6 Eylül 2017 Kova Burcunda Dolunay

Vedik Astroloji‘ye göre 5 Eylül sabah 10.30 da başlayan Dolunay, 6 Eylül sabah 10.04 de tamamlanacak. Dolunay süreçlerinde Ay’ın bulunduğu burç ve takımyıldız (Nakshatra) önemlidir. Dolunay’ın hangi etkileri vereceği, yapısının ne olduğu, tamamlayacağımız, bitireceğimiz, olgunlaştıracağımız konuların genel olarak hangi kapsama alanına gireceğini Ay’ın burç ve Nakshatra (takımyıldız) etkileri belirler. Ay Kova burcunda ve Satabişha yıldızında konaklarken, Ketu ve Neptün ile kavuşum etkisinde olacak. Ay ve Neptün Satabişha yıldızının 4. padasında bulunurken, bu yıldız Jüpiter tarafından yönetilir. Şifa, şifayla ilgili her türlü konu, şifalanmak, dini konular, inançlarla ilgili alanları destekler. Yaratıcı etkiler, sanatsal alanlar, sinema ve benzeri yaratıcılık isteyen her türlü konu, şiir ve benzeri sanatsal etkinlikler adına çok destekliyiz. Bu dolunay yaratıcı fikirleri, hayal gücünü belirgin hale getiriyor. Sezgiler ve hisler artarken, sezgisel olarak fark ettikleriniz de büyük bir artış olabilir. Rüyalarınız değişebilir. Haberci rüyalar bu aralıkta sık rastlanan durumlardır. Veya huzursuz uykular, uykuya dalmakta problemler yaşayabilirsiniz. Titreşim alanlarımızın değiştiği, psişik etkilerin güçlü bir enerjiye dönüştüğü bir dolunay yaşayacağız. Bu durumu abartmadan kendi dengelerimize ve alanlarımıza yönelmek doğru olacaktır. Satabişha yıldızı Varuna ile yönetilen özel bir yıldızdır. “Varuna” kozmik suları, kozmik enerjileri temsil eder. Kozmik şifa ve enerji çalışmaları için iyi fırsat vermesi bir yana suyla ilgili sorunlar, aşırı yağışlar, sudan gelebilecek felaketler veya salgınlar açısından da ne yazık ki riskli bir etki vermekte Dolunay…

Diğer yandan Neptün, Ketu ve Ay’ın aynı platformda buluşması başlanan konuların gidişatının ne olacağını kestirmenin hayli güç olacağına da işaret eder. Neptün ve Ketu’nun girdiği alanlara sis perdesi hakimdir. Yaratıcılığı destekleyen bu etki, daha reel konularda önümüzü görmenin hayli zor olacağına işaret etmekte. Vedik Astroloji de Ay aynı zamanda zihin demektir. Zihin barışını, akıl ve mantıkla hareket etme dürtümüzü temsil eden gezegen, dolunay sürecinde başlayan ve eksik kalanları tamamlamaya doğru bizi itip, konuların ortaya çıkmasını sağlarken, gidişatı yönetme ve kontrol etmeyi, uzun ve kısa vadeli dönemde hayli zor hale getirebilir. Dolunay ve takip eden bir haftalık süreçte başlayan, aniden olgunlaşan, ya da tamamlanacak olan işlerinizde planlarınız sonradan farklı bir alana geçebilir. Öngörmenin, net ve keskin çizgilerle ilerlemenin zor olduğu bir süreç olacak. Başlattıklarınıza dikkat edin. Güneş ve Neptün tam karşılıklı hizalanma içindeyken oluşacak bu Dolunay, sulardan gelebilecek hareketleri, yükselmeleri tetikliyor. Dolunay döngüsü güç ve ego savaşları için hayli riskli bir döneme işaret etmekte. Bu enerji ruhsal dengesizlikleri, psikolojik bozuklukları arttırmakta ve gerçeklerden kaçmayı, kişinin kendini fazlasıyla dikkate alarak, büyük görerek veya gördüğü şeyleri büyütmesini  kolay hale getiriyor. Yanılgıları arttırırken duygulara, hissettiklerimize doğru anlamları yüklenmesini hayli zor hale getirmekte. Bağımlılıklar açısından çok riskli bir dönem. Bir şeye bağlanmaya, bir maddeye, içkiye veya birine fazlasıyla tutunmaya dönük olmaya meyil ettiren bu enerji ile baş etmek kolay değildir. Ayaklarımızı yerden kesmeden ve herkesin her dediğine inanmadan yürümek önemli. Yanılgılar artarken kandırılmak, dolandırılmak riski de yüksek.

Yani dolunay yoldan çıkarmaya, abartmaya, gerçeklerden kaçmaya, idealize ettiğiniz birini, bir olayı veya hedefi fazlasıyla kafanızda büyütmeye eğilim vermekte. Sezgileriniz evet çok yüksek olacak, ama bunu abartmadan ve sakin bir şekilde hayatın genel akışı içinde ve kendinize dönük yaşamanız doğru olur. Bilişlerinin aşırı arttığını bu aralar iddia edenlere karşı da dikkatli olun. Hisler artarken, yanılgılar da artıyor. Neyin gerçek neyin hayal olduğunu karıştırabilecek çok insan çıkabilir karşınıza. Kendi gerçekliğinizden ayrılmadan, şov yapanlardan uzak durmaya çalışarak biraz alanlarımıza dönerek kendimizle kalma zamanlarından geçiyoruz.

Dünyevi alanlarda ise size verilen sözler, vaatlere göre elinizde resmi bir şey olmadan hareket etmemek yerinde olacaktır. Başkaları adına borç altına girmemek, kefil olmamak, imza attığınız önemli evrakları iyi kontrol etmek, emin olmadan bilmediğiniz bir işe veya konuya başlamamak sonradan pişman olmamak adına yine hayrınıza olacaktır.

Evinizde yaşam alanınızda suyla ilgili sıkıntılara, banyo ve tuvalet veya kirli su atıklarıyla ilgili problemlere karşı tedbirli olmak yerinde olacaktır.

Diğer yandan suya yakın olma imkanınız varsa, deniz, göl vs gibi iyi gelebilir. Ama kalabalıklardan, stresli insanlardan, küçük şeyleri büyütme eğiliminde olanlardan mümkün olduğunca uzak durmaya bakın.

Dolunay etkisi 5 Eylül sabahı başladı ve 6 Eylül tamamlansa da enerjisi pazar gününe kadar aktif olmaya devam edecek.

Burçlara göre Dolunay etkisine bakacak olursak,

Kova, Balık, Akrep burçları sezgileriniz yükseliyor, hissedişler artarken, ilginç rüyaları veya uyku sorunlarını deneyimleyebilirsiniz. Karar alırken dikkatli olun ve ani ve fevri adımlardan özellikle önümüzdeki pazartesine kadar sakınmaya bakın.

Yengeç, Oğlak ve Boğa burçları hedefleriniz, maddi beklentileriniz, bitirmek istediğiniz durumlar adına biraz daha temkinli olmalısınız. Acele kararlar için uygun zamanlar değil, mümkün oldu kadar bu hafta izleyerek ve detayları gözden kaçırmadan durumları ele almak yerinde olacaktır.

Aslan ve Terazi burçları ilişkiler adına yanılgılara, yanlış anlaşılmalara açıksınız. Net karar vermek, bir ilişkiyi veya duygusal bir konuyu fazla ciddiye alarak kendinizi ve şartları zorlamayın. Akışta kalmak ve takılmadan hareket etmek doğru olacaktır.

Başak burçları sağlığa, bağışıklık sistemlerine önem vermeleri yerinde olacaktır. Günlük işlerinizde enerjiniz düşük olabilir veya canınız bir şey yapmak istemiyor olabilir. Yorulmamaya çalışarak, dinlenerek işleri ele almayı tercih etmelisiniz.

Koç, Yay ve İkizler burçları şartları zorlamadan ilerlemelisiniz. Yolculuk ve seyahatlerde biraz daha temkinli olun. Görüşmeler, anlaşma ve sözleşmelerde emin olmadan hareket etmemek gerekmekte. Sosyal alanlarınız, arkadaş ilişkileriniz, yakın çevreyle ilgili konularda fazladan sorumluluk almamak doğru olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *