Bugün Ay Kova burcunda ve Dhanişta yıldızında ilerlerken, Ay Ketu kavuşumu ve Salı gününe eşlik edecek Mars enerjisiyle günün etkileri öfke ve gerginlik açısından hayli yüksek. Kontrol etme dürtüsü güne hakim olacak. Diğer yandan Ketu ve Neptün kavuşumunun bir süredir devam eden yoğunluyla, kontrol etmeye çalıştıklarınızı yönetmeniz oldukça güç olabilir. Şartlar değişime açık olmakla birlikte, adımlarınızın sonuçlarını görmeniz hayli zor olacaktır. Bunu sisli bir yolda ilerlemek gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar kararlı adımlarla giderseniz gidin, önünüzü tam olarak görmeniz ve bir sonraki adımın nereye gideceğini kestirmeniz çok kolay olmayacaktır. Bu nedenle gün içinde gelişen olaylara karşı şartları zorlamak pek fayda etmeyecektir. Akışta kalmaya çalışarak  kendinizi, etrafınızı ve şartları ısrarla zorlamadan enerjileri yönetmek gerekiyor. Özellikle kadın erkek ilişkilerinde sabrınızın tükendiğini hissedebilir ve kişisel alanlarınızı belirlemek isteyebilir, karşı taraftan beklediğiniz sorumlulukları yüzeye çıkarmak arzusunda olabilirsiniz. Sakin ve akılcı davranma zamanlarından geçiyoruz. Aldığınız kararlar adına başlatacağınız olaylar bu hafta nereye gideceği belli olmayan durumlara zemin hazırlayabilir. Dolayısı ile izlemek, gözlemlemek, öfke ve gerginlikten uzak durarak hareket etmek özellikle Salı günü daha önemli diyebilirim.

Sağlıkta bugün ve yarın dolaşım sisteminize, damarlarla ilgili sorunlara, tansiyona ve bilhassa sinirsel tansiyon sorunlarına dikkat etmekte fayda var.

Koç Yükselen veya Koç Burcu:

Hedeflerinize dönük hareket etmek, maddi konular ve sosyal çevre, arkadaşlarla ilişkiler açısından hareketli bir gün olabilir. Baş ağrılarına ve sinüzit sorunlarına dikkat edin. Stresle baş etmeniz zor olabilir. Bugün gereksiz sorumluluklar almaktan uzak durmak gerekiyor.

Boğa Yükselen veya Boğa Burcu:

İş ve kariyer konuları, toplumsal işler ve organizasyonlar, meslekli alanlar açısından hareketli bir gün. Çalışan Boğa burçları toplantılar ve anlaşmalar, bir süredir devam eden görüşmeleri sonuçlandırma adına yoğun olacaksınız. Sözleşme türü konularda, uzun süreli anlaşmalarda dikkatli olmaya özen gösterin.

İkizler Yükselen veya İkizler Burcu:

Eğitim, kişisel gelişim, yolculuklar, organizasyonlar, yayıncılık alanlarıyla ilgili işleriniz varsa bugün hareketli olacaksınız. Aile büyükleri, babanızla ilgili konularda daha fazla ilgilenmek söz konusu olurken, kendinizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara açıksınız. Gün içinde mümkün olduğu kadar kişisel alanlarınıza dönük olmak daha uygun ve destekli.

Yengeç Yükselen veya Yengeç Burcu:

Kazalara, ani gelişen durumlara karşı tedbirli olmakta fayda var. Parasal işlerinizde gün içinde tedbirli olmakta fayda var. Duygusal ve içsel olarak değişen ve dalgalı bir ruh halinde olabilirsiniz. Acele ile karar vermeyin ve günü daha çok stabil geçirmeye gayret edin.

Aslan Yükselen veya Aslan Burcu:

İlişkiler, ortaklı alanlar, eşiniz, ikili her türlü ilişkinizde duygusal olarak tepkisel ve çabuk sinirlenme eğilimleriniz yüksek. Anlaşmalar ve sözleşmeler adına hareketli bir gün olabilir. Dikkatini dağınık olabileceği için neye imza attığınıza özellikle özen göstermek doğru olacaktır.

Başak Yükselen veya Başak Burcu:

Sağlık konularında hassas olabilirsiniz. Tansiyon ve kan dolaşımınıza dikkat etmek yerinde olacaktır. Günlük rutinde koşturmalara dönük ve hızlı bir gün olabilir. Acele ile hareket etmeyin ve planlı olmaya özen gösterin. Bugün alışveriş ve benzeri işlerinizde çok destekli değilsiniz. İhtiyacınız dışında bir şey almamaya çalışmak yerinde olacaktır.

Terazi Yükselen veya Terazi Burcu:

İlişkiler açısından hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Duygusal konularda karşı tarafı zorlamak, üstüne gitmek doğru olmaz. Kıskançlıklar yüzünden partnerinizle gerginlikler yaşama potansiyeliniz var ki küçük meseleleri büyütmemek gerekiyor. Çocuklarla ilgili konularda da sakin ve sabırlı olmaya çalışmalısınız.

Akrep Yükselen veya Akrep Burcu:

Aile ve ev alanlarınız sizin için öne çıkıyor. Evde kalmak, bitirmeniz gereken işlere yönelmek iyi gelecektir. Ebeveynlerin sağlıklarıyla ilgili biraz daha hassas etkiler olmakla birlikte, günlük işlerinizi özellikle öğleye kadar toparlayıp, günün ikinci yarısı kendinizle olmak daha iyi gelebilir.

Yay Yükselen veya Yay Burcu:

Yakın çevreniz, arkadaşlar, çevrenizle olan haberleşme trafiğinizin artması söz konusu. Teknik sorunlara dikkat etmek yerinde olacaktır. Bugün için yaptığınız planlar ummadığınız biçimde değişebilir. Şartlara göre hareket etmeye veya uyum sağlamaya özen göstermek yerinde olacaktır.

Oğlak Yükselen veya Oğlak Burcu:

Maddi konular, bankalarla olan işler, iletişim alanlarınız, görüşmeler, konuşmalar açısından temponuz hayli yoğun. Eleştiriye çok açık olmayabilir, çabuk alınganlık gösterebilirsiniz. Küçük meseleleri büyütmeden günlük  konuları veya işleri yönetmeye çalışmalısınız.

Kova Yükselen veya Kova Burcu:

Ay bugün burcunuzda ikamet edecek. Duygusal olarak inişli çıkışlı etkiler içinde olabilirsiniz. Hassasiyetleriniz artarken, kişisel konulara yönelmek, kendinizle ilgili işleri toparlamak adına güzel bir gün. Dikkat çekeceğiniz, hareketli etkiler olmakla birlikte kendinizi fiziksel olarak zorlamadan işlerinizi yürütmeye çalışın.

Balık Yükselen veya Balık Burcu:

Duygusal olarak kendinizi depresif ve karamsar hissedebilirsiniz. Sosyal çevreniz, arkadaşlar veya aile büyükleriyle olan ilişkilerde gerginliklere açık olacaksınız. Bugün kalabalıklarda, yoğun bir tempoda olmak sizin adınıza destekli değil. Mümkünse günü biraz daha kendi alanlarınızda geçirmeye çalışın, en azından akşam saatlerinde.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *