Ritüeller

7 Ağustos Ay Tutulması Ritüeli

Bu yılın son Ay tutulması 5 Ağustos Cumartesi günü akşam saatlerinde başladı ve 7 Ağustos Pazartesi günü yine akşam saatleri 21.00 civarında tamamlanacak. Tutulma süreçleri güçlü bir enerjinin açığa çıkmasına neden olurken, fiziksel ve ruhsal alanlarımızda dengelerimizin çabuk bozulmasına da neden olur. Kadim bu yana tutulmalar biraz korku ve endişe ile karşılanır. Esasen bunun altındaki en önemli unsur, tutulma sırasında açığa çıkan enerjinin çakralarımızı ve bizi çevreleyen enerji alanımızı zorlaması ve dengemizin çabuk bozulmasına yol açabilmesinden kaynaklanır. Bu nedenle de yine çok eski zamanlardan bu yana tutulma süreçlerinde dengeleme çalışmalarının önemli olduğu sıklıkla vurgulanmış, atalarımızdan bize bu konuda uygulanan bir çok ritüel aktarılmıştır.

Her tutulmanın etki alanı farklı olmakla birlikte, özellikle doğu ilimleri bu tip döngülerde bedenimizin (bugün buna eterik alanımız diyoruz) sahip olduğu manyetik enerji alanımızın dengede kalmasına önem vermemiz gerektiğine işaret etmektedir. Özellikle Ay tutulması süreçleri iç dengelerimiz ve ruhsal alanlarımız, dişil eril enerjilerimiz açısından daha yoğun bir etkileşim yaratırlar.

7 Ağustos Ay tutulması döneminin etkili olacağı özellikle önümüzdeki üç günlük süreçte beden ve ruh dengenize önem vermeniz doğru olur. Zira tutulma ekstra bir huzursuzluk ve endişe hali de verme eğiliminde. Mümkün olduğu kadar gergin filmlerden, gergin konulardan uzak durmaya çalışırken, evinizi ve yaşam alanınızı bilhassa mum gibi ortam dengelemesine çok faydası olan argümanlarla destekleyin. Tüm ritüel, dua veya benzeri işlemlere başlamadan önce mutlaka yarım saat kadar evinizin tümünde veya en azından yaşam alanınızda mum yakın ve ardından Adaçayı ile tütsüleme yapın. Adaçayı elinizin altında yoksa sadece mum da kullanabilirsiniz.

Ay Tutulması için size “Rezene”  bitkisinden bahsedeceğim. Rezene eski çağlardan bu yana bedenin gaz ve benzeri biriken enerjisini dengelemek, rahatlamak için kullanılır. Fiziksel etkisi yanında güçlü bir mistik alanı vardır. Dengeleme ve korunma için oldukça faydalıdır.

Evinizi mum ve adaçayı ile dengeledikten sonra, küçük keselerin veya bezlerin içine koyduğunuz bir miktar rezeneyi evin giriş kapısının iç bölümüne asın. Asarken, inancınıza göre dua okuyun ve bu eşikten girecek ev halkının, evinizde yaşayan sevdiklerinizin korunmasını, dengelenmesini ve dışarıdan evinize faydasız hiç bir enerjinin girmemesine niyet edin.

Ardından orta boy bir tencere içinde kaynattığınız suya bir kaç tutam rezene tohumları atın. Koku tüm eve yayılsın. Bir iki dakika kaynaması kafidir. Koku yayılırken, evinizin bolluk ve bereket içinde olmasını, korunmasını, sevdiklerinizle huzur içinde yeni bir döngüyü karşılamayı, evinizde bulunan tüm faydasız enerjinin mekanınızı terk etmesine niyet edin ve bildiğiniz, inancınıza göre duaları okuyarak ocağın altını kapatın ve bitkinin buhurunun tüm eve yayılmasını bekleyin. Soğuduktan sonra bir miktar içebilirsiniz, bitkilerinize fazla kaçırmadan dökebilirsiniz. Kalanı da bir ağaç veya bitkiye hayatınızdan şifa, temizlik ve arınmanın, korunmanın eksik olmamasını dileyerek dökebilirsiniz. Kapınızın ardındaki keseleri siz uygun gördüğünüz sürece kaldırmanıza gerek yoktur.

Ay tutulmasının hayatınıza bolluk, bereket ve denge getirmesini dilerim.

7 Ağustos Ay Tutulması yazıma buradan ulaşabilirsiniz;  7 Ağustos Ay Tutulması 

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *