaktır.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Hafta başı Pazartesi gününü iyi yönetin, parasal konular, bankacılık işleri, ödemeler gibi alanlarda planlı olmalısınız. Salı’dan itibaren ise kişisel alanlarınıza yönelmek ve bedensel ve ruhsal yüklerinizi dengelemeye, kendinizi yormadan planlı şekilde işleri dengelemeye çalışmak yerinde olacaktır. Duygusal olarak aktif bir dönem geçirmektesiniz. Bu hafta estetik veya kişisel bakımla ilgili Çarşamba ve Perşembe girişimde bulunmayın. Perşembe ve Cuma günleri ise çalışan İkizler için yoğun bir tempo söz konusu. Hafta sonu kendi alanlarınıza ve dinlenmeye önem vermeniz gerekmekte. Sağlığınız açısından cumadan itibaren bağışıklık sisteminize dikkat etmek yerinde olur.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Pazartesi ve Salı günleri boyunca ilişkiler, aşk hayatınız, eşiniz veya partnerinizle ilgili konular odak noktanız olacak. Ortaklı iş ve konularla uğraşıyorsanız yine hafta başı iş temponuz yüksek olacaktır. Çarşamba’dan itibarense Cuma ya kadar olan dönemde önemli bir adım atmadan, rutin konularda hareket etmelisiniz. Kazalara, aksiliklere açık etkileriniz nedeniyle bu iki günde ele aldıklarınıza dikkat etmek bir yana, sağlığınıza da özen göstermeniz gerekiyor. Cumadan itibaren ise rahatlayacak ve hafta sonunu daha aktif ve enerjik geçirebilirsiniz. Özel konular kişisel alanlarınızda atmak istediğiniz adımları Cumadan itibaren planlamak bu hafta faydanıza olacaktır.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Hafta başı özellikle Pazartesi günü sağlık konuları, kontroller, hastane işleriyle ilgili işleriniz varsa bu alanlarda daha rahat olabileceğiniz etkiler var. Salıdan itibarense bu hafta dikkatiniz eşiniz ve partnerinizle ilgili konulara kayabilir. Eşinizle ilgili önemli bir haber alabilir veya beklediğiniz bir gelişmenin hızlanmasıyla dikkatiniz bu alana kayabilir. Diğer yandan Çarşambadan itibaren küçük sorunları bile büyütme, çevrenizle iletişimde hassasiyetlerinizin artması, alınganlıklar göstermeniz olası ki ele aldığınız konularda hafta boyunca duygusal tepkilerinizi iyi ayarlamaya çalışın.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Çocuklar, çocuklarla ilgili konular bu hafta odak noktanız olabilir. Ayrıca ilişkiler, aşk hayatınız açısından özellikle haftanın ilk iki günü etkiler bu konulara da yönelebileceğinize dikkat çekmekte. Çarşamba’dan itibaren günlük rutin oturacak ve duygusal olarak kendinizi rahat kontrol edebileceksiniz. Bir süredir beklettiğiniz işleri, günlük koşturmaları Perşembe ve Cuma gününe ayırabilirsiniz. Mesleki konular, bitirmeniz, organize etmeniz gerekenler ve biriken konuları daha rahat ve çözüm odaklı şekilde ele alabileceksiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Hafta başı ev eve aile alanları, evinizle ilgili konu ve işler, ebeveynler öne çıkarken planladığınız bir durum kişisel alanlarınızla ilgili işler, evinizle ilgili bir işin çözümlenmesi söz konusu olacak. Duygusal konular, aşk ve ilişkilerle ilgili bilmeniz gereken ve sizden gizlenen bir durum, haber aniden hafta başında önünüze gelebilir. Dolaylı yollardan öğreneceğiniz bir durum yeni kararlar almanıza veya görmezden geldiklerinizle yüzleşmenize yol açabilir. Bu hafta duygusal konular, ailevi meseleler veya kişisel konularda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Hafta ortasına kadar yakın çevreniz, yakın arkadaşlarla ilgili konularda gelişmelerin içinde hatta merkezinde olmanız söz konusu. Sorumluluklardan kaçmamanız gereken bir hafta geçireceksiniz. Özellikle ailevi konularla ilgili uzak durmaya çalıştığınız meselelere mecburen dahil olabilirsiniz. Stratejik davranmaya çalışmalı ve bilhassa Çarşamba ve Perşembe günlerine iletişimde dikkat etmelisiniz. Ele aldıklarınızı Çarşamba ve Cuma arası sakin ve çözüm odaklı şekilde değerlendirmeye gayret edin. Hafta sonu çocuklar, çocuklarla ilgili konulara yönelmeniz gerekebilir.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Finansal alanlar, maddi konular ve parasal işlerinizle ilgili vermeniz gereken bir kararı bu hafta sonuçlandırmanız gerekebilir. Yatırımlarda veya parasal işlerinizde dikkatli olmanız gerekirken, emin olmadan adım atmayın. Salı’dan itibaren bir süredir düşündüğünüz veya istediğiniz bir konuda ilginç fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak haftanın etkileri sizin için ele alacaklarınızı çok yönlü görmekte zorlanacağınıza da işaret etmekte ki duygusal konular veya iş alanlarında bir değerlendirme yaparken büyük resimden bakmaya, durumu her yönü ile incelemeye özen gösterin.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Pazartesi günü boyunca burcunuzda bulunacak Ay hareketli bir haftaya başlayacağınıza işaret etmekte. Sorumluluklar, sebep sonuç ilişkileri ile ele aldıklarınızı değerlendirme ve analitik olma eğilimleriniz hafta boyunca yüksek. Bu hafta duygusal konular, romantik beklentiler, aşk ve ilişkilerle ilgili karmaşık bir durumu çözmeye çalışmak adına etkiler sizi desteklemiyor. Partnerinizin bu yönde ki beklentilerini de fark etmeye bilirsiniz. İlişkilerinizde özellikle duygusal konularda daha esnek ve karşı tarafı da anlamaya çalışarak ilerlemeye çalışın. Cumadan itibaren dikkatiniz daha fazla ev veya kendi alanlarınıza yönelik olacak ki ev ve aile ile vakit geçirmek hafta sonu size daha iyi gelebilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Hafta başı bilhassa Pazartesi duygusal hassasiyetlerinizin, kendinizle kalma ihtiyacınızın yüksek olduğu bir gün, bu nedenle hafta başı kalabalıklarda olmak, başkalarının dertleri ile uğraşmak sizi yıpratabilir. Biraz kendi alanlarınıza ve mümkün olduğunuzca sakin ortamlara çekilmeye çalışın. Salı’dan itibaren hareketlenmeye başlayacak ve üzerinizdeki gerginliği atabileceksiniz. Çarşamba ve Perşembe günlerinin sert etkileri nedeniyle finansal konular ve para işlerinde bu iki gün dikkatli olun. Duygusal ilişkiler ve çevrenizle iletişim açısından ise cumadan itibaren daha sosyal ve rahat olmanız söz konusu.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hafta başı sosyal konular, bitirmeniz gereken durumlar, daha çok toparlama ve düzenlemeye yönelik olmanız rahat etmenizi sağlarken, Salı gününden itibaren Perşembe günü öğle saatlerine kadar olan aralıkta duygusal hassasiyetleriniz, alınganlıklarınız artabilir. Gerek iş ve gerekse özel konularda Salı ile Perşembe arasında bu hafta dikkatli olmanız, ruhsal olarak sizi yoracak kişilerden uzak durmanız faydanıza olacaktır. Perşembe öğleden sonradan itibarense Ay burcunuza geçerken, bilhassa Cumadan itibaren enerjiniz de yükselmeye başlayacak.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *