GÜNCEL YAZILARIMRitüeller

7- 8 Ağustos Günleri İçin Özel Ritüel

7- 8 Ağustos Günleri İçin Özel Ritüel

Bolluk Bereket ve Aşk Ritüelleri

Bu Hafta özel günlerden geçiyoruz. Haftalık yazımda ve Youtube kanalımda bu haftanın etkilerini aktarırken Çarşamba ile Cuma arası gerçekleşecek özel gezegen kombinasyonlarından bahsetmiştim.

7 Ağustos Çarşamba gününün sayı frekansı 9 ve günün enerji kombinasyonlarını oluşturan Güneş ve Jüpiter’in derecesi 20, bu da 2 sayısına denk gelmekte. Perşembe günü sayı kombinasyonu ise 1 ve bu sefer Venüs Jüpiter arasında başlayacak olan etkileşim yine 20 derecede aktif oluyor ki Çarşamba ve Perşembe günü enerjileri sayı karşılıkları 9, 2 ve 1 olarak dikkat çekmekte.

Yine haftanın etkilerini güçlendiren Güneş, Venüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen etkili görünümler ki Vedik Astroloji de Güneş ve Venüs Aşleşha yıldızında, Jüpiter ise Jiyeşta yıldızında iken bu kombinasyonu oluşturmaktalar. Tüm bu etkiler frekansların yüksek olacağına kendi bilgeliğimizi keşfetme zamanlarından geçtiğimizi bize anlatmakta. Aşlesha yıldızı blokajlarımızı aşıp, gücümüzü fark etmekle ilgilidir. Jiyeşta ise cesaretle ve kendi başımıza yaptığımız, başardığımız büyük mücadeleleri anlatır. Cesaretin sembolü olan Jiyeşta savaşarak ve mücadele ile elde ettiğimiz başarıların yıldızıdır.

Gökyüzünde öyle etkileşimler var ki bir süredir emek ve zaman verip kendi başınıza gerçekleştirmeye çalıştıklarınızın veya mücadele ettiklerinizin hasatını alma zamanlarından geçiyoruz… Uzun zamandır istediklerinizi, çalıştığınız ve sonucunu beklediklerinizi artık nihayetinde elde etmeyle ilgili evrensel desteklerin açıldığı özel 3 günlük süreçten geçeceğiz. Bu nedenle uzun süredir hayatınızda tıkanan, tek başınıza mücadele ettiğiniz ne varsa bunların açılması, size gelmesi ve artık sonuca ulaşmanızla ilgili çalışmalar yapabilir, niyet ve isteklerinizi bu bağlamda güçlendirebilirsiniz.

Diğer yandan her durumda gökyüzü bize hazır bu kadar güçlü frekanslar bahşetmişken, niyetlerinizi, isteklerinizi ve sözcüklerinizi iyi ayarlayın. Hep anlatıyorum. Ağzımızdan çıkan önemlidir. Kalbinizden geçirdikleriniz, istekleriniz, arzu ettikleriniz evrensel yasalarla aramızdaki özel sözleşmelerimizdir. Sözcükler ise kontratlarımıza koyduğumuz özel mühürdür… Bu yüzden büyük konuşmak, başkalarını kınamak, kötü konuşmak, hep olumsuz şeylerden bahsetmek hoş karşılanmaz. Dileklerimiz, isteklerimiz ve bunları dile getirme şeklimiz bu nedenle düşündüğümüzden daha önemlidir. Denir ki gelecekte ne olacağını merak ediyorsan, bugün ne konuştuğuna bakmalısın. Ne söylüyorsan ne iletiyorsan çekeceğin sadece o’dur…

Şüphesiz her şeyin bir zamanı var. Evren nizamı, düzeni sever… gökyüzünde dans eden gezegenler, yıldızlar ve aralarındaki tüm kombinasyonlar olacak olanın zamanını, olması gerekenle bizim aramızdaki köprüyü oluştururlar. Ve biz esasen ritüeller, dilek ve isteklerimizle evrenle bir anlaşma yapmaya çalışırız. Bu yüzden belki de ritüeller binlerce yıldır bu topraklarda sevilerek yaşatılan en eski geleneklerimizdendir.

Şimdi gelelim Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri boyunca uygulayabileceğiniz ritüellere…

Bu haftanın gök kubbe ekseninde devrede Güneş, Jüpiter ve Venüs olduğu için bolluk, bereket ve aşk, sevgi ritüelleri için güzel zamanlar var. Tavsiyem, Çarşamba günü bolluk bereket, Perşembe ise aşk ve ilişkilerle ilgili tıkandığınız noktalar varsa hayatınıza çekmek için çalışma yapabilirsiniz.

Diğer yandan illa bir ritüel ile bu günleri geçirmeniz de şart değil, önemli olan akıcı enerjilerden geçtiğimiz bu günleri iyi faydalı şekilde değerlendirebilmektir. Kendi inancınıza göre dualar yapabilir, istediğiniz gibi de talep edeceklerinizi yaratıcı ile paylaşabilirsiniz.

Önemli olan özellikle Çarşamba’dan itibaren 3 günlük süreçte evinizin temiz olması, bedeninizin temiz tutulması ve belki de hepsinden önemlisi dilinizin, sözcüklerinizin, kalbinizden geçenin bu süreçte kirlenmeden, kötü söz, dedikodu ile bu döngünün harcanmamasıdır. Gerisi kişisel tercihinizle ilgili.

Bolluk ve Bereket Ritüeli

Ritüellerde kullandığınız malzemeler semboliktir. Evrensel enerjiler içinde semboller güçlü titreşime sahip frekanslar açarlar. Bu sembolleri uygularken ana arter her zaman elementlerden geçer. Elementler evrenin yapı taşlarıdır. Yani ateş, su, toprak ve hava…

Her ritüel de bu nedenle mutlaka ateş elementini çağıran mum kullanmak önemlidir. Bereket ritüellerinde tek sayıları tercih edin. Yani kullanacağınız mum 3,5 veya 7 tane olabilir. Bereketin rengi Yeşil ve Sarıdır. Eğer bulabilirseniz bu renklerde bulamazsanız, kırmızı veya beyaz mum da olur. Mum mümkünse küçük olsun zira söndürmeyeceğiz, kendiliğinden sönecek.

Küçük keseler hazırlayın, beyaz temiz bez parçalarından kendinizde yapabilirsiniz. Ayrı ayrı keselerin içine bir avuç nohut, bir avuç pirinç, bir miktar tuz koyun. Her birini hazırlarken bolluk ve bereketiniz için ne arzunuz, beklentiniz varsa bunu söyleyerek keselerinizi kapatın.

Bir tepsinin veya size uygun bir yerin ortasına 3 tane mum yakın her mumum altına küçük beyaz kağıtlara, keseleri kapatırken söylediğiniz dileklerinizi yazın ve koyun. Mumlar kendiliğinden sönsün, Mumlarınız söndükten sonra dilek kağıtlarınızı keselerinizin içine koyup bereket keselerinizi 21 gün saklayın. 21 gün sonra içindeki malzemeleri yaptığınız yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Dilek kağıtlarınızı ise şükür ederek denize atın veya yakın… dileğinizi yaptıktan sonra üç gün içinde sadaka vermeyi de unutmayın.

Çarşamba ile Cuma arası evinizde mayalı bir şeyler pişirmek, helva yapmak ve yiyecek pişirirken evinizin bereketinin bolluğunun artması çoğalmasını dileyerek, güzel niyetlerle o yiyecekleri şifalandırmak çok faydalı olacaktır.

Aşk Ritüeli yapmak isteyenler…

Eğer niyetiniz, dileğiniz aşk ve sevgi üzerine ise bunun için Perşembe ve Cuma günü etkileri daha uygun. Bu günleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Bu ritüel için  Perşembe akşam saatlerini (güneş battıktan sonra) tercih edebilirsiniz.

Beyaz veya turuncu renkte iki tane mum edinin. Küçük 2 ayrı kağıda aşk için ihtiyacınız olan dileklerinizi yazın. Kağıtları mumların altına koyun ve dileklerinizi tekrarlayıp, mumları kendi kendilerine yanmaya bırakın. Söndükten sonra kağıtlarınızı alın ve yakın, yakarken dileklerinizi tekrar edebilirsiniz. Bu ritüelden sonra 3 gün içinde sadakanızı vermeyi unutmayın.

Bolluk, bereket ve aşk ile tüm arzularınızın sizi bulması dileklerimle…

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *