Bu hafta  Ay, kapanan dediğimiz karanlık fazında ilerliyor. Perşembe günü Güneş ile tam olarak buluşarak Yeni Ay‘ı oluşturacak. Bu süreç Hint Astrolojisinde “Amavasya” olarak adlandırılır.

Amavasya dönemlerinde niyet oluşturmak, planlamalar, isteklerinizi organize etmek adına uygun dönemlerdir. Ancak genel kanının aksine yeni ay, yani amavasya süreçlerinde yepyeni oluşumları hayata geçirmek değil, konuyu özellikle zihninizde olgunlaştırmak veya ne yapacağınıza karar vermek daha verimlidir. Başlangıçları Yeni ay değil, Hilal süreçleri destekler.

Yeni ay, ani hareket etmek isteği adına dürtüsel olmayı tetikleyecek. Erkekler, otorite durumundaki kişilerle ilgili tuhaf durumlar vurgulanıyor. Eril enerjileri yükselten ve düşünmeden hareket etmeyi besleyen enerjiler, bilhassa KOÇ, BALIK, YAY, BALIK, İKİZLER, BAŞAK, TERAZİ burçlarını yoğun etkileyecektir.

Hint Astrolojisine göre REVATİ yıldızında gerçekleşecek olan Yeni AY, son pada yani Balık burcunun son derece bölümü içinde oluşuyor. Bu alan durumları, olayları büyüten, net görmeyi zorlayan ve kişiyi hayalci bakmaya, realiteden uzaklaşarak, durumları görmek istediği gibi algılamaya iter. Özellikle Çarşamba gününden itibaren yoğunlaşacak bu enerji, şartların net ve açık olmayacağına işaret ediyor. Yeni ay enerjileri dünyevi başarıya ulaşmakta engeller ve ani beliren tuhaf gelişmelere zemin hazırlayabilir.

7 Nisan Yeni Ay’ı iki temayı fazlasıyla vurguluyor. Birincisi belirsizlikle mücadele etmek zorunda kalmak söz konusu. Şartlar çok ani şekilde değişirken, planlarımız ve beklediklerimiz dışında çıkmak zorunda kalabiliriz. İkincisi ise, ani ve beklenmedik çok edici durumlar birden açığa çıkabilir. Yeni ay sırasında Venüs‘de devrede olacağı için bu çok gelişmeler, ilişkiler, beraberlikler, aşk alanlarında yine vurgulu olacak. Bilhassa Balık burçları için ilişkilerde koşullar oldukça değişken.

Hint astrolojisine göre Balık burcunda gerçekleşecek Yeni Ay, değişken koşulları vurgulamakta. Yeni Ay döngüsü yani 7 Nisan civarı başlayan gelişmeler, durumlar 22 Nisan’da tamamlanırken, 7 Nisan ile 22 Mayıs arasında şartlar o kadar hızlı gelişebilir veya değişebilir ki sizin aldığınız tedbirler, planladığınız durumlar bambaşka bir alana geçebilir. Aslında Yeni ay döngüsü bir anlamda kriz yönetimini öğretecek bize. Bir taraftan şaşkınlık içinde gelişmelere uyum sağlamaya çalışırken, diğer yandan da koşulları bu yeni duruma adapte etmeye çalışacağız. Paniklemeden bakın hayata veya gelişmelere. Zira her ne olursa olsun unutmayın ki gelişmeler kalıcı veya sabit değil. Yeni Ay değişken alanlarda yüksek volümlü enerjileri açığa çıkarıyor.

Her şey olumsuz değil elbette, öncelikle bir süredir sürüncemede duran, uzamış, belirsiz şekilde giden konular aniden ve hızlı biçimde gelişme gösterebilir. Meseleye veya duruma kişiselleştirmeden, ön yargılı bakmayın. Sakin ve kararlı olmaya gayret ederek, çok yönlü düşünmeye ve uygulamaya çalışın.

Bu süreçte bu hafta bilhassa Salı gününden itibaren Mars enerjisi de yine volümünü arttırıyor ve kazalar, elektronik aletlerin bozulması, özellikle araçlarla ilgili sıkıntılar ve ani bozulmalar, elektrik veya elektrik tesisatlarıyla ilgili aksamların, aletlerin arıza yapması söz konusu.Elektronik araçlar, beyinli araçlar denilen daha teknolojik arabalar veya araçlarda yine tuhaf anlam veremediğiniz arızalarla uğraşabilirsiniz. Hint Astrolojisine göre Aslan, Başak yükselen burçları olanlar ile Koç Burçları ve Koç yükselenler bu konulara biraz daha yatkın olacaklar.

Türkiye Açısından Yeni Ay ülke haritasında hükümeti ve yönetimi gösteren alanda gerçekleşiyor. Hükümet adına ani ve şok edici durumları yeni ay döngüsü tam gaz tetikliyor. Askeri konular, olaylar ve maalesef terör olaylarını yeniden gündeme getirebilecek etkiler yüksek durmakta.

Burçlar açısından Yeni Ay döngüsü

Koç burcu veya Koç yükselen

Ani gelişmeler, kazalar, teknik sorunlar, teknolojik aletler ve elektrikle ilgili alanlar dikkat etmeniz gerekenler. İlişkiler adına yeni gelişmeler söz konusu olurken, içinizde biriktirdiğiniz ve bir süredir sabrettiğiniz konularda ani gelişmeler ve ilerleme de yeni ayın sizin adınıza olumlu bölümü olacak.

Boğa Burcu veya Boğa Yükselen

Hedefleriniz, idealleriniz ve tutku haline getirdiğiniz bir çok konuda ani gelişmeler söz konusu. Sosyal çevreniz, arkadaşlar ve aile büyükleriyle ilgili gelişmelere açık bir dönem geçireceksiniz. Şartları kontrol etmekten çok uyum sağlamaya ve çözüm getirmeye ve sonuç odaklı bakmaya gayret edin. İlişkiler adına yeni gelişmeler şaşırtıcı şekilde hayatınızda bu dönemde vurgulu olabilir.

İkizler Burcu veya İkizler Yükselen

Kariyer ve iş alanlarınızla ilgili değişime açık bir dönem yaşamaktasınız. Gelişmeler ani biçimde ve beklemediğiniz zamanda gelecektir. Bittiğini düşündüğünüz bir konu, bir durum aniden yeniden revize olabilir. Düşman ve rakiplere dikkat edin. Ummadığınız yerlerden tepkiler görmeniz söz konusu. İlişkiler açısından özellikle özel hayatınız adına temkinli olmanız, bilinmesini istemediklerinize bu dönemde dikkat etmeniz doğru olacaktır. İş alanlarında teknolojik konularda arızalar söz konusu tedbirli olun.

Yengeç Burcu veya Yengeç Yükselen

Ani gelişmeler yaşamaya sizde yatkınsınız ancak tepkileriniz kendinizi bile şaşırtabilir. Durumları kontrol etme, değişen şartlara çabuk adapte olmak mümkün sizin adınıza. Bu dönemde bir çok konu ve işle aynı zamanda uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Eğitim, yayıncılık, turizm konularında uğraşılarınız varsa yoğun tempo daha da artabilir. Duygusal konularda hedeflediğiniz, istediğiniz ama şartları oluşturamadığınız bir kişi veya durum aniden önünüze gelebilir.

Aslan Burcu veya Aslan Yükselen

Koşullar sizin dışınızda gelişme gösterme eğiliminde. Siz sadece şartlara uyma durumundasınız. Başkalarıyla bağlantılı kontaklar açısından ilginç gelişmeler söz konusu. Değişim etkileriniz kuvvetlice vurgulanacak. Siz yeni şartlara adapte olmaya çalışırken, çözüm bulmaktan ziyade yeni durumları daha çok anlamaya veya uyum sağlamaya çalışabileceksiniz. Dolunay süreci olan 22 Nisan da taşlar yerine oturacaktır.

Başak Burcu veya Başak Yükselen

İkili her türlü ilişkiniz adına rüzgarlar kuvvetli esecek. Gerek özel ilişkilerde gerekse çevrenizle olan ikili ilişkilerde koşullar ve durumlar değişiklik gösterme eğiliminde. Alıştığınız dışına çıkarak, başka bir bakış açısı ile durumları değerlendirmek durumunda kalabilir ve önemli deneyimler alabilirsiniz. Eşiniz, partneriniz, birlikte olduğunuz veya bunu düşündüğünüz kişiyle ilgili durumları zorlamadan değerlendirin.

Terazi Burcu Veya Terazi Yükselen

Çalışma ve meslek konularında sürpriz gelişmeler ve sizi şaşırtan durumlar söz konusu. Koşullar aniden değişebilir. Bir süredir üzerinde çalıştığınız bir konu veya işle ilgili bir çok detayı tekrar ele almanız gerekebilir. Duygusal alanlarda ise beklemediğiniz tepkiler alma söz konusu olduğu için konuşmanıza, kendinizi ifade ederken kurduğunuz cümlelere dikkat edin. bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmeniz yerinde olacak.

Akrep Burcu Veya Akrep Yükselen

İlişkiler, çocuklarla ilgili konular gündeminizde olacak. Aşk adına hareketli bir dönem yaşanabilir. Devam eden bir ilişkiniz varsa, sizi veya karşı tarafı rahatsız eden bir anlamda yaralı alanlar aniden yüzeye çıkabilir. Bekarsanız, aşkla ilgili gelişmeler kontrolünüz dışında gelişebilir ki durumlara gerçekçi şekilde bakmaya çalışın ve şartların değişme veya farklı bir alana kayma potansiyeli taşıdığını da unutmayın.

Yay Burcu veya Yay Yükselen

Aile ve ev alanlarınız, yuvanız, eviniz veya ebeveynlerinizle ilgili konularda ani gelişmeler söz konusu. Ebeveynlerinizin sağlığına bu dönemde önem verilmesi yerinde olacaktır. Ev ve iş alanlarınızla ilgili konularda ummadığınız gelişmeler sizi daha çok defansta tutabilir.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen

Kısa vadeli arzularınız, istekleriniz, planlarınız adına gelişmelere açık bir dönem içine girdiniz. Yakın çevre, kardeşler, yakın görüştüğünüz kişilerle ilgili durumlara müdahil olmak gerekebilecek. Dengeli olmalı, gerçekçi tarafınızı iyi kullanmalısınız. Eş veya partneriniz, işinizde iş ortağınızla ilgili gelişmeler de birden gündeminizi meşgul etmeye başlayabilir.

Kova Burcu Veya Kova Yükselen

Maddi alanlar, ailevi konular, mesleki konular, sağlık, annenizle ilgili gelişmelere açık bir dönem söz konusu. Diğer yandan kendinizi bir çok işe aynı anda yetişmeye çalışır halde bulmanız söz konusu. Planladığınız bir çok detay veya konu artık farklı bir şekilde çalışabilir ki bu nedenle değişebilecek şartlar adına adapte olma yeteneğinizi yüksek tutmak doğru olacak. İlişkilerde sözlü ifadelerinize dikkat etmek gerekiyor. Bir süredir sabrettiğiniz konularda aniden kendinizi konuşur bulmanız mümkün.

Balık Burcu veya Balık Yükselen

Yeni ay enerjilerinden yoğun şekilde etkileneceksiniz. Kişisel konular, bir süredir değiştirmek istediğiniz alanlar artık kaçınılmaz şekilde sizi yeni gelişmeler çerçevesinde olayların içine atabilir. Şartlar son derece değişken olacak. Bu nedenle bu süreçte uzun vadeli plan yapmayın. Gelişmelere adapte olmaya çalışarak, gidişata göre hareket etmeye meyil edin. Koşulları zorlamamak yerinde olacaktır. Net bakmak, görmek istediğiniz gibi değil, gerçekçi olmaya gayret ederek hareket etmek son derece önemli.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

 

 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *