KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Ağustos ilk haftası gerçekleşecek Ay tutulması ev ve yuva alanlarınızda hareketlilik yaşanmasına neden olabilir. Ev değişikliği, aile ve ebeveynlerinizle ilgili gelişmeler, anne ve anne kadar yakın olduğunuz biriyle ilgili gelişmeler ağustos ortasına kadar sizi meşgul edebilir. İkinci tutulma olan 21 Ağustos tutulması ise aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili önemli gelişmeleri getiriyor. Bu ay dikkatiniz, aile, ev, yuva alanları ile ilişkiler ve varsa çocuklarınızla ilgili konularda odaklanacak. 20 Ağustostan itibaren ilişkilerde sevilme ihtiyacınız artıyor. Yakınlarınız, ev alanlarınız daha fazla önemsediğiniz konular arasına geçecek. Dekorasyon veya tadilatla ilgili düşünceleriniz varsa ayın son on günlük süreci harekete geçmek isteyeceksiniz ancak Merkür gerilemesini dikkate almaya bakın. Ev harcamalarınız bu ay artabilir.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Ayın ilk yarısı yakın çevre, kardeşler ve arkadaşlarla ilgili konularda gelişmelere açıksınız. Ani kararlarla gelen tatil planları gelebilir veya siz kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Maddi konularda 21 Ağustosta kadar destekli etkileri var. Ay’ın son on günlük döneminde projeler ve girişimler açısından hareketli bir dönem olacak. Burcunuz yöneticisi Venüs 21 Ağustos civarında burç değiştiriyor ve kişisel alanlarınızda ev ve yuva konularını sizin için daha önemli hale getiriyor. Evinizde vakit geçirmek ayın ikinci yarısından itibaren biraz daha önemsediğiniz bir durum olabilir. Veya ailenizle ilgili konular daha çok gündeminize gelebilir. Maddi açıdan gelir gider dengelerinizi iyi planlarsanız verimli bir ay geçirebilirsiniz. Ancak bu ay giderler, özellikle de ev giderleri ve sevdiklerinize destek vermeniz adına masraflar artabilir. Duygusal konularda biraz daha kendi alanlarınıza dönük olduğunuz bir ay geçirebilirsiniz.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Maddi konular, parasal konularda beklediğiniz veya beklettiğiniz konuların önünün açılması söz konusu. İletişime açık bir ay geçireceksiniz ancak Merkür gerilemesi yakın çevre ve kardeşler, arkadaşlarla ilgili eski konuları önünüze getirebilir. Merkür gerileme sürecinde 13 Ağustostan itibaren teknolojik alımlara, dijital eşyalarınızın arızalarına dikkat edin. Alım satımlar ve anlaşma sözleşmeler adına gerileme döneminde dikkat etmeniz yerinde olur. Bu ay ortasından itibaren yakın çevreniz ve ailenizle ilgili eski konular, halledilmesi gereken alanlar öne çıkacak. Bir süredir satılmayan bir ev aniden hareketlenebilir. Hızlı bir temponuz olacak, organize olmakta zorlanabilirsiniz, ay boyunca planlı hareket edin ve aynı anda bir kaç işi çözmeye çalışmayın.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması, sağlık ve kişisel alanlarınızda fiziksel olarak kendinize dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Bitirmeniz, sonlandırmanız gereken ama bir türlü adım atmadığınız konular, işler adına hızlı gelişmeler yaşanabilir. Duygusal olarak 7 Ağustos civarı ile 21 Ağustos civarına dikkat edin. Özellikle 7 Ağustos ay tutulması duygusal ihtiyaçlarınızı belirleme ve kendinize ilişkilerde yeni bir yol çizme adına sert kararlar almanıza neden olabilir. Merkür gerilemesi maddi alanlarda eski konuları, alacakları öne çıkarırken, finansal alanlarda gerileme boyunca dengeli ve planlı olmaya çalışın. Burcunuza 21 Ağustosla birlikte geçecek olan Venüs sizi dikkat çekici kılmaya başlayacak. Ayın son on günü ilişkiler adına teklifler olabileceği gibi güzellik, estetikle ilgili benzer bir konuda adım atmak istiyorsanız 23 Ağustostan itibaren destekli etkileriniz var.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

İlişkiler ve duygusal alanlarınızda Haziran ortasından bu yana devam eden karmaşa bu ayın ikinci yarısı ile düzelmeye başlıyor. Burcunuzda 18 Ağustosla birlikte konaklamaya başlayacak olan Güneş kendinizi ortaya koyma ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Bir süredir beklettiğiniz işler hızlanırken, enerjinizde ay ortasından itibaren artıyor. 21 Ağustos tutulması eski bir konuyu, size haksızlık yapılan bir durumu yeniden önünüze getirebilir. İntikam ve benzeri duygulara izin vermezseniz güzel bir çıkış yapabilirsiniz. Bu süreç hayatınızda sizi zorlayan önemli bir düğümün açılmasına, özgürleşmenize de olanak sağlayacak. Duygusal alanlarda ise hislerinize odaklandığınız bir döngünüz var. Devam eden ilişkinizde içe dönüp sorgulamaları arttırabilirsiniz.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Ayın hemen başında gerçekleşecek Ay tutulması 7 Ağustos civarında aile büyükleri, dostlar veya arkadaşlarla ilgili konularda bir konuyu kafanızda kapatmanıza, tamamlamanıza neden olacak. Sosyal çevreniz, toplum önündeki yeriniz adına fikrinizin sorulduğu bir süreç geçiriyorsunuz. Dikkat çekicisiniz ancak kendi iç dengelerinizi ayarlayabilmeniz, sıkıntılara takılmadan, kendinizi fazla dinlemeden hareket etmeniz hayli önemli. Çalışıyorsanız 22 ağustosa kadar verimli etkilerden geçmektesiniz. 22 ağustostan itibaren sosyal alanlar öne çıkıyor ve dışa dönük olacaksınız. 21 Ağustos tutulması gizli bir konuyu birden açığa çıkarabilir. Bu ay gerçekleşecek Merkür gerilemesi gelir gider dengelerinize odaklanmanız gerektiğini de vurgulamakta. Eski bir borç, fatura vs yeniden maddi bir plan yapmanızı gerektirebilir.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Ayın başında gerçekleşecek Ay tutulması Ağustos ortasına kadar olan döngüde kariyer ve iş alanlarınızda gelişmelere neden olabilir. 21 Ağustos tutulması ise hedeflerinize ulaşmanıza, bir süredir beklediğiniz bir konunun size gelmesine olanak sağlayabilir. Kariyer, hedefleriniz, ilişkiler alanında Ağustos ve Eylül döngüleri önemli gelişmeler, beklettiklerinize ulaşma etkilerini tetikliyor. Yurtdışı ve eğitim alanlarında planlarınız varsa bu ay sonuna doğru ilginç gelişmeler yaşanabilir. Duygusal alanlarda ise 22 ağustostan itibaren şartları yeniden belirlemek ve ilişkilerde kontrolü almak, ilişkinin hayatınızdaki yerini belirleme isteğiniz artacak. Bu ay dünyevi alanlar, iş konuları duygusal beklentilerinizin biraz daha önüne geçebilir.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Burcunuz yöneticisi Mars ile Güneşin bir süredir devam eden ortaklığı, iç öfkelerinizi arttırırken, harekete geçme dürtünüzü uyandırdı. Eksik gördüklerinizi, ilişkinizde veya işinizde istemeden yaptıklarınızı devam ettirmemek adına daha mücadeleci bir tutumda idiniz. Tutulmalar bu etkilerle geliyor size ve kişisel alanlarınız başta olmak üzere değerinizin bilinmesi, görünmek isteyeceksiniz. Bu duygularla, iş veya özel hayatınızda önemli kararlar alabilir, harekete geçebilirsiniz. 21 ağustos güneş tutulması iş ve kariyer konularında eksik veya yarın giden bir konuda karar almanıza neden olabileceği gibi sizin için önemli bir iş teklifini de revize edebilir. Bekarsanız ummadığınız bir evlilik teklifi alabilir veya ilişkinizde resmi adımlar atmaya yönelebilirsiniz.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Ağustos ortası hislerinizi, duygularınızı abartma, ikilemler yaşama potansiyelleriniz yüksek. 15 Ağustos civarında duygusal bakış açısı ile hem işte hem de özel hayatınızda hareket etmeyin. En azından sakin ve akılcı davranaya çalışın. Büyütme, ele aldığınız her şeyi daha duygusal algılama eğiliminiz var. Gerçekleşecek ilk tutulmada kadınlarla ilişkilerinize dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamakta. Anne ve benzeri hayatınızdaki önemli bir kadınla ilgili gelişmeler yaşanabilir. 21 Ağustos tutulması ise eğitim veya yurtdışı alanlarında sürpriz gelişmeler verebilir. Baba veya baba soyundan kişilerle ilgili durumlara odaklanmanız gerekebilir. Ay boyunca 23 Ağustosa kadar duygusal alanlar hayli hareketli. Flörtler, ilişkiler, eşiniz, partnerinizle duygusal bağlarınız adına güzel bir süreç. 23 Ağustostan itibaren odağınız ilişkilerden daha çok iş konularına geçebilir. Ayın son haftası seyahatler adına yoğun bir temponuz var.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Ağustos ayı ortaklı işler, iş ortaklıklarınız, teklifler ve iş alanları üzerine yoğun etkileriniz var. Birden fazla işi bir arada yapmak durumunda kalabilirsiniz. Beklediğiniz veya sonuç istediğiniz bir teklif veya devam eden işiniz ilgili gelişmeler yaşanabilir. Ayın ikinci yarısı daha çok 23 Ağustostan itibaren duygusal konular ve ilişkiler öne çıkmaya başlayacak. Ortaklı alanlarınızda hızlı gelişmeler yaşanırken, beklemediğiniz bir flört veya teklif size sürprizler getirebilir. Merkür gerilemesi parasal konularda dikkatli olmanızı gerektirmekte. 10  Ağustosta başlayacak gerileme enerjisi (durağan pozisyonuyla) maddi konularda halledilmemiş bir konuyu çözmenize destek verebilir ama bu süreçte 10 Ağustostan itibaren finansal alanlarda riske girmeyin.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Ağustos ayının ilk ayrısı sağlık, sağlıkla ilgili konular, yakınlarınızın sağlık etkileri açısından hassasiyetler var. 7 Ağustos tutulması civarı bedeninize ve sağlığınıza bağışıklık sisteminize önem vermeniz yerinde olur. Diğer yandan çalışan Kova burçları için iş ve meslek konularında teklifler ve gelişmelere açık bir ay geçireceksiniz. Mesleki alanlarla ilgili sürpriz gelişmeler, teklifler yaşanabilir. 21 Ağustos tutulması ise ortaklı alanlar, iş ortaklıklarınız, yine teklifler adına hareketli bir döngüye gireceğinize işaret etmekte. Eş veya partnerle ilgili konulara ayın ikinci yarısında itibaren odaklanacağınız alanlar arasında. Venüs 23 ağustostan itibaren rahat bir dereceye ulaşacağı çalışma alanınızda ayın ilk yarısındaki tempoyu yumuşatarak rahat etmenize destek verecek. Bu ay meslek alanları ve ilişkiler adına hayli hareketlisiniz.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Bu ay gerçekleşecek tutulmalar, çocuklar ve ev aile konularına odaklanmanıza olanak sağlıyor. 7 Ağustos tutulması çocuğunuzla ilgili bir konuda sonuç almanıza veya onun hayatındaki yeni bir durumun sizi de etkilemesine neden olabilir. Ayırca ilişkiler ve aşk hayatınız adına da hayli hareketli bir ay geçirmenize neden olacak ay tutulması ilişkinizle ilgili aşamadığınız, görmek istemediğiniz bir konuda önemli bir dönüşüm yaşamanıza ve bir konuyu halletmenize olanak sağlayabilir. 21 Ağustos tutulması ise sağlık ve günlük rutininiz açısından hareket verecek. Sağlığınız ayın son  on günlük döngüsünde dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Öte yandan ayın ikinci yarısıyla birlikte koşturmanız artarken, enerjiler sizin dışınızda gelişen ama yakınlarınızla alakalı konuları çözmek durumunda kalmanıza neden olabilir. İlişkiler adına 23 ağustostan itibaren aktif bir döneminiz başlıyor.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

3 comments

  1. Mehtap 16 Ağustos, 2017 at 06:19 Cevapla

    Merhaba Şebnem Hanım.Harika bilgiler ve güzel içten samimi dilek ve yorumlarınıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Yaklaşık 4 aydır ailece sebebini bilemediğimiz ancak hissedebildiğimiz zor bir sınavdan geçiyoruz.Olumsuz değişimler var.Ve maalesef bu durum bizi çok üzüyor..Rabbimin bana verdiği 3 tane lütuf a sahibim.ÇOCUKLARIM..Elhamdülillah.Onlar benim yaşama sevincim..Size tüm samimiyetimle şunu söyleyebilirim ki biz kendi hâlinde birbirine bağlı , tanıyanların beğenip takdir ettiği mutlu bir aileydik. .Maalesef Hepimiz arasında bu bilemediğimiz durumdan dolayı tüm bu sahip olduğumuz güzelliklerin yerini letişim,diyalog bozukluğu, sinirlilik, hoşgörüde eksiklik,yanlış anlaşılma gibi olumsuz durumlar aldı.Ailece yaşanılan bu üzücü durum özellikle çocuklarımın üzülmesi beni kahrediyor inanın..Onların bizlere verilmiş en değerli emanet olduklarını ; bu güzel emanetleri elimizden geldiğince korumamız ve herşeyin en iyisini yine elimizden geldiğince onlara vermeye çalışarak sevgiyle ve layiği ile bu kutsal annelik duygusunu ve görevini yerine getirebileceğim düşüncesine sahip oldum hep. Rabbim her bayana bu güzel duyguyu tattırsın ve hayırlı evlatlar nasip etsin.Şükürler olsun o yüce yaratıcı ALLAH C.C’ye. Sizden bir anne bir eş olarak bize yardımcı olmanızı rica ediyorum. Umarım mesajımı okuma şansınız olur. Ve bana geri dönüş yapabilirseniz sevinirim.Tebessümle ve sevgiyle kalın. Tüm güzellikler sizinle olsun. Saygılar

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *