6 Haziran Pazartesi… Bugün AY günündeyiz.

Bugün saat 15.00 e kadar Venüs ile Güneş arasında gezegen savaşı var. Hint Astrolojisine göre saat 15.00 e kadar Güneş‘in bir derece arkasında seyir edecek ki Venüs bu saat aralığına kadar savaşı kazanıyor. Yani, Venüs konuları günün büyük çoğunluğunda üzerimizde daha etkin olacak. İlişkiler, ilişkileri ele alış şeklimiz günün ana konusu.

Venüs, astroloji de islam dini ile özdeştir. Ramazan’ın ilk günü Venüs’ün gün içinde bu denli etkin olması özellikle 15.00 e kadar dualar, dini ritüeller açısından enerjilerin çok destekli olacağına işaret etmekte. Öte yandan alışveriş, pahalı alımlar açısından çok uygun etkiler bulunmuyor. Önemli ve büyük alışverişleri bugün planlamamak bilhassa Yükselen İkizler ve Boğa burçları adına önemli diyebilirim. Öte yandan saat 15.00 e kadar ağırlıklı olmak üzere eğer çalışmıyorsanız, dua ve benzeri daha ruhsal konuları aktive edebilirseniz, ağır ve stresli konulardan uzak durmaya gayret edebilirseniz elbette çok daha iyi olur. Saat 15. den itibaren Güneş ve Venüs tam kavuşuma geçecek. Kozmetik, estetik, dekorasyon ve parasal konularda öğleden sonra 15.00 den itibaren işlem yaptırmamak uygun olacak.

Bugün Ay Aridha takımyıldızında, bu yıldız daha çok yarım kalmış işleri desteklerken, yepyeni ve önemli başlangıçları desteklemez. Ancak eski eşyaların elden çıkarılması, yardım yapılması, ofiste veya evde toparlamanız, bitirmeniz gereken işleri düzene koymak, ayrım yapmak, tasnif etmek ve gereksiz eşyalardan kurtulmak adına günü kullanabilirsiniz. Pazartesinin diğer bir etkisi de Ay’ın içinden geçtiği fazın hayata bakışımızda ayırt etme ve ayırım yapma gücümüzü kuvvetlendirmesi yönünde olacak. Bize anlatılan bir durumu, konuyu farklı açıdan da değerlendirebilecek, hayata büyük resimden daha rahat bakabileceğiz. Değerlendirme gücümüz yükseliyor. Ay, Hint Astrolojisine göre İkizler burcunda ilerliyor. İletişim, başkalarıyla paylaşımlarımıza önem verirken, susmak ve dinlemek daha zor olabilir. Bu nedenle dinlemeye önem vermek gerekiyor. Haberleşme trafiğimizin arttığı bir gün olurken, çevremizle kontak halinde olma arzumuzda artıyor. Yani kendi başımıza sükut içinde geçirebileceğimiz bir gün pek değil. Ama Ramazan ayında olduğumuzu unutmadan, iletişimi düzgün kurmak ve dedikodu ve benzeri gereksiz yüklerle ruhumuza ağırlık yüklememekte önemli olacak.

Günün Etkilerini Hangi Burçlar Daha Yoğun Yaşayacak

Ay, İkizler Burcunda seyir edeceği için İkizler Burcu veya yükselen İkizler, iletişime son açık, konuşma, haberleşme adına hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Zihniniz yoğun ve meşgul olacak. Bilhassa akşam saatleri rahatlamaya ve dinlenmeye özen gösterin. Önemli bir rapor, iş veya konuyu akşam saatlerinde ele almamaya bakın.

Yay burçları veya yükselen Yay‘lar ise günün ilişkiler ve duygusal konulara odaklı hissetme yönünü daha fazla yaşayabilirsiniz. Yay ve Oğlak Burçları ilişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konulara odaklanmanız söz konusu.

Boğa burçları veya Yükselen Boğa’lar, estetik veya güzellikle ilgili konuları ele almak bugün çok uygun değil, daha çok günün iletişime dönük etkilerinden faydalanmaya bakın. Bir süredir görüşmediğiniz biri ile kontak kurmak gibi.

Yengeç Burçları veya Yükselen Yengeç’ler, bugün iç dalgalanmalarınız yüksek olabilir. Özellikle ilişkilerle ilgili takıntılara dikkat edin. Size her söylenene, görmedikçe inanmayın ve başkalarından etkilenme potansiyeliniz olduğunu unutmadan, derinliğini bilmediğiniz konularda herkese inanmayın.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan, sosyal konular, görüşmeler, iletişim kurmak, bir süredir devam eden hallolmayan bir anlaşmazlık veya işi düzenlemek, daha net görmek adına desteklisiniz. Kendinizle kalmaktan ziyade hayata dönük olmak daha iyi gelecektir.

Başak Burcu veya Yükselen Başak, iş, kariyer konuları, bağlı bulunduğunuz bir grupla ilgili bir aktivite, etkinlik içinde olmak adına desteklisiniz. Günü daha çok dünyevi koşturmalarla geçirebilirsiniz. Sosyal çevre içinde parlak etkiler içinde olacaksınız ki bu tip bir konuda bulunmanız gereken bir toplantı varsa daha rahat hareket edebilme şansınız söz konusu.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi, günlük aktiviteler, günlük program içinde daha çok toparlayıp, organize olmaya yönelin. Bugün eksik işleri tamamlamak, düzenlemek, tasnif etmek adına çok desteklisiniz. Yeni başlangıçlar yerine daha çok tamamlama, düzenlemeye yönelmek uygun olacak.

Akrep Burcu veya yükselen Akrep, zihinsel olara kendinizi karışık ve sanki dikkatinizi toparlayamıyor gibi hissedebilirsiniz. Günlük rutinde daha çok bildiğiniz emin olduğunuz konularla uğraşmak gerekiyor, yeni başladığınız veya çok emin olamadıklarınızı bugün erteleyin. Dedikodular, gereksiz konuşmalardan uzak durmak faydalı olacaktır. İlişkiler adına dengede kalmak ve meselelerin üzerine gitmemek yerinde olur.

Kova Burcu veya yükselen Kova, ev alanlarınızda düzenleme yapmak, bir süredir ertelediğiniz bir konu veya durumu gözden geçirmek adına güzel etkiler var. Özellikle bugünü evde geçirme şansınız varsa, kendinizi daha rahat ve konforlu hissedeceksiniz. Dış işleri olan veya çalışan Kova’lar ise tamamlamaya, düzenlemeye dönük olmalı ama yeni başlangıçlarda biraz daha temkinli davranmalısınız. Çocuklarla ilgili konularda yapmanız gereken bir görüşme, örneğin okul veya çocuğunuzun eğitimiyle ilgili bir iş varsa günün etkileri toparlamanız adına yine destekli.

Balık Burcu veya yükselen Balık, günün etkileri yakın ilişkiler, kardeşler, arkadaşlar, iletişim, haberleşme alanlarında yoğun olacağınıza işaret etmekte. Ayrıca ev ve aile gibi daha kişisel konularda düzenlemek durumunda olduklarınız varsa, bugünü değerlendirebilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili bir iş veya organizasyon, destek adına yine etkiler destekli. Öğleden sonra ilişkilerde ve sevdiğinizle iletişimde dikkatli olun.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *