Haftalık Astroloji Yazılarım

8 Temmuz Haftası Gökyüzü Ne Diyor?

8 Temmuz Haftası Gökyüzü Ne Diyor?

Haftaya Merkür Gerilemesi ile başlıyoruz. Temmuz ayının tamamında etkin olacak Merkür Gerilemesi hafta başında ilk adımını atarken, bu tip gerileme dönemlerinin çoğunda olduğu gibi değişen enerji frekanslarına uyum sağlamakta zorlanabilir ve özellikle gerilemelerin başladığı ilk haftalarda daha sık yaşandığı üzere iç gerginliklerimizle baş etmekte zorlanabiliriz.

Öncelikle bu hafta Perşembe’ye kadar olan dönemde aile içi gerginliklere, aile de birlikte yaşadığınız, hayatı paylaştığınız kişilerle iletişiminize biraz daha özen göstermekte fayda var.

Genel olarak özellikle Çarşamba gününe kadar olan dönemde zihniniz eski konularda fazlasıyla takılı kalabilir. Size daha önce yapılan bir haksızlığı, aile içi veya yakınlarınızla ilgili biriktirdiklerinizi daha çok düşünme, zihninizi tüm eski konu ve mevzularla meşgul etme eğilimleri artabilir. Unutmayın ki bir konuya saplanarak, iç öfkenizi besleyecek zihin oyunları ile fazlasıyla meşgul olmak size bir şey kazandırmaz.

Bu nedenle haftanın ilk yarısı iç gerginliklere, huzursuzluklara prim vermeden, zihninizi size yararı olacak şeylerle meşgul etmek, uğraşılarınıza, günlük temponuzda halletmeniz gerekenlere yönelmek bu süreci çok daha rahat atlatmanıza destek verecektir.

Öte yandan özellikle Merkür gerilemelerinin ilk haftaları unutkanlıklar, dalgınlıklar artacağı için yine bu hafta boyunca anahtarlarınıza, çantalarınıza, yanınızda taşıdığınız evraklarınıza sahip çıkın. Bu sürecin güzel tarafı ise daha önce kaybettiğiniz şeyleri bulma potansiyeliniz de hayli yüksek olacak. Uzun süredir bulamadığınız bir eşyanız, bir süredir efektif kullanmadığınız bir kenarda bıraktığınız bir malzemenizin birden işe yarar olduğunu fark etmeniz de olası.

Bu hafta Perşembe gününe kadar empati kurmakta, başkalarının ne hissettiğini anlamakta zorlanabiliriz. Özellikle Pazartesi ve Salı günleri boyunca bir şeylere daha takılmak, endişe ve kaygı duymak adına daha vesveseli bir ruh halinde olmamız söz konusu. Bu yüzden de kaygıda, takıntıda kalmak yerine özellikle Salı günü el sanatları ile uğraşmak, sizi rahatlatacak uğraşılarla meşgul olmak iyi gelecektir.

Haftanın aktif günü Salı olarak dikkat çekmekte. Salı günleri genel olarak Mars günüdür. 9 Temmuz Salı gününün enerjileri ayrıca aktif olmak, işleri toparlamak, düzenlemek adına destekli olacak. Salı günü gündüz enerjisinden yararlanmak ve geceyi dinlenerek geçirmek özellikle tavsiye edeceğim tüyolar arasında. Salı gecesine aktif bir program koymadan o günün gecesini daha çok kendinize vakit ayırıp dinlenerek geçirmeye bakın.

Perşembe gününe kadar empati kurmakta zorlanabiliriz demiştim. Perşembe’den itibaren gerçekleşecek Neptün Güneş arasındaki güzel etkileşim, ilahi enerjileri fark etmek, daha esnek ve sakin olmak adına gökyüzünde güzel bağlantılar kuruyor. Ayrıca bu hafta Çarşamba ve Perşembe gecelerini özellikle Perşembe 23 civarını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu konuyla ilgili haftalık etkileri anlattığım youtube videomda ayrıntı verdim. Kanalımda ki videomdan haftanın etkileri için de özel bir yeri olan Perşembe gününün enerjilerinden nasıl faydalanacağımızı izleyebilirsiniz.

Cuma günü Ay Vedik Astrolojiye göre Akrep burcuna geçiyor ve Jüpiter ile kavuşuma başlıyor ki duygusal ihtiyaçlarınızı içsel olarak büyütmeyin. Cuma’dan itibaren gökyüzünde Güneş Pluto karşıtlığı başlıyor. Bu etki özellikle Cuma ile Pazar arasını cumartesi daha yoğun olmak üzere güç savaşları ile geçirmemek gerektiğini vurguluyor. Eril enerjiler yani erkekler bu oluşumdan daha fazla etkilenebilecekler ki çevrenizle kontaklarınıza, iletişime, bir konuda tartışırken meseleyi büyütmeden mücadelenizi daha sakin ve akılcı yönetme gerekliliğine vurgu yapmakta.

Hafta sonu yönetme, dikte etme etkileri artarken, herkes kendi bildiğinin daha doğru olduğunu savunma haline geçebilir. Daha esnek olmak gerekecek. Özellikle aileniz, eşiniz veya arkadaşlarınızla ilişkilerinizde hafta sonunu sakin geçirmek gerekecek.

Bu haftanın günlerinden nasıl yararlanabiliriz…

Vedik Astroloji de Pazartesi ve Salı günleri boyunca Ay Başak burcunda ilerleyecek ki hizmet sektörü, organizasyonlar, detaylı konular, günlük rutinde halletmemiz gereken konularda bu iki günü ele alabiliriz. Elbette Merkür gerilemesini de hesaba katarak yeni bir konuyu başlatmaktan ziyade süregelen işleri veya başlamış tamamlanmamış konuları düzenlemek adına bu iki günden faydalanmak doğru olur.

Salı günü el sanatları, el ile ilgili işleri ele almak için güzel etkiler var. Diğer yandan Salı günü dinlenmek, boş oturmak için etkiler uygun değil. Salı gününü aktif geçirip, akşamını dinlenmeye ayırmak doğru olur.

Çarşamba ve Perşembe günleri Ay Terazi burcundan geçerken duygusal ihtiyaçlar artacak, ilişkilerde bu aralıkta özellikle Çarşamba günü iddialı çıkışlar yapmadan süreci yönetmeye bakın. Diğer yandan Perşembe günü kişisel bakım için etkiler çok uygun.

Cuma günü ise Ay Akrep burcunda ilerlemeye başlarken, Jüpiter ile yapacağı kavuşum duygularımızı daha abartılı şekilde yaşamamıza neden olsa da spritüel açılımlar, sezgiler ve hissedişlerin arttığı etkilere de meydan vermekte. Rüyalarınız, hissedişleriniz adına güçlü kanalları deneyimleyebilirsiniz. Cuma günü dikkat edilmesi gereken nokta inatlaşmaktan ve kontrol etmekten uzak durmaya çalışmak olmalı.

Haftanın etkilerine burçlar açısından göz atacak olursak;

Bu hafta ayın yolculuk yapacağı burçlar, Başak, Terazi ve Akrep olacak ki bu burçlar haftanın etkilerini daha yoğun ve duygusal dalgalanmalar açısından aktif geçirecekler.

Mistik açılımların güçlü olacağı Perşembe günü etkileri hava enerjisi ile gerçekleşiyor ki İkizler, Kova ve Terazi burçları bu haftanın en özel günü olan Perşembe gün ve akşamını iyi değerlendirin.

Bu hafta ilişkiler, partneriyle alakalı konular adına yoğun etkilerden geçecek olan burç öncelikle Koç olacak. Koçlar duygusal alanlar ve ilişkilere daha fazla odaklanacakları bir hafta geçirebilirler.

Boğa, Oğlak ve Başak burçları iş ve organizasyonlar adına düzenlemek, toparlamak, yarım kalmış işleri yeniden almak için şanslı olacaksınız. Haftayı planlı olarak yürütürseniz hem yapmanız gerekenleri tamamlama, hem de eksikleri ve düzenlemeniz gerekenleri daha net görme açısından şanslı burçlar arasında ilk sıradasınız.

Aslan ve Yay burçları iş ve kariyer alanlarında hafta başı yoğun bir tempo geçirebilirler ki dikkat dağınıklıklarına karşı tedbirli olun ve ele aldıklarınızı kontrol ederek ilerleyin.

Yengeç, Balık ve Akrep burçları Merkür gerilemesi etkilerini daha yoğun alıyorsunuz, eski konulara fazla takılı kalmayıp, zihninizi yormadan, iletişim kurarken biraz daha sakin olmanız gerekmekte.

Burçlarla ilgili ayrıntıları Youtube Haftalık Videomda ayrıca izleyebilirsiniz.

Gönlünüzce bir hafta geçirmenizi dilerim.

Sevgiler.

Şebnem Ekşib

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *