9 Ağustos Salı, bugün Mars günü…

Bugün denge bulma ihtiyacımız artıyor. Ay Terazi burcunda ilerlerken, Swati yıldızında konaklayacak ve hava enerjisini iyice belirgin hale getirecek. Salı günü genel enerjiler ele aldıklarınız da ne yöne gideceğinizi bilememe duygusunu hakim kılabilir. Terazi Ay kombinasyonu, ilişkiler, ortaklı alanlar, hukuki konular, denge ihtiyacı etkilerini vurgulu hale getirirken, Rahu ve Merkür kavuşumu iletişimde egoyu ve ben bilirim bakış açısını vurgulu hale getirebilir. Diğer yandan sizin önemli bir ile görüşme, kadersel bir iletişim kurma olanağı, uzun süredir beklediğiniz bir tanışma veya görüşmenin gerçekleşmesi söz konusu olurken, genel havanın belirsizlik kokması nedeniyle şartların değişim içerebileceğini bilmekte fayda var.

Bugün günlük rutinde, savaş ve mücadele isteyen konulardan uzak durmaya çalışın. Diplomasi isteyen alanlar, ele aldıklarınızı daha nazikçe ve esnek biçimde çözmeye gayret etmek daha destekli etkiler içinde. Organizasyon ve detay isten konular ile turizm, organizasyon faaliyetleri ve benzeri işlerde dikkatli olmak yerinde olacaktır. Öncelikle dikkat gerektiren fiziksel ve zihinsel alanlarda odaklanmak zor olabilir.

İlişkilerde şartları ve karşı tarafı fazla zorlamayın ve gerginlik, tartışma içine girmemeye çalışın. Rekabet etmeniz gereken biri veya bir iş varsa bugün rekabeti ve mücadeleyi bir kenara bırakmak yerinde olabilir. Estetik konular, sanat veya benzeri bir işle meşgul olmak, sosyal konular, arkadaşlar, dostlarla görüşme veya bir araya gelme daha fazla rahat edilebilir konular arasında.

Koç burçları veya Koç yükselenler

İlişkiler, duygusal alanlar, eşiniz veya partnerinizle olan durumlar öne çıkıyor. Eş ile tartışmaya girmek, bir arkadaş veya dostla gereksiz bir inatlaşma içinde bulunmak sizi fazlasıyla yorabilir.

Boğa burçları veya Boğa yükselenler,

Günlük işler adına yoğun bir gün olabilir. Halletmeniz gereken bir iş veya süreci bugün ve yarın ele alarak çözmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkatinizi vermeniz gereken karışık işlerden uzak kalarak, günlük konulara, sağlıkla ilgili test ve kontroller gibi işlere yönelmekte desteklisiniz. Duygusal konular adına hassas bir gün sizin için, ilişkilerde temkinli olun, gerginlikten uzak durmaya çalışın.

İkizler burcu veya İkizler yükselen;

Aşk ve ilişkiler adına hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Öte yandan çocuklar, çocuklarla ilgili konular yine öne çıkabilecek alanlar içinde. Kişisel bir işiniz, hobiniz veya halletmeniz gereken bir durum varsa bugün ele almak için uygun etkiler var. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün kombinasyonları sizi çevrenizle kontaklarda yanlış anlaşılmalara itebilir. Zihniniz yoğun olacağı için baş ağrıları, dikkat toplamakta sorunlar yaşanabilir. Araba kullanırken tedbirli olun.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen;

Aile, ev ve yuva alanlarınızda düzenlemeniz gereken işler adına bugün ki etkiler gayet destekli. Atmanız, elden çıkarmanız gerekenleri tasnif etmek gibi işlere yönelebilirsiniz. Çalışıyorsanız, işinizde biriken konuları organize edebilirsiniz. Önemli adımları ve başlangıçları bugün ele almadan, işlerinizi günlük hayatınızda ve her türlü alanda biraz yavaşlatarak veya aceleye getirmeden sonuçlandırmaya çalışın.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan;

Burcunuzda bulunan gezegen birikimi sizi aktif ama bir yandan da gergin kılmakta. Tartışmalardan bugün özellikle uzak durmaya gayret edin. Haklı bile olsanız, agresyon ve mücadele etkileri sizin adınıza destekli değil. Diplomasi ve esneklik gereken her konuyu ele alabilirsiniz ama ani ve fevri çıkışlardan özel hayatınız başta olmak üzere uzak durmak yerinde olacaktır.

Başak Burcu veya Başak Yükselen;

Maddi konular, finansal işleri, toparlanması gerekenleri düzenlemek adına desteklisiniz. Acele kararlar vermeyin ve özellikle bankalarla veya kredilerle ilgili işleriniz varsa, detaylara, anlaşma imzalarına dikkat edin, iyi okumadan hiç bir şeyi imzalamayın. Danışmanız gereken bir konu, danışmanlık almak, güvendiğiniz birine fikir sormak için gününe etkileri destekli olacak.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen;

Burcunuzda ilerleyecek olan Ay, sizi duygusal ama ruhsal olarak iniş çıkışta tutabilir. Bugün başkalarıyla ilgili üzücü, çetrefilli konulara pek girmemeye çalışın. Kişisel işler, bakım veya halletmeniz gereken özel konular varsa, enerjiler destekli olacak. Duygusal olarak iç dengelerinizin hareketli olması kendinizi stabil hissetmemenize neden olabilir. Bu nedenle hem dünyevi alanda hem de duygusal konularda düşünceleriniz değişiklik gösterme eğiliminde olacak.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen;

Zihinsel ve ruhsal olarak kendinizi karışık hissedebilirsiniz. Sosyalleşmek için çok uygun bir gün değil. Dikkat gerektiren konularda gözünüzde bir şeyler kaçabilir dikkatli olun. Özelikle imzalanması gereken evrak vs varsa tedbirli olmaya çalışın. Eğer mümkünse biraz daha kendinizle olmak, yalnız kalmak veya sessizlik içinde rahatlamaya çalışmak iyi gelir. Mümkün değilse, temponuzu düşürmek ve yoğun programlar yapmamak yerinde olacaktır.

Yay Burcu veya Yay Yükselen;

Bir süredir hedeflediğiniz, yapmak istediğiniz bir konu veya amacınız adına harekete geçme dürtüsü içinde olabilirsiniz. Ancak bugün enerjilerin pek de sabit olmadığını hatırlamakta fayda var. Başlatacağınız şeyler sonradan değişiklik gösterebilir. Duygusal olarak çabuk öfkelenmeye veya gerginleşmeye eğilimlisiniz. Sosyal alanlarınız destekli olsa da tartışmalardan uzak durmaya gayret ederek bu durumu kullanmak daha yerinde olacaktır.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen;

İş ve kariyer konularında yoğun bir gün olabilir. Hareketli bir koşturma söz konusu olurken, şartların hem finansal olarak hem de duygusal ve hisleriniz anlamında değişime açık olması, sabit olmaması koşulların çabuk değişmesine meydan verebilir. Sonuçları uzun vadeye yayılacak bir konuda bugün adım atmayın daha çok kısa vadeli planlara dönük hareket etmek yerinde olacaktır.

Kova Burcu veya Kova yükselen;

Eğitim, yabancılara ilgili konular, sosyal alanlar, seminer veya kurs programları, ders çalışmak veya bir konuyu öğrenmeye çalışmak sizin için destekli alanlar arasında. Tek sorun bugün dikkat dağınıklığı söz konusu ki zorlanacağınız alanlardan uzak durun. Daha basit, temelde fikriniz olan durumları değerlendirmek yerinde olur. Duygusal konularda karışık etkiler içinde olabilirsiniz. Gün içinde duygusal gelgitleri veya ruhsal değişimleri fazlasıyla hissedebilirsiniz. Bu nedenle duygularınıza güvenerek veya buradan yola çıkarak hareket etmemek yerinde olacaktır.

Balık Burcu veya Balık Yükselen;

Kişisel konulara odaklanmak, duygusal alanlar, çocuklarla ilgili işler veya başkaları için yapmanız gereken bir konu veya sorumlulukla uğraşmak için bugün enerjiler çok destekli değil. Daha çok kendinizle vakit geçirmek, çalışmak zorunda iseniz grup veya ekipten ziyade kişisel olarak tamamlamanız gerekenlerin üzerinde durmak daha yerinde olacaktır. Partnerinizle bilhassa akşam saatleri gergin diyaloglara girmemeye veya tartışmalardan uzak durmaya çalışın.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *