7 – 14 Kasım Arası Haftalık Astroloji Yorumlarım

Bu hafta Kova burçları, yükselen Kova veya Ay burçları Kova olanlar dikkat dağınıklığı, iç gerginlik veya kendinizi daha neşesiz, huzursuz hissetme duygusunda takılı kalabilirsiniz. Odaklanmakta sıkıntılar artarken, tuhaf unutkanlıklar, kendinizi daha dağınık hissetme duygusu baskın olabilir. Detay isteyen konulara dikkat edin, duygusal ve ruhsal olarak enerjinizi düşüren, istemediğiniz işlerden ve kişilerden uzak durmaya gayret edin. İlaç kullanımlarında biraz daha özenli olmalısınız. Bilmediğiniz, doktorunuzun tavsiye etmediği ilaç veya alternatif tıbbi ilaçları, bitkileri kullanmamanız bu hafta boyunca sizin için doğru olacaktır. Yaratıcı enerjiler artarken, karşınıza çıkan olaylara da dikkat edin. Fark etmeniz, anlamanız gereken bazı durumlar, direk değil ama dolaylı şekilde önünüze gelebilir. Bu tip durumlarda neyi anlamanız, fark etmeniz gerektiğine kulak vermeniz faydanıza. Diğer yandan hisleriniz ve sezgileriniz hayli yüksek olacaktır. Ruhsal olarak korunmada kalmak ayrıca çok önemli. Korunma ritüellerine hafta boyunca önem vermenizi tavsiye ederim.  Kadersel durumları ve yukarıda bahsettiğim etkileri yaşamaya her burç daha yatkın olurken, özellikle hava grupları Kova, Terazi ve İkizler ile ilişkiler açısından da Aslan‘lar daha yakın olacaksınız.

Haftaya Genel Bakış:

Haftanın ilk günü Ay ile Mars’ın Oğlak burcundaki kavuşumu devam ederken hırslı, sonuca dönük, katı kararların gelebileceği sert bir etkinin hakim olacağını göstermekte. Ketu (Güney Ay Düğümü) Neptün ile yaptığı tam kavuşum etkisini devam ettirirken, Mars ve Ay birlikteliği ile kararlar almak ve adım atmak için harekete geçmek arzumuz yükselirken, başlattıklarımızın nereye gittiğini görmek veya ölçümlemek zor olabilir. Bu haftanın ana teması Pazartesi ve Salı günleri boyunca evdeki hesabın çarşıya uymaması olacak. Haftanın ilk iki günü agresif kararlarla hareket etmemek ve plan yaparken, sonuçların değişebileceğini bilerek hareket etmek yerinde olacak.

Salı günü 13.45 civarı Kova burcuna geçecek Ay ile özgürlük isteği, daha rahat hareket etme arzusu artarken, yaratıcı enerjiler, farklı bakış açıları ve karşılaştığımız durumlara tepki koymak söz konusu olacak. Kova ve Aslan burçları için Perşembe gününe kadar olan döngüde, sıkıntıya gelememek, kendi alanlarını belirlemek isteği, tepkisel olmak ve toplumsal olaylara dönük hareket etmek söz konusu. Genel olarak Perşembe gününe kadar döngüde toplumsal olarak dalgalanmalara ve olaylara açık etkiler içinde geçeceğiz.

Çarşamba günü boyunca Ay, Neptün ve Ketu birlikte hareket edecekler ve tam kavuşum etkisinden geçecekler. Anlamı; Dikkatler dağınık olacak, zihinsel olarak karmaşık ve bulanık etkilerlerden geçeceğiz. Psişik alanlar, ruhsal çalışmalar adına uygun olan bu enerjiler, dünyevi konularda hassasiyet vermekte ayrıca etkiler önemli bir kararı hayata geçirmemek gerektiğini vurgulamakta. Bu hafta Çarşamba ve Perşembe günlerine dikkat etmek gerekmekte. Bu süreçte bilmediğiniz ilaçları almayın, alkol veya uyuşukluk yapan madde ve ilaçlardan uzak durun. Zehirlenmeler ve benzeri rahatsızlıklara, ilaçların yan etkilerini daha fazla yaşamaya eğilim söz konusu. Özellikle Kova, Balık, Aslan, İkizler, Başak ve Terazi burçları daha dikkatli olsunlar.

Cuma günü Ay Balık burcunda ilerlerken, Uranüs ile kavuşuma geçiyor. Ani ve beklenmedik olaylara, kadınlarla ilgili birden gelişen durumlara, duygusal iniş çıkışlara, ilişkiler adına birden gelişen olaylara etkiler zemin hazırlıyor. Özellikle ilişkiler açısından hassas bir gün olacak diyebiliriz. Bu enerji aslında hafta sonu boyunca da devam etmekte ki Balık ve Başak burçları özellikle dikkat etsinler. Duygularınızı kontrol etmek zor olurken, bir süredir sabrettiğiniz ne varsa ağzınızdan çıkarken kendinizi bulabilirsiniz. Özellikle Kova burçları Cuma ve Cumartesi günleri sevdiklerinizle veya partnerinizle konuşmalarınıza dikkat etmekte fayda var.

Cumartesi günü AY ve Uranüs tam kavuşum etkisine geçerken, sakin olmak kolay olmayacaktır. Duygusal travmalara, ani kararlar almaya ve zihninizin size yapacağı oyunlara açık bir gün olmakla birlikte, herhangi bir konuya odaklanmakta zorlanabilirsiniz. Balık, Başak, Kova, Aslan, Koç ve Terazi burçları daha hassas olacaksınız. Pazar günü Ay Koç burcunda ilerleyemeye başlıyor ve hareketli olmak söz konusu. spor yapmak, doğada olmak için ideal bir gün. Dolunay öncesi duygusal ve fiziksel olarak etkin enerjiler içinde olacağız.

Haftanın günlere olan etkilerini gün bazında web sitemden Günlük Astroloji Yazılarım bölümünden takip edebilirsiniz. Sevgilerimle…  

Astrolog ŞEBNEM EKŞİB

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *