2016 AKREP BURCU veya AKREP YÜKSELENLER

GENEL ETKİLER

Sevgili Akrep Burcu Veya Yükselen Akrep, 2016 yılı gezegen etkilerinin, gerileme hareketlerinin ve karmikler olarak adlandırdığım yaşantımızda kadersel bağlantılarımızı gösteren gezegenlerin yoğun enerjileri ve etkileşimleri ile hareketli bir sene geçirmeye adaysınız.  Bu yıl işiniz, kariyeriniz, ailevi konular, ebeveynlerinizle ilgili önemli gelişmeler açısından kontrolünüz dışında ilginç dönüşümlere açık olacaksınız.

Her yıl olduğu gibi 2016 için de önemli enerji kapılarını açacak olan yıl içinde gerçekleşecek tutulmalar, hayatınızdaki hedeflerinizi yeniden revize etmenizi, bazı planları değiştirirken, bazılarını artık sonuçlandırmanızı, kendinize yeni alanlar, yeni ilişkiler, yeni iş kapıları açmanıza tüm bunları yaparken de kişisel olarak dönüşüm enerjilerini de deneyimlemenize neden olacak. Kontrolcü bir burçsunuz. Hayatı ve çevrenizi kontrol etmek, şartları sizin belirledikleriniz paralelinde oluşturmak içgüdüsel yönleriniz arasındadır. Ancak unutmayın ki bu yıl gerek dünyevi alanlarda, gerekse ilişki ya da aşk konularında akışta kalmayı, sabretmeyi ve bekleyerek hareket etmeyi de öğrenmek durumundasınız. Plan yaparken genel şartların, hem ülkemiz, hem de dünya açısından kaygan olacağını, stabil olmanın, kendi bildiğinizi uygulamanın, yani herhangi bir durum karşısında inat ederek, dik başlı olmanın çok da fayda getirmeyeceğini bilmekte fayda var. Değişen koşullara uyum sağlamak, aşırı tutku ve agresyon ile hareket etmeden, sakin ve akışta kalarak adım atmak önemli. Sorumluluklarınızın arttığı, hem aile alanlarında, hem de iş ve kariyer açısından iş yüklerinizin büyüdüğü zamanlardan geçeceksiniz. Maddi konularda, aileniz veya sizin için önemli kişilere destek olmak gerekebilir.

Parasal kazançlarınızı elde ederken çok çalışarak ve ancak uğraşarak sonuç alabileceğinizi bilmelisiniz. Hak ederek kazanmak, sorumluluk almak, ailenize ve çevrenize de destek olmak durumunda kalmak söz konusu. Tüm gelişmeler sizi büyüterek, yılın sonunda kişiliğinizi ve bakış açınızı geliştirmenize ve en önemlisi de yaşadıklarınızı içselleştirebilirseniz, kendi kişisel yolculuğunuzda önemli deneyimler almanızı sağlayacaktır. Kariyerinizde ki zorlanmalar sizi belki de hayatınız boyunca kullanacağınız önemli iş deneyimleri ile tanıştıracak. Uğraşarak kazanabileceğiniz para, maddi alanlarda dikkatli yatırımlar yapmanıza neden olabilecek. İlişkilerinizde partnerinizle birlikteliğinizi sınama şansı bulabileceksiniz. Kısacası bu sene bir çok alanda sizi sınama eğiliminde olan enerjiler, gerçekte kişisel yolculuğunuzda sorumluluklarınızla tutkularınız arasında seçimler yaparak gelişmenizi ve kalıcı başarılar da almanızı sağlayacaktır.

AKREP BURCU 2016 YILI AŞK HAYATI:

İlişkiler ve aşk açısında yılın ilk ayı olan Ocağa dikkat etmek ve bu ay ile ilgili özellikle beraberliklerde beklentilerinizi yüksek tutmamak yerinde olur. Bir taraftan Venüs etkisi ile fiziksel olarak albenili, dikkat çekici olurken, öte yandan 5 ocak ile gerilemeye başlayacak Merkür’ün etkisiyle iletişim sorunları da yaşanabilir. Ocak ayının tamamı ve Şubat ayının büyük bölümünde bilinç altınızı, bir anlamda arka bahçenizi gösteren alanda bulunacak Mars ile içsel öfkeler artabileceği gibi bilhassa Ocakta ilişkilerde partnerinize ilgili eski konular, hal olmamış duygusal travmalar, eski bir ilişkinin bugüne yansıması veya sizin partnerinize ilgili söyleyemediğiniz konulara odaklanıp, durumları takıntıya dönüştürmeniz gibi uç noktalarda duygusal dalgalanmalara açık olacaksınız.

5 ocak ile 25 Ocak arasında aşk ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta karşı tarafla iletişim kurmakta sorunlar, söylemek istediklerinizi doğru ifade edememeniz olacaktır. Bu nedenle bu tarih aralığında beraberliğinize dair bir konuşma yapmak, ilişkiyi zorlamak belki de yıl içinde olabilecek en kötü zaman olabilir. unutmayın ki siz ve eşiniz veya partneriniz durumları doğru şekilde değerlendirmekten bu süreçte uzak olacaksınız.

20 Şubatta burcunuza geçecek olan Mars ile hareketlenecek, aktif olacak dolayısı ile ilişkilerde daha cesur adımlar atma eğilimine geçeceksiniz. Merkür gerilemesinin bitmesi ile hızlanan enerjiler, Mars‘ın da desteğini alınca sizi hırslı, tutkulu ve sonuç odaklı kılacaktır. Mars enerjisi kendinize güveni arttırırken, hoşlandığınız birine karşı daha rahat yaklaşımlar sergilemek, duygularınızı belli edebilmek söz konusu olacak. Evli iseniz, eşinizle konuşmanız, halletmeniz gereken durumları 20 Şubat ile 17 Nisan arasında daha rahat masaya yatırmak olası. Ancak size girişken ve cesur etkiler veren bu enerji aynı zamanda acele ile ve düşünmeden hareket etmenizi de kolaylaştırır bu noktaya dikkat edin.

17 nisan ile 29 Haziran arasında gerileyecek Mars, aksilik ve tıkanmalar yaşamanıza neden olabilir. Mars sizin burcunuzun yöneticisidir ve sizinle direk bağlantılı bir gerileme süreci yaşanacak. Aşkta kazalar, beklenmeyen durumlar, biriken öfke ve rahatsızlıkların patlaması, sözlerinizi kontrol edememek, ilişkinin sağlıksız yönleri ile yüzleşmenin getirdiği durumlar gerilemenin yan etkileri arasında. Diğer yandan unutmayın ki gerileme dönemleri aynı zamanda bizim bıraktıklarımızı, halletmediklerimizi ve kaybettiklerimizi de tekrar bulma dönemlerimizdir. Bu süreç size eski bir ilişkiyi yeniden getirebileceği gibi, nedenini anlamadığınız veya çözmediğiniz yarım kalmış bir aşkı da tekrar önünüze koyabilir. Bu dönemde tutkularınızı iyi yönetmek, akılcı davranmak, aynı hataları tekrar etmemeye gayret etmek ve öğrendiklerinizi deneyime çevirmek bu dönemi sağlıklı geçirmenize neden olur. Aksi halde ilişkiler açısından travmatik duygusal iniş çıkışlar veya gerginlikler söz konusu olabilir.

Bu sene hem genel planda, hem de aşk ve duygusal ilişkiler açısından başta kadın Akrep burçları veya yükselen Akrep burçları olmak üzere Mars gerilemesine dikkat etmek çok önemli olacak. 17 Nisan ile 30 Haziran arası duygusal konularda acele ve fevri kararlar vermeyin. Yeni bir ilişki başlangıcı yapmak adına size bu dönem çok destekli olmamakla beraber, duygularınızı iyi tahlil etmeniz de önemli olacak. Zira bu süreçte tutku ile aşkı karıştırmanız ve duygularınızı iyi tahlil edememeniz olası.

Bu yılın önemli zamanlarından birisi de kuşkusuz Nisan ayı olacak. 4 gezegenin gerileyeceği Nisan ayı boyunca Mars, Jüpiter ve Satürn retro etkisinde olurken, 28 Nisanla birlikte onlara Merkür de bu yılın ikinci gerileme dönemi ile eşlik edecektir. Gezegen gerileme dönemleri ilgili gezegenin enerjilerini dışarı aktaramadığı yani ilerlemekten çok beklemenin genel havaya hakim olduğu zamanlardır. Nisan ayının ikinci yarısı ile Mayıs ayı boyunca ilişkiler ve aşk adına karar almayın. Duygusal konularda hislerinizi yanlış anlamanız, objektif olamamanız söz konusu. Evlilik, nişan veya ciddi bir ilişkiyi başlatmak adına da bu süreç çok destekli değil. Başlangıçlarınız o ilişki veya durumun geleceğini de belirler. Birden fazla gezegenin enerjileri sağlıklı veremediği bir dönemde sonuçları uzun vadeye yayılacak iş ve adımlarınızı hayata geçirmemek ve beklemek çok daha akıllıcadır. Bu nedenle ilişki ve aşk alanlarınızda sonuçları uzun vadeye yayılacak bir durumu bu sene özellikle 17 Nisan ile 22 Mayıs arasına denk getirmemek ve mümkünse karşı cins ile ilgili duygularınızın daha objektif ve kalıcı bir hal alacağı 29 Hazirana kadar rutinde kalmaya çalışmak doğru olur.

Mart ayında gerçekleşecek 2 tutulma var. 9 Mart Güneş ve 23 Mart Ay tutulmaları. Güneş tutulması sonrası evlilik kararı almak, ilişkiyi ciddi bir adım ile ilerletmek özellikle beraberliği olan bekar Akrepler için vurgulu olacak. Evli akrepler ise eşleriyle ilgili önemli bir gelişmeye şahit olabilir veya evlilikleriyle ilgili karar alabilirler.

Bu sene evlilik için genel olarak Temmuzla birlikte, enerjilerin ilişkiler açısında dengelenmeye başlamasıyla daha uygun etkiler var diyebilirim. Daha ayrıntıya inersek, burcunuzla Venüs’ün etkileşime geçtiği  Haziran ayı ve 13 Ekim ile 7 Kasım arası uygun zamanlar olarak aktarabilir.

Sevgili Akrep burcu ve Yükselen Akrepler, 2016 yılının size sevgi ve mutluluk getirmesini dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

AKREP BURCU 2016 YILI KARİYER PARASAL ETKİLERİNİZ

2016 hemen girişinde Ocak ayında yılın ilk gerilemesi Merkür gerilemesi ile başlarken 5 -25 Ocak arası yakın çevreniz, aile konuları gayrimenkul ev alım satımları aktif olacak. Aile içi huzursuzluklar, kardeşler, yakın arkadaşlar ile ilgili iletişim sorunları hassas olacağınız alanlar arasında. 

Ocak ayı boyunca işinizde teknolojik yatırımlar yapmak, bireysel hayatınızda cep telefonu bilgisayar gibi aletler alımı uygun değil. Ayrıca ev alım satımları gayrimenkul sektörü ve emlakla ilgili konularda dikkatli olmanız gerekiyor. İşinizde yapacağınız her türlü anlaşma, sözleşme, imza atacağınız yerlere dikkat etmek gerekiyor. Mümkünse de bu konuları bekletin. Yine aynı şekilde kontratlar için uygun bir zaman değil. 

Bu yıl Şubat’tan itibaren iş alanlarınızda atak, girişimci ve hırslı olacaksınız. Kariyer alanınızla ilgili en önemli vurgu Şubat başı ile birlikte iş meslek ve kariyer alanlarınızı aktive edecek Kuzey ay düğümü transiti ile hırslı, başarı odaklı ve aşırı kontrolcü olabilirsiniz. 

Yılın ilk yarısında gezegenlerin vereceği enerjiler şartları değişken ve kaygan kılmakta, bu nedenle her şeyi kontrol etme eğiliminiz Şubat ile birlikte Temmuz’a kadar kendinizi ve işinizi riske atmanıza neden olabilir. 

Yılın ilk yarısı iş alanlarınızda vurgulu olan ikincil bir etki de bu güne kadar iş ve kariyer adına geldiğiniz noktayı fazlasıyla tahlil edecek olmanız. İçgüdüsel olarak kendinizi analiz etmeye, tahlil etmeye yatkın olacak hedeflerinizi tekrar gözden geçirecek hatta kendinizi eleştirebileceksiniz. Bu durum geldiğiniz noktayı beğenmeyerek hedeflerinizi yükseltmeye hırslarınızı arttırmaya yönelik duygular verebilir. Ancak bilmelisiniz ki şartlar sakin olmayı, yılın ilk yarısında bekleyerek hareket etmeyi, koşulları zorlamadan biraz daha akışta kalmayı gerektiriyor. Bu nedenle özellikle Şubat – Temmuz arasında daha sakin akılcı yatırımlara yönelip, mümkünse sahip olduklarınızı korumada kalın. 

Yılın ilk yarısı burcunuzda gerileyecek olan Mars enerjisi 17 Nisan – 30 Haziran arası mesleki konular, kariyer, iş alanlarınız, meslektaşlarınız, rekabet ettiğiniz kişilerle olan durumlarınız açısından hassas etkiler barındırıyor. Bu dönemde ilerlemek daha zor olacağı için sakin bir biçimde beklemede kalın. Panik olmadan kriz yönetimine eğilim gösterip, meseleleri her yönü ile değerlendirmeye bakın. Şartlar sizi zorlasa da panik olmadan bu süreçte sakin kalmak önemlidir. 

Diğer yandan Mars gerilemesi döneminde yani 17 Nisan – 30 Haziran arasında rakiplerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Sizi gerginleştirecek ya da üzebilecek arkanızdan yapılmış konuşmaları duymak, öğrenmek ya da farkına varmak söz konusu olabilir. Tüm bu yüzeysel konularla kendinizi ve zamanınızı tüketmeden bu dönemde önünüze bakmak çok daha doğru olacaktır. 

Nisan ve Mayıs ayları bu yıl gezegenlerin artarda gerilediği ve birden fazla gezegenin retro sürecinde bulunduğu bir dönem olacak. Bu nedenle Nisan ayının tamamı ve 22 Mayıs’a kadar olan dönemde ağırlıklı olmak üzere, yeni bir konuyu başlatmayın işle ilgili başlangıçları organize etmeyin. Daha çok eksikleri tamamlayıp elinizde olanlara rutinde dönmek doğru olacaktır. Kariyeriniz açısından bu yıl tutulmalar da etkin enerjiler barındırıyor. Tutulmalar Mart, Ağustos ve Eylül aylarında aktif olurken özellikle Mart ve Ağustos tutulmalarında ve buna bağlı olarak da Mart,Nisan, Ağustos ve Eylül aylarında kariyer açısından dikkatli olmanız gereken zamnları da göstermekte. 

9 Mart Güneş tutulması ve 23 Mart Ay tutulması sert etkiler barındırırken işinizde daha önceden başlayan ama bir şekilde tamamlayamadığınız konuları sonuca ulaştırma şansınız olacak. Fakat bir yandan da Mart tutulmaları agresyonunuzun yüksek olduğu bir döneme denk geliyor. Bu nedenle işveren iş ortaklarınız veya iş çevrenizde özellikle tutulma sonrası 15-20 günlük süreçte ilişkilerinize dikkat edin. 

Ağustos tutulması da benzer biçimde kariyer alanlarınızı aktive edecek. Yine tutulma sonrası 15 gün ile 1 aylık süreç arasında işinizle ilgili dengelere dikkat etmek gerekmekte. Bu dönemlerde acele ile fevri kararlar vermeyin. 

Sevgili Akrep burcu 2016 eylül ayından itibaren Jüpiter’in kazançlar alanınıza geçmesi ile maddi alanlarınızda daha rahat bir döneminiz başlayacak. Bu yıl alımlarınızı işinizle ilgili yapmanız gereken yatırımları veya iş büyütmek istediğiniz iş alanlarınızı planlarken Eylül’den itibaren maddi anlamda daha rahat olacağınızı bilmekte fayda var. 

2016 yılı kariyer etkileri açısından önemli bir noktada. İşle ev arasında dengeleri iyi bulmanız gerekli. Öte yandan homeoffice veya freelance; yani kendi işinizi evden yürütme gibi bir planınız varsa bu yıl özellikle Mart ayı ile birlikte bu planlarınızı aktive etmek isteyebilirsiniz. Ancak size işinizle ilgili radikal bir değişiklik istiyorsanız iyi düşünmenizi öneririm. Bilhassa yılın ilk yarısı daha hassas etkiler barındırmakta. Değişimden çok, sahip olduğunuzu korumaya çalışmalısınız. 

Değişim sektörel olaraksa bu yıl idari işler, yönetim konuları, danışmanlıklar, yurtdışı bağlantıları, eğitim, finansal konular, bankacılık işleri, satış ve pazarlama açısından daha yoğun olabilir. 

2016 AKREP BURCU SAĞLIK ETKİLERİNİZ

2016 yılı Akrep burçları ve yükselen Akrepler adına bağışıklık sistemlerine dikkat etmeleri gereken enerjiler vermekte. Diğer yandan uzun süre burcunuz üzerinden geçiş yapıp, ayrıca retro da kalacak olan Mars nedeniyle bilhassa yılın ilk yarısı iltihaplar, enfeksiyonlar, kan değerleriniz ve kan sorunları, tansiyon, kas ve bağlarla ilgili sorunlara karşı hassas olacaksınız.  Ocak ayında burkulmalara, eklemler kaynaklı sorunlara dikkat edin. Mart ile Temmuz arası bağışıklık sisteminizi mümkün olduğu kadar yüksek tutmalı, ayrıca yediğinize, beslenmenize karşı da hassas olmalısınız. Bu dönem dışarıda yediğiniz besinlerin temiz olduğundan emin olmaya çalışın.

2016 yılı Nisan ile Temmuz arası karaciğer enzimleriniz, dolaşım sistemi, kan değerleri ve kan basıncı ile şeker kontrollerinizi ihmal etmemek doğru olacaktır. Mars transiti sürecinde yani 20 Şubat ile Temmuz arasında cerrahi operasyonlar gerekebileceği gibi üreme organları kaynaklı iltihaplara yatkınlık yine artabilir.

Sonbaharda ise artan gribal enfeksiyonlar sizi her seneye göre daha fazla etkileyebilir ve günlük hayatınızı etkileyebilir. Sonbaharla birlikte bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek gerekebilir.

Sevgili Akrep burcu sağlık ile gönlünüzce güzel bir sene geçirmenizi dilerim. Sevgiyle kalın.

Şebnem Ekşib  

Astrolog ve Eğitmen

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *