5 Ağustos Haftası Gökyüzü Ne Diyor

Vedik Astroloji ile 5 – 11 Ağustos Haftası Etkileri

Gökyüzü bu hafta bize göz kırpıyor. Uzun süredir duran, yavaş giden ve ilerlemeyen alanlardan hızlıca çıkma, enerjimizi toparlama ve adım atma sürecine geçiyoruz diyor enerjiler bize…

Merkür Yengeç burcunda hızlanırken, Mars Aslan burcuna geçmeye hazırlanıyor. Bu hafta ilginç gökyüzü etkileşimleri var. Öncelikle Jüpiter Güneş ve Jüpiter Venüs arasında güzel görünümler bizi rahatlatacak ancak Mars “Gandanta” derecesinde bir süre konaklayacak ki Çarşamba ile Pazar arası Mars’ın araf geçişine dikkat etmek gerekiyor.

Bu verdiğim aralıkta (Çarşamba ile Pazar arası) spor yaparken dikkatli olun ve bedeninizi zorlamadan işlerinizi ele alın. Bu süreçte bedenin gücü zayıflayacak. Dinlenmeye önem verin ve fiziksel olarak zor işleri bu hafta ele almamaya özen gösterin. Kendinizi ve sınırlarınızı hiçbir şartta zorlamayın. Tehlikeli sporlar, aşırı efor ve fiziksel güç isteyen durumlardan uzak durun. Kavgalara, tartışmalara girmemeye özellikle Çarşamba ve Cumartesi arası daha ağırlıklı olmak üzere dikkat edin.

Diğer yandan özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca çok özel etkiler var gökyüzünde ritüeller, dualar ve enerji frekanslarımızı dengelemek adına öncelikle bu iki günden faydalanmayı tavsiye ederim.

Bu hafta mücadele isteyen, aşırı efor isteyen hiçbir konu desteklenmiyor. Girişimlerinizde meselenin üzerine gitmeden, rekabete girmeden, biraz daha akışta kalarak ilerlemeye çalışmanız çok daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Şans ve bereket enerjilerin güçlü seyredeceği, beklenmedik fırsatları yakalama olanaklarının karşımıza çıkacağı özel bir hafta geçireceğiz.

Parasal konularda harcamalarınızda aşırıya kaçmayın ve alacağınız şeylerin gerçekte ne kadar ihtiyacınız olduğunu düşünerek alım yapın. Bu hafta destekleyici birçok etki yanı sıra alışverişlerde abartma eğilimleri de yüksek olacak.

Sanatsal konular, finansal alanlar, fırsatlar, yeni olanaklar yakalamak, kendinizi ortaya çıkarma, özgüveninizin yükselmesi, iş görüşmeleri, yeni kontaklar, yurtdışı bağlantılarıyla ilgili gelişmeler ve önceden başladığınız ama duran konularda ilerleme yaşamak, eğitim ve benzeri konularda sonuç almak adına fırsatlara açık bir hafta yaşayabiliriz.

Bu hafta BALIK, YENGEÇ ve AKREP burçları şanslı etkilerden geçecekler.

KOVA, TERAZİ, İKİZLER parasal konular ve kariyerlerinde ilginç gelişmeler yaşayabilirler. İş ve para alanlarında sürprizlere açık olacaklar.

BAŞAK, TERAZİ, AKREP burçları ise tempolu bir haftadan geçecekler.

Mars’ın burç değiştirip Gandanta derecesinden ilerlemesinden ise Yengeç, Aslan, Oğlak ve Kova burçları daha yoğun etkilenebilirler. Bu burç etkilerini yoğun taşıyanlar yukarıda aktardığım fiziksel eforla ilgili uyarılarıma biraz daha dikkat etsinler.

Burçlarla ilgili ayrıntılara Youtube kanalımdaki 5 Ağustos Haftası Videomdan ulaşabilirsiniz…

Haftanın günleri açısından etkiler nasıl?

5 Ağustos Pazartesi

Günlük işleri düzenlemek adına destekli etkilerden geçeceğiz.

Ay başak burcunda olacak. Vedik Astrolojiye göre Haşta yıldızında ilerleyecek AY el sanatları, her türlü organizasyon işi, düzenleme, toparlama gerektiren konuları destekliyor. Özellikle organize etmeniz gereken işler, düzenlemenize ihtiyaç olan konuları Pazartesi daha kolay ve akıcı şekilde halledebilirsiniz.

Haşta yıldızı gündüz enerjisinden faydalanmaya işaret eder. Pazartesi gecesini dinlenerek geçirmeye bakın.

Ay başak burcunda olacağı için Pazartesi günü etkilerinden Başak, Balık, Boğa, Oğlak burçları daha iyi faydalanabilecekler.

6 Ağustos Salı

Kreatif Konular, Sanatsal İşler Destekleniyor Ama İlişkilere Dikkat!

Ay bugün Terazi burcunda olacak ve Chitra yıldızında konaklayacak. Kreatif her türlü işi destekleyen bir gün. Bu hafta alışveriş adına halletmeniz gereken işleriniz varsa Salı günü etkileri destekli olacak. Ancak Salı günü ilişkiler, duygusal konular adına daha gergin ve huysuz olmaya eğilim veren etkilerde mevcut ki bu nedenle özelikle duygusal ilişkilerinizde iletişime dikkat edin ve küçük bir sorunu büyütmeyin. Diğer yandan ilk buluşma, uzun süredir görmediğiniz duygusal bağınız olan biri ile görüşmek adına etkiler destekli değil. İlişkiler ve aşkla ilgili konularda Salı günü ve gecesi biraz daha temkinli ve esnek olmak doğru olur.

Terazi ve Koç burçları ilişkiler adına bugünü daha sakin geçirmelisiniz. Diğer yandan Kova, Terazi, Koç, İkizler bugünü yoğun bir tempoda geçirebilirsiniz.

7 Ağustos Çarşamba

Güneş Jüpiter kontağı güçlü bir gün; Şans kapınızı çalabilir…

Bugün çok güzel açılımlar var gökyüzünde. Öncelikle Vedik Astrolojiye göre Ay halen Terazi burcunda ama zenginlik ve bolluk etkisi güçlü bir yıldız olan Swati de konaklayacak.

Jüpiter Güneş’i görünümde tutmaktaydı bir süredir ama bugün derecesel olarak aynı noktaya geldiler ve özel bir üçgen açı oluşuyor gök kubbede… Bolluk ve bereket etkisini destekleyen bu enerji öz güveni de yükseltirken, bolluk ve bereket ritüellerine uygun bir gökyüzü kombinasyonu oluşuyor.

Bugün ve gecesi evinizde bolluk etkilerini çağrıştıracak özel çalışmalar yapabilirsiniz. Haftalık Youtube Videomda bu çalışmalar için bilgi verdim. Dilerseniz izleyebilirsiniz.

8 Ağustos Perşembe

Venüs Jüpiter kontağı bugüne göz kırpıyor…

Perşembe ve Cuma günleri etkin olacak Jüpiter Venüs kombinasyonu ilişkiler adına destekli etkiler verirken, şans kapılarını da halen açık tutan bir gökyüzü enerjisi sunmakta bize. İlişkiler, duygusal konularda güzel gelişimeler olabilir. Yine bugün de ritüeller ve özellikle duygusal konulardaki beklentileriniz ve niyetler adına güzel kombinasyonlar var.

Ay bugün Akrep burcuna geçti. Jüpiter ile hizalanıyor ve Gajakesari yoga oluşturmakta. Gajakesari yoga özel bir etkidir ve Ay ile Jüpiter arasında gerçekleşir. Spritüel açılımlar, sezgiler ve farkındalıkların yüksek seyredeceği özel bir günden geçeceğiz. Kontrol etme iç güdümüzü biraz dizginlemek gerekmekle birlikte artan sezgiler, frekansların yüksek olması adına kendi gücümüzü daha net fark edeceğimiz güzel etkilerden de geçeceğiz.

9 Ağustos Cuma

Birlikten güç doğar diyor bugün enerjiler…

Ay halen Akrep burcunda ancak Anuradha yıldızına konaklayacak gün boyunca ve dostluklar, arkadaşlardan gelecek faydalar, birlikten güç alma potansiyellerini yükseltmekte. Ay ile Venüs, Jüpiter ve güneş arasında güzel etkileşimler gerçekleşecek ki ruhsal açılımlar, farkındalıklar adına bugün yine çok güçlü kombinasyonlar var gökyüzünde. Akrep, Balık ve Yengeç burçlarında güçlü enerjileri olanlar bu etkilerden daha yoğun destek alabilirler.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *