Hafta sonu Cumadan itibaren ilginç enerjilerden geçeceğiz. İç dünyamızda ki dalgaları  öfke ve ego ile hareket etme eğilimlerini susturabilir, iç gerginliklerimizi kontrol edebilir ve siyah ile beyaz arasında kalmadan griyi de fark edersek, ilginç deneyimlere açık olacağız. Bu noktada bir durum, duygu veya istekte fazla takılı kalmadan, dengeyi korumak ve sakin olabilmek son derece önemli. Etkiler bir yandan farkındalık kazanmaya bizi zorlarken, diğer bir taraftan da iç karışıklıklarımızla adeta sınama eğiliminde olacak.

Cuma günü ilişkiler adına denge ihtiyacı artıyor, gün içinde duygusal dalgalanmalara açık olacağız. Güneş ve AY yani ışıklar keskin  yıldızlarda (nakshatra) konaklarken, cuma ve cumartesi öfke ile kalkan zararla oturur. Bu nedenle egonuza yenilmeden hareket etmeniz önemli olacak.

Bu aralar, Venüs’ün retro  etkisindeyken, tam karşısında duran  yine retro Jüpiter’le kontağı, Ay’ın ve Güneş’in sert yıldızlarda konaklıyor olması özellikle kadınlarla ilgili sorunlara, kadınlardan gelebilecek düşmanlıklara dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Cuma akşamından itibaren Ay Akrep yolculuğu başlıyor ve kontrol etmeye, öfkelenmeye ve ele aldığınız bir durumda sonuna kadar gitmeye eğilim gösterebilirsiniz. AY Akrep yolculuğu Cuma akşam saatlerinden Pazar öğleye kadar sürerken, ilişkilerde yönetme ve kontrol etme dürtüsü de aktif olacak.

Cuma ile Pazar arasında sezgiler artıyor, hisleriniz, rüyalarınız size ilginç deneyimler yaşatabilir. Haberci rüyalara daha açık olunacak iki günlük bir periyot var. İlişkiler açısından gerginlikler veya tartışmalar sonuç bulmaya bilir. Ancak kıskançlıklar, kontrol etme merakı artabilir. Bu tip gereksiz yüklerle enerjilerin yüksek volümlü etkilerini çöpe göndermeyin. Öte yandan çevrenizdeki kişiler, eş, çocuklar, sevgili veya bir arkadaşınızla ilgili aniden daha önce fark etmediğiniz bir durumu fark edebilir, üstelik bunun adeta önünüze geldiğine şahit olabilirsiniz. Hafta sonu sizin fark etmedikleriniz veya bilmeniz gereken, görmezden geldiklerinizle buluşma zamanları. Başka bir deyişle sizden gizli yürütülenleri fark edeceksiniz.  Bu hafta sonu  tesadüf olarak gördüklerinize dikkat edin. Evrenden mesajınız olabilir.

Negatifte kalmayın, öfkeden uzak durun ve geçmişi kurcalamak yerine kendinizle veya sevdiklerinizle zaman geçirmeye çalışın. Evinizde gereksiz eşyalardan, kullanmadıklarınızdan kurtulmak adına özellikle Pazar gününü iyi değerlendirin. Ay küçülmeye doğru giderken, yüklerden kurtulmak, eski olanda konaklamadan yeniyi hayatınıza almak için evinizi veya kendinizi yenileme zamanı. İmkanınız varsa cumartesi veya Pazar günü kese veya benzeri arınma yöntemleri özellikle su ile kontak içinde olmanız çok iyi gelecektir. Evinizde kaynayan suya kuru lavanta ilave ederek, kokusunun mekanınıza yayılmasını sağlayabilirsiniz. Lavanta sakinleştiren ve denge getiren bir etkiye sahiptir.

Güzel bir hafta sonu dilerim….

Sevgilerimle.

Astrolog Şebnem Ekşib

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *