Haziran 2016 YENİ AY Enerjisi

4 Haziran Cumartesi gününden itibaren Yeni Ay etkisi başlıyor. Yeni ay yıldız haritasında; Ay ve Güneş‘in kavuşum etkisinde olduğu zamanları gösterirken, ayın ışığının en düşük seviyede olduğu bu süreç, çıplak gözle bile fark edilir astrolojik olarak önemli bir doğa olaydır.

Hint Astrolojisine göre Yeni Ay bize en yakın ve en fazla etkisi altında olduğumuz gezegenin yani Ay’ın enerjisinin en düşük olduğu zamanlara işaret etmesiyle çok uğurlu bulunmaz. Kadim insanlar yeni ay dönemlerini tarımda tohum ekme zamanları ile içselleştirirken, sembolik olarak da başlangıçları planlamak ve düzenlemek olarak vurgulanmış. Genel olarak ise Yeni Ay döngüleri metabolizmamızın düşük seyir ettiği, bedenimizin daha çabuk yorulduğu süreçlerdir. Zira enerji kaynaklarımızdan biri olan Ay‘dan ışığından ve enerjisinden yüksek oranda faydalanamayız.

Yeni Ay’ın hangi burçta olduğu önemlidir. Hint-Vedik Astrolojisine göre Haziran 2016 yeni ay döngüsü Boğa burcunda oluşuyor. Boğa burcu; metabolizma açısından tutan, kilo almaya eğilimli ve yemek için yaşatan bir etkiye sahiptir. Bu bağlamda, öncelikle Yeni Ay gibi metabolizmamızın düştüğü bu dönem, Boğa burcu ile birleşince kilo alımı riskini yüksek oranda arttırmakta. Hafta sonu boyunca yediklerinize dikkat edin. Özellikle gereksiz şeker, karbonhidrat ve yağ tüketmeniz size her zamankinden daha yüksek oranda kalori ve kilo olarak dönebilir. Sindirim sıkıntılarınız artabilir, metabolizmanız ağır çalışacağı için hazım dertleriniz yükselebilir ve kilo almaya, su toplamaya daha eğilimli olacağınızı bilmelisiniz. Kısacası, yeni ay döngüsü ile önümüzdeki 2 gün boyunca daha dikkatli yemek, sağlıklı beslenmek ve hafif öğünleri tercih etmek doğru olacaktır. Ağır ve tatlı, yağ ağırlıklı beslenme biçimleri bütün ay taşıyacağınız yükler verebilir.

Yeni Ay  döngüsü tam olarak 5 Haziran Pazar günü gerçekleşmekle birlikte, Hint astrolojisinde Amavasya dediğimiz Ay ve Güneş‘in kavuşum etkisi Cumartesiden itibaren net şekilde başlıyor. Oluşum sırasında Venüs, Güneş ve Ay tam kavuşumda, dolayısı ile ay dışında Venüs de yanık olacak. Venüs, ilişkiler, bolluk bereket ve konfor enerjilerimizden sorumlu iken astroloji de Ay ile birlikte kadınları temsil eden gezegendir. Dişil enerjiler, kadınsı etkiler Venüs ile içselleşir. Dolayısı ile kadınların yeni ay döneminde daha gergin veya kontrolsüz olmaları veya yeni ay döngüsünün kadın arketipi üzerinde daha etkin olması söz konusu. Öncelikle hafta sonu boyunca özellikle yüz bölgenize estetik bir müdahale yaptırmayın. Bu tip bir girişimler için bu hafta boyunca enerjiler çok destekli olmamakla birlikte bilhassa Cumartesi ve Pazar günleri Yeni AY ile birleşen etkiler daha da dikkatli olmanızı gerektirmekte. Boğa, Akrep, İkizler, Yay, Koç burçları ve yükselenler için bu etki daha vurgulu olacaktır.

Boğa burcu, finans piyasaları ile bağlantılıdır. Hafta sonu ve takip eden hafta boyunca lüks tüketimler, parasal işler, finans piyasaları adına hassas etkiler var. Ülkemiz haritasına göre 12. evimizde gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü, önümüzdeki hafta finans piyasaları ve gizli işler, düşmanlıklar adına hassas etkiler verecek. Terör olanları, sanat camiasıyla ilgili ani haberler, çok açıklamalar söz konusu olabilir. Ayrıca yakın komşular ve sınırlarımızla ilgili konular, iç güvenlik alanlarımız adına cumartesi ve pazar ve önümüzdeki hafta tedbirli olmak gerekecek.  

Yeni ay sırasında Venüs ve Jüpiter arasında ki sert etki,  ölçüsüz davranmayı, duyguları ve ilişkileri fazla dramatik veya abartılı karşılamayı, savurganlığı ve maddi giderleri tetikleyebilir.

Maddi konularda, İkizler yükselenler başta olmak üzere, İkizler burcu, Aslan, Boğa, Koç, Terazi burçları veya yükselenleri bu alanlarda olanlar daha dikkatli olsunlar.

Haziran yazımda ayrıntılı aktardığım gibi ;

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/254-haziran-2016-astroloji-ve-burclar.html

Haziran, 2016 yılının hassas aylarından biri ve  hazirandaki Yeni Ay ve Dolunay süreçleri tetikleme görevi üstlenmeye fazlasıyla meraklı duruyorlar. Bireysel alanlarınızda özellikle ilişkiler ve parasal konulara dikkat etmek, sadece karşı cinsle değil, her türlü ilişki ve kontaklarınızda akılcı olmakta fayda var. Yaşadığınız veya yaşayacağınız olayları abartma, gözünüzde büyütme etkisi hafta sonu boyunca daha da vurgulu. İkili ilişkilerinizde meseleleri dikkatli karşılamak gerekiyor ki, küçük kıvılcımlar aniden sonuçları uzun vadeye yayılan durumlara neden olabilir.

Yeni ay döngüsü duygusal dalgalanmalara çok açık, bir süredir yaşadıklarınızı gözden geçirmek, derinlemesine inceleme, kararlar almaya yönelme, neresi inceyse orada kırılsın duygusuna yakın olma söz konusu. Yeni Ay sırasında Rohini takımyıldızı etkili oluyor ki bu yıldız Ay ile yönetilir. Duygusal olarak hassas ve kırılgan ve biriktirdiklerinize sabretme toleransınızın düşük olabileceğine işaret eden enerjiler, bilhassa kadınların daha fevri çıkışlar yapmasına neden olabilir. Gizlediğiniz bir ilişki veya ilişkinin içinde kapalı bir durumla yüzleşme söz konusu. Hayatınızdaki gereksiz kişileri, size yük getiren ilişkileri yeniden gözden geçireceksiniz. İdealize ettiklerinizle ilgili daha net ve gerçekçi bakmaya yönelmek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreçte uzun süredir ertelediğiniz ve görmezden geldiklerinizle bir masaya oturup durum muhasebesi yapmanız gerekebilir. Daha net ve açık olmak ve durumları olduğu gibi kabul etmek ve bunu yaparken, kendinizi kandırmadan veya başkalarının sizi kandırmasına izin vermeden durumları değerlendirmek önemli olacak.

Bazı dönemler kaoslarla buluşan farkındalıkları getirir. Fark etmediklerimiz veya etmek istemediklerimiz bir bir önümüze düşerken, dönüşümler sancılı ama sonuç getiren enerjilerdir. Kendimizi yeniden bulma veya yaratma dönemlerini yaşıyoruz, bunun bir süreç olduğunu anlamak gerekiyor. Değişerek dönüşüyoruz ve bunu kabul etmek, anlamak ve içselleştirmek bu dönemlerin belki de tek panzehiri.

Yeni Ay’ın Burçlarla Etkileşimi

Koç Burcu veya Koç yükselen

Hafta sonu boyunca ilişkilerinizde mesafenizi koruyun. Konuşmalarınıza dikkat etmekte fayda var. Kadınlarla ilişkilerinize bu dönemde dikkat edin. Genel olarak iletişime açıksınız ama yanlış anlaşılmalarında fazlasıyla yaşandığı bir süreç olduğunu unutmayın. Maddi konular, bankacılık, kendi gelirleriniz adına yoğun bir temponuz olabilir. Burcunuz gezegeni Mars gerilemesi sürerken girişimlerinizi dengeli ve planlı yapmak önemli. Atak değil, akılcı olma zamanları olduğunu unutmayın.

Boğa Burcu veya Boğa yükselen

Yeni ay burcunuzda gerçekleşirken bilhassa yükselen Boğa burçları daha yoğun etkileneceksiniz. Hafta sonu ve önümüzdeki bir haftalık döngüde, ilişkiler başta olmak üzere dikkatli olun. Biraz daha defansta olmak gerekebilir. Bedeninize bu dönemde dikkat edin ve beslenme düzeninizi iyi ayarlamaya çalışın.

İkizler Burcu veya İkizler yükselen

Geçmiş konular öne çıkarken, rekabet ettiğiniz bir kadınla ilişkilerinizin gerilmesi söz konusu. Mars’ın geri harekette olması adım atarken planlı olmayı gerektiriyor. Kalabalık yerler veya insanlarla iç içe olmak iyi gelmeye bilir. Kendinizi yormadan ve dinlenerek bu süreci geçirmeniz önemli olacak.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen

Hedeflerinizi ideallerinizi gözden geçirmek ve aldığınız kararlar adına adım atmaya daha istekli olduğunuz bir dönem yaşanıyor. Koşullar gergin ve düşünerek adım atmanız gereken zamanlar. Arkadaşlar, sosyalleşme adına hareketli bir süreç olabilir ancak iç gerginlikleriniz yüksek ve iletişime dikkat edin. İlişkiler adına karışık bir dönem geçirmektesiniz, beklemeye ve izleyerek hareket etmeye ihtiyacını var.

Aslan Burcu veya Aslan Yükselen

Hafta sonu boyunca hiç bir şeyi abartmayın. Hayat sanki üzerinize geliyor duygusunda kalabilirsiniz. Özellikle ay burcu Aslan olanlar ruhsal olarak fazlasıyla dalgalı olabilirsiniz. Duygusal hareket etme eğiliminiz yüksek. Sakin olmak ve durumlara çözüm odaklı bakmak yerinde olacak. Çocuklar, eşinizle ilişkilerde ani gelişen gerginlikleri iyi yönetmeniz önemli.

Başak Burcu veya Başak yükselen

Bir süredir planladığınız ama koşulları oturmakta zorlandığınız bir konuda artık harekete geçmek isteyebilirsiniz. Sabrınızın fazlasıyla sınandığını düşünüyor olabilirsiniz. Adım atmak için acele edilmemesi gereken bir dönem geçiriyorsunuz. Eğitim, yurtdışı ve sosyal etkinlikler açısından yeni gelişmeler söz konusu.

Terazi Burcu Veya Terazi Yükselen

Duygusal iniş çıkışlara açık olduğunuz, önceden aldığınız kararları tekrar gözden geçirme gereği duyduğunuz bir süreç söz konusu. Maddi konularda dengeli olmalısınız. Bu hafta sonu ilişkiler adına dikkatli olun. Sağlığınız, özellikle hormon dengeleriniz hassas. Şartları zorlamadan ilerlemek gerekiyor.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

İlişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konular yeni ay döngüsünde yoğunlaşacağınız alanların başında geliyor. İş ortaklıklarınız, iş arkadaşlarınızla kontaklarda hassas zamanlardan geçiyorsunuz. Gözden kaçırdığınız bir durum veya mesele tekrar önünüze gelebilir. Hafta sonu duygusal konulara, önünüzdeki hafta ise iş alanlarına dikkat etmek gerekiyor.

Yay Burcu veya Yükselen Yay

Sağlığınıza, özellikle boğaz bölgenize dikkat edin. Bağışıklık sisteminizin zayıfladığı, sinirsel olarak hassas olduğunuz bir süreç söz konusu. Maddi konularda ki belirsizlikler ani biçimde gelişmeler ile sizi şaşırtabilir. Ancak aksiliklere açık ve şansınızı fazla zorlamamanız gereken bir dönem yaşanabilir.

Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak

İlişkiler, çocuklarla alakalı konular bilhassa yükselen oğlakların odak noktasına oturabilir. Her durumda ilişkiler adına dikkatli olmanız gereken bir süreç var. Sizin önemsemediğiniz ve gözden kaçırdığınız bir durumu partneriniz fazla büyütebilir, tepkisel olmamaya bakın. İlgi alanlarınıza dönmek, kendinizi oyalamak hafta sonu daha uygun olabilir.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Aile ve ev alanlarınızda dikkatli olun. Hafta sonu ilgi alanlarınıza dönerken kendinizi yormadan uğraşılarınıza yönelmek doğru olur. Aile, ebeveynler adına yeni kararlar almak veya bu konulara odaklanmak söz konusu. Bu hafta biraz daha kendinizle kalmak ve planlı hareket etmek gerekmekte. Ev ile iş arasında kendinizi iyi programlamaya gayret edin. Duygusal olarak ise hassasiyetlerinizi fazla abartabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizle diyaloglarınızda esnek olmak yerinde olur. Küçük konuları büyütmeyin.

Balık Burcu veya Yükselen Balık

Yakın çevrenize odaklanacağınız bir süreç söz konusu. Arkadaşlar ve aile çevresiyle vakit geçirmek adına desteklisiniz ama iletişime dikkat etmek şartıyla. Duygusal konularda şartları kontrol etmek, eski konuları tekrar gündeme getirmek için bu dönem iyi zaman olmaya bilir. Eleştirilere maruz kalırken, iyi niyetle attığınız bir adım sizi zorda bırakabilir dikkatli olun.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *