GÜNLÜK ASTROLOJİ YAZILARIM

11 AĞUSTOS PERŞEMBE HİNT ASTROLOJİSİ

11 Ağustos Perşembe , bugün Jüpiter günü…

Bugün Ay Akrep burcunda ve akşam saatlerine kadar sert bir yıldızda konaklayacak. Jüpiter, gergin bir derecede Aslan burcu yolculuğunu bitirme telaşında ilerlerken, bugün ve yarın önemli işlerinizi daha dikkatli ele almaya bakın.

Öncelikle günün enerjileri Akrep etkisi taşımakta. Ele aldıklarınızı daha derinden ve kontrolcü biçimde yürütmeye çalışma eğiliminde olabilirsiniz. Satürn ve Mars ile aynı alana geçen Ay, sorumluluklar, çalışma ve başarma dürtüsü tetikleyecek. Ancak duygusal olarak gergin, kuşkucu ve depresif olma eğilimleri yüksek. Duygusal konularda kıskançlıklar, şüpheler, karşı tarafa güvenmekte zorlanmak veya içerde tuttuğunuz kuşkuların sizi birden kemirmeye başlaması gün yüzüne çıkabilir. Endişe ve kaygı bozukluğu olanların bugün ve yarın ağırlıklı olmak üzere haftanın kalan bölümünü daha dikkatli ve sakin geçirmeye çalışması önem kazanmakta.

İlişkiler başta olmak üzere karşı tarafı, partneri veya eşinizi zorlamayın. Bugün ve hafta boyunca çocuklarla ilgili konularda dikkatli olun. Çocuklarınızla ilişkilerinizde daha esnek ve sakin yaklaşımlar içinde diyalog kurmaya çalışın. Birbirinizi yanlış anlama eğiliminin fazla olduğunu unutmayın.

Odaklanma ve yoğunlaşma gerektiren konulara daha rahat adapte olabilirsiniz. Başlangıçlardan uzak durun, açılışlar, törenler, ritüeller adına şartlar çok uygun değil. Sabır ve ayrıntı gerektiren konulara yönelirken, aile büyükleriyle ilgili konular sizi meşgul edebilir.

Sağlıkta, kan değerleri, tansiyon sıkıntıları, kas ve kemik ağrıları ile alerjiler, merkezi sinir sistemi özellikle fıtıklar, zona türü rahatsızlıklar, diş ve diş eti rahatsızlıkları açısından riskler yüksek. Bu alanlarda hali hazırda eğilimleri olanlar biraz daha özenli olsunlar.

Koç burçları veya Koç yükselenler

Bugün burcunuzun içinden geçeceği etkiler günü iyi yönetmeniz, sakin olmanız ve özellikle aile konuları, yuva alanları, ebeveynlerle ilgili işler adına dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Çevrenize dönük olmak sizi rahatlatabilir. Sorumluluk almak sizi yorabilir, şartları zorlamadan ilerlemek doğru olacaktır. Duygusal alanlarda ve maddi konularda dikkatli olmaya çalışın.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler

İlişkiler, evlilik, eşinizle diyaloglar açısından dikkatli olun. Aile içi karışıklıklara yatkınlık söz konusu olurken, konuşmalarınıza, sözlü diyaloglarına özen göstermek yerinde olacaktır. Burcunuz yöneticisi Ay ve Mars ile kare enerjiye doğru ilerlerken, özel ilişkileriniz adına hassas bir dönem olduğunu unutmayın.

İkizler burcu veya İkizler yükselen

İş temposu, günlük işler, mesleki konular, sağlık çalışanları, hizmet sektörü işleri ve çalışanları adına yoğun bir tempo söz konusu. Programlı ilerlemeye çalışın. Dikkatiniz yüksek ama çabuk sinirlenme veya gerginleşme eğilimine yatkın olacaksınız. Gündelik konularda telaşlarınız artarken, günün etkilerini temponuzun yüksek olması şekilde yaşayabilirsiniz. Aksilikler karşısında sakin ve esnek olmaya çalışın.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen;

Kendinizi ifade ederken farklı anlaşılmalar yaşanabilir ki bir konuda anlaşma yapmak, konuşma yapmakla ilgili dikkatli olmalısınız. Duygusal olarak gerginlikleriniz artabilir. Özel işleriniz ve duygusal konular adına sakin olun. Estetik, güzellik konuları adına bugünün etkileri çok destekli değil. Düşünce biçiminiz daha derinden ve biraz da kuşkucu olabilir. Partnerinizle kıskançlık krizleri yaratmamaya bakın. Çocuklarla ilgili konularda sakin ve esnek olmalısınız ama daha önce fark etmediğiniz bir durumu çok daha iyi anlamlandırabilirsiniz, sadece tepkilerinizi iyi ölçümleyin.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

Aile, yuva, anneniz veya ebeveynlerle ilgili konular öne çıkabilir. Bugün evinizde vakit geçirmek, evde tamamlamanız gerekenleri halletmek için şartlar daha uygun olurken, çalışmak durumunda iseniz, iş konularında sorumluluklarınıza dönük olmak zorunluluğu söz konusu. İşten kaçmayın ama kendinizi de çok yormayın. Ev kazalarına veya ev içi gerginliklere karşı biraz daha dikkatli veya temkinli olmakta fayda var.

Başak Burcu veya Başak Yükselen

Yakın çevrenizle ilişkilerinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Kısa yolculuklar, kısa bir seyahat düşünceniz varsa, organizasyon yaparken dikkatli olun. Aksilikler ve bunları ele alış biçiminiz çok rahat ve sakin olmayabilir. Bu nedenle zor ve çetrefilli işler bugüne almayın. Gereksiz takıntılar yapmamaya çalışın. Zihniniz sizi zorlayabilir. Detayda kaybolmamak önemli.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen

Maddi konular, bankacılık işleri, satış ve pazarlama, iletişim konuları, konuşma yapmak, kendinizi ifade etmek adına dikkatli olmalısınız. Sağlığınıza boğaz bölgenize bugün ve yarın dikkat etmek yerinde olacak. Bankacılık ve finans konularında riskli adım atmayın. Keza uzun yolculuklar, turizm ve  benzeri işlerde şartları zorlamamak gerekmekte. Özel hayatınız adına esnek davranmaya tartışmalara girmemeye çalışın. Estetik bir konuda bir adım atmak istiyorsanız bugün ve yarın beklemek doğru olabilir.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen

Burcunuzda gün boyu konaklayacak olan Ay enerjisi, bugün ve yarın sizi daha lider, dikkat çekici ama içsel olarak gergin kılabilir. Ruhsal konular, mistik alanlarla uğraşmak için uygun olan şartlar, duygusal konular ve dünyevi alanlarda dikkatli olmanızı gerektirmekte. Çabuk sinirlenme ve duygu durumunuzun çabuk değişmesi eğilimindesiniz. Kişisel işlerinize yönelebilirsiniz ancak gerginleşmemek önemli.

Yay Burcu veya Yay Yükselen

Bugün ve yarın iç dengeleriniz, iç gerginlikleriniz adına gelgitli enerjiler söz konusu. Ruhsal olarak daha gergin  ve esneklikten uzak olabilirsiniz. Bu iki gün uyku sorunları, iç huzursuzluk duygusu artabilir. Ekstra stres yüklenmekten kaçının. Uyarıcı içeceklerden uzak durmaya gayret edin. Bugün ve yarın kalabalıklar içinde olmak, topluluk ile hareket etmek adına şartlar uygun değil. Mümkünse kendinizle kalmak, biraz daha kendi alanlarınıza dönmek çok daha iyi gelebilir.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen

İlişkiler, ortaklı işler, iş ortaklıkları adına yeni durumlar oluşabilir. Şartları kontrol etmeye çalışırken, bunun çok da mümkün olmadığını fark edeceğiniz için gerilebilirsiniz. Esnek olmak bu iki gün önemli olacak. Yurtdışı kontakları veya her türlü ortaklı iş ve konuda önemli gelişmeler söz konusu olurken, yeni durumlara alışmakta zorlanabilirsiniz. İşinizde ve günlük hayatınızda kuşkucu, özel hayatınızda ise kıskançlıklara yatkın olabilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi bu ara zorlamamaya çalışın.

Kova Burcu veya Kova yükselen

İş ve kariyer konularında uğraşılarınız varsa, yüksek bir tempoda sorumluluklarınıza dönük hareket etmek söz konusu. Görüşme, finansal konularda dalgalanmalarla uğraşmak, ani beliren yeni bir duruma adapte olmak zorunda kalmak gibi hesapta olmayan işlerle fazlasıyla uğraşabilirsiniz. Kendinizi ve şartları zorlamayın. Bedeninizi dinlendirmeye özen gösterin. Duygusal konularda partnerinizle tartışmalardan uzak durmaya çalışın.

Balık Burcu veya Balık Yükselen;

Hayata bakışınızın kendinizden beklemediğiniz kadar sert ve gergin olduğu iki gün geçirebilirsiniz. Burcunuz yöneticisi zorlayıcı bir dereceden ilerlerken bu dönemde başlangıç yapmak doğru olmaz. Şartların sonradan değiştiğini görebilirsiniz. Esnek olmakta zorlanabileceğiniz, çabuk sinirlenebileceğiniz bu döngüde, özellikle ilişkilerde sakin yaklaşımlar sergilemeniz önemli diyebilirim.

 

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *