Vedik Astroloji İle Bu Hafta 

Bu haftanın en belirgin özelliği hafta sonu tamamlanacak  yılın son tutulmasının yaşanacak olması. Cumartesi günü oluşacak 11 Ağustos Güneş Tutulması, Vedik Astrolojiye göre Yengeç burcunda olacak. Tutulma enerjisi Cuma’dan itibaren etkinleşirken, Cuma ve Cumartesi günlerine önemli iş ve başlangıçlarınızı denk getirmeyin. Tarih boyunca astroloji ile uğraşanlar, özellikle Doğu Astrolojisinde tutulma günlerinin enerjisinin dengesiz olduğu bilirdi. Bu nedenle kadim bilgiler bize özellikle tutulmanın bir gün öncesi ve tutulma günlerine önemli işlerinizi denk getirmemeye çalışmanızın önemli olduğu söyler. Zira nasıl başlarsanız bir anlamda öyle gider ve gökyüzünde ışıklar tutulurken başlanan işler karışık enerjiler ile devam ederler.

Pazartesi gününe Ay’ın Boğa burcu yolculuğu ile başlıyoruz. Haftanın ilk iki günü Ay Boğa burcunda ilerlerken, toprak elementi enerjisi evrene hakim olacak. Ay bu süreçte Venüs ile etkileşim içinde ki Venüs ise Vedik Astroloji de Başak burcunda ve bu etki ilişkilerde, konfor duygumuzda daha eleştirel ve ayrıntıcı bir tutum içinde olmamıza neden olacak. Yine de Pazartesi ve Salı günü sürecek bu enerji gökyüzünde büyük bir üçgeni Ay, Venüs ve Mars arasında gerçekleştiriyor. Maddi konular, parasal alanlar açısından Boğa, Başak ve Oğlak burçları adına şanslı etkiler bulunacak. (Vedik Astroloji de yükselen veya Ay etkisi bu noktada olanlar daha yoğun şekilde)

Bu hafta Çarşamba gününe kadar olan döngüde geçen haftadan beri süre gelen sıkıntılı ve gergin, tartışmalara açık etkiler bir parça rahatlıyor. Diğer yandan metabolizmamızda yavaşlama (Ay Boğa’da), iştahın açılması, şeker ve karbonhidrat ihtiyacının artması görülebilir.

Pazartesi günü Ay boğa burcunda ilerlerken Rohini yıldızında konaklıyor ki ilişkiler, tarım işleri, alışveriş, romantik konularda destekli etkiler söz konusu.

Salı günü ise Ay halen Boğa da ama Mirigaşira yıldızına geçiyor ve ruhsal konular, hissedişler ve farkında olma eğilimi artacak. Ve araştırma, inceleme ve derinden görme etkileri daha baskın çalışacak. Raporlamalar, analiz çalışmaları, hesaplamalar adına özellikle finansal konular, bankacılık işleri adına Salı günü etkileri destekli olacak.

Çarşamba gününden itibaren Ay İkizler burcuna geçiyor ve iletişimde hızlanma olacak. Ancak Merkür geriliyor ve Ay ile Venüs arasında sert enerjiler belirginleşecek. Çarşamba ve Perşembe günleri boyunca hava elementi enerjisi baskın olacak ki sık fikir değiştirme, huzursuz bir zihin yapısına dönebiliriz. Özellikle İkizler ve Başak burçları daha gelgitli bir iç enerjiye dönebilirler.  İlişkilerde iletişime dikkat etmek gerekiyor. İkizler, Terazi ve Kova burçları yani hava elementi baskın olan burçlar daha dikkatli olsunlar. Araştırma ve bilgilenme, eğitim konuları, akademik çalışmalar, raporlamalar, analitik bakış açısından destekli olan enerjiler, iletişimde daha huzursuz ve ruh haline dönmemize neden olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günleri daha önce fark etmediğiniz bir çok konuyu duyabilir, önemli haberler alabilir, uzun süredir görüşmediğiniz kişilerden aniden haber alabilirsiniz.

Cuma’dan itibaren Ay Yengeç burcunda ve artık tutulma etkileri daha net şekilde belirgin olacak. Cuma ve Cumartesi günleri önemli iş ve başlangıçları devreye koymayın ve bu iki günü daha çok rutin işler ve kişisel alanlarınızla geçirmeye çalışın.

Haftanın Renk ve Taşları:

Bu hafta iletişim ve duygusal konforlarımız biraz daha öne çıkarken, elementlerden toprak, hava ve tutulma ile su enerjisi etkin olacak. Renklerden turkuaz tonları, pembe ve beyaz… Taşlardan ise Amozonit, Yeşil Akik, Akik ve Ay Taşı genel enerjiyi resetlememiz adına iyi gelebilir.

Burçlara Göre Bu Hafta:

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Maddi konular, finansal alanlar hafta ortasına kadar yoğun alacağınız konular arasında olacak. Günlük rutinlerinizde Çarşamba’ya kadar yoğun bir süreç geçirebilirsiniz. Hafta ortasından itibaren yakın çevreniz, kardeşler ve yakın arkadaşlarınızla bağlantılı konular öne çıkacak. Çarşamba ile Cuma arasında görüşmeler, telefon konuşmaları ve iletişim kontaklarınızda hızlanma yaşanabilir. Cuma’dan itibaren tutulma etkileriyle aile ve ebeveynlerinizle ilgili konuları öne çıkacak.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Hafta başı burcunuzda konaklayan Ay nedeniyle duygusal iniş ve çıkışlara açık olacaksınız. Diğer yandan zihinsel ve duygusal olarak çarşambaya kadar aktif bir süreç geçireceksiniz. Hafta ortasıyla haberleşme trafiğiniz artarken, parasal konular ve maddi alanlarda dikkatli adım atmanız gerekebilir. İkili ilişkileriniz ve iletişimde çevrenizle olan kontaklara yine Çarşamba Cuma arasında biraz daha özen göstermek gerekebilir. Cumadan itibaren başlayacak tutulma enerjileri yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili alanlar ve arkadaş çevrenizle ilgili önemli kararlar vermenize, yeni bir süreci başlatmanıza neden olabilir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Duygusal ve zihinsel olarak hafta ortasına kadar kalabalıklara girmeden, daha çok kendinizle kalmaya özen gösterin. Sakin bir süreç geçirmeniz ele aldığınız konuları daha iyi yorumlamanız için doğru olacaktır. Hafta başı yoğun bir tempodan ziyaden, daha sakin ortamları veya rutin konuları tercih edin ve karmaşık işleri Çarşamba’dan itibaren ele almaya bakın. Çarşambadan itibaren burcunuza geçecek ay ile zihinsel olarak aktif olacaksınız. Ancak uyku sorunlarına dikkat etmek gerekebilir. Birden fazla halletmeniz gereken iş ve durum varsa, bu hafta Çarşamba ile Cuma arası sürecini değerlendirebilirsiniz. Cumadan itibaren maddi konular, haberleşmeler öne çıkarken, beklemediğiniz haberleri ani biçimde alabilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Burcunuzda gerçekleşecek yılın son tutulması, hafta boyunca duygusal ve ruhsal olarak yoğun ve karışık hissetmenize neden olabilir ki özellikle Çarşamba’dan itibaren ağır ve karışık işlerden uzak durmaya çalışın. Kişisel alanlarınız öne çıkararak, kendinizle ilgili halletmek istediklerinize yönelerek bu haftayı idare etmek daha doğru olabilir. Çarşambadan itibaren duygusal ihtiyaçlarınız artabilir ama partnerinizle iletişim kurarken bu hafta ortasından itibaren biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili iş ve konular bu hafta ilgi alanlarınızın merkezinde olabilir. Perşembeye kadar olan dönemde kendinizle kalmadan sosyal alanlara yönelmek ve arkadaşlarınızla görüşmeler ve benzer aktiviteler size iyi gelebilir. Ancak tutulma etkilerinin başlayacağı perşembeden itibaren duygusal olarak iç dengelerinize sahip çıkmanız gerekebilir. Daha önce fark etmediğiniz durumları anlamak, yüzleşmek bu tutulmadan sizin için etkin olacak.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Kariyer ve iş alanları çalışıyorsanız, hafta ortasından itibaren hayli aktif olacak. İş konularında kararlar alırken çarşambadan itibaren etkiler nedeniyle akılcı olmalı ve fevri davranmamalısınız. Eski konuları tamamlamak, bitirmeniz gerekenleri toparlamak adına destekli olan etkiler, perşembeden itibaren yeni bir projeyi, işi veya durumu başlatmak adına dikkatli olmanız gerektiğini gösteriyor. Duygusal konularda ise Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat etmekte ve partnerinizle iletişimde biraz daha esnek olmaya çalışmakta fayda var.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Tutulma etkisi mesleki konular, kariyer alanları, işinizle ilgili konulara yönelmenize neden olacak. İş ve kariyer konularında bu süreçte duygusal kararlar almamaya bakın ve iş arkardaşlarınızla iletişimie özellikle Çarşamba ile Cuma arası dikkat etmeye çalışın. Tartışmaları büyütmeden ilerlemek gereken bir hafta geçireceksiniz, kadınlarla ilişkilerinizi gerek özel hayatınızda, gerekse iş alanlarında tartışmaları büyütmeden idare etmelisiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Parasal konularda kaygılarınızı bu hafta boyunca büyütmeden hareket etmek önemli olacak. Endişe ve kaygı duyma eğiliminiz özellikle perşembeye kadar olan dönemde biraz artabilir ki ele aldıklarınızı özellikle maddi konuları daha sakin yaklaşımlarla yönetmelisiniz. Çarşamba’ya kadar ikili ilişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı alanlar, iş ortaklıklarınız, proje ortaklarınız odak noktanızı oluşturabilir. Gerek Merkür Retro’su, gerekse Cumadan itibaren etkin olacak tutulma nedeniyle aşk veya iş de başlatmak, harekete geçmek yerine izleyerek analiz etmeye çalışmak sizin için daha doğru olacaktır.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Bu hafta ikili ilişkiler, partnerinizle alakalı konular, eşiniz veya iş ortağınızla olan diyaloglar özel hayatınız hafta ortasından itibaren daha yoğun odaklanacağınız konular arasında yer alırken, Salı ve Perşembe arası duygusal iniş çıkışlara açık olacaksınız, eşiniz veya iş ortaklarınızla tartışmalardan, şartları zorlayacak görüşmelerden uzak durmaya çalışın.  Cuma’dan itibaren başlayan tutulma etkileri maddi konular, yakın çevrenizle alakalı durumları, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili durumları ele almanıza neden olabilir. Öte yandan önemli bir girişiminizle ilgili fırsat yakalayabilirsiniz. Ancak Merkür gerilemesi nedeniyle adım atmak için acele etmeyin ve şartları her yönden değerlendirmeye önem verin.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Bu hafta mesleki konular, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz odak noktanız olabilir. Diğer yandan sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle nefes yolları ve ciğerlerle ilgili hassasiyetleriniz artarken, alerjilere de yine dikkat etmeniz yerinde olur. İş alanlarında veya günlük ev rutininizde Perşembe gününe kadar devam edecek koşturma, sağlığınıza ve bedeninize dikkat etmeniz gerektiğini de vurguluyor. Tutulma karşı burcunuzda oluşuyor ki eşiniz, partnerinizle iletişime en genel hali ile dikkat etmeye bakın. Diğer yandan hafta sonuyla birlikte odak noktanız duygusal ilişkilerinize kayabilir.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Aile ve ev konuları bu hafta yoğunlaşacağınız konular arasında ilk sıralarda olabilir. Evinizle ilgili bir süredir yapmak istediğiniz değişiklikler veya aile arasında halletmeyi istediğiniz durumlar adına hızlı bir tempoya girebilirsiniz. Ancak Merkür gerilemesinin devam ettiğini ve özellikle hafta sonuyla birlikte aktif olacak tutulma enerjilerinin duygusal karmaşalara açık etkiler verdiğini de unutmamaya çalışın. Partnerinizle iletişimde empati kurmak, esnek davranmak bu hafta boyunca sizin için önemli olacak.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Hafta boyunca ebeveynleriniz, özellikle anne veya aile içindeki kadınlarla ilgili konular daha fazla dikkat vermeniz gereken konuları oluşturacak ki bilhassa kadınlarla iletişiminizde hafta ortasından itibaren biraz daha sakin ve esnek olmaya gayret ederseniz faydanıza olacaktır. Tutulma ilişkiler ve aşk alanlarınızda önemli değişimler yaşamanıza neden olurken, yeni bir ilişki söz konusu veya devam eden ilişkinizle ilgili farklı bir bakış açısına geçmenize olanak sağlamakta. Çocuklarla ilgili de aktif bir tutulma yaşayacaksınız. Çocuklarınızla ilişkinizde hafta boyunca sakin olmaya gayret edin.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *