Haftaya Yeni Ay enerjisi ve Merkür Retro ile başlıyoruz. Pazartesi günü boyunca durağan pozisyonda ilerleyecek Merkür, Salı günü 5 Martta Retro seyrine başlıyor. Haftanın en ilginç noktalarından birisi Yeni Ay ile Merkür Retro seyrinin birlikte başlıyor olması…

Yeni Ay Vedik Astrolojiye göre KOVA burcunda gerçekleşecek. Güneş ve Ay’ın buluştuğu bu süreçte Ay en karanlık fazına ulaşırken, bizi analiz eden daha derinden gören, içe dönüşlerimizi arttıran bir enerji ile sarmalayacak. Yeni Ay süreçleri bir döngüyü, bir konuyu veya meseleyi tohum halinde toprağa bırakma zamanlarıdır. Yani hasat a kadar olan döngü öncesi ilk adımın atılması zamanlarıdır. Bu dönemlerde Ay karanlık fazında olduğu için ruhsal ve duygusal olduğu kadar zihin açısından da içe döner, daha rasyonel ve analitik oluruz.

Yeni Ay Kova’da Neler Diyor?

Yeni Ay Kova burcunda olacağı için analitik bakma, mantıkla hareket etme, duygusallıktan ziyade daha çok zihinsel değerlendirmeler ağır basacak. Ancak Merkür Retro’su Yeni ay ile aynı gün (5 mart Salı günü akşam saatlerinde) başlıyor. Bu da yeni ay döngülerinde artan depresif etkileri daha da derin bir hale getirebilir ki bu haftanın ilk iki günü huzursuz bir zihin ve gergin bir ruh haline geçmemiz olası. Bedene önem verip, kendimize iyi bakmamız gereken bir haftaya giriyoruz. Metabolizma düşük çalışacak. Dolaşım sisteminize, tansiyona ve kalp sağlığınıza bu hafta dikkat edin. Genel olarak Bağışıklık sistemi zorlanabilir ve hafta başı daha ağırlıklı olmak üzere genel metabolik dengenize önem verin.

Çabuk telaşlanma, sürekli kendinizi kurban olarak görme, her şeyin sanki sizin başınıza geldiğini düşünme gibi enerjinizi ve frekans ayarlarınızı dibe çeken etkilerle boğuşmak olası. Bu nedenle Pazartesi ve Salı günleri boyunca özellikle Pazartesi akşam saatlerine mümkün olduğunca dinlenmeyi, rahat ortamlarda bulunmayı denk getirmeye çalışın.

Bu hafta Pazartesi ve Salı günlerinin iyi yönetilmesi gerekiyor, duygusal ve zihinsel karışıklıkların yüksek olacağını bilerek, bilhassa bu iki günü zor ve çetrefilli işlerle uğraşmadan geçirmek önemli olacak.

Çarşamba günü akşam saatlerinde (6 Mart Çarşamba saat 17:46 da) Yeni Ay tamamlanacak. Poorva Bahadra Pada yıldızında bitiş çizgisine ulaşacak olan Yeni Ay döngüsü, sert bir yıldız olan Poorva Bhadra ile gerçekleşirken, beklenmedik gelişmelere, yabancılarla ilgili konular, dış ilişkiler, dış işleriyle ilgili konu ve alanlarda gelişmelere dış kaynaklı olayların başlamasına neden olabilir.

Yeni AY Genel Etkileri Neler Diyor?

Öncelikle Yeni Ay dönemleri başlama, gelişme öncesi ilk halinin belirmesi anlamına gelir. Bu hafta başlayan konularınız 20 Martta ki Dolunay ile tamamlanacak.

Özgürlük isteğiniz artacak. Bu istek bir ilişkide daraldığınız ve sizi sıkan noktalarda olabildiği gibi kısıtlandığınızı düşündüğünüz bir iş alanı, ebeveynlerinizle ilişkiler, eviniz veya kişisel konularınızda sınırlarınızın çizilmesine karşı ruhunuzun daha isyankar bir hal almasıyla da bağlantılı olabilir. Gençler, ergen çocuklarınızla olan ilişkileriniz adına bu hafta dikkatli olun. Onlara karşı daha esnek ve yapıcı olmanız önemli ve unutmayın ki bu hafta başı olabilecek sürtüşmeler gerek çocuklarınızla, gerekse çevrenizle olan bağlantılarda ayın 20 sine kadar yayılan bir sürece intikal edebilir.

Ay ve Güneş’in buluşacağı yıldız Poorva Bhadra Pada kuvvetli bir dönüşümün ve arınmanın yıldızıdır. Bu yıldız bencil davranışlardan uzaklaşabilirsek ve ele aldıklarımızı keskin olmadan değerlendirebilirsek hayli güçlü bir spritüel enerjinin vuku bulacağını gösterir. Ortak bilinçle anlaşılabilecek bireysel aydınlanmanın temsilcidir. Bu nedenle ilginç işaretle karşılaşabilirsiniz. Sayılar, renkler, önünüze düşen garip tesadüflerle gelen fark edişler hafta boyunca sizi şaşırtabilir. Bu yıldız hızlı gelişmeleri sever, aniden kontrol edemediğimiz biçimde gelişen olaylara işaret eder ki bu hafta görünenin ardındakini iyi fark etmek ve yaşadığınız şeylerde şanslı veya ne denli şansız olduğunuza takılmadan neyi fark edip, idrak etmeniz gerektiğine odaklanmalısınız. Esasında evren ve kozmik enerjiler bizimle güçlü şekilde bağ kuracak ancak sadece dünyevi korkular, gerginlikler ve zihinsel karışıklıklar bu bağı çözmemizin önüne geçebilir.

Yani bu hafta gerçekleşecek Yeni Ay fark et diyor bize, dinle ve izle… Şems’in dediği gibi kızgınlık ne denli gürültülü ise kırgınlıklar o denli sessiz ve derindedir. Gürültü yani öfke ile gidilen her nokta sizi karanlık bir kuyuda kör dolaştırır. Öfke ile görmek mümkün değildir. Tartışma ve öfke karanlık bir alanı, dinlemek ve izlemek ise aydınlığın bahçe kapısını temsil eder. Biraz izlemek, bakmak ve baktığını gerçekten görmeye çalışmak gerekecek bu hafta boyunca…

Haftanın Genel Etkileri

Pazartesi günü Merkür Durağan seyri teknolojik konular, cihazların alımı, her türlü alım satım için beklemek gerektiğini vurguluyor. Anlaşma ve sözleşmeler kadar Pazartesi günü boyunca sözlerinize dikkat etmekte önemli olacak. Birine bir şey vaat ederken iyi düşünün veya size vaat edilen, verilen bir söze tamamen güvenmeyin. Bu süreç fikir değişikliklerine açık enerjiler barındırmakta. Haftanın ilk gününü daha sakin ve rutin işlerle geçirmek önemli olacak. Ne yapıyorsanız onu yapmaya devam edin ama artık başlangıçlar adına dikkatli olmamız gereken bir dönem başlamış oldu, bunu da unutmamak gerekiyor…

Salı günü Merkür Retrosu başlıyor. Yeni Ay döngüsü aktif ve Çarşamba akşam saatleri Yeni Ay tamamlanacak. Halletmeniz, konuşmanız, ilerlemeniz gereken bir konuda Perşembe gününü değerlendirmeniz daha uygun olur. Bir arkadaşınızla, patronunuzla, yöneticinizle veya aileden biriyle konuşmanız ve çözmeniz gereken bir durum varsa bu hafta Perşembe gününden itibaren planlamanız daha iyi sonuç almanız adına uygun olacaktır.

Perşembe günü Vedik de Ay Balık burcuna geçiyor. Ay Merkür kavuşurken normalde kreatif konularda oldukça güzel açılımlar var ama Merkür maalesef Retro seyrinde olacak buna dikkat etmekte fayda var. Yaratıcı enerji ve sanatsal alanlar aktif. Sanatsal bir konu veya iş ile uğraşıyorsanız Perşembe’den itibaren değerlendirebilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi günü Ay halen Balık burcunda ve çok daha rahat bir yıldızda konaklıyor, bu hafta Perşembe ve Cuma günleri duygusal konular, yaratıcı işlerle uğraşabiliriz. Pazar ise Ay artık Koç burcunda ve Mars ile kavuşuyor. Pazar günü aktif bir gün olacak. Mümkünse doğada olun veya Pazar gününü aktif işler, hareketli konularla geçirmeye, sosyal işlerinizi organize etmeye gayret edin. Sporla uğraşmak, Pazar günü sportif konularla geçirmek enerjinin dengeli ilerlemesi için iyi gelebilir.

Burçlara Göre Bu Hafta Ne Diyor? 

Haftalık etkiler içinde Ay’ın içinden geçtiği burçlar genel olarak o haftanın enerjilerinden en yoğun etkilenen burçlardır.

Bu hafta Pazartesi günü Ay Oğlak burcunda seyrine başlayacağı haftayı Oğlak yükselen veya Ay Burcu Oğlak olanlar daha yoğun bir tempo ile karşılayacaklar. Daha sonra Kova burcuna geçecek olan Ay, burada bir de yeni ay döngüsünü tamamlayacak. Ve bu haftanın en aktif burcu KOVA burçları olarak dikkat çekici. Yazının başında bahsettiğim genel enerjiler bölümünden en yoğun Kova burçları etkilenecek. Kova burçları için yoğun bir hafta söz konusu…Salı ile Perşembe arasında Kova burçları için yoğun bir tempo var. Perşembe’den itibaren bayrağı BALIK burçları devralıyor ki Ay artık yeni ay döngüsünden çıkıp Balık burcuna geçiyor. Perşembe ile Pazar arası Balık ve Pazardan itibarense Koç burcu enerjisi aktive olacak.

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç   

Arkadaş İlişkilerinizde Yeni Ay Etkisi Yaşayacaksınız…

Sosyal ilişkileriniz, arkadaşlarla ilişkilerinizle bağlantılı etkileri aktive eden bir Yeni ay döngüsü yaşayacaksınız. Arkadaşlarınız ilişkilerinizde bu hafta cumaya kadar dikkatli olmakta, söz verirken, bir vaatte bulunurken düşünerek konuşmanız yerinde olacak. Aksi halde üzerinize yük olabilecek ek işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Hedeflediğiniz bir konuda ilginç bir gelişme, bir dosttan gelebilecek bir fayda planlarınızda hızlı bir gelişme yaşamanıza neden olabilir. Duygusal ilişkilerinizde ise Perşembe ile Pazar arası dikkatli olun ve partner veya eşinizle kontaklarınızda daha sakin ve esnek olmaya çalışın. Konuşmalarınıza dikkat edin, küçük bir tartışmayı büyütmek ve abartmak için uygun bir hafta değil.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Yeni Ay Kariyerinizde Gelişmeler Verebilir…

Yeni Ay kariyer ve işinizle ilgili gelişmeler getirebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konuda farklı bakış açılarına geçmeniz, daha önce fark etmediğiniz bir durumu daha derinden analiz etmeniz söz konusu. Ancak önemli bir adım atmak, harekete geçmek için haftanın ikinci yarısını kullanmanız daha doğru olabilir. Planlama yapmak, daha farklı bir şekilde bir durumu ele almak için güzel etkileriniz var. Harekete geçmek istediğiniz konularda Perşembe’den itibaren daha rahat olacaksınız. Hafta sonu ise duygusal konulara, sevdiğinizle iletişime dikkat etmeniz yerinde olur.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Bu Hafta Fırsatlar Çıkabilir…

Yeni ay döngüsü yeni fırsatlar, olanaklar, beklenmedik teklifler açısından size güzel şanslar getirebilir. Ancak başlayacağınız bir konuda Pazartesi ile Çarşamba arası temkinli olun. Perşembe gününden itibaren hafta başı beliren bir ışık veya yeni bir gelişme kariyer veya işinizde daha net sonuç almanıza neden olabilir. Kariyer ve işle ilgili Perşembe ve Cuma günleri destekli olacaksınız. Bu hafta sonu bilhassa Pazar günü etkileri çok aktif, zihinsel ve duygusal olarak fazlasıyla tetiklenebileceğiniz için haftanın son gününü evde tek kalmanız için çok uygun değil. Seyahat planları, arkadaş organizasyonları için bugünü kullanabilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Yeni Ay Değişim Getiriyor…

Bırakmak istediğiniz ve sizi sıkan ne varsa bu alanlardan kurtulmak, rahatlamak ve özgürleşmek istediklerinizle sizi buluşturan bir yeni ay döngüsü var önünüzde. Kazalara, aksiliklere karşı tedbirli olun ama ruhsal olarak keskin kararlar alma, radikal değişikliklere yatkın olma hali içinde olacaksınız. Bu hafta perşembeye kadar alkol, kahve ve benzeri uyarıcı içeceklerden uzak durmak yerinde olur. Sakin ve huzurlu alanlarda bulunmaya çalışın. Perşembe’den itibaren rahatlayacaksınız. Bu hafta Perşembe gününden itibaren daha destekleyici olacağınız için önemli konuları haftanın ikinci yarısına almak doğru olur.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

İlişkileriniz Ve Tepkileriniz Sınavdan Geçebilir…

Karşı burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay bu hafta ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle bağlantılı konular, ortaklı tüm alanlarınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. İkili her türlü ilişkinizde daha sakin ve akılcı olmanız faydanıza olacaktır. Teklifler ve yeni gelişmeleri ele alırken öncelikle Perşembe gününden itibaren hareket edin ve Merkür gerilemesinin dikkat dağıtan enerjisine dikkat ederek, detayları iyi inceleyin. Eş veya partnerle ilişkinize Salı ve Çarşamba günleri biraz daha dikkat etmek yerinde olur.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Kendinize Önem Vermeniz Gereken Bir Hafta Var

Sağlık açısından hassas bir hafta geçirebilirsiniz. Metabolizma dengeniz hafta boyunca önemli olacak. Bağışıklık sisteminize önem verin. Sağlıkla ilgili konular, yakınlarınızla bağlantılı sağlık konuları yine hafta boyunca yoğunlaştığınız konular olabilir. Çalışıyorsanız Salı ile Perşembe arası iş ve mesleki konularda gelişmeler ve yeni durumlar içinde olabilirsiniz. İş bağlantılarınızda veya birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizde dengeli gitmeniz gereken bir hafta var önünüzde. Perşembe’den itibaren zihniniz duygusal konulara, eşiniz veya partnerle bağlantılı durumlara yoğunlaşacak. Hafta sonu Pazar günü kazalar, aksiliklere yatkınlığınız var ki fiziksel olarak kendinizi yormayın ve o günü dengeli geçirmeye çalışın.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Çocuklarla Bağlantılı Konulara Odaklanabilirsiniz….

Çocuklarınızla ilgili bir süredir devam eden konular, vermeniz gereken bir karar veya onlarla ilişkinizde hassas olan noktalar bu hafta daha fazla önünüze gelebilir. Özellikle ergen çocuklarınız varsa ilişkinize dikkat edin ve tartışarak çözüm üretemeyeceğinizi bilin. Diğer yandan ilişkiler, duygusal konularda hareketli bir hafta geçirebilirsiniz. Bu hafta kişisel alanlarınızı, sizi mutlu eden konularda atmak istediğiniz adımları biraz daha öne çıkarmakta fayda var. Cuma’dan itibarense günlük rutininiz ve kişisel alanlarınızda halletmeniz gereken birikmiş işler daha fazla yoğunlaşacağınız alanlar olacak.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Aile ve Ev alanlarınız Vurgulu Olacak…

Bu haftanın enerjilerini daha çok kendi alanlarınızda, eviniz veya sevdiklerinizle birlikte olarak daha rahat atlatırsınız. Ev ve yuva alanınızda huzura, mekanın enerjinizin dengeli olmasına önem verin. Sürekli dış işler, sosyal alanlarız ve arkadaşlarınızla görüşmeler vs sizi yorar, biraz daha kendinizle kalmanız gerekene bir hafta geçireceksiniz. Yeni Ay sürecinin aktif olduğu Salı ile Perşembe arası ailevi konular, ebeveynlerle ilgili iş veya konularla daha fazla içli dışlı olabilirsiniz. Aile içinde gerginlikleri Yeni ay sürecinde büyütmeyin ve tartışmalardan uzak durmaya çalışın.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Yakın Çevrenizle Bağlantılı bir Yeni Ay Var…

Yeni Ay döngüsü kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın çevrenizle ilgili konulara odaklanmanızı arttırabilir. Bir süredir size yük gelen, sizi zorlayan bir iş veya konuyla ilgili adım atma ve karar verme aşamasında olabilirsiniz. Özellikle işle ilgili bir adım atacak, bir konuşma yapacaksanız Perşembe’den itibaren harekete geçin. Öncesinde kendinizi ifade etmeniz daha zor olabilir. Cuma’dan itibaren ev konuları, kendi alanlarınız daha vurgulu olacak. Bu hafta sonunu dinlenerek ve bitirmeniz gereken kişisel konularınızı evinizde tamamlayarak geçirmeniz daha rahat etmenize destek verecektir.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Parasal İşleriniz Öne Çıkıyor…

Maddi alanlar, parasal konular, finansal işler ve bu konularda toparlamanız gereken konularla ilgili işlerin öne çıktığı bir Yeni Ay süreci yaşayacaksınız. Eğer satış pazarlama işleri yapıyorsanız veya finansal bir konuyla bağlantılı bir işiniz varsa bu hafta Perşembe gününe kadar hayli yoğun bir temponuz olabilir. Diğer yandan özellikle Salı ve Çarşamba günleri boyunca konuşmalarınıza, yazılı ve sözlü diyaloglarınıza, verdiğiniz sözlere veya size verilen sözlere dikkat edin. Düşünmeden konuşmayın, özellikle resmi yerlerde, önemli bir toplantıda düşünerek ve önceden hazırlanarak hareket edin. Perşembe gününden itibaren gelecek etkiler bu hafta duygusal hassasiyetlerinizin artacağına işaret etmekte.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Burcunuzda Yeni Ay Gerçekleşiyor…

Salı günü etkisi başlayacak Yeni ay döngüsü Çarşamba tamamlanırken, bu hafta boyunca sizin yoğun etkileyecek. Öncelikle zihinsel olarak çok analitik, sezgisel olarak fazlasıyla hassas olacaksınız. İlginç rüyalar, fark edişler içinde olabilirsiniz. Telepatik etkileriniz yükselirken, düşündüğünüz şeylere dikkat etmenizde fayda var. Bu hafta pozitifte olmaya çalışın, ağzınızdan çıkana dikkat edin. İç gerginlikler iniş çıkış gösterebilir ki bir konuyu tartışırken inatlaşmadan ve çok yönlü bakmaya çalışın. Yeni ay döngüsü hayatınızda yeni bir sürece işaret etmekte. Bu hafta başlayan konular, durumlar 20 Mart civarında artık tamamlanacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Duygusal Hassasiyetler Yükseliyor…

Bu hafta gerçekleşecek Yeni ay sizi arka perdeleri görmeye, arkanızdan iş çevirilen bir durumu fark etmeye yönlendirecek. Düşmanlara, işinizde rakiplere, sizi zorlayan, niyetini tam olarak anlayamadığınız yakınınızda bulunan kişilere karşı dikkatli olun. Bu hafta başından ortasına kadar sezgileriniz rüyalarınız ve hissedişleriniz adına hayli güçlü enerjilerden geçeceksiniz. Yurtdışı kontaklarınız, farklı sektörler, farklı yerlerde iş yapma üzerine arayışlarınız varsa bu hafta aklınıza çok ilginç fikirler ve yaratıcı düşünceler gelebilir. Adım atmayın ama bu fikirleri de besleyin ve dikkate alın. Duygusal konularda ise hafta başından Perşembeye kadar karışık bir dönem geçirebilirsiniz. Ani bir ayrılık kararı veya sizin fark etmediğiniz bir durumla yüzleşmeniz söz konusu olabilir. Perşembe gününden itibaren bu hafta çok daha aktif ve rahat enerjiler içinde olacaksınız. Önemli bir iş veya adımınızı Perşembe gününden itibaren ele alabilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *