19 Mayıs Dolunayı

Dala Değil, Kanatlarınıza Güvenme Zamanları…

Vedik Astrolojiye göre Akrep burcunun 3. Derecesinde Annuradha yıldızının 1. padasında hayli önemli bir dolunay sürecini deneyimleyeceğiz. 19 Mayıs 2019’un ilk saatlerinde tamamlanacak Purnima (dolunay) ile kendi iç gücünüzle, dayanma sınırlarınızla yüzleşecek, özgürleşmeyi ve fazlalıklardan kurtulmayı deneyimleyeceksiniz. Bu süreç sabit bir burçta ve sabit etkileri güçlü bir yıldızda gerçekleşiyor ki getireceği sonuçlar uzun vadeye yayılacak diyebiliriz. Dolunay tüm   başladığınız, başlattığınız, sonlandırdığınız tüm adım ve olayların etkileri uzun vadeye yayılacaktır.

Anuradha Vedik Astroloji de önemli 27 nakshatra (takımyıldızından) birisidir. Satürn tarafından yönetilir. Onurlanmak ve onurlandırmakla ilgilidir. Hayata karşı nasıl durduğumuz, sınırlarımızı ne kadar belirlediğimizle bağlantılı olan bu güçlü yıldız, kendimizi tanımayı, vefayı ve dostlukları temsil eder. Anuradha şefkatten uzaklaşmadan yapabildiğimiz her şey de büyük bir ödül vaat eder.

İtibar ve ün kazanmak, mevki elde etmekle bağlantılı olan bu yıldız doğru yoldan ayrılmadıysak sabrettiğimiz şeylerin büyük mükafatı ile bizi buluşturur. 19 Mayıs Dolunayı Akrep burcunda Satürn ile yönetilen bir yıldızda (Anuradha) eski düşünce biçimlerimizden kurtularak, hayatımızda yeniden inşa etmemiz gerekenlerin başlama dönemini bize fısıldıyor. Büyük dönüşümlerden geçeceğimiz bu döngü en güçlü enerjisini önümüzdeki 14 günlük süreçte verecek.

Etkileri bu hafta başı ile başladı. Hafta sonu ile yoğunlaşacak ve yansımaları önümüzdeki yaklaşık 14 günlük dönemde devam edecek.

Anuradha Dolunayı Jüpiter ve Ay’ın kavuşum enerjisinde gerçekleşiyor. Büyük şanslar yakalama, çalıştığınız emek verdiğiniz şeylerin sonucunu alma zamanları.

Vedik Astroloji de Anuradha ile yönetilen Dolunay döngüleri 3 önemli tesirin işaretini taşırlar.

  • Bu yıldız ibadet etme, anlama ve idrak etme kuvveti verir.
  • Yukarıdan gelen tesiri Miraç, yani frekansın artması, aşkın alana geçip kendimize yolculuk yapmakla bağlantılıdır.
  • Aşağıdaki tesiri ise ilahi olanla dünyevi olanı dengelemekle ilgilidir.

Bu üçünün birleşiminden ise saygınlık ve refah kazanılır.

Dostlukların sınandığı, hayatınızdaki gerçek dostların kim olduğunu anladığınız, kendinizi yalnız hissettiğiniz, kime güveneceğinizi bilemediğiniz bir dolunay dönemi geçirebilirsiniz. Oysa uzun süredir görmeniz, anlamanız gerekeni çeşitli bahanelerle yaşıyor olabilirsiniz. Dolunay vefanın, arkadaşlığın, bir ilişkinin tüm derinliklerinin sınandığı bir yıldızda, sizi daha yalnız ama daha güçlü kılacak bir döngüden geçiriyor olabilir. Dala değil, kanatlarınıza güvenin…

Dolunay, sabrettikleriniz uzun süredir beklediklerinizi artık inşa etme, ortaya koyma gücü verecek…Sizi daha güçlü kılacak bir enerjiyi size sunacak ki kurban olmadığınızı, hayatın her şeye rağmen devam ettiğini ve kendi gücünüze güvenmeniz gerektiğini vurguluyor.

Bu döngüyü bitişlerle yaşıyor olabilirsiniz, unutmayın ki hayatınızdan eskiyi çıkarmadan yeniye yer açamazsınız. Miraç kapılarının açıldığı bu dolunay sırasında gidene değil, kendinize odaklanın… Giden her ne ise iş veya aşk, bu artık hayatınızdan çıkması gereken, süresi dolmuş bir ayrıntıdan başka bir şey değil.

Anlaşmalar, sözleşmeler, yeni yapılanmalar ve ekstrem birçok noktayı bir araya getirerek denge sağlama etkisi güçlü olan bu dolunay döngüsü ile beklenmedik iş fırsatları önünüze düşebilir. Sabrettiklerinizin mükafatı sizi bulabilir.

Bütün mesele dönüşüme ayak uydurmakta… Israr ettiğiniz her şeyde gereksiz vakit kaybedersiniz. Kadersel etkilerin tam gaz çalıştığı dolunay döngüsü zaten olması gerekeni size en hızlı biçimde getirecektir.

Bu dolunay tam bir tamamlanma sürecini gösteriyor. 19’un gücünü yanına alan bu özel enerji, 19 Mayıs’ın ilk saatlerinde 00:11 de tamamlanacak. Ve 19 Mayıs 1919’dan yüz yıl sonra gerçekleşen bu özel döngünün sayısal hesabına baktığımda, yani 19 Mayıs 2019 sayısını topladığımda tekrar 9 elde ediyoruz ki bu etki dolunay sürecinin sadece bizim ruhsal alanlarımız, hayatlarımızda ki karma tamamlamaları açısından değil, aynı zamanda ülkemiz döngüsünde önemli bir tamamlama sürecinden geçeceğimizin işaretini verdiğini gösteriyor.

9 kodu ile çalışacak Dolunay enerjisi hepimizin kadersel etkilerini harekete geçirecek ve önemli karma tamamlanmalarından geçmemize neden olacak.

Dolunay Akrep, Oğlak, Kova, Boğa burçları için yoğun bir döneme, önemli değişimlere, kendi kanatlarıyla uçarak, kendi yoluna geçiş deneyimlerine işaret etmekte.

Dolunay döngüsünün burçlara olan etkilerini 13 Mayıs haftası yazımda okuyabilirsiniz.

Ayrıca haftalık yorumlarım ve dolunay etkilerini Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Dönüşümlerin kolaylıkla ve en yüksek hayrınıza gerçekleşeceği bir süreç dilerim…

Sevgilerimle.

Şebnem Ekşib

Vedik Astrolog, Yazar ve Eğitimci

Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz, kopyalanamaz. ©2019 Vedik Akademi by Şebnem Ekşib

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *