Ağustos 2016 BURÇ YORUMLARIM

Koç burcu veya Koç Yükselen

Ağustos sizin için ilişkilerin, aşk hayatınızın, çocuklara ilgili konuların hayatınızda daha fazla yer tutacağı bir ay olacak. İlişkiler açsından bu ay cesur adımlar atabilir, özgüveninizin yükseldiğini, bir süredir kararsız kaldığınız konularda kendinizi daha emin ve cesur hissedebilirsiniz. Çocuk sahibi iseniz bu ay ilişkiler kadar çocuklarla alakalı konulara da odaklanmanız söz konusu. Çocuğunuza ilgi göstermeniz, bir süredir devam eden bir mevzuda karar vermeniz, eğitim veya benzer bir alanda çocuğunuz adına adım atmanız söz konusu.

Ağustos ayında dikkat etmeniz gereken konuların başında maddi alanlar geliyor. Bankalarla olan ilişkiler, kredi ve benzeri finansal kararlarınız adına daha dikkatli ve planı hareket etme gerekliliğiniz olacak. Harcamalarınızı özellikle lüks tüketim ve seyahat, tatil planlarınız adına programlı ve organize davranmanız, gelir gider dengelerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bu ay, ani gelişmelere ve sizin dışınızda oluşabilecek durum ve olaylara karşı açık etkileriniz var. Bu nedenle aylık planlarınızı yaparken, iş, seyahat, duygusal hayatınız ve çocuklarla ilgili konularda plansız ve spontane hareket etmeyin.

18 Ağustos da gerçekleşecek Ay tutulması, ilişkiler ve aşk konularında yeni bir bakış açısı elde etmenize, uzun süredir devam eden bir ilişki veya beraberlikte karar almanıza neden olabileceği gibi, özgürleşme isteğinizde artacak. 18 Ağustos civarında sosyal çevre ve arkadaşlarla ilgili konularda da yine ilginç gelişmeler olabilir. 6 Ağustos ile 13 Ağustos arasında yolculuk, yurtdışı konuları, yabancılarla ilgili iş ve konular, eğitim ve hukuksal iş ve alanlarda daha dikkatli olmak, mümkünse bu aralıkta bu konularda yeni bir başlangıç, önemli bir adım atmamak yerinde olacaktır. Genel olarak da özellikle iş, parasal konular ve önemli bir proje ve benzeri bir alanda çözmeniz gereken bir iş, proje veya adım varsa, ayın ilk yarısı etkiler daha destekli olabilecek.

Sağlığınız adına bu ay kaslar, bel bölgeniz, diz ve eklem yerlerine, tansiyon sorunlarına dikkat etmekte fayda var.

Boğa Burcu veya Yükselen Boğa

Ağustos ayı boyunca karşı burcunuzda etkin olacak, Satürn ve Mars enerjisi bilhassa evli Boğa’lar ve yükselen Boğa’lar için dikkatli olmaları gereken bir sürece işaret etmekte. Eşiniz, partneriniz, iş ortağınız, işinizde proje çalışmalarınız, ortaklı olarak yürüttüğünüz her türlü iş ve konularda ay boyunca dikkatli olmak, kişisel davranmamak, öfkenizi kontrol etmek önemli olacak.

Bu ay boyunca ev ve yuva alanlarınız, gayrimenkul konularında yürüttüğünüz iş ve dengeler açısından da ilginç enerjiler söz konusu. Öncelikle, dikkatiniz bilhassa ay ortası ve 18 Ağustos civarında aileniz, yuvanız veya ebeveynlerinizle ilgili konulara odaklanabilir. Kendi iç dengelerinizi korumak, iş ve aile, ev ile kariyer arasında denge bulmak adına planlı olmanız önemli olacak. Ani bir kararla taşınma yaşamak, evinizle ilgili bir değişiklik yapmak söz konusu olabilir. Bu tip karar alırken, 6 Ağustos ile 12 Ağustos arasında mümkünse bekleyin.

İlişkiler açısından bu ay hareketli zamanlar yaşayabilirsiniz. Burcunuz yöneticisi Venüs, 25 Ağustosa kadar olan aralıkta sizi ilişkinin daha çok eğlence ve keyifli taraflarına yöneltirken, partneriniz veya eşinizle planlarınızda daha çok birlikteliğin yüzeysel taraflarına bakmak isteyecek, derinleşmek, sorumluluk alma isteğinden uzaklaşabileceksiniz. Beraberliğinizde eğer üzerinizde fazla yük olduğuna inanıyor, sorumlulukların hep sizin tarafınızca yerine getirildiğini düşünüyorsanız, özellikle 18 Ağustos civarında partnerinizle bunu konuşmak isteyebilir veya daha tepkisel davranabilirsiniz. İlişkiler adına bu ay 25 Ağustostan sonrasına dikkat etmek yerinde olacaktır.

Sağlık açısından bu ay, bel bölgenize, üreme organlarına, hormonlarınıza, böbrek ve idrar yolları iltihaplarına dikkat etmekte fayda var.

İkizler Burcu veya İkizler Yükselen

Ağustos ayı başında 2 Ağustosta gerçekleşecek Yeni Ay döngüsü ile ayın ilk on günlük süreci, maddi konular, parasal alanlar, banka ve benzeri finansal konulara odaklanmanız gerekebilir. Kredi veya benzer bir alanda adım atmayı düşünüyorsanız, ayın ilk haftası parasal konulardaki işlerinize daha fazla yoğunlaşacaksınız. Bu ay kardeşler, yakın arkadaşlar, kuzenler, komşular gibi yakın çevrenizi oluşturan kişilerle ilgili yoğun bir temponuz olabilir. Çevrenize dönük olacağınız, kendi işlerinizle alakalı konularda onlardan destek bulabileceğiniz veya sizin onlara destek vermek durumunda olabileceğiniz bir süreç bu ay söz konusu. Öte yandan bir süredir planladığınız bir gezi, kısa bir yolculuk, kısa vadeli bir plan veya organizasyon varsa, bu alanlarda ani gelişmeler, durumlar yaşanabilir.

Ağustos ayı boyunca çalışan İkizler adına mesleki konular veya gündelik işlerin yürütülmesinde hareketli bir tempo var. Mesleki alanlarda  iş arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmek yerinde olacaktır. Meseleleri büyütmeyin ve özellikle 18 Ağustos civarında işyerinde arkadaşlar veya yöneticinizle iletişiminize dikkat etmeye özen gösterin.

Aşk ve ilişkiler açısından yakın çevrenizde popüler olacağınız, dikkat çekeceğiniz bir süreç söz konusu. Sosyal medya veya yakın çevreniz vasıtasıyla tanıştığınız biri ani şekilde bir ilişki veya beraberliğe başlayabilirsiniz ki duygularınızı fazla abartma, flört veya ilişkiye tutku ve heyecanla yaklaşmak söz konusu olacak. Bu ay heyecanla başlayacağınız bir ilişki veya duygunuzun sonrada değiştiğini, farklılaştığını hissedebilirsiniz.  Bu nedenle duygusal alanlarda heyecanlara kapılıp, düşünmeden hareket etmek ayın enerjileri açısından destekli değil.

Sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.Bu ay sağlık açısından hassas olacaksınız. Bağışıklık sisteminize dikkat etmelisiniz. Diğer yandan bağırsaklar ve enfeksiyonlar açısından da ay boyunca dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Yengeç Burcu veya Yükselen Yengeç

Ay ortasına kadar dikkat çekeceğiniz bir dönem yaşayacaksınız. Kendinizi daha iddialı ve lider hissedebilir, çevrenize bir çok konuda destek verebilir veya yol gösterebilirsiniz. 18 Ağustostan itibaren ise maddi konular, aile ilişkileriniz, yakın çevreniz daha fazla odaklandığınız alanlar olacak. 18 Ağustosta gerçekleşecek parçalı tutulma sizi de yakından ilgilendiriyor. Öncelikle 18 Ağustos civarında ani duygusal iniş çıkışlar, içsel dengeleriniz açısından kendinizi hassas hissetmek söz konusu olabilir.  Duygusal konularda önemli bir karar veya adımı 17 Ağustos ile 19 Ağustos arasına denk getirmemeye çalışın. Bu aralığı daha çok rutin işler ve güncel konularla geçiştirmeye çalışmanız daha doğru olacaktır. Bu ay, çocuklarla ilgili bir bağlantınız varsa, sahip olduğunuz veya sorumluluğunu taşıdığınız çocuklarla ilgili biraz daha karışık etkilerden geçmek söz konusu. Çocuk veya çocuklarınızla biraz daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Maddi konularda ayın ikinci yarısı ani gelişen durumlar, bir süredir beklediğiniz bir paranın gelmesine, parasal konularda önünüzü göremediğiniz bir alanı daha net ve ayrıntılı fark etmenize neden olabilir. Bu ay riskli yatırımlar, büyük banka kredileri veya borç alacak dengeleri açısından dikkatli ve planlı olmak gerekliliği vermekte. Ancak parasal işleriniz adına çözüm bulamadığınız bir iş veya konuyu sonuçlandırmanızda olasılık dahilinde.

Ağustos ayında dikkat etmeniz gereken önemli konu ilişkiler ve duygusal alanlarda olacak. Bir süredir devam eden bir beraberlik veya aşk ilişkisinde karar almanız, size yük gibi gelen bir durumdan kurtulmak adına adıma atmanız söz konusu olacak. Ani ve radikal kararlar alma, özellikle duygusal alanlarda fevri hareket etme eğiliminiz yüksek. İlişkilerde takıntılı davranmamak doğru olacaktır. Kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz, çevrenizden ilgi göreceğiniz bir ay söz konusu ancak iç dengelerinizle dışarı gösterdiğiniz yüzünüz farklı olabilir. Sizi mutlu eden, rahat edeceğiniz ortamlarda bulunmaya gayret edin. Detayda kaybolmadan, küçük meseleleri büyütmeden adım atmaya gayret edin.

Sağlığınızda boğaz enfeksiyonlarına, ses tellerinize, boğaz bölgenizle ilgili hormon ve kaslara dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca, şeker ve insilün dengeleriniz dikkat etmek yerinde olacaktır. Ay boyunca gereksiz şeker ve karbonhidrat alımından da uzak durmaya çalışmalısınız.

Aslan Burcu veya Yükselen Aslan

Hareketli bir ay geçireceksiniz. Öncelikle liderlik etmeniz gereken bir durum, aile içinde halledilmesi gereken bir konu hakkında sonuç odaklı olmanız ve yakın çevrenize destek vermeniz söz konusu. Sizin önderliğinizde çözülmesi gereken bir iş veya proje adına da cesur adımlar atabilir, çevrenize yol gösterebilirsiniz. Dikkat çekeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız. Özellikle 25 Ağustosa kadar olan döngüde, fiziksel olarak daha albenili ve çekici olmanız söz konusu.  

Ağustos ayı ilişkiler ve duygusal konular açısından da size hareketli zamanlar vaat ediyor. Sizden hoşlandığını bildiğiniz birinin veya sizin beğendiğiniz bir kişinin ilgisini daha yoğun şekilde üzerinizde hissedebilirsiniz. Flörte, ilişkilere, aşk alanında sürpriz gelişmelere açık bir ay olacak. Bu ay ilişkilerde daha tutkulu olmak söz konusu iken, kararlarınızı da duygusallıkla vermeniz söz konusu. Abartıdan uzak olun ve egonuzu kontrol altında tutmaya çalışarak mantıkla hareket etmeye gayret edin. 18 Ağustos civarında kişisel konular, evlilik, nişan veya bir ilişkiye başlamak adına ani gelişmelere açık olacaksınız. 18 ve 19 ağustosta herhangi bir konuda başlangıç yapmamak yerinde olacaktır.

Bu ay duygusal ihtiyaçlarınıza dönük bir ruh halinde iken aileniz, ev, yuva alanlarınız, ebeveynlerle ilgili konulara da zaman ayırmanız veya istemeden bile olsa aile meselelerine müdahil olmanız söz konusu. Objektif bir bakışa açısına ihtiyacınız olacak ki bir konuyu ele aldığınızda gereksiz yük ve sorumluluklarla kendinizi yormayın.

Sağlığınız açısından kalp ve damar sorunlarına dikkat etmek faydalı olacaktır. Öte yandan kan basıncınıza, şeker dengelerinize ve hormonlarla ilgili sorunlara karşı tedbirli olmak gerekebilir.

Başak Burcu veya Yükselen Başak

Bu ay yurtdışı konularında özellikle yükselen Başak burcu adına önceden planladığınız konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Özellikle 18 Ağustos Ay tutulması sürecinde, daha önce planladığınız veya başlattığınız konularda ilginç gelişmeler yaşanabilir. Ağustos ayı boyunca finansal konularda gelir gider dengelerinizi iyi planlamanız gerekmekte. Önceden ön görmediğiniz bazı gider kalemleri sizi bütçenizi yeniden düzenlemeye itebilir. Finansal yatırımlar, parasal konularda riskli yatırımlar açısından bu ay biraz daha tedbirli olmakta fayda var. 19 Ağustostan itibaren Merkür desteğini alarak, eğitim, öğretim, ticari konular, kariyer ve iş alanlarınızda gelişmeler söz konusu olurken, hızlı, organize ve pratik düşünmeye yönelik olacaksınız. Ancak giderleri ve harcamaları gösteren alanınızdaki etkiler özellikle iş konularında planlarınız dışında gelişen harcamalar nedeniyle dikkatli olmanız gerektiğini de vurgulamakta.

Duygusal ilişkiler ve aşk alanında geçmişten gelen, önceden başlayan ilişkiler bu ay özellikle 25 Ağustosa kadar olan döngüde sizi yeniden fazlasıyla meşgul edebilir. Duygularınızı göstermekte, kendinizi karşı tarafa ifade etmekte sorun yaşayabileceğiniz etkiler söz konusu ki eğer hoşlandığınız birine açılmak, duygularınızı anlatmak niyetiniz varsa, 25 ağustosa kadar beklemek daha doğru olabilir. İlişkiler adına özellikle duygusal gelgitlere açık olmanız sizi yorabilir. Bu ay aşkta daha çok hislerinizi ölçümlemek, anlamak ve daha önce fark etmediklerinizi daha net anlama üzerine yoğunlaşmanız söz konusu.

Genel etkileriniz arasında yakın çevrenizle ilişkileriniz adına zorluklar yaşanabilir. Kardeşler, yakın çevreniz, kuzenler gibi alanlarda hareketli zamanlar geçirebilirsiniz. 22 ve 23 Ağustos civarında sosyal çevreniz, yakın ilişkiler adına dikkatli olmakta fayda olacak. Bu ay sizin için dengeler 25 Ağustostan itibaren Venüs’ün burcunuza destek vermesiyle başlıyor. Hem maddi alanlarda, hem de duygusal konularda ayın son haftasına kadar dikkatli hareket etmekte fayda var.

Sağlık açısından boyun, omuz ve kol bölgenize dikkat edin. Boyun bölgesi hormonlarınızla, boyun fıtığı eğilimine karşı tedbirli olmaya bakın. Bu ay solunum yolları sıkıntıları olan Başak burçları daha dikkatli olsunlar. Alerjiler, nefes yollarıyla ilgili sıkıntılara biraz daha açık olabilirsiniz.

Terazi Burcu veya Yükselen Terazi

Sosyal alanlar, arkadaş çevreniz, aile büyükleri adına hareketli bir ay geçirmeniz söz konusu. Ay ortasından itibaren giderlerinize, gelir gider dengelerinize, bütçenizi daha planlı organize etmeye özen gösterin. 18 Ağustosta gerçekleşecek Ay tutulması, aşk, ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda beklettiğiniz mevzuları, uzun süredir adım atmak isteyip, yürüyemediğinizi düşündüğünüz konularda sizi hızlandıracak. İlişkiler ve aşk konularında duygusal olarak karışık etkilerden geçebilirsiniz. Bu ay özellikle duygusal hayatınız adına biraz daha sabırlı ve mantıklı davranmaya çalışmanız önemli.

Ay ortasından itibaren arkadaş çevreniz vasıtasıyla tanıdığınız biri duygusal hayatınızda ani gelişmelere, bir ilişki yaşamaya dönük olmanıza neden olabilir. Bekarsanız bu ay bir ilişkiye, duygusal bir beraberliğe başlarken, duygularınızın değişim gösterme eğiliminde olacağını unutmayın. Evli veya beraberliği olan Terazi burçları için ise süregelen ilişkinizde daha çok kendi alanlarınızda kalmak, ilişkinizi zorlamadan ve önceden süregelen sorunları fazla büyütmeden ilerlemeniz doğru olacaktır. Bu ay radikal ve keskin kararlar almak adına şartlar sizin adınıza değişim etkileri verebilir.

Ağustos ayı sonucu uzun vadeye yayılacak konu ve planlarınızla ilgili düşünmeden hareket etmek için şartlar çok uygun değil. Özellikle 19 Ağustostan itibaren iç dünyanızda karışıklıklar, duygusal olarak hassasiyetler artabilir. Kendinizi daha güvensiz ve ne yöne gideceğinizi bilemiyor olarak hissetmeniz olası ki daha ayın ikinci yarısından itibaren biraz daha kendi alanlarınızda kalmak, adım atmaktan ziyade iç dengelerinize veya kişisel konularınıza dönük olmak daha yerinde olacaktır. Maddi konularda bu ay bilhassa 17, 18, 22, 23, 24 Ağustos günlerinde dikkatli olmak yerinde olacaktır. Parasal konularda planlarınız dışına çıkmak gerekebilir. Tedbirli olmakta fayda var.

Sağlığınızda dolaşım sistemi sıkıntılarına, varis sorunuz varsa bu konuda tedbirli olmaya gayret edin. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak yine bu ay önemsemeniz gereken sağlık konuları arasında geliyor. Boğaz enfeksiyonlarına açık olabilirsiniz. Yeme sisteminizde hijyene önem verin ve beslenme düzeninizde kontrollü olmaya gayret edin.

Akrep Burcu veya Yükselen Akrep

Burcunuzda bulunan Mars ve Satürn etkileşimi sizi bu ay bir yandan hareketli ve gergin kılarken, bir yandan da sorumluluklarınızın artmasına neden olabilir. İş ve kariyer alanlarında yoğun uğraşıları olan Akrep burçları bu ay iş alanlarında iletişime, ikili ilişkilerde, yönetici pozisyonunda bulunan kişilere diyaloglarına dikkat etsinler. Kariyer ve mesleki alanlarda önemli bir tamamlanma, sonuç alma yaşayabilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısı etkin olacak bu enerji, bir yandan da eskiden gelen sorunları aktive etme eğiliminde olacak. Bu süreçte düşünmeden hareket etmemelisiniz.

Sorumluluklarınızın arttığı bir ay geçirebilirsiniz ki gerek iş alanlarınızda, gerekse güncel hayatınızda gereksiz yükler almaktan kaçınmaya bakın. Size verilen sözleri iyi ölçümlemeli, bunun yanında sizde başkalarına söz verirken hesaplarınızı iyi yapmalısınız. Şartlar özellikle ayın ikinci haftasından itibaren değişime açık olabilir. Ön göremediğiniz durumlarla karşılaşmanız olası.

İlişkiler adına hareketli bir ay geçireceksiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, kendinizi ifade ederken, karşı tarafın sizi yanlış anlama potansiyeli de yükseliyor. Özellikle ayın ilk on beş günlük döngüsünde sözlerinize, diyaloglarınıza daha fazla özen göstermelisiniz. Bu ay duygusal konularda inat etmek, sabit fikirli olmak sizi zor durumda bırakabilir. Hayatınızdaki fikri sabit insanlara karşı da biraz daha tedbirli olmak yerinde olacaktır. Değişiklik etkilerinin yoğun olduğu bu süreçte, şartlara uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Esnek olmaya çalışmak özellikle ilişkiler adına dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor. 22 ve 23 Ağustos civarında sağlığınıza, kişisel konularınıza önem verin. Riskli adımları bu sürece denk getirmemek doğru olacaktır.

Sağlıkta, kazalara, enfeksiyonlara karşı biraz daha açık olabilirsiniz. Eklem bölgenize, dizlere, sırt ve bel ağrıları ve tutulmalara karşı bedeninizi bu ay zorlamamak yerinde olur. Fiziksel olarak kendinizi iyi korumalı ve ağır işlerden kaçınmalısınız. Spor ve benzeri uğraşılarınızda yine aşırıya kaçmayın.

Yay Burcu veya Yükselen Yay

İç gerginliklerinizin yükseldiği ve sinir sisteminizin daha zayıf olduğu bir ay söz konusu. Uzun yolculuklar, seyahatler, yurtdışı planları adına dikkatli olmak gerekiyor. Bu ay düşmanlara, arkanızda iş çeviren dost görünümlü kişilere karşı da gardınızı almak gerekebilir. Herkese güvenmeden, size vaat edilen her şeye de inanmadan biraz daha tedbirli bir ay geçirmekte fayda var.

Eğitim, yurtdışı planları, yabancılarla ilgili konular, yazım, basım veya yayıncılıkla ilgili iş veya uğraşılarınız varsa, insan kaynakları ve benzeri konularda çalışmalarınız bulunuyorsa, yoğun bir tempo söz konusu. Bir süredir beklettiğiniz bir konuda ani bir gelişme ile sürprizlere açık olacaksınız. Planlarınızı yaparken, özellikle 18 Ağustos civarında şartların değişime açık olduğunu unutmadan hareket edin. Yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilgili konular ay ortasından itibaren daha fazla gündeminizde olabilir. İç korkularınızla, ruhsal iniş çıkışlarla uğraşabileceğiniz için bu ay psikolojik olarak sizi yoran, sıkan insan, olay veya durumlardan uzak olmaya gayret edin. Ani ve düşünmeden hareket etmek için şartlar sizi desteklemeyebilir. Daha çok yakın çevrenizle ilgilenmek, güvendiğiniz bildiğiniz kişi ve alanlarla temas halinde olmak daha yerinde olacaktır.

Duygusal konularda ve aşk hayatınız açısından ayın ikinci yarısı hareketlilik yaşanabilir. Beraber olduğunuz kişiyle tatil veya uzun bir yolculuk planını aktive edebileceğiniz gibi, beklemediğiniz bir ilişki teklifi veya ummadığınız birinden ilgi görmek söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda sürprizlere açık bir ay söz konusu.

Sağlık açısından bu ay, uyku sorunlarına, göz problemlerine, bağışıklık sisteminizle ilgili sıkıntılara daha açık olabilirsiniz. Gözlerinizi iyi korumalı, enfeksiyon veya alerji risklerine karşı tedbirli olmalısınız. Bu ay boyunca uyku düzeninize önem vermeye gayret edin.

Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak

Bu ay maddi konular, parasal işleriniz adına hareketli bir dönem geçirmeniz söz konusu. Öncelikle gelirleriniz ve finansal hedefleriniz adına sorumluluklarınızın arttığı, bu alanda hedeflerinizi gözden geçireceğiniz ve başlangıcı daha önceye dayanan bir çok işinizi yeniden revize etmek durumunda kalacağınız bir döngü söz konusu. 18 Ağustosta gerçekleşecek ay tutulması eski konuları ele almak durumunda olabileceğinize işaret ederken, önemli dönüşümlerden, değişim etkilerinden geçebileceğinize de işaret etmekte.

Ağustos ayı kontrolünüz dışı gelişmelere hayli açık olduğunuza işaret etmekte. Ay ortasından sonra işlerinizi biraz yavaşlatmak, planladığınız bir tatil veya benzeri bir etkinliği hayatınızda aktive etmek sizi rahatlatabilir. Kendinizi fiziksel ve ruhsal olarak özellikle 20 Ağustostan itibaren zorlamamanız gerekiyor.

Duygusal alanlarda değişimlere açık bir süreciniz var. Sizi sıkan, yoran bir ilişkiyle ilgili ani kararlar almaya yönelebileceksiniz. Hedeflerinizi tekrar revize ederek, üzerinizde yük olarak gördüğünüz kişi veya duygulardan biran önce kurtulmak, özgürleşmek isteyebilirsiniz. 20 Ağustostan itibaren özel işleriniz veya duygusal konularınız kadar, ailenizle ilgili durumlar da hayatınızda aktif olabilecek. Bu ay daha çok kendinizle kalmak, sakin ortamları tercih etmek, şartları zorlamadan ilerlemeye çalışmak sizin için önemli.

Sağlığınız açısından üreme organları ve hormonları adına daha hassas olacaksınız. İdrar yoları enfeksiyonlarına karşı tedbirli olun ve bol su tüketmeye özen gösterin. Alerjiler açısından da hassas olabilirsiniz. Tansiyon sorununuz varsa, ay boyunca kan basıncınıza dikkat etmek yerinde olacaktır.

Kova Burcu veya Yükselen Kova

Bu ayın sizin için en önemli vurgusu kuşkusuz burcunuzda gerçekleşecek 18 Ağustos Ay tutulması olacak. 2 Ağustosta Yeni ay döngüsünde özellikle iş ve mesleki alanlarda yaşayabileceğiniz başlangıç ve yeni oluşumlar, 18 Ağustostan sonra taşların yerine oturmasıyla önemli değişimlere açık olduğunuzu vurguluyor. Uzun süredir devam eden ama bir türlü sonuçlandıramadığınız iş ve konular bu ay aniden hız kazanarak, sizi şaşırtan yeni durumlarla karşılaşmanıza neden olabilir. İş alanlarınızda teklifler almak, ilginç gelişmeler yaşamak söz konusu olurken, özellikle ay ortasından itibaren kariyer, statü ve benzeri konularda gelişmelere açık olacaksınız.

Duygusal alanlarınızda hassasiyetlerinizin arttığı bir ay söz konusu. Yakın çevreniz, eşiniz, sevgiliniz veya partnerinizle alakalı konulara odaklanmak, ilişki içinde olduğunuz kişilere destek vermek söz konusu olabilir. İlişkilerinizde kendinizi daha net ve keskin şekilde ortaya koymak, tavır sergilemek arzunuz artarken, özellikle evli kovalar için eşleriyle alakalı alanlarda hareketli bir dönem söz konusu. Eşinizle ilgili uzun süredir beklediğiniz bir durum veya konu açıklık kazanırken, tüm bu sürece siz de dahil olabilirsiniz. İş ve kariyer alanlarınızda 22, 23 ve 25 Ağustos civarında şartları çok zorlamadan sakin hareket etmeye gayret edin. Bu aralıkta ele aldığınız konuları daha esnek ve sakin karşılamak hayrınıza olacaktır.

Sağlığınızla ilgili dolaşım sisteminize bu ay özellikle dikkat etmelisiniz. Gerekli olmadıkça estetik veya benzeri daha keyfi bir operasyon veya cerrahi müdahaleye temkinli yaklaşın. Virüs, bakteri ve enfeksiyon riskine karşı yine daha dikkatli ve tedbirli olmakta fayda var.

Balık Burcu veya Yükselen Balık

Ağustos ayının ilk haftası aşk hayatınız ve duygusal konularda hareketli bir dönem geçirebilirsiniz. Bunun yanında çocuklar, çocuklarınızla ilgili konular ve beklettiğiniz durumlar adına gelişmelere açık olacaksınız. Ağustos ilk yarısı aşk ve ilişkilerden yana aktif bir dönem söz konusu. Beklemediğiniz gelişmeler yaşayabilir, ummadığınız birinden ilgi görebilir veya teklifler alabilirsiniz. Ağustosun ilk yarısı bekar veya evli olun dikkatiniz ilişkilere dönük olacak.

18 Ağustos Ay tutulması birliktelikler, aşk ve ilişkiler adına ani kararlar almanıza neden olurken, uzun süredir sabrettiğiniz veya üzerinde durmadığınız konu veya durumlar hareket kazanabilir. Yurtdışı, yabancı ülkelerle ilgili işler veya kontaklarınız varsa, tutulma sonrası 20 Ağustos civarı daha net ve ani kararlar alabilir, harekete geçebilirsiniz. Ancak özellikle 20 Ağustos sonrası, 22,23 ve 24 Ağustos aralığına dikkat etmekte fayda var. Yolculuklar, seyahatler ve gezi planlarınızda yine 22-23 ve 24 Ağustos tarihlerinde dikkatli olmak yerinde olur.

18 Ağustos sonrası işinizde veya özel hayatınızda rekabet ettiğiniz kişilere dikkat edin. Gizli kalmış, üstü kapatılmış konular aniden yüzeye çıkabileceği gibi, hakkınızda gizlilikle yürütülen konuları öğrenebilir, beklemediğiniz kişilerden ummadığınız tepkiler alabilirsiniz. Aile ve yakın çevrenizle alakalı konularda bu ay dengeleri bulmakta zorlanmanız söz konusu. Ağustos boyunca gerek iş alanlarında, gerekse özel konularda sizin dışınızda ki gelişmelere ihtiyatlı yaklaşmak, bir konunun veya durumun ardındakini tam anlamadan müdahil olmamak gerekmekte. Daha çok izlemede kalmak, planlı hareket etmek doğru olacaktır.

Sağlık açısından bu ay sağlığınıza özen göstermeniz, sinirsel ve ruhsal olarak kendinizi zorlamamanız yerinde olacaktır. Bilhassa ayın ilk 10 günlük döngüsünde 13 Ağustosa kadar olan aralıkta bağışıklık sisteminize, sindirim sisteminize daha fazla özen gösterin. Yeme düzeninizi sağlıklı beslenmeden yana çevirmek, sindirim sistemi ve bağırsaklarınıza biraz daha özen göstermek doğru olacaktır.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz. 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *