Aylık Astoloji Yorumlarım

AĞUSTOS 2016 ASTROLOJİ YORUMLARIM

Ağustos ayı Astroloji açısından Temmuzu pek de aratmayacak görünüyor. Öncelikle Satürn ve Mars’ın Hint Astrolojisinde Akrep burcunda kavuşması, 18 Ağustos’ta parçalı bir tutulma yaşayacak olmamız, 2 Ağustos Yeni Ay döngüsü ve bilhassa 18 Ağustos Ay tutulması, yine 18 Ağustostan itibaren gökyüzünde kala sarpa dediğimiz gezegenlerin bir hat arasında sıkışma pozisyonuna geçmesi tüm bunlar yine hareketli günlerin bizi beklediğine işaret eden önemli göstergeler…Şimdi  hepsine bakalım;

Bu ay 2 Ağustos da gerçekleşecek YENİ AY döngüsü, Hint Astrolojisinde Yengeç burcunda oluşurken, Aşleşha takımyıldızını aktive ediyor. Bu yıldız sert etkileri ile bilinir. Gizli işler, görünenin ardındaki gizlenen konular fazlasıyla aktif olabilir. Toplumsal etkiler açısından da rahat bulmadığım bu yıldızın gölgesinde gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü, 2 ağustos civarında dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Yeniay bildiğiniz gibi başlangıçlar ve atılan tohumlarla bağlantılıdır. Yani, bu döngüde olaylar gelişmeye başlarken, Dolunay ile tamamlanır, taşlar yerine oturur. Bu nedenle 2 Ağustos civarında başlayan durum, olay ve gelişmeler bireysel hayatlarınız ve ülke gündemi açısından dolunay döngüsü ile tamamlanacak diyebiliriz. (18 Ağustos civarı)

Yeni Ay döngüsünden Yengeç burçları, yükselen Yengeç, Ay burcu Yengeç olanlar daha fazla etkilenecekler. Oğlak burçları ve yükselen Oğlaklar ise ilişkiler ve eş, evlilik, partner açısından 2 Ağustos civarında daha yoğun olacaklar.

Bu ayın önemli durumlarından bir tanesi de Jüpiter’in Aslan burcundan ay ortasına kadar çıkmaya hazırlanması ve 12 Ağustostan itibaren Başak burcuna geçmesi diyebilirim. Jüpiter, Başak burcuna geçmeden önce 6 Ağustostan itibaren sıkıntılı bir dereceye geçecek. Ağustosun 15ine kadar hukuki konular, şans ve talih isteyen alanlar, eğitim, yurtdışıyla ilgili önemli adımlarınızı mümkünse bekletin. Jüpiter bu bahsettiğim alanların temsilcisi olarak bu ayın ilk yarısında başlattıklarınızı sonuca bağlamanızda sorun verebilir.

Gezegenlerin Ağustos ayında Hint Astrolojisine göre Burç yerleşimleri:

Jüpiter, bu ay Başak burcuna geçiyor ve bir yıllık döngüde yükselen Başak, Ay burcu Başak ve Güneşi yani öz burcu Başakta olanlara genişleme, şans ve bolluk enerjisi verecek. Jüpiter’in Başak burcunda konaklayacağı bir yıllık döngüde ne gibi etkileri açığa çıkaracağını ayrıca bir başka yazımda aktaracağım.

Venüs, 25 Ağustosa kadar Aslan burcunda ilerleyecek ki ilişkilerde kendini gösterme, durumları abartma, ilişkilerin eğlence ve keyif tarafına dönük olma söz konusu olurken, özellikle Aslan burçları ile Ay veya yükselen Aslan’lar fiziksel olarak çekici olacaklar.

Merkür, Güneş, Venüs ve Rahu bu ay boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan gezegenler. Venüs ve Rahu’nun kavuşumda olacağı anlamına gelen bu durum, ilişkiler açısından beklentinizi yükseltmenize, birlikteliklere daha tutkulu bakmanıza veya ele almanıza neden olabilir. Kova, Aslan, Koç burçları bu etkiyi daha yoğun hissedersiniz. Venüs etkisi bu bahsettiğim burçlar adına yine vurgulu olacak.

Mars ve Satürn Akrep burcunda konaklayacak ve kavuşum etkisinde olacak demiştim. Anlamı, Akrep burçları Mars’ın 18 Eylül’e kadar devam edecek Akrep yolculuğu boyunca ve özellikle bu Ağustos ayı boyunca daha dikkatli ve tedbirli olun. Sağlık, genel dengeleriniz, işinizde ele aldıklarınız adına dikkatli olmakta fayda var.

Ağustos ve 18 Eylüle kadar olan döngüde Boğa burçları, boğa yükselen ve Ay burcu Boğa olanlarda ilişkiler, eşinizle ilgili konular, ortaklı işleriniz, yurtdışı bağlantılarınız adına hassas zamanlardan geçebilirsiniz dikkat etmekte fayda var.

18 Ağustos’ta Parçalı Ay Tutulması olacak…

18 Ağustos 2016 tutulması Kova burcunda gerçekleşiyor. Danişta yıldızında oluşacak tutulma, Mars’ın görünümünde oluyor ki otorite ile toplum arasında çekişme, ani gelişmeler, toplumsal olaylar açısından hassas bir döneme işaret etmekte. Tutulma etkisinin başlayacağı 15 Ağustostan itibaren toplumsal olaylar ve ani gelişmeler açısından ciddi gelişmeler yaşanabilir. Diğer yandan Kala Sarpa etkisindeki tutulma, kadersel olayları, karmayı ve başlangıcı bir kaç sene öncesine denk gelen olayların tamamlanmasını vurguluyor.

17-18-19 Ağustos günlerinde her hangi bir konuda sizin için önemli bir başlangıcı denk getirmemeye çalışın. Bu dönemde başlatacağınız yeni bir olay, uzun vadede değişerek farklı bir yola geçebilir. Yani, başlattığınız noktadan farklı bir yere gidebilir. Bu aralık dikkat gerektiriyor.

Tutulma, Kova, Aslan başta olmak üzere hava ve ateş grubunu yani Kova, Terazi, İkizler ile Koç, Yay ve Aslan burçlarını daha yoğun şekilde etkileyecek.

BU AYIN ÖNEMLİ DÖNEMLERİ:

Yeni ay döngüsü olan 2 Ağustos civarı,

6 Ağustos ile 13 Ağustos arası Jüpiter sorunlu bir derecede olacak ki bu aralıkta adli konular, hukuk, eğitim, yurtdışı kontakları, yabancılarla ilgili işler, dini konular, seyahat ve yolculuklarda daha dikkatli olmak doğru olur.

22, 23, 24 ve 25  Ağustos tarihleri Mars ve Satürn etkileşimi adına bu ayın en sert günleri olarak görünüyor. Genel olarak 20 Ağustostan itibaren ayın etkileri sert enerjileri vurgulamakta. Bu tarihlerde Mars ve Satürn kavuşumu yetmiyor gibi bir de Mars gerileme derecesine (başladığı dereceye) geri dönmüş olacak. Özellikle 17 Nisan civarında başlamış veya öne çıkmış bir durum varsa, bu ay 22 siyle birlikte başlayacak döngüde bu durumu yeniden gündeminize alıp yaşayabilirsiniz.   

Deprem ve benzeri doğal afetler adına hassas bir ay olan Ağustos’un daha çok ikinci yarısı olmak üzere, genel olarak Ağustos boyunca bu anlamda dikkatli olmakta fayda var.

22 si ile 25 arasındaki süreçte özellikle de 24 ve 25 Ağustos tarihlerinde Mars ve Satürn tam derecesel kavuşuma geçiyor. Ancak öncesinde 22 ve 23 Ağustos tarihlerine de dikkat etmek gerekmekte.

Aslında her şeyin başlangıcı 17 Nisan 2016’ya yani geriye gidiyor. Nisan ayında yazmıştım, bu yıla damgasını Mars vuracak diye. Öyle de oldu. Mars, 17 Nisan da Akrep burcunda 14 derece ile geri gitmeye başladı. Bu gerilemeyi, ülkemiz haritasında Jüpiter’in üzerinden başlattı ki, Jüpiter ülke haritasında aynı zamanda hükümetin ve yönetimin temsilcisidir. 1 Temmuzda gerilemesini bitiren Mars, ileri harekete geçerken, 15 Temmuzda 0 derece ile Akrep’e girmişti. Ve o büyük kaosun başrol oyuncusuydu ki zaten 13 Temmuzda uyarılarımı yapmıştım.

Ancak 21 Ağustostan itibaren Mars, gerileme derecesine yani 14 dereceye tekrar ulaşmış olacak ve transit Satürn ile tam bir kavuşum etkisine girecek. 21 Ağustos ile 26 Ağustos arası gökyüzü kırmızı alarm veriyor…

Ülke güvenliği, önemli birine suikast ve benzeri bir saldırı, ülke yönetim karışıklıkları ve sorunları, güvenlik güçleri bağlantılı iç karışıklıklar ve genel olarak bu verdiğim aralıklarda toplumsal olaylar, parlamento veya siyasi karışıklık, güvenlik sorunları ve terör ve benzeri saldırılar adına çok hassas bir dönemi tekrar deneyimlememiz söz konusu. Bu aralığa çok dikkat etmek gerekmekte.

Hepimizin birlik ve beraberlik içinde, sağ duyudan ayrılmadan ve akıl ile hareket etmemiz gereken bir süreç Ağustos ikinci yarısından itibaren kesinlikle en önemli düsturumuz olmalıdır.

AĞUSTOS 2016 BURÇ YORUMLARIMA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ…

https://www.sebnemeksib.com.tr/blog/15-gunluk-astroloji-yazilarim/302-agustos-2016-burc-yorumlarim.html

 

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *