6 – 12 Kasım Haftalık Vedik Astroloji Yorumlarım

Vedik Astroloji’ye göre haftaya Ay’ın Boğa burcu etkileşimi ile başlıyoruz. Pazartesi günü boyunca Ay’ın fazı (Tithi’si) destekli bir etkiye işaret ederken, günlük hayatımızda sabit olanları, hareket ve koşturma istemeyen daha çok rutin konuları öne çıkarmak doğru olur. Diğer yandan Ay Mrigaşira yıldızında olacak ki bu yıldız zihinsel aktiviteler, fark etme, ayırt etme, araştırma yapmak için uygundur. Diğer yandan haftanın ilk günü dualiteye, hangi yöne gideceğini bilememe haline yatkınlık veriyor. İlişkilerimizde, çevremizle kontaklarımızda duygusal kararlar alıp, bunu içselleştirmekte veya uygulamakta zorlanabiliriz. Yani haftanın ilk gününü daha çok rutin konularla geçirip, zihinsel olarak çözmemiz, toparlamamız gerekenleri düzenlemek gerekiyor. Koşturma ve fiziksel efor isteyen alanlarda enerjimizi iyi dengelemeliyiz. Pazartesi; BOĞA, OĞLAK ve BAŞAK burçları günlük enerjilerden daha yoğun etkilenecekler.

Vedik Astrolojiye göre Salı gününden itibaren İkizler burcuna geçecek Ay, Tithi (Ay’ın fazı) açısından sert bir güne işaret etmekte. Rikta günlerinden (sert günler) birine denk gelecek olan bu etkileşim, Jüpiter’in Ay’ı görünümde tutmasıyla ele aldıklarımızı büyütme, abartma etkisi verebilir. Ruhsal olarak huysuz ve çabuk gerilen bir etkide olsak da, günlük rutin de koşturmalar, çabuk karar verme ve hızlı düşünme potansiyelimiz yükseliyor. Önemli iş ve başlangıçları Salı gününe denk getirmek Vedik Astroloji’ye göre destekli değil. Yine rutin konular, öğrenme, araştırma veya sonuçlandırmak adına güze etkiler var ama başlatırken dikkatli olmak gerekiyor.

Salı günü Ay burcu İkizler, Başak, Oğlak, Akrep olanlar zihinsel olarak sinirli ve aceleci olabilirler. Koç, Terazi ve Aslan burçları (ay veya yükselen burçları bu alanlarda olanlar ağırlıkta olmak üzere) sosyal ilişkilerine, yakın çevreleriyle diyaloglarına dikkat etsinler. İkizler, Yay ve Balık burçları ise acele etmeden ve sakin olmaya çalışarak günün enerjilerini yönetmeleri yerinde olur. Yengeç burçları ise Salı ve Çarşamba günleri iç dengelerini kurmakta zorlanabilir, içe dönebilir, ele aldıklarından çabuk sıkılabilirler.

Çarşamba günü, Ay halen İkizler burcunda ilerliyor ve Ay’ın Tithi yani fazı üretken ve genişlemeye ilerlemeye açık etkiler barındırmakta. Hafta ortası gereksiz olanları elden çıkarmak, yarım kalmış işleri tamamlamak, bitmemiş işlerin tekrar ele alınması, gereksiz yüklerden kurtulmak adına rahat etkiler var. Bu bağlamda size yük olan bir ilişki, bir arkadaş veya bir dostla ilgili aniden bu kişiyi hayatınızdan çıkarma, bir durumu bırakma eğilimi hayli yükseliyor. Eski eşyalarınızı elden çıkarmak, konfor alanlarınızı yeniden düzenlemek, çalışıyorsanız iş yerinizde benzer şekilde beklettiğiniz toplantıları, düzenlemeleri yapmak adına bugün uygun etkiler bulunmakta. Çarşamba günü’nün diğer bir etkisi de Mars ve Ay arasında ki sert etkileşim nedeniyle kadın erkek ilişkilerinde dikkatli olmak gerekmekte. Gündelik hayatta ise ani sinirlenme, birden karar verme, tepkisel olma gibi faktörleri de göz ardı etmemek, ele aldıklarımızda özellikle duygusal ilişkilerde sakin ve esnek olmak yerinde olacaktır.

Perşembe günü Ay Yengeç burcunda ilerlemeye başlıyor ve bir gün öncesine göre iletişim ve her türlü etkileşim adına daha rahat olacağız. Ritüeller, törenler, açılışlar ve başlangıçlar adına haftanın en rahat ve destekli enerjilerine sahip bir gün olacak. Bu konularda atacağınız adımlar için Perşembe gününü değerlendirebilirsiniz. Salı gününden bu yana özellikle Yengeç yükselen veya Ay burcu Yengeç olanlar gergin bir ruh halinde olma, iç sıkıntılar ve depresif hissetme durumundan çıkıyorlar. Ay’ın Yengeç’e geçeceği Perşembeden itibaren bu haftanın en rahatlayan burcu olma özelliğine geçecekler.

Perşembe günü başlayan ve Cumartesiye kadar aktif olacak Ay-Rahu kavuşumu hırslı ve kontrolcü bir biçimde durumları ele almamıza neden olacak. Özellikle Ay’ın Nakshatra’sının Pushyami olacağı Perşembe günü boyunca hedefe kitlenerek, maddi istek ve beklentilerin arttığı, sebep sonuç ilişkilerinin daha net belirlenmeye çalışıldığı bir gün olacak. Hedefe kitlenmeniz, kesin sonuç almak adına yola çıktığınız, daha net ve belirgin ilerlemek istediğiniz konuları Perşembe günü ele alınabilir. Perşembe günü ebeveynlerinizle bilhassa annenizle ilişkilerinizde dengede kalmaya çalışın. Kontrol etme dürtüsü artarken, bilhassa aile içindeki diyaloglar, ilişkiler daha dikkatli ele alınmalı.

Cuma günü Ay halen Yengeç burcunda ama Aşlesha yıldızında ilerlemeye başlıyor. Sert bir yıldızdır. Günün enerjilerini incelerken Aşlesha günleri dikkatli değerlendirilir. Hiç bir başlangıç bugün desteklenmiyor. Dünyevi konular, iş alanları, toplantı ve benzeri önemli aktivasyonlar açısından dengede olmaya gayret etmek, riskli girişimlerden kaçınmak gerekiyor. Stratejik hareket etmek, esnekliği kaybetmeden, sakin ve acele etmeden adım atmaya çalışmak önemli olacak.  Mahkemeler, başlangıçlar, hukuki konular, ev alımları veya sonuçları uzun bir döneme yayılacak her türlü işin başlatılması Vedik Astroloji açısından Cuma günü uygun değil. Ruhsal konular, dini konular, dua okumak, ruhsal veya ilahi konularla ilgilenmek, ritüeller yapmak adına etkiler daha akıcı olacak.

Günlük işler, dünyevi konular açısından özellikle Aslan yükselen, Ay burcu Aslan olanlarla, benzer şekilde Koç, Balık, Akrep, Yay (bilhassa ay ve yükselen burçları bu alanlarda) olanların Cuma günü etkilerini iyi yönetmeleri yerinde olacaktır.

Cumartesi günü Vedik Astrolojiye göre Ay Aslan’a geçiyor. Günün etkisi “Rikta” günü yani yine dikkatli ele alınması gereken, sonlanmaları, bitişleri desteklerken, aniden kopma, karar vermeye eğilim veren enerjilerin açığa çıktığı bir gün diyebilirim. Ay, Magha yıldızında olacak ki aile büyükleri, otorite sembolü kişilerle ilişkilerinize dikkat etmek gerekmekte. Eski ile yeninin karşılaştırılması vurgulanırken bildiğiniz alandan çıkıp, yeniyi deneyimlemek arzunuz artabilir ancak aile büyükleri veya otorite sembolü kişilerle çatışarak ilerlemeniz de söz konusu olabilir. Bugün detaylar sizi sıkabilir, ufak tefek işler, pürüzler sizi her zamankinden daha fazla yorabilir. Teferruatla, ayrıntılarla, detaylı konularla ilgilenmek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle hafta sonu detay ve incelik isteyen konulara yönelmemek gerekmemekte. Ay veya yükselen burcu Aslan olanlar bu noktayı daha yoğun hissedecekler. Benzer şekilde Kova ve Terazi burçları hafta sonu boyunca özellikle Cumartesi günü, ayrıntı ve detay isteyen konular, ebeveyn ilişkileri, eş ve partnerleri ile diyaloglarına özen göstermeliler.

Güzel bir hafta sizinle olsun.

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

2 comments

  1. nedime 6 Kasım, 2017 at 07:21 Cevapla

    Şebnem hanım ben 17 09 1963 doğumluyum 2017 2018 yılları benim için nasıl gececek inanın okadar bunalmis bir haldeyimki inşallah benim için güzel yorumlar olur bugünden itibaren birazcık beni gülümseme vesile olursunuz şimdiden teşekkürler saygilar

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *