9 Eylül Haftası Gökyüzü ve Burçlarınız

9 – 15 Eylül Haftası Vedik Astroloji İle Gökyüzü Hareketleri

Hareketli bir haftaya giriyoruz. Merkür ve Venüs Vedik Astroloji’ye göre burç değiştirirken, Cuma gününden itibaren etkisini belirginleştirecek Dolunay döngüsünü yaşayacağız.

Uzun bir süredir Mars Jüpiter’i görünümde tutuyordu ve bu hafta bu görünümü derecesel olarak belirgin bir hale getirirken, gökyüzü bize ele aldıklarını büyütme, hiçbir şeyi abartma diyor. Özellikle ikili ilişkilerde mücadeleye girmeden önce karşınızdakini gerçekten iyi ölçümlemeniz gerekmekte. Kimseyi hafife almayın ve egonuza yenilmeyin. Empati kurmanın zor olacağı bir haftadan geçeceğiz. Şans kapıları açık olacak ama önünüze gelenleri değerlendirirken hata riskleri veya aşırı kendine güvenle detayları görememekte söz konusu.

Yani bu hafta ölçülü olmak çok önemli olacak. Hiçbir şeyde ölçüyü kaçırmamaya bakın.

11 Eylül Çarşamba günü Merkür burç değiştiriyor. Rahat edeceği Başak burcuna geçmeye hazırlanırken, önümüzdeki haftadan itibaren ticari konular, iletişim, teknolojik alanlarda destekli etkilere geçiyor ama bu hafta özellikle Çarşamba günü teknolojik alımlar, her türlü pazarlama ve tanıtım işleri, alım satımlar, kontrat ve anlaşmalar adına riskli gün geçirmemizi neden olacak. Çarşamba günü bu alanlarda iş yaparken çok dikkatli olmakta fayda var.

12 Eylül Perşembe günü ise Dolunay öncesi Ay çok sert bir fazda olacak. Başlangıçlar için Perşembe günü de destekli değil. Bu hafta başlatmak istediğiniz bir konuda ilk adımı Çarşamba ve Perşembe günlerine denk getirmemeye çalışın.

Cuma günü dolunay etkisi başlıyor. Cumartesi günü sabah erken saatlerde tamamlanacak Dolunay, Vedik astrolojiye göre PurvaBhadra Pada yıldızında gerçekleşiyor. Bu yıldız, iki yüzü olan etkilerle sembolize edilir. Dolunay ise ortaya çıkarma, aydınlatma etkisi ile hiçbir şeyi gölgede bırakmaz, her şey açıktadır. Dolunay görmediğimiz, bilmediğimiz veya farkında bile olmadığımız birçok şeyi aniden görünür kılacak. Ve fark etmediklerimizle yüzleşeceğiz. Toplumsal olarak üst düzey biri veya birileriyle ilgili gerçekleri fark edeceğiz. Vedik Astroloji de Kova, Aslan aksında gerçekleşecek Dolunay toplumun öğreneceği bir durumu gündeme düşürecek.

Bireysel hayatlarınızda ise yüzleşmelerin artacağı bir süreç yaşayacağız ki 13 Eylül Cuma gününden itibaren 23 Eylül’e kadar etkin olacak dolunay enerjisi bizi yakınımızda olanlar başta olmak üzere gerçekleri öğreneceğimiz bir döngüden geçirecek.

Ay Neptün ilişkisi, Mars Jüpiter kontağı ve Venüs Merkür kavuşumu eşliğinde gerçekleşecek Dolunay Mars’ın yanık olması nedeniyle ele aldıklarınızda soğukkanlı olmanın önemini vurgularken, düşünmeden adım atmamak gerekliliğinin de üzerini çizmekte.

Bu haftanın etkilerini renk ve taşlarla dengelemek adına size önerim, yüksek seyredecek enerjiler nedeniyle kırmızı, sarı gibi sıcak renklere pek gitmeyin. Daha çok frekansı yüksek ama titreşimi düşük olan Mor veya Mavi tonlarını kullanmaya çalışın. Lacivert, pembe ile toprak tonları, gri ile pembe kombinasyonlarını tercih etmeniz iç ve dış enerjilerinizi dengelemenize destek verecektir.

Taşlardan destek almak isterseniz bu haftanın en uygun taşları arasında ilk sırayı Lal almakta. Lal taşı üst benliğimizle olan temasları güçlendirirken enerji alanlarımızı dengeli biçimde yükseltir. Ayrıca Ametist, Oniks ve Kaplangözü taşları Dolunay etkilerini daha rahat geçirmemizi sağlayacaklardır. Ve tabi dolunay süreçlerinin genel taşı olan Ay Taşı da yine bu hafta boyunca üzerinizde olmasında fayda olan taşlar arasında…

Taşlarla ilgili detaylara https://www.vediktakitasarim.com/   sitesinden ayrıca ulaşabilirsiniz.

Dolunay ve haftanın enerjilerinin burçlara olan yansımaları ise şöyle;

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç  

Koşturmalı, volümü yüksek bir Dolunay döngüsü sizi bekliyor.  Arkadaşlarınız veya size yakın bir kişiyle ilgili bazı gerçeklerle yüzleşeceğiniz, sosyal alanlarınızda ilginç gelişmelerin olacağı bir hafta sizleri bekliyor diyebilirim.

Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar olan kısımda duygusal olarak iniş çıkışlarınız var ki kendinizi gergin hissedebileceğiniz yada içsel mutsuzluklarınızın arttığı bir süreç yaşayacaksınız. Bu durumu sakin yönetmenizde fayda var. Çarşamba’dan itibaren daha sosyal taraflarınız aktive oluyor, arkadaşlarla olan ilişkilerinizde aktif olacaksınız. Biraz daha ortada olma, göz önünde olma, belki bir liderlik yapma, bir süredir içine girmeye çalıştığınız bir grubun, alanın, hedefin içinde bulunma etkileriniz hayli yükselecek. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bazı gerçeklerle karşılaşabilir, görmeniz, bilmeniz gereken bir durumla yüzleşebilirsiniz. Bunlar sizi şaşırtmasın. Mars sizin burcunuzun yöneticisi ve bu hafta Jüpiter ile sert bir etkileşimi var. Maddi konularda hafta boyunca dikkatli olmanızda fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Haftanın başında seyahat, yolculuk, akademik çalışmalar, yayıncılık gibi işlerle ilgili konular öne çıkabilir. Hafta ortasından itibaren ise Dolunay enerjisinin etkisi göstermesi ile birlikte özellikle çalışan Boğalar için öne çıkan konu kariyer, çalışmıyor iseniz toplum önündeki yeriniz, evliliğiniz, kendinizi gösterme şekliniz olarak dikkat çekiyor. Dolunay’ın volümlü etkisinden dolayı çalışan Boğaların işlerinde dikkatli olmalarında fayda var. İş arkadaşlarınızla iletişimde sakin olun ve anlaşmalar veya iş kontratlarında detaylara önem verin. Diğer yandan duygusal konuları daha dikkatli yönetmeniz gereken bir haftadan geçiyorsunuz. Öncelikle burcunuzun yöneticisi Venüs burç değiştiriyor. Duygusal konularda kararlar almak, harekete geçmek için şartlar sonradan değişebileceğiniz için acele etmemekte yarar var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Değişim ve dönüşüm etkisinin kuvvetli olacağı bir hafta sizleri bekliyor. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri biraz aksiliklere, trafikte kazalara, ele aldığınızı konularda işlerin çabuk aksileşmesine dikkat etmenizde fayda var. Bu durumlarda sakin olmaya, olaylara çözüm odaklı yaklaşmaya çalışın. Haftanın ortasında burcunuzun yöneticisi Merkür burç değiştiriyor. Çarşamba ve Perşembe günü teknolojik alımlar, iletişimle ilgili konular, anlaşmalar, sözleşmeler adıan acele kararlar vermeyin ve mümkünse bu iki gün içinde teknolojik bir aletin alımını yapmayın. Bu hafta ebeveynleriniz veya aile bireylerinizle olan iletişiminizde sakin olmaya gayret etmelisiniz, özellikle aile için konularda olaylara yaklaşımınızda çözüm odaklı davranmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Şansınızın yüksek olduğu bir hafta var önünüzde. Şans size gelecek ancak bir teklifi, hızlı gelişen bir durumu değerlendirirken iyi düşünmeniz ve olaylara bütünden bakmanız lazım.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Parasal konular ve maddi alanlarda değiştirmek istediğiniz noktalar, değerleriniz, hayatınızda bir süredir dönüştürmek istediğiniz ama nereden başlayacağınızı bilemediğiniz durumlarda şartların hızlı değişeceği bir hafta geçireceksiniz. Bu hafta bekleyen işlerin sonuçlanacağı bir dönemden geçeceksiniz.

Haftanın ortasına kadar partneriniz, eşiniz, eşinizle ilgili konular, her türlü ikili ilişkiniz ve çevrenizle iletişiminiz çok aktif olacak. Özellikle eşinizle ilgili bir durum veya konu dikkatinizi hafta ortasına kadar ilişkinizde tutmanıza neden olurken, buralardaki beklentiniz de yükselebilir, bir tartışmayı veya size aktarılan bir sözü fazla kişiselleştirebilir ve hassaslaşabilirsiniz. Özellikle kişisel ilişkilerde meseleleri büyütmeyin. Dolunay’la beraber dönüşüm alanlarınız kuvvetleniyor. Beklemediğiniz bir durumun, hiç ummadığınız farklı bir tarafını görmek zorunda kalacaksınız yani rutinde giden bir konu hayatınızda başka bir şeye evirilebilir. Bu durumu sakin bir şekilde yönetmeniz de fayda var. Yakın çevrenizden çok destek alacağınız etkileşimler de öne çıkıyor ama acele kararlar vermeyin ve biraz sabırlı olun bilhassa önümüzdeki haftayla birlikte, Eylül ayında çok güzel enerjiler sizi bekliyor olacak.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Dolunay Vedik Astrolojiye göre Kova ve Aslan aksında gerçekleşeceği için sizi hayli hareketli bir hafta beklemekte. Haftanın ortasına kadar günlük rutinlerinizin yoğunlaştığı, bitirmeniz gereken işlerin çok daha rahat akabileceği, yarım kalan işlerinizi toparlamak anlamında çok güzel etkiler var.

Haftanın ikinci yarısı özellikle perşembeyle başlayan süreçte, Dolunay’ında aktif olmaya başlamasıyla beraber teklifler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş ortaklıklarınız, beklemediğiniz bir ortaklık teklifi, ikili her türlü ilişkiniz bu konularda hareketli bir süreç geçireceksiniz. Evliliğiniz, ilişkiniz bu alanlarla ilgili bir süredir devam eden sizin için tam oturmayan taşlar yerine oturacak. Görmeniz gereken olaylarla karşılaşma ihtimaliniz hayli yüksek. Bu hafta sizin için asıl önemli olan egonuzu ve öfkenizi iyi bir şekilde kontrol etmeye çalışmanızdır. Çünkü Mars halen burcunuzda hareket ediyor. Dolayısıyla öfkenizi, yükselen iç volümlerinizi iyi kontrol etmeniz gereken, sakin sakin olmanız gereken bir hafta geçireceksiniz. Dolunay’ın sizi duygusal deformasyonlara hayli açık tutacağını unutmayın ve bilhassa ilişkilerinizde hiçbir şeyi abartmamaya bakın.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Haftaya çocuk sahibiyseniz çocuklar ve çocuklarla ilgili konularda toparlamanız gereken konularla başlıyorsunuz. Çocuk sahibi değilseniz aşk, ilişkiler anlamında yine hareketli enerjiler var. Haftanın ilk yarısını daha eğlenceli şeylerle geçirmeye çalışın, eğlenmeye önem verin, kişisel konuda halletmeniz gereken bir nokta varsa bunları çözmeye çalışın.

Çarşamba’dan itibarense düşmanlara, sağlığınıza, bağışıklık sisteminize dikkat etmenizde hayli fayda var. Dolunay enerjisinin etkisiyle birlikte arkanızdan bilerek ya da bilmeyerek çevrilen işleri öğrenme potansiyelinizin hayli yüksek olduğu bir süreç sizleri beklemekte. Özellikle dolunay döngüsünün aktif olacağı Perşembe ve Cuma günler boyunca sakin olun ancak düşmanlarınıza, rakiplerinize karşı  gardınızı iyi almanız gereken 10 günlük bir süreçte sizleri bekliyor. Çarşamba gününden itibaren akıl ile duygusal ihtiyaçlarınız arasında artacak gelgitler yaşayabilirsiniz.  Çalışıyorsanız, mesleki alanlarla ilgi koşturmalarınızın hayli yüksek olacağı bir hafta sizleri bekliyor olacak ki dikkatinizi iş rutinlerinize, günlük işlerinize yöneltmenizde fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Aşk ve ilişkiler, duygusal konular gibi alanların hareketli olduğu bir hafta var önünüzde ancak unutmayın ki  bu Dolunay etkisiyle birlikte başlayan etkiler Eylül ayının özellikle 20’sine kadar olan devam edecek platonik ilişkilere eğilim göstermeye sizi yatkın kılıyor.

Aşk ve ilişkilerde hislerinizden ne kadar emin olduğunuzu, duygusal bir şeye ihtiyaç mı duyuyorsunuz yoksa gerçekten bu kişiden hoşlanıyor musunuz bu noktaları iyi düşünmeniz gereken bir süreç geçireceksiniz. Bu hafta aşk ve ilişkiler açısında önemli kararlar almamaya özen gösterin. Çünkü sizin için Venüs transiti özel bir etkileşim getiriyor ki buraya dikkat etmeniz lazım. Aynı zamanda fırsatlar, olanaklar, şans alanlarında Dolunay sizi çok destekliyor. Gözden bir şey kaçırmadan sakin olarak, önünüze düşün bir fırsatı değerlendirirken tembelleşmeden konuyla mücadele ederek hareket etmenizde fayda var.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Haftaya iletişimi kuvvetli enerjilerle başlıyorsunuz. Yakın çevreniz ile ilgili konuların biraz daha öne çıktığı bir süreç yaşayacaksınız. Kısa seyahatler, yolculuklar için Perşembe’ye kadar yoğun bir dönem var önünüzde. Hafta ortasına kadar yakın bir arkadaş veya sizin için önemli bir kişiyle ilgili gelişmelerin içinde olmak durumda kalabilirsiniz.

Dolunay süreci sizi daha çok ailevi konularla bağlantılı etkileşimler içerisinde bırakıyor. Ebeveynleriniz, ailevi konular, evinizin içerisinde bir süredir gerçekleşen bir durum, evle ilgili konular bu alanlar içerisinde bir süredir devam eden, hissettiğiniz, fark etmek durumunda kaldığınız noktalar birdenbire önünüze düşebilir. Farkına varmanız gereken bir durumu anlayacaksınız ve idrak edeceksiniz. Bu noktayı iyi yönetmenizde fayda var. Taşınma veya yer değiştirme gibi bir planınız, bir süredir harekete geçmeyi istediğiniz böyle durum varsa dolunay süreci bu konuda sizi daha net kararlar içine itecek.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Dolunay yakın çevrenizle olan etkileşimler arttırıyor. Kardeşiniz, yakın bir arkadaşınız, yakın bir akraba bunlarla ilgili bilmeniz gereken bir gerçeği öğrenme, gizlenen bir şeyin ortaya çıkması, yakın bir arkadaşınızla ilgili bir durumun ortaya çıkmasıyla ilgili deneyimler yaşayabilirsiniz. Diğer yandan seyahat ve yolculuklar açısından hiç beklemediğiniz bu anlamda hızlı bir gelişme yaşamanız ve planların yeniden revize olması gibi konularda hızlı bir tempoya geçiyorsunuz. Dolunay özellikle Çarşamba’dan sonra bu etkileri çok yoğun veriyor.

Eğer eğitimle ilgili bir düşünceniz, isteğiniz, kafanızda oturtmaya çalıştığınız akademik bir çalışma, yurtdışı kontakları, yabancılarla olan kontaklar, ithalat – ihracat tüm bu alanlarla ilgili Dolunay size tamamlamalar verecek. Dolunayla birlikte artık sizin için önemli bir konuda son noktayı koyacaksınız. Babanız, aile büyükleri, babanızla ilgili bir durum, onların hayatında bir tamamlanma, önemli bir zorlukla gelen güzel bir gelişmeye de şahit olmanız söz konusu.

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Dolunay parasal konuları gösteren bir alanınızda gerçekleşiyor. Sizin biraz daha önceliğiniz bu süreç içerisinde maddi konular, ekonomik planlarınız ve parayla ilgili alanlar olacak. Belirsiz bir konuda önemli bir aydınlanma, konunun başka bir yüzünü görme potansiyeliniz de hayli yüksek. Hayatınızda değiştirmek, dönüştürmek istediğiniz bir konu, karar veremediğiniz gereken bir durum, bir türlü dengine oturtamadığınız ama süren hali ile kendinizi çok sıkışık hissettiğiniz bir olayın veya şartları istediğiniz gibi oturtamadığınız bir durumun tamamlanma ve bitiş döngüsü var. Artık daha hızlı ilerleyebileceksiniz ve kendinizle ilgili önemli bir kararın Dolunay’la birlikte sonuçlanacağı bir süreci yaşayacaksınız. Diğer taraftan sözlerinize özen göstermenizde fayda var. Bu süreçlerde düşünmeden sözler vermemeniz sizin açınızdan önemli olacak.

Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Vedik Astroloji’sine göre Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Aydınlanma, gerçeklerle yüzleşme zamanı. Hayatınızda sizin için önemli bir durumun, bu bir kişiyle ilgili olabilir, eşinizle ilgili olabilir, aşkla ilgili olabilir veya genel dünyevi konuların netleşeceği, hayatın görmediğiniz bir tarafını görmek durumunda kalacağınız bir süreç var önünüzde. Bu durumu asla kötü olarak algılamamalısınız. Sezgileriniz çok yükseliyor. Sezgilerinize ve hissedişlerinize güvenmeniz önemli bir çıkmazı çözmenize, daha önce fark etmediğiniz bir ayrıntıyı çok hayrınıza olacak şekilde yönetmenize neden olacak etkileriniz var.

İkili ilişkiler, aşk alanları, hayatınızda ortak alanlarda yürüttüğünüz konularda bir kopma, yeniden başlama, bir devrin kapanması, bir döngünün kapanması veya sizin bunu nasıl daha önce görmedim diyeceğiniz durumlar karşılaşacağınız bir hafta içinden geçiyorsunuz…

*** Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Dolunay gizli alanlarınızda ve sizin de gizlediğiniz, kimsenin bilmesini istemediğiniz gölgelerinizi aydınlatmaya meyil ederek gerçekleşiyor. Bir sırrınızı, kimsenin bilmesini istemediğiniz bir durumunuzu açıklamak durumunda kalabilirsiniz veya açıklandığına şahit olabilirsiniz. Bu hafta kimseyle hiçbir sırrınızı paylaşmayın. Arkanızdan çevrilen bazı şeylere şahitlik etmek durumunda kalabilirsiniz, hiç beklemediğiniz şeyleri görmek zorunda kalabilirsiniz yani gizler sizin hayatınızda aralanıyor.

Ruhsal ve duygusal olarak modunuzu düşürmeyin çünkü sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Rüyalar, sezgiler, hissedişler, çok enteresan rüyalar görme potansiyeliniz özellikte Perşembe’den itibaren çok artacak sizde. Bu haberci psişik etkilerin görmeniz gereken veya anlamanız gerekenlerin sinyalleri olduğunu unutmamanız lazım. Önümüzdeki 10 günlük dönemde gelir gider dengenize dikkat etmenizde fayda var. Kadınlarla ilgili hiç ummadığınız bir şeyle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızdaki kadınlar ki bu işle ilgili de olabilir, özel hayatınızla da bağlantılı çalışabilir sizi yorabilirler. Bu konuda daha akılcı hareket etmenizde fayda var. Duygusal ilişkileriniz adına daha analitik olacağınız bir dönem var ama bu haftayı atlattıktan sonra. Perşembe gününden itibaren biraz daha kendinizle kalmaya çalışın. Dolunay kalabalıklardan uzak durmanız gereken bir noktanızda gerçekleşiyor. Cumartesi öğleden sonradan itibaren bu etki hafiflemeye başlayacak ve hafta sonunu sosyal ortamlar içinde geçirebilirsiniz. Ancak Perşembe Cumartesi arası kendinizle kalmaya çalışın.

***Burcunuzun ayrıntılarını Youtube kanalımda Haftalık yorumumdan ayrıca izleyebilirsiniz.

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *