Burçlar ve Aşk

AKREP BURCUNUN AŞK HAYATI

Akrep burcu ilişkilerini nasıl yaşar?

Tutkunun, hayata derinlemesine bakmanın, arzunun, cinselliğin, kontrol etme dürtüsünün ve kıskançlığın öne çıktığı Akrep burcu, burçlar aleminde hep temkinli yaklaşılan, biraz ürküten bir nazara sahiptir. Oysaki Akrep, kararlı ve azimli bakış açısı, ele aldığını tutkuyla yapan, aşka ve duygusallığa önem veren, dürüst ve net olmayı seven, yalandan dolandan hoşlanmayan ve karşısındaki çok kolay çözebilen, sezgileri oldukça yüksek renkli bir burçtur. Yalanı sevmez ama gizliliği sever. Kendiyle ilgili kimseye tamamen açılmaktan hoşlanmaz. Gardını çabuk alır ve kendine ait gizemli bir şeyler kalsın hoşlanır. Gizem onun hamurunda vardır. Keskin aklı ve olağanüstü sezgileri onu kolay kül yutmayan ve karşısındakinin niyetini çabuk çözen biri yapar. Kadını kıskançlıkta biraz daha öne çıkarken, erkeği kontrol merakı ve dominant yönü ile fark atar.

 Akrep, ayağına basarsanız ilişkiyi kısa zaman içinde bir arenaya çevirir ve top tüfek elinden geleni ardına koymaz. Kırılan kalbini onarmak zordur, kincidir. Kolay unutmaz. Aldatırsanız size dünyayı dar eder. İnce espri anlayışı ve sivri dili ile söylediği sözcüklerin keskinliğini ancak bir süre sonra fark edersiniz. Ama güvenilir bir dost, sizi yarı yolda bırakmayacak ve iyi günde, kötü günde yanınızda olacak bir eş, iyi bir ebeveyn olabilir.  

Bu burcun etkin olduğu kişilerde, ister erkek, ister kadın olsunlar farklı bir enerjileri ve doğal bir cazibeleri vardır. Açık sözlüdürler. Güvenilir olurlar. Onlar için güç önemlidir. En zayıf noktaları güç sahibi olmaya karşı zaafları olmasıdır. Akrep insanı ile bir ilişkiniz veya evliliğiniz varsa bilin ki bu beraberlikte o arka planda kalan pasif biri olmayacaktır. Eğer onun önünde olmak gibi bir derdiniz varsa sizinle güç savaşına girmekten hiç çekinmez. Dolayısı ile Akrep’in ile ister arkadaşı olun, ister sevgilisi ama mümkünse düşmanı olmayın.  

Akrep burcu ve Koç ilişkisi 

Her ikisinde iddialı ve hükmetmeyi seven özellikleri çatışabilir. Akrep derinliği olan bir burçtur. Koç ise anı yaşar, çok planlı ve çetrefilli bakmaz hayata. Bulunduğu sayfada kalır, yeni bir adımı atar ve sonra düşünür. Oysa Akrep ne düşündüğünü hatta hissettiğini oldukça kolay gizleyebilen, gizemi seven daha karmaşık bir yapıya sahiptir. Kontrol etme dürtüsü Koç için zehir gibidir. İlişki uç noktalara kaymaya çok meyillidir. Akrep’in cinsel çekimi, farklı cazibesi Koç’u çabuk cezbeder ama daha yüzeysel olan ve sıkılabilen, kontrol edilmekten hoşlanmayan yönü bir süre sonra sorun çıkarır. Tutkuludurlar, ama gergin bir ortama çabuk geçebilirler. Başlaması kolay ama yürütmesi zor bir ilişki olabilir. 

Akrep burcu ve Boğa ilişkisi 

Akrep-Boğa birlikteliği karmaşık, güç savaşlarına açık, ilişkinin her an bir arenada dövüşen iki komutan tadında ilerlemeye eğilimli olmasına rağmen, bu beraberlik oldukça tutkulu da yaşanabilir. Her iki tarafta ilişki de kontrolü elinde tutma eğiliminde olabilir. Boğanın yüksek sadakat duygusu, Akrep tarafından güvenilir bulunur ve her iki tarafında odaklandığı konuya kitlenmesi ve sabit etkiler içinde olması kopmayı güçleştirebilir. Aranızda güçlü bir fiziksel çekim olabilir. Akrep’in gizemli tarafı Boğa’yı başlarda cezbedebilir ve sonuçta her ikinizin de hayata net ve kararlı bakış açısı ilişkiyi güçlü bir temele oturtabilir.  Ancak Boğanın yavaş hareket etmesi, karar alırken ağırdan alması Akrep için bir süre sonra sıkıcı gelebilir. Boğa bu noktada Akrep’in enerjik ve tutkulu tarafına uyum sağlamalıdır. Diğer yandan kıskançlık eğiliminin iki taraf içinde yüksek olması ilişkiyi zaman zaman zorlayabilir. Kısacası ilişki bıçak sırtı gibi ,kopması da devam etmesi de zor bir alanda ilerleyebilir. Birbirinizi dengeleyebilirseniz oldukça renkli ve tutkulu bir ilişki yaşanabilir.   

Akrep burcu ve İkizler ilişkisi  

Konuşkan, zeki, cana yakın ikizler Akrep burcu insanını kolay cezbeder. Fakat İkizler daha sabit olan akrep insanı ile sürekli aradığı heyecan ve adrenalin duygusunu tatmin edemeyebilir. Kuşkucu ve kontrolcü tarafından çabuk sıkılabilir. İkizler verdiği sözlerde durmakta zorlanabilir, çabuk fikir değiştirir. Bir durumdan diğerine hızlı geçer. Bu rüzgarlı kişilik, akrep için güvenilmez ve kuşkulu karşılanabilir ki özellikle erkek Akrep, kadın İkizlerde bu etkiler zamanla kıskançlık krizlerine neden olabilir. Başlangıçta iki burçta sahip oldukları doğal cazibeleri ile birbirlerini etkileseler de zamanla İkizlerin derinliği olmayan hayat anlayışı ile Akrep’in her şeyi kuşku ile ve sonuna kadar götürebilen bakış açısı çatışacaktır. İkizler hayatı geldiği gibi alabilen, zihni karışık ve süreklilikleri sevmeyen ve meraklı ama hevesi çabuk geçen yapıdadır. Akrep bu nedenle İkizler’in iniş çıkışlarını meydan okuma gibi algılayabilir ve ilişkiyi zorlamaktan çekinmez. Bu beraberlik baş edilmesi gereken ciddi krizleri atlatabilirse devam eder ve her durumda kolay bir ilişki olmayacaktır.  

Akrep burcu ve Yengeç ilişkisi 

Her iki tarafta hassas ve duygusal bir yapıdadır. Güçlü sezgiler, hayata derin bakan enerji sizi birbirinize çabuk bağlayabilir. Yengeç duygusal, Akrep tutkuludur. Akrep’in kendine güvenli duruşu, Yengeç’i cezbeder. Aranızdaki tutkulu bir çekim vardır. İlişki yüzeysellikten uzak, cinsel ve fiziksel olarak çiftlerin birbirine bağlandıkları etkiler verebilir. Bu ilişkide iki burç birbirini çabuk anlar ve sözlü veya sözsüz isteklerini, beklentilerini adeta hissederler. Ancak Yengeç ve Akrep ilişkide birbirlerinin alanlarına fazla müdahil olabilirler. Yengeç tarafı fazla korumacı, Akrep tarafı ise kontrolcüdür ve her ikisi de kıskançtır. Dolayısı ile ikisinin de esneklik göstermesi ve ilişkiyi boğmamaları koşulu ile güzel ve uzun süren tutkulu bir beraberlik kurabilirler. Bu ilişkide Akrep tarafı, Yengeç üzerinde fazla baskın olmadan, karşı tarafın hassasiyetlerine saygı gösterebilirse, beraberlik oldukça keyifli ve uzun soluklu olabilir. 

Akrep burcu ve Aslan ilişkisi 

Aslan’ın, romantik, girişken, gösterişli ve dikkat çeken yönleri Akrep’in tutkulu, akıllı, duygusal ve net bakış açısı ile uyumlu şekilde örtüşebilir. Diğer yandan her iki tarafın da güçlü doğası, liderlik yönleri, ilişkide önde olmak arzusu çatışabilir ama her durumda  taraflar için tutkulu bir beraberlik olacaktır. Öncelikle Akrep’in kontrol etme arzusunu tadında bırakması gerekir zira Aslan da hükmedici ve karar verici olmaktan hoşlanır. Çatışan ama kopmakta zorlanan bir ilişki olabilir. Kıskançlık başlı başına bir sorundur genelde. Diğer yandan Aslan’ın cömert ve ilişkiden esirgemediği ilgisi Akrep’i memnun edecek ve Akrep’ in tutkulu yönleri ve kolay çözülemeyen tarafları Aslan’ı cezbedecektir. Uç noktalara çabuk kayma eğilimi gösterse de bu beraberlik hareketli ve renkli bir ilişki olarak yaşanabilir. Akrep, ne istediğini bilen ve acele etmeden harekete geçen biridir. Aslan’ın net ve açık hali onun hoşuna gidebilir. Karşılıklı hoş görü olması kaydıyla güzel bir beraberlik yaşanabilir. 

Akrep burcu ve Başak ilişkisi 

Akrep’in tutkulu ve kontrolcü tarafı Başağı kısa sürede yorabilir ve Başak tarafının aşırı mükemmeliyetçi yönü Akrep tarafından huzursuz ve sürekli sorun çıkarmaya eğilim olarak algılanabilir. Sabit ve bildiğini okuyan Akrep, Başak’ın eleştiri oklarını pek tınlamaz. Dolayısı ile ilişki tarafların birbirini anlamakta zorlandıkları ve kendilerini ifade etmek adına sürekli gerginlik çıkarabildikleri bir ortama dönüşmeye adeta hazır gibidir.  Maddi konularda bakış açılarınız benzerlik gösterse de Akrep, Başağı fazla sade bulabilir. Diğer yandan ilişkide cinsel potansiyel Akrep tarafında çok daha fazla yoğun olabilir ki, bir süre sonra Akrep bu anlamda Başaktan sıkılabilir. Aranızdaki elektriği düşürmeden, ilişkiyi monotonluktan uzaklaştırarak ve ikinizin de birbirinize benzer yönlerinizi keşfetmeniz durumunda ilişki ancak kalıcı olabilir.  

Akrep burcu ve Terazi ilişkisi 

Akrep, tutkulu, duygusal, çekici enerjisi ile Terazi’yi çabuk etkiler. Terazi ise sevecen, sosyal ve duygusal tarafları ve doğal zarafeti ile ilişkiye kolay uyum sağlar. Akrep’in kıskançlık ve kontrol etme yönü aşırıya kaçmazsa ilişki bir şekilde dengeye oturabilir. Cinsel açıdan tutkulu bir ilişki yaşanabileceği gibi, hayatın tadını çıkarmayı seven Akrep’in güzel vakit geçirmek önceliği Teraziyi on ikiden vurabilir. Bu ilişkinin yüksek çekim gücü o denli güçlüdür ki iki tarafında düzenlerini veya beraberliklerini bırakıp, beraber yeni bir hayata geçme eğilimi bile söz konusu olabilir. Akrep ilişkiden kolay vazgeçmez. Terazi ise ilişkilerde aradığı eğlence ve güzel vakit geçirme isteğini Akrep ile tatmin edebilir. Akrep’in hayatın güzelliklerini yaşayamaya meraklı yönü Terazi’yi cezbedecektir. Kısacası, volümü yüksek, tutkulu bir ilişkidir. Tek sorun akrebin dominant ve kontrolcü yönüne alışamamanızdan kaynaklanabilir. Terazi eşit bir ortamda, paylaşımcı ve ortak kararlarla hareket etmek isterken, siz iplerin elinizde olması eğiliminde kalabilirsiniz ki bu da Terazinin uzun vadede kendini yetersiz hissetmesine neden olabilir.  

Akrep burcu ve Akrep ilişkisi 

Bu beraberlik uzun aralıklarla patlayan yanardağ gibidir. Bu beraberlik benzer olmanın gerginliğini taşıyacaktır ve patlamalar oldukça şiddetli olabilir. Öncelikle tutkunun diğer adı gibi olan akrep insanları, enerjik, neşeli ve canlı ruh halleri ile sosyal anlamda aranılan bir çift olabilirler. Fakat dışardan bakıldığında tutkulu iki aşık olan bu çift, içerde gizli bir güç mücadelesinin içinde dans edebilirler. Her ikinizde mülkiyetçi, kontrolcü ve kolay bırakmayan yapınız ile ilişkiyi zorlayabilirsiniz. Öte yandan maddi olarak benzer bakış açısı olan, benzer zevklere sahip bu iki insan fiziksel ve cinsel anlamda da heyecanlı bir ilişki yürütebilir. Aranızda ki gizli hükümdarlığın başına kimin geçeceğine karar verir ve ortak bir noktada buluşabilirseniz, uzun yıllar sürecek güzel bir beraberlik yakalayabilirsiniz. 

Akrep burcu ve Yay ilişkisi 

Siz birlikte olduğunuz insanla yaşamak ve daha yakın olmak isterken, Yay özgür ve araştırmacı yönü ile daha kendine dönük ve kendine yeten biridir. Bu etki Akrep’in kendini yalnız ve dışarda kalmış gibi hissetmesine neden olabilir. Yay’ın ele avuca sığmaz, meraklı ve bağlanmaktan hoşlanmayan tarafı Akrep için kabul etmesi zor bir alandır. Kontrol merakınız zodyağın bu haylaz çocuğunda pek işe yaramaz zira o yönlendirilmekten asla hoşlanmaz. Sadakate önem veren Akrep, eve sokmakta zorlanacağı Yay ile sadece kıskançlık krizleri yaşamakla kalmaz, en iyi ihtimalle kendini dışlanmış da hissedebilecektir. Akrep’in tutumlu para anlayışı, paranın harcamak ve yaşamak için var olduğuna inanan Yay için diğer bir katlanılmaz durum olabilir. Sonuçta yürütmesi oldukça zor bir ilişkidir. 

Akrep burcu ve Oğlak ilişkisi 

Siz paylaşımcı ve duygusal birisiniz ama aynı zamanda ne kadar romantik olursanız olun, aklınızla hareket etmekte istersiniz. Oğlak ise mantık insanıdır. Genel kanının aksine duygusuz değildir sadece duygusallığını fazla belli edemez. Dolayısı ile ikinizde derin sularda yüzmeyi sever ve duygularınızı kolay belli etmezsiniz. Bu bakış açısı birbirinizi anlamınızı sağlarken, ikinizin de hayata karşı sade ve net duruşu, dürüstlüğü, sabırlı tavırları uyuşacak ve beraberliğin içindeki pürüzleri daha rahat atlatmanızı sağlayacaktır. Bu ilişki de en önemli nokta beraberliği renklendirmeniz ve durağanlığa sokmadan devam ettirmeniz olmalıdır.  Aksi halde özellikle Akrep tarafı renksiz bir ilişkiye uzun süre katlanamayabilir. 

Akrep burcu ve Kova ilişkisi 

Sabit tarafı ile tanınan Akrep, değişken ve hava tarafı ile ünlü Kova ile kısa sürede arap saçına dönen bir ilişkide renkli kavgalar yaşayabilir. Özgürlüğüne ve kendi alanlarına düşkün kova bu beraberlikte kısa süreli bir konaklama yaşayabilir. Hayata bakışı taban tabana zıt olan bu iki insan bir süre ilişkinin ve farklı karakterlerinin çekiciliğine kapılsalar da kısa sürede sorunlar baş gösterecektir. İdare edilmekten ve yönlendirilmekten hoşlanmayan kova, kendini kısıtlanmış hissederken, ani değişimlere ve gelgitlere alışık olmayan Akrep ilişki de güvensiz ve sevgisiz kalmış hissi içinde olabilir. Kovanın tuhaf zevkleri ve harcama alışkanlıkları Akrep için dünyevi konularda da sorun teşkil edebilir. Bu ilişki, iç ve dış kulvarda yarışan iki sporcu gibi kopuk olacaktır ve Kova kısa zamanda arayı açıp ilişkiden kopabilir. Dolayısı ile uzun vadede yürütmesi oldukça zor bir ilişki olabilir. 

Akrep burcu ve Balık ilişkisi 

Hassas ve platonik Balık, duygusal yönleri de gelişmiş, tutkulu Akrep ile derin bir ilişki de kendini bulabilir. Öte yandan kendini sevdiğine adayabilen ve ilişkiyi yürütmek için ödün verebilen Balık, Akrep’in kontrol etme dürtüsüne de pek fazla set çekmez. Birbirinizin arzu ve isteklerini kolay anlar daha ötesinde birbirinizi sezgisel olarak da hissedebilirsiniz. Balık’ın kendini adama eğilimi, Akrep’in ilişki de sürekli dip dibe olma zaafını da tatmin edebilecektir. Bu noktada sorun, hayalperest ve aşırı duygusal Balık’ın, Akrep’in her şeye rağmen akılcı yönü ile çelişmesiyle çıkabilir ama ilişkinin ağır basan romantik yönü ve Akrep’in bağlandı mı kolay vazgeçmeyen inatçı parçası ile kolay uyumlanabilirsiniz. Uzun vadede güzel bir ilişki yaşanabilir. 

 

Astrolog Şebnem Ekşib 

www.sebnemeksib.com.tr                                                

 

©Şebnem EKŞİB  Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

 

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *