9 Haziran Perşembe… Bugün Jüpiter günündeyiz.

Hint Astrolojisine göre Ay halen Yengeç burcunda ve aile, ev, yuva konularını ele almak, evinizle ilgili işleri düzenlemek, ebeveynler veya aile büyüklerinizle ilgili konulara eğilmek açısından genel haliyle gezegenler destekli.

Ay tüm gün Aşleşha yıldızında konaklayacak ki zor bir yıldızdır. Bilhassa toplumsal olayları ve durumları tetikleyip, genel olarak endişe duygusunu arttıracak etkileri açığa çıkarır. Günün enerjileri yeni bir işe veya duruma başlamayı desteklemiyor. Mücadele etkisi artarken, çabuk sinirlenme veya bir durum veya kişiyi fazlasıyla takıntılı hale getirebilme etkileri hayli yüksek. Hiç bir şeyi abartmayın, birine karşı aniden hissettiğiniz bir yakınlaşma veya size verilen bir sözü, her hangi bir konuyu gözünüzde büyütmeyin. Bu dönemde hep bahsettiğim gibi enerjiler karmaşık ve ele aldıklarımızın sonucunu net görmekte zorlanıyoruz. Bugün size anlatılan bir dedikodu veya söze göre aslını anlamadan  hareket etmeyin. Kontrolcü ve akılcı olmak yerinde olacaktır.  

Merkür (Hint Astrolojisine göre) Boğa burcunda artık normal seyrine geçti. Sorunlu derece aralığında çıktı ve normal seyrinde ilerlemeye başladı. Merkür Boğa burcunda iken maddi konular, finansal planlar öne çıkarken, kendimizi ticari ve parasal olarak güvende hissetme ihtiyacı artar. İletişimde, çevremizle kontaklarda sabırsız ve tahammülsüz olduğumuz Merkür Koç süreci nihayet bitti. Şimdi durarak ve anlayarak düşünme, önce fark etme sonra hareket etme zamanlarına geçtik. Ancak maddi konulara veya bu alanlardaki kaygılara fazlasıyla dönük olabiliriz ki düşünce şeklimiz dünyevi alanlara daha fazla saplanabilir. Özellikle Boğa, Akrep, İkizler, Başak burçları Merkür’ün yeni enerjilerinden daha yoğun etkilenecekler.

Yatırım yapmak, kendimizi güvenceye alma isteği artarken, bu ay piyasaların ve şartların değişime çok açık olduğunu unutmadan hareket edin. Özellikle bugün ve yarın maddi konular başta olmak üzere önemli bir adım atmak için şartlar çok uygun değil. Bu tip dönemlerde başlattıklarınız sonradan sizi konuyu yeniden ele almaya zorlayabilir.

Burçlara Göre Bugün

Koç burçları veya Koç yükselenler

Maddi konular, finansal alanlar adına kendinizi daha rahat gösterebileceğiniz, beklediğiniz değişimlerin olabileceği, duran ilerlemeyen parasal konuların açılmaya başlayacağı bir süreç döneme girmiş oldunuz. Ancak acele etmeyin ve dikkatli tedbirli olmaya gayret ederek hareket edin. Bugün haberleşme trafiğiniz artıyor. Özellikle aileden kişilerle temaslarınız yoğunlaşabilir. Ev ve aile konularıyla ilgili halletmeniz gerekenler adına

Boğa burçları veya Boğa yükselenler, Merkür burcunuzda ilerlerken, iletişime de dönük bir gün söz konusu. Pazarlama ve satış konularıyla uğraşıyorsanız bugün mücadeleye dönük ama yoğun bir gün olacak. Ailevi konular ve yakın çevrenize karşı daha korumacı ve kontrolcü olma isteğiniz artabilir.

İkizler burcu veya İkizler yükselen; Maddi konularda gelir gider dengelerini ayarlamak, banka ve benzeri işleri düzene koymak ve ele almanız gerekenleri halletmek adına destekleyici etkileriniz var. Konuşma ve iletişime dönük olurken, eleştirel yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Boğaz bölgenize sağlıkta dikkat edin. Çözüm odaklı yaklaşımlar sergilemelisiniz.

Yengeç Burcu veya Yengeç yükselen; Burcunuzda gün boyu kalacak ay etkileri ile sosyal çevre ve arkadaşlarla ilgili konular gündeminizde olabilir. Dedikodu ve benzeri gereksiz iş ve yüklerde uzak durun. Öğleden sonra temponuzu düşürmek ve kişisel alanlarınıza dönük hareket etmek iyi gelebilir.  

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan; Özellikle Ay veya yükselen burcunuz Aslan ise bugün içe dönük ve depresif olma potansiyeli yüksek olabilir. Kalabalıklar, gereksiz konuşmalar sizi yorabilir. Alıngan ve hassas bir gününüz olabilir. Meseleleri kişiselleştirmeden günlük rutinle oyalanmaya çalışın.

Başak Burcu veya Başak Yükselen; Bugün mümkün olduğu kadar kendi alanlarınızda ve mücadeleden, dengesiz kişi veya durumlardan uzak durmaya gayret edin. Duygusal olarak hassas olacağınız bir gün olabilir. Sevdiğiniz biri veya iş ile günü geçirmek doğru olacaktır.

Terazi Burcu veya Terazi Yükselen; Duygusal olarak kendinizi ve bir süredir sıkıntılı olduğuna inandığınız bir ilişki veya arkadaşlık adına karar alma, kendinizi ve koşullarınızı yenileme arzunuz artabilir. Günün etkileri sert ve keskin hareket etmeye yöneltebileceği için, aklınızla kalbinizi dengede tutmak, zor iş ve meseleleri bugün ele almamak yerinde olacaktır.

Akrep Burcu veya Akrep Yükselen; ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle ortak yürüttüğünüz bir para konusu, ticari bir planınız varsa bu günlerde planları ve hedeflerinizi olgunlaştırmak ve harekete geçmek isteyebilirsiniz. Unutmayın ki şartlar radikal adımları çok desteklemiyor. İç gerginliklerinizin veya huzursuzluklarınızın arttığı günlerden geçiyorsunuz. Sakin ve stabil hareket etmek daha akılcı olacaktır.

Yay Burcu veya Yay Yükselen; İş ve mesleki konular, meslektaşlarınızla ilişkiler, yakın çevreniz veya dostlarınızla iletişim açısından bugün riskli bir gün. Tartışmalara girmeyin ve herhangi bir konuda meseleyi uzatmayın. Endişe seviyeniz elinizde olmadan artabilir ki bu aralıkta gereksiz takıntılar, eskiye dayanan konulara odaklanmak sizi gerginleştirmek öteye bir fayda sağlamaz.

Oğlak Burcu veya Oğlak Yükselen; İlişkiler, evlilik ortağınız, partneriniz veya sevdiğiniz birine daha fazla odaklanıp, duygusal alanlara yoğunlaşabilirsiniz. Günün etkileri romantizm veya hassas duygusal kararları desteklemiyor. Karşı taraf sizinle aynı frekansta olmayabilir. Beklentilerinizi diretmek ve inatçı tavırlar sergilemek adına bugün çok doğru bir zaman değil.

Kova Burcu veya Kova yükselen; Çalışıyorsanız iş alanları ve mesleki konularda yoğun bir gün söz konusu. Öte yandan sağlığınıza özen gösterin ve bağışıklık sisteminizi yüksek tutmaya çalışın. Grip, mide ve sindirim sıkıntılarına yatkın olacaksınız.

Balık Burcu veya Balık Yükselen; İlişkiler, çocuklar, yakın çevrenizle kontaklar adına hareketli bir gün. Çocuğunuz varsa bugün ilişkinize ve diyaloglarınıza dikkat etmekte fayda var.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *