Genel

Ağustos 2018 Vedik Astroloji Ve Burçlar

Vedik (Hint) Astrolojisi ile Ağustos 2018 Etkileri ve Burçlara Yansımaları

Merkür gerilemesi Ağustos’un büyük bölümüne hakim olurken Merkür, 19 Ağustos’a kadar bize bekle, acele etme ve ele alacaklarını aceleye getirme diyor.

11 Ağustos Güneş tutulması Vedik Astroloji’ye göre Yengeç burcunda ve ayrıca Mars gerilemesi ay sonuna kadar devam edecek. Dolayısı ile en azından 20 Ağustos’a kadar acele etmeden, daha çok izlemede kalarak ve önemli işlerinizi aceleye getirmeden, neyi ele alıyorsanız o konuda duraksamalara, ilerlemekte sorunlar yaşanmasına hazırlıklı olarak hayata devam etmeliyiz.

Merkür gerilemesi, Mars gerilemesi ile karşılıklı gerçekleşiyor. Yengeç ve Oğlak burçları; ilerlemekte, sonuç almakta diğerlerine göre biraz daha zorlanıyor olabilirler. Tutulma ise Yengeçte gerçekleşiyor ki güvenlik duygumuz, duygusal kararlarımız, iç dengelerimiz açısından önemli bir tutulma olacak.

Güneş tutulması ülke haritamızın ekonomi ve maddi kaynaklar, piyasaları gösteren alanında ki 11 Ağustos tutulmasıyla piyasalar açısından riskli yatırımlara ve adımlara daha fazla dikkat etmek gerekmekte. Astroloji açısından sadece bu ay değil, önümüzdeki orta hatta uzun vadeye yayılacak ekonomik daralmalar veya dalgalanmalar etkili olabilir. Tutulma piyasalar ve ekonomi açısından önümüzdeki dönemin hayli olacağına işaret etmekte.

Güneş tutulmaları güçlü ve volümlü Yeni Ay enerjileridir. Yeni Ay yeni bir dönemi, bir konuda tohum ekmeyi, bir durumun kök salmaya başlamasını temsil eder. Aile, yakın çevre, toplumsal konular, kendimizi koruma dürtüsü öne çıkarken, tutulma oldukça zorlu bir yıldızda oluyor. Bu yıldız kaygı ve endişe etkilerini arttırırken, huzursuz biçimde olayların ve gelişmelerin arkasına bakmaya, görünenin ardındakini çözmeye çalıştırır. Yani 11 Ağustos tutulması öncesi, 8 ağustosla birlikte özellikle tutulmaya yaklaştıkça endişelerini, iç huzursuzlukları, komplo teorilerini büyütmeyin. Kendinizi kiminle, nerede güvende ve rahat hissediyorsanız orada olmaya çalışın. Etkileri uzun sürecek bir tutulma dalgası yaşıyoruz. Temmuz sonu başlayan tutulma dalgası, bu yıl 11 Ağustos ile devam edecek ve olgunlaşacak.

19 Ağustos’ta Merkür gerilemesi bittiğinde, 28 ağustosta ise Mars düze geçtiğinde hayatımız hızlanacak, iletişim, satış pazarlama, ticari konu ve adımlar, teknolojik işler ve alımlar konularında 19 ağustostan sonra ilerleyebilecekken, harekete geçme, mücadele etme, bir durum veya olayla savaşmak içinse 28 ağustostan itibaren daha rahat hareket edebileceğiz.

Bu sürece kadarsa;

Merkür gerilemesi merkezi sinir sistemi, kollar ve omuzlarda ağrılar ve kramplar şeklinde beden enerjimizde etkili.

Vedik Astrolojiye göre Yengeç burcunda gerçekleşen gerileme Sindirim sistemi, zihinsel problemler, iç gerginlikleri tetikleyebilir.

Enerjiler açısından hazmettiklerimiz, hazım sorunları, olayları durumları hazmetmekle ilgili sıkıntılar yaşanabilir.

YENGEÇ BURÇLARI bu ay biraz daha beden de sindirim sistemine, İkizler ve Başak burçları ise omuzlar, ellere dikkat etmeliler.

Bu ay Yengeç, İkizler ve Başak burçları bedensel ve ruhsal enerjilerine önem vermeliler.

Tutulma civarında 8 ile 12 Ağustos arasında duygusal ihtiyaçlarımız artarken, bu dönemi daha sakin ve dengede kalmaya çalışarak geçirmeliyiz.

Tutulma Oğlak burçlarını ilişkiler, Yengeç burçlarını ise genel olarak hayata bakışları ve duygusal halleri açsından daha fazla etkileyecek.

***Burçlar İçin Ağustos Etkileri***

Koç Yükselen / Ay Burcu Koç    

Aile ve ev konularında aktif bir ay geçireceksiniz. Ebeveynler, aile ilişkileriniz adına özellikle tutulma dönemi gelişmeler yaşanabilir. Ağustos sonuna kadar iş ve kariyer konuları, aileniz ve eviniz kariyeriniz arasındaki dengeyle meşgul olabilirsiniz. Merkür gerilemesi bitene kadar yani 19 Ağustos’a kadar yakın çevreniz, arkadaşlarınızla ilişkilerinize dikkat etmekte fayda var. Teknolojik aletlerle bazı sorunlar yaşanabilir. Merkür gerilemesinden sonra yaklaşık 20 ağustosla hem iş hem de özel alanlarınızda daha rahat rahat hareket etme, sonuç almanız kolaylaşacak. Bu sürece kadarsa bilhassa 10 Ağustos ile 19 Ağustos arasında daha sakin ve esnek olmanız faydanıza olacaktır.

Boğa Yükselen / Ay Burcu Boğa

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar alanınız Güneş tutulmasıyla öne çıkabilir. Yabancılar veya yurtdışıyla ilgili planlarınız ve kararlarınız varsa, akademik çalışmalar, eğitim alanlarında işleriniz bulunuyorsa hareketli bir ay geçireceksiniz. Merkür gerilemesi nedeniyle girişimlerinizde sabırlı ve planlı hareket etmeniz gerekecek. Gerile sonrası ayın son çeyreğinden itibaren bekleyen ve sizi engellerle yoran konular hız kazanarak, çözüm bulmanızı söz konusu. Burcunuz yöneticisi Venüs Ay boyunca ilişkiler alanınızda bulunuyor ki, sadece ilişkiler değil, çocuk sahibi iseniz çocuklarla ilgili konularda da detaycı ve eleştirel bir tutum sergileyebilirsiniz. Özellikle ay ortasına kadar çevrenizle iletişime, partneriniz veya sevdiğinizle diyaloglarınızda daha sakin ve yapıcı olmak gerekebilir.

İkizler Yükselen / Ay Burcu İkizler

Burcunuz yöneticisi Merkür, ay ortasına kadar gerileme içinde ki sağlıkta alerjilere, merkezi sinir sisteminize, omuz ve kol bölgenize dikkat etmekte fayda var. Öte yandan çevrenizle olan iletişim, yakın çevreniz, ailenizle ilgili konularda daha esnek ve sakin hareket etmek yerinde olacaktır. Bu ay sonuna kadar ev ve yuva alanlarınız, yaşam alanlarınız, ofis ve benzeri çalışma alanlarında taşınma, dekorasyon veya tadilat ihtimalleriniz var. Ancak Merkür gerilemesi nedeniyle bu tip konularda başlangıçları 19 ağustostan sonraya bırakmak yerinde olacaktır. Tutulma sürecinde yani ay ortasında ve esasen ay sonuna kadar olan dönemde masraflarınıza, gelir gider dengelerinize ve parasal konularda planlı hareket etmeye önem verin. Bu ay biraz daha kendi alanlarınıza dönmek, ailenizle ilgilenmek, yuvanız ve yaşam alanınızla ilgili eksikleri tamamlayarak, bir süredir aksattığınız konuları tekrar ele alarak, yarım işleri bitirmek daha iyi gelebilir. İlişkiler ve aşk konularında Eylül ayı güzel etkileriniz söz konusu. Ağustos ayının genel teması ise kendinize ve yakın çevrenize yönelmenizi daha fazla desteklemekte.

Yengeç Yükselen / Ay Burcu Yengeç

Hareketli bir ay geçireceksiniz. Burcunuzda gerçekleşecek tutulma bir süredir tamamlamaya, başlatmaya veya ilerlemenize olanak bulamadığınız konularda hızlı hareket etmenize neden olacak. Diğer yandan ilişkiler alanınızda gerileyen Mars, ilişkiler, eşiniz veya partnerinizle ilgili bu ay radikal kararlar alabileceğinizi veya eski konuların tekrar gündeme gelmesine neden olabilir. Karşı cins ile ilişkilerinizde dengeler hassas ilerliyor ki Merkür gerilemesi boyunca başkalarına değil, kendinize dönmek ve odaklanmak size daha iyi gelir. Bu ay sonuç almakta Ağustos son haftasına kadar zorlanabilirsiniz bu nedenle şartları zorlamadan ve kendinizi bedenen ve ruhen yıpratmadan ayı planlamakta fayda olacaktır. İlişkilerinizde duygusal kararlar vermek, ani ve radikal adımlara yönelmek için genel enerjiler çok uygun değil. Şartlar sürekli değişim etkisi içinde ki biraz daha akışta kalmak ve izleyerek, düşünerek hareket etmek gerekmekte.

Aslan Yükselen / Ay Burcu Aslan

Bu ay hedeflediklerinizle, ulaştıklarınız arasında farklar olabilir. Yani evde hesap ettiğiniz çarşıya uymayabilir. Bu nedenle planlı olmak gerekmekle birlikte şartları zorlamadan adım atmalısınız. Düşmanlar, rakipler açısından bir süredir görmediğiniz fark etmediğiniz bazı gerçeklerler yüzleşmeniz söz konusu. İç dünyanız özellikle tutulma civarında karışık olabilir, duygusal gelgitler, uyku sorunları yaşanabilir, bu nedenle tutulma civarında ruhsal ve bedenen kendinizi yormadan, yıpratmadan hareket etmeniz önemli olacak. Merkür gerilemesi sonrası borçlar, alacak verecek işleri, bir süredir planlarınız dışında gelişen giderleri düzene koyma şansınız var. Ancak bu ay maddi konulara, banka ilişkilerine dikkat ederek, uyanık veya akılcı olmakta fayda var. Para alanınızda bulunan Venüs özellikle ay ortasından itibaren rahatlamanızı sağlarken, giderlerinizi gösteren alanda hayli hareketli bu nedenle gelir gider dengesine önem vermeniz yerinde olacaktır.

Başak Yükselen / Ay Burcu Başak

Burcunuzda ay boyunca ilerleyecek olan Venüs, bilhassa yükselenleri Başak olanlar için çekici olacakları ve dikkatleri üzerlerine toplayacakları bir ay söz konusu. Ay burçları Başak olanlar ise konfor ve rahatlarına biraz daha önem verecekleri bir ay geçirecekler. Venüs rahatlık, bolluk enerjisi ile her durumda bu ay boyunca bir anlamda korunmanızı sağlarken, bir yandan da ilişkilerde daha detaycı ve analitik olmanıza ve bir süredir ertelediğiniz bazı kararları almanıza neden olabilir. Unutmayın ki 19 ağustosa kadar gerileyecek Merkür size adım atarken beklemenizi ve acele etmemenizi fısıldamakta. Merkür gerilemesi iş ve kariyer hedefleriniz, sosyal çevrenizle ilişkileriniz adına eski konuları yeniden ele almanıza neden olurken, bir süredir görmediğiniz birçok dostunuzla aniden görüşme fırsatları da verebilir. Bu ayın ana planı ise sizin için beklentilerinizi yüksek tutmadan, çevrenizle iletişime dikkat etme yönünde olacak. 20 Ağustostan itibarense hızlanacak ve beklettiklerinizin yön bulmaya başladığını fark edeceksiniz.

Terazi Yükselen / Ay Burcu Terazi

Kariyer alanınızda hareketli bir dönem geçiriyorsunuz. Yükselen veya Terazi olanlar bu etkiyi daha yoğun hissedecekler. Kariyer alanınızda bir süredir beklediğiniz bir haber, sonuç alamadığınız bir iş veya görüşme birden yeniden gündeme gelebilir veya ayın ikinci yarısıyla hızlanabilir. Merkür gerilemesi bitene kadar iş alanlarınızda adım atarken düşünmeden hareket etmeyin ve başlama noktanızı 19 ağustostan itibaren planlamaya çalışın. İlişkiler adına ise bu ay kendinizi huzursuz ve mutsuz hissedebilir, ne yöne gideceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. İlişkilerle ilgili 26 Ağustos’ta gerçekleşecek dolunay hızlanmanıza, belirsizliklerin düzene girmesine veya zihninizde olayların netleşmesine destek verecek. İlişkilerle ilgili ay sonuyla başlayan süreçte eylül sonuna kadar hayli hareketli bir döneminiz var.

Akrep Yükselen / Ay Burcu Akrep

Eğitim, yolculuklar, akademik konularda önemli bir karar vereceksiniz 19 ağustostan itibaren adım atmalısınız. Tutulma sürecinde iş ve kariyer alanlarınızda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte tesadüfler, ummadığınız karşılaşmalar söz konusu ki bu etkiler bilhassa 10 ile 19 ağustos arası daha fazla etkin olabilir. Sezgileriniz hayli yüksek olacak, zaten var olan bu etkileriniz bu ay bir çok konuda farkındalık yaşamanıza olanak verebilir. Dikkat etmeniz gerekense duygusal kararlardan ay ortasına kadar uzak kalarak, şartları zorlamadan ilerlemeye çalışmak olmalı. Venüs ay boyunca arkadaşlar ve sosyal alanlarınızla ilgili evde ilerleyecek ve çevrenizle kontaklarınızı arttıracak. Merkür gerilemesinin etkisini unutmadan, iletişime dikkat ederek ay ortasına kadar olan dönemi geçirmeye çalışın.

Yay Yükselen / Ay Burcu Yay

Maddi konular ve finansal alanlarda planlı olmanız gereken bir ay geçiriyorsunuz. Gelir gider dengenizi iyi ayarlayın ve bankalarla ilişkiler, kredilerle ilgili konularda bilhassa ay ortasına kadar biraz daha dikkatli ve organize hareket etmeye çalışın. Değişim etkilerinden geçtiğiniz bu ay boyunca ruhsal olarak kendinizi yormadan, şartları zorlamadan durumları ele almalısınız. Kararlar alırken büyük pencereden durumları görmeye çalışmak ve konuşmalarınıza, verdiğiniz sözlere dikkat etmek önemli olacak. Yükselen burçları Yay olanlar, kariyer alanınızda bulunan Venüs ile işleri toparlamak, biraz daha rahat ve konfor odaklı çalışmak daha kolay olabilir. Ama iş alanlarındaki rahatlama Merkür gerilemesi sonrası gelecek ki 19 ağustosa kadar daha çok düzenlemeye, planlamaya, sonrasında ise harekete geçmeye odaklanmak daha doğru olacaktır.

Oğlak Yükselen / Ay Burcu Oğlak

Ağustos ta gerçekleşecek güneş tutulması ikili ilişkiler, evlilik, ortaklı işleriniz, yurtdışı konuları, çalışma ve mesleki işler ve meslektaşlarınızla olan ilişkileriniz adına yoğun bir tempo içinde olmanıza neden olabilir. Evlilik veya ilişkileriniz adına kararlar alma, eşiniz veya partnerinize odaklanma yaşayabilirsiniz. Bu alanları zorlamadan ve esneklikten uzaklaşmadan özellikle ayın ilk yarısını geçirmeye bakın. Öncelikle partnerinizle süregelen sorunlarınız varsa veya halletmeniz gereken durumlar tutulma etkileri ay ortası civarında durumun sizin adınıza netleşmesine destek verecek. Benzer biçimde iş ortaklıkları, iş ilişkileri, kontaklarınız, daha önce gelen bekleyen teklifler, anlaşmalar adına da bu ortasından itibaren yoğun bir temponuz olabilir. Bu ayın sizin adınıza yoğunluğu projeler, iş ortaklıkları ve eşinizle ilgili konular üzerinde olacak.

Kova Yükselen / Ay Burcu Kova

Sağlığınıza ve beden gücünüze, bağışıklık sisteminize ay boyunca dikkat etmekte fayda var. Duygusal ini çıkışlara, dalgalanmalara açık bir halden geçebilirsiniz ki bu nedenle dikkatinizi kendinize, kişisel alanlarınıza, sağlığınıza ve rahatınıza odaklamanız yerinde olacaktır. Başkalarının sorumluluğunu almak, gereksiz yükler altına girmek, sizinle ilgisi olmayan konu ve durumlara müdahil olmak için uygun bir ay değil. Konfor alanınızdan çıkmadan rutin işlerinizi yönetmeye bakın. İlişkiler alanında bir süredir devam eden belirsizlikleriniz varsa, ayın ikinci yarısı bu konularda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sezgileri kuvvetli birisiniz ama bu ay özel etkilerden geçiyorsunuz ve haberci rüyalar, aniden hissettiğiniz bir durumun karşınıza çıkması gibi içsel gelişmeleri de hayli yoğun deneyimleyebilirsiniz.

Balık Yükselen / Ay Burcu Balık

Bu ay bilhassa bekar Balık burçları için ilişki ve aşk konularında hareketli bir süreç olabilir. Öncelikle Venüs evlilik ve partner, eşinizle ilgili bir alanda konaklarken, tutulma ise yine aşk ve ilişkilerle bağlantılı ilginç gelişmeler getirebilir. Öte yandan evli Balık burçları için çocuklarla veya çocuğunuzla ilgili konulara odaklanmanız söz konusu. Yaratıcı enerjisinin arttığı bir süreç geçiriyorsunuz. Aklınıza daha önce fark etmediğiniz birçok durum veya ayrıntı gelebilir. Özellikle işle bağlantılı fikirlerinizi, düşüncelerinizi Merkür gerilemesi sonrası hayata geçirmek gerektiğini unutmadan not alın. Tutulma sürecinde ay ortası civarında ev ve aile, ebeveynlerle ilgili konulara biraz daha fazla yoğunlaşmanız gerekebilir.

 

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *