18 Kasım Yeni Ay Döngüsü

Kasım ayının ortasına doğru ilerlemeye başlarken, haftanın en önemli Astroloji gündemini de Yeni Ay süreci belirleyecek. Hafta ortası Çarşamba gününden itibaren hissedilmeye başlanacak Yeni AY AKREP burcunda gerçekleşiyor.

Vedik Astroloji’ye 17 Kasım Cuma günü Öğlen 12:01 de göre başlayacak olan Yeni Ay, 18 Kasım Cumartesi günü saat 14.10 da tamamlanacak. Yeni Ay sürecinin en önemli etkisi, devreye Jüpiter ve Venüs’ünde girecek olması ki ilişkiler, duygusal hayatınız adına önemli dönüşümlerin, kararların geleceği yeni bir döngü başlıyor.

Akrep Yeni Ay‘ları duygusallığın arttığı, tutkuların öne çıktığı, duygusal kararlar verme eğilimlerinin arttığı dönemlerdir. Biraz daha içe çekilme, gözlemleme ve daha önce fark etmediğimiz bir çok konuyu hissetme söz konusu olur. Veya sürpriz gelişmelerle ilginç tesadüfler yaşayabiliriz.

Özellikle Terazi, Akrep, Koç ve Boğa burçları bu hafta ortasından itibaren ilişkiler adına hareketli ve değişimlere açık bir döneme giriyorlar. Bu dönem, karşı tarafı şok edecek kararlar da içerebilir, yeni başlangıçları da tetikleyebilir. Her durumda ilişkiler ve aşk hayatınız adına sular hareketlenmeye başlarken, kendinizi yeniden yapılandırmak, dönüştürmek, yeni başlangıçları hayatınıza almak adına güçlü bir yeni ay dönemi bizi bekliyor.

Yeni Ay Akrep burcunda Visekha yıldızının 4.padasında gerçekleşiyor ki bu alan Yengeç gibi çalışır. Dolayısı ile Yeni Ay süreci boyunca su elementinin enerjisi ortama hakim olacak. Duygusal hassasiyetler artarken, ilişkinizi ve kendinizi güvence altına alma arzunuz, savunma mekanizmalarınız da hayli yüksek olacak. Sezgiler artıyor. Fark etmediklerinizi fark edecek, görmediklerinizi görmeye başlayacak, daha önce belki de anlamlandırmadığınız bir çok durumu aniden idrak etme boyutları açılabilir.

Visekha sert bir yıldızdır. Bu yıldız sert kararların alınmasına veya alınan kararların ne pahasına olursa olsun sonuçlanması için her yolun denenebileceği ruh hallerini anlatır. Yeni Ay sürecinde başlayan işler, gelişmeler, başlangıçlar, ilk adımlar, ilişkiler tutkulu bir şekilde gelişmeler gösterme eğiliminde olacaktır. Oluşum sırasında Mars’ın Satürn’ü görünümde tutması arzuları, takıntıları kamçılarken, bilhassa Başak, Yay ve Balık burçları ve yükselenleri bu alanlarda olanlar için gözü kara, tutkulu ve inatla olayların üzerine gidecekleri durumlar yaratabilir.

Yeni Ay’ın Akrep burcunda gerçekleşmesi nedeniyle Akrep ve Boğa burçları, Ay veya Yükselen burçları Akrep veya Boğa olanlar tesirleri daha yoğun hissedecekler. Öte yandan Yeni Ay’ın kilit noktasını oluşturan Venüs ve Jüpiter birlikteliği Terazi burcunda gerçekleşiyor ki yükselen, Ay burcu Terazi olanlar ile Koç yükselen veya Ay burcu Koç olanlar Yeni Ay döngüsünü etkili hissedecekler arasında bulunmakta. Terazi burçları sadece ilişkiler açısından değil, hukuki konular, hakkettikleri bir gelişmenin olması, bir konuda adil bir sonuç elde etme doğrultusunda gelişmeler yaşayabilirler. Koç burçları ise ilişkiler ve ortaklı alanları açısından Yeni Ay döngüsünü epey hareketli geçirecekler.

Yeni Ay döngüsünün Kozmik enerjiler açısından da hayli yüksek bir performansı olacak. Öncelikle Terazi burcu Vedik Astroloji de adaleti ama en önemlisi İlahi Adaleti temsil eder. Vedik Astroloji‘ye göre Yeni Ay döngüsünün başlayacağı Cuma günü boyunca Ay, Jüpiter ve Venüs bir arada (Terazi burcunda) konaklayacak ki 18 Kasım Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren Akrep burcuna geçecek olan Ay, 13.37 civarında Güneş ile kavuşuyor ve spritüel alemin burcu Akrep alanında sezgilerin arttığı, tüm duyargaların en yüksek kapasite çalıştığı bir aralıkta iken Yeni Ay döngüsüne geçmiş olacak. Bu süreçte Venüs’ün Padası Balık ve Jüpiter’in padası Kova eksenine denk geliyor ve gökyüzünde ilahi açılımlarla ilgili büyük bir destek enerjisi açığa çıkıyor.

17 Kasım Cuma gününden, 18 Kasım Cumartesi öğle 13.30 a kadar olan döngüde dualar, dilekler, ritüeller açısından hayli güzel zamanlardan geçeceğiz.

Ülkemiz adına Yeni Ay sürecine baktığımızda,

Akrep burcu ve Terazi burcu etkisinde gerçekleşecek Yeni ay döngüsü, ülke haritamızın 5 ve 6. evlerini aktive ediyor. Çocuklar, gençler, hukuki alanlar, mahkemeler, hayvan haklarıyla ilgili konular, sanatçılar ve sanat dünyası, işçiler, çalışma alanları aktive olurken. Mahkemelerden bu on günlük süreçte kararlar çıkabilir, beraat etme, salıverilme haberleri duyabiliriz.

Burçlara Göre Akrep Yeni Ay’ı

*** Vedik Astrolojiye göre Yükselen Burcunuzu bilmiyorsanız; “Yükselen Burcunuzu Nasıl Bulursunuz” yazımdan tespit edebilirsiniz.

KOÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOÇ:

Değişim etkilerini yoğun yaşayacaksınız. Ele aldıklarınızı tutku ile gerçekleştireceğiniz, ilişkiler, aşk hayatı, duygusal kararlar açısından ilginç ve ani gelişmelere açık bir on günlük süreç sizi bekliyor. Finansal konularda, krediler veya başkalarından gelecek maddi beklentileriniz adına hareketli bir dönem olacaktır.

BOĞA YÜKSELEN VEYA AY BURCU BOĞA:

İlişkiler, ortaklı işler, eşinizle ilgili vereceğiniz bir karar veya verdiğiniz bir kararın uygulamaya geçmesi, anlaşma ve sözleşmeler, iş görüşmeleri açısından hareketli bir dönem olabilir. İlişkiler odak noktanız olurken, duygusal kararlar verme eğiliminiz de artıyor. Bekarsanız, sürpriz bir aşk veya ilişki yaşanabilir.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA AY BURCU İKİZLER

Sağlığınız adına bu aralıkta yani Kasım sonuna kadar dikkatli olmak gerekmekte. Bağışıklık sisteminize dikkat edin. Mesleki konular, iş görüşmeleri, iş teklifleri, iş alanında ani bir gelişme, fırsat sizi yeni bir döneme başlamanıza neden olabilir. Koşturma içinde aktif bir yeni ay döngüsü yaşayacaksınız ve tempo Kasım sonuna kadar devam edecek. İlişkilerden ziyade kendi alanlarınıza ve iş konularına veya günlük rutine daha fazla odaklanmanız söz konusu.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA AY BURCU YENGEÇ:

Çocuklar, çocuklarla ilgili konular, onlarla ilgili bir gelişmeler yoğunlaştığınız alanlar olacak. Öte yandan aşk hayatınız, ilişkiler, kişisel konular sizin için vurgulanıyor. Devam eden ilişkinizde beklentilerinizin arttığı, sevildiğinizi hissetmek veya değerlilik duygunuzu irdelediğiniz bir dönem ki partnerinizden bu konularda talepleriniz artabilir.

ASLAN YÜKSELEN AY BURCU ASLAN :

Aile ve ev alanlarınızda başlatacağınız, planladığınız bir süredir yapmayı düşündüğünüz konularda adım atmak, hız kazanmak söz konusu. Ebeveynler, aile bireyleriyle ilgili konulara daha fazla odaklanmanız mümkün. Özellikle yeni ay civarında evinizde olmak isteye bilir, kendinizi yuva alanlarınızda daha huzurlu ve mutlu hissedebilirsiniz. Bu dönemi evle ilgili halletmeniz gereken konulara yönelerek geçirmeniz yarım kalmış bir çok işi bitirmenize destek verecek.

BAŞAK YÜKSELEN AY BURCU BAŞAK:

Beklettiğiniz, bir türlü ilerlemeyen, fırsat bulamadığınız veya yönünüzü belirleyemediğiniz konularda hayatınızı bir düzene koymak, planlarınızı hayata geçirmek adına güzel bir dönem olacak. Maddi konularda sürpriz gelişmeler olabilir. Kardeşler, yakın çevre, yakın arkadaşlarla ilgili halletmeniz gereken bir durum, konuşma veya söylemek istediklerinizle ilgili cesur adımlar atma potansiyeliniz artacak. Yeni Ay sizi girişimci ve tutkulu bir şekilde olayların içine alabilir.

TERAZİ YÜKSELEN – VEYA AY BURCU TERAZİ

Burcunuzda kavuşan (Vedik astrolojiye göre) Venüs ve Jüpiter kasım sonuna kadar sizi şanslı ve fırsatlara açık kılarken, bu yeni ay ilişkiler, maddi konular ama en fazla da şans ve bolluk enerjisini burcunuza adeta hediye ediyor. Düşündükleriniz, söyledikleriniz ve diledikleriniz dikkat edin. Dileklerinizin gerçekleşebileceği, özel bir dönemden geçeceksiniz. İş fırsatları, görüşmeler açısından da özellikle bu dönemde başlayan işler, dolunay döngüsünde tamamlanabilir.

AKREP YÜKSELEN VEYA AY BURCU AKREP

Burcunuzda gerçekleşecek Yeni Ay, hislerinizi, sezgilerinizi adeta biliyor. İlginç rüyalar, fark edişler, sezgisel olarak içinize doğan şeylerin birden gerçekleştiğiniz fark etmeniz gibi soyut alemden alacağınız haberlerin arttığı bir dönem olacak. Özellikle 20 Kasıma kadar hissettiğiniz şeylere dikkat edin. Bununla beraber Yeni Ay döngüsünde iç huzursuzluğunuz, iç gerginlikleriniz de artabilir. Sakin olmalı ve özellikle fiziksel gücünüzü zorlamadan, ağır sporlardan veya aşırı koşturmaktan kaçınarak 17 Kasım ile 19 Kasım arasını geçirmeye çalışmak faydalı olacaktır. Aşk ve ilişkilerde izlemeye geçtiğiniz bir döngüdesiniz. 20 Kasımdan sonra hareketlenecek bu alan, Yeni Ay döneminde daha çok fark etmek ve izlemek, gözlemlemek şeklinde ilerleyebilir.

YAY YÜKSELEN VEYA AY BURCU YAY

İçe döndüğünüz, kalabalıklardan uzaklaştığınız bir dönem olabilir. Hızlı bir tempodan önümüzdeki hafta ortasına kadar uzak durmaya çalışın ve Yeni ay’ın aktif olacağı hafta sonunu dinlenerek ve sakin geçirmeye gayret edin. Kendinize vakit ayırmak, kişisel, duygusal alanlarınızda fark ettiklerinizi düzene koymak ve toparlamak, ayırt etmek adına destekli olan bu süreçte, enerjiniz düşebilir veya ani gerginlikler,duygusal dalgalanmalar yaşanabilir. Hafta ortasından itibaren düzelecek bu durumu büyütmeden ve kendinizi yormadan bu dönemi dinlenerek geçirin.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA AY BURCU OĞLAK

Hayatınızda bir süredir belirlemeye çalıştığınız, uygulamak veya yapmak istediğiniz planlar adına gelişmelere açık bir Yeni Ay döngüsü söz konusu. Arkadaşlar, sosyal alanlar, aile büyükleriyle ilgili konularda gelişmeler, durumlar da aktif olurken, daha sosyal ve hedeflerinize dönük bir süreç geçireceksiniz. İlişkiler, eşiniz veya partnerinizle ilgili konularda yeni kararlar ve gelişmeler yaşanabilir.

KOVA YÜKSELEN VEYA AY BURCU KOVA:

Kariyer, iş ve mesleki konularda gelişmelerin öne çıktığı bir dönem söz konusu. Kariyer konularında yeni kararlar, hedefler belirlerken, bunları gerçekleştirmek adına fırsatlar yakalamanız da söz konusu. Diğer yandan öğrenci iseniz veya eğitim, akademik çalışmalarla ilgili işleriniz varsa Yeni Ay size yeni olanaklar, bu konularda yeni gelişmeler sunabilir. Duygusal alanlarda bekarsanız ilişkiler ve aşk hayatınızda beklentileriniz, duygusal isteklerinizi değiştiği bir dönem olacak. İlişkinizde yenilenme, monotonluktan çıkma arzunuz artıyor.

BALIK YÜKSELEN VEYA AY BURCU BALIK :

Maddi konular, başkalarının kaynaklarından örneğin eşin veya ailenin maddi kaynaklarından beklediğiniz gelirler adına şartların düzeleceği bir süreç başlıyor. Kişisel hedeflerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak bir Yeni Ay döngüsü yaşayacaksınız. Yeni bir eğitim fırsatı, yurtdışı olanağı, katılacağınız seminer veya kişisel gelişimle ilgili bir durum sizi bakış açılarına geçirebilir. Duygusal hayatınızda, aşk ve ilişkilerde değişimlere doğru giderken, kendinizi yenileme süreciniz başladı.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

1 comment

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *