KOÇ BURCU

Aralık ayında ilişkiler, ev ve aile, ebeveynlerinizle ilgili konularda sizi eski konulara, yarım kalmış işlere yönlendirecek Merkür gerilemesi özellikle gayrimenkul alım ve satımları, kiralamalar, aile ilişkileriniz ve ev içi dengeleriniz adına dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Bu alanlarda acele kararlar vermemeye çalışmalısınız. Öte yandan eğitim konuları, yurtdışı bağlantılarıyla ilgili yarım kalmış işleriniz tekrar gündeme gelebilir. Bu ay eski konuların hayatınızda yeniden gündeme gelmesi sıklıkla söz konusu. Aşk ve ilişkilerde ise partnerinizle veya eşinizle ani bir yolculuk kararı almak söz konusu. Bekar Koç burçları için kadersel karşılaşmalar, uzun süredir görmediğiniz biri ile ani şekilde bir araya gelme gibi sürprizlerle karşılaşmanız olası. Sağlığınızda üst solunum sisteminize, sinüzite dikkat etmekte fayda var. Kariyer ve iş alanlarınızda güzel fırsatlar, teklifler özellikle ay ortası dolunay döngüsünde iş alanlarında hızlı gelişmeler yaşanabilecek.

BOĞA BURCU

Aralık ayında sizin adınıza dönüşüm etkileri, belirsizliklerin açılması, önünüzü daha net görme imkanı yakalama ve yeni fırsatlar açısından renkli geçecek. Başkalarından gelecek maddi beklentileriniz, alacaklarınız, komisyon, prim gibi finansal beklentilerinizin ay ortasından sonra karşılanması söz konusu. Uzun süredir ilerlemeyen ve başkalarına bağlı parasal bir işiniz varsa bu ay çözmek adına şanslısınız. Bankalar veya finansal işler açısından yeni başlangıçlardan ziyade, bekleyen işlere yönelmek daha doğru olacak. Sosyal alanlarınızda hareketli bir ay geçirebilirsiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek, sizin için önemli bir durumu aktif hale getirmek imkanınız var. Rahatınıza dönük hareket etmemeli ve biraz daha atak ve sonuç odaklı davranmalısınız. Aksi halde fırsatlar kaçabilir. Aşk ve ilişkiler alanınızda partneriniz bu ay sizden romantik beklentiler içine girerse sorun yaşayabilirsiniz. İlişkilerden ziyade ortamlarda olmak, sosyalleşmek ve bir süredir beklettiklerinize ve kişisel alanlarınıza yönelik hareket etmek size daha cazip gelecektir. Arkadaş çevrenizden önemli bir destek görmeniz de olası. Sağlıkta ise boğaz bölgeniz ve ciğerler hassas olacaktır.

İKİZLER BURCU

İlişkiler alanınızda gerileyecek Merkür, ay ortasından itibaren eşiniz, partneriniz, sizin için önemli biriyle ilgili konulara daha fazla odaklanmanıza neden olacak. Evlilik veya ilişkinizde sizi yoran bir konu veya durum sonuca ulaşırken, eski konular, eski sevgililer veya eski bir arkadaş aniden hayatınıza beklemediğiniz şekilde dokunabilir. 18 Aralık’tan itibaren imzalar, sözleşmeler, anlaşmalar açısından ay sonuna kadar temkinli olmak gerekiyor. Duygusal hayatınızdaki iniş çıkışlar  kadar ortaklı alanlar ve proje çalışmaları açısından da hareketli zamanlar geçireceksiniz. Aile ve ev alanlarında beklemediğiniz değişiklik yaşanabilir. Önceden karar verdiğiniz veya başlattığınız ancak sonuca ulaşmayan konu ve işler birden tekrar gündeme gelebilir. Yeni bir eve taşınmak, ani bir kararla mekan değişikliği yapmak 18 Aralıktan itibaren destekli değil. Kontrat türü anlaşmalara atacağınız imzalara da yine bu tarihten itibaren dikkat etmekte fayda var. Bu ay sağlık açısından alerjilere dikkat etmekte fayda olacaktır.

YENGEÇ BURCU

İkili ilişkiler alanınıza yerleşecek olan Venüs ile duygusal hayatınız hareketlenecek. Dikkat çekeceğiniz ve karşı cinsten ilgi göreceğiniz bir ay geçireceksiniz. Evli Yengeç’ler ilişkilerinde hareketlenme hissedebilirler. Bu ay duygusal hayatınızda aktif bir döngü içindesiniz. İş ve meslek alanınızda gerileyecek olan Merkür, işle ilgili konularda dikkatli olmanızı, çalışmıyorsanız günlük rutinde detayları gözden kaçırabileceğinize vurgu yapıyor. Özellikle 18 Aralıktan itibaren iş ve mesleki konularda veya günlük işlerde planlı olmak sizin için önemli. Bu ay rakipler veya düşmanlarınız adına da daha önce fark etmediğiniz bir çok unsuru kadersel olarak anlamanız veya yüzleşmek durumunda kalmanız söz konusu. Sizinle ilgili gizli yürütülenleri aniden fark etmeniz olası. 13 Aralıkta etkisi başlayacak olan Dolunay 13 ile 20 Aralık arası duygusal olarak hassas ve tepkisel olmanıza, partnerinize karşı biriktirdiğiniz duyguları aniden dışa vurmanıza neden olabilir. Bu aralıkta dikkatli olmakta fayda var. Kendinizi kontrol etmekte aşk ve ilişkiler açısından zorlanabileceğiniz bir ay geçireceksiniz. Sağlık açısından hassas bir ay söz konusu. Bağışıklık sisteminize dikkat etmek yerinde olacaktır.

ASLAN BURCU

Aralık ayında maddi konuları iyi yönetmeniz yerinde olacaktır. Alım satımlar, pahalı alışverişler adına planlı olmalı, bütçenizi iyi dengeleyerek adım atmalısınız. Merkür gerilemesi gelir gider dengelerinizde tedbirli olmanız gerektiğini vurguluyor. Bankalarla olan önceden başlayan, hatta tıkanan işleriniz aniden yol alabilir. Krediler, bankacılık işleri adına hareketli bir ay geçireceksiniz. Aşk ve ilişkiler açısından da yoğun bir ay sizi bekliyor. Merkür gerilemesi parasal konular kadar, aşk ve ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda eski mevzuları yeniden gündeminize taşıyabilir. Bu ay geçmişten gelen konulara gerek finansal, gerekse duygusal olarak daha fazla odaklanmak söz konusu. Yeni işler, yeni başlangıçları ise mümkün olduğu kadar 18 Aralıktan sonraya planlamayın. Ayın ilk yarısı çözmeye gayret edin. Bu ay kişisel gelişim konuları, hobiler, kendinizle ilgili yapmak isteyip fırsat bulamadıklarınıza yönelmek, fırsat buldukça dinlenmek size iyi gelecektir. Sağlığınız açısından bağırsaklar ve sindirim sisteminize dikkat etmek yerinde olacaktır.

BAŞAK BURCU

Burcunuzun gezegeni Merkür 18 Aralıktan itibaren gerilemeye başlayacak. Kişisel konular, kariyer ve iş alanları açısından eski konuların yeniden revize olacağı bir ay geçirebilirsiniz. Kendinizle biraz daha fazla meşgul olmak adına ayın ikinci yarısı uygun etkiler var. Bedensel ve zihinsel olarak sizi yoracak iş ve ortamlardan mümkün olduğunca Aralığın ikinci döngüsünde uzak durmaya çalışın. Dikkat isteyen veya karmaşık konu ve işleri de yine bu ay ikinci yarısında ele almak doğru olamayacaktır. Düzenlemeniz, tamamlamanız gereken konuları sonuca bağlamak adına uygun olan koşullar yeni bir başlangıcı tedbirli karşılamanızı gerektiriyor. İlişki alanınızı ay boyunca aktive edecek olan Venüs ise size yeni bir ilişki, devam eden beraberliğiniz adına ise gelişmeler sunabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak adına 18 aralıktan sonra acele kararlar vermemek yerinde olacaktır. Sağlıkta bu ay enfeksiyonlara ve sinirsel gerginliklere dikkat etmek yerinde olur.

TERAZİ BURCU

Aralık ayından yakın çevreniz, kardeşler, yakın arkadaşlarınızla ilgili konularda eski mevzular yeniden gündeme gelebilir. Hedefleriniz, girişimleriniz adına 18 Aralıktan itibaren tedbirli olmalı ve atacağınız adımları dikkatli planlamalısınız. Yakın çevrenizle ilgili konular nedeniyle maddi alanlarda programlamadığınız değişiklikler öne çıkabilir. Bu ay evinizde olmak, ailenizle ilgili konulara yönelmek size daha iyi gelecektir. Venüs’ün ev alanlarınızda ilerlemesiyle dekorasyon, tadilat konularında yenileme isteğiniz artabilir. Ancak Merkür gerilemesi nedeniyle maddi konularda planlı olmalı ve araştırma ve inceleme yaparken, planlarınızı hayata geçirmek için acele davranmamalısınız. Duygusal ilişkilerinizde önünüzü görmek, ayağınızı yere daha sağlam basmak isteyeceksiniz. İlişkileriniz açısından bu ay romantik hayaller yerine sizi mantıklı olmaya iten etkiler öne çıkıyor. 18 Aralıktan itibaren çevrenizle veya sevdiğinizle kurduğunuz iletişime dikkat edin. Yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Reklam, halkla ilişkiler gibi alanlarda yürüttüğünüz işleriniz varsa yeni projeleri başlatmak için ayın ilk yarısı tercih etmelisiniz. Sağlıkta dolaşım sisteminize dikkat etmekte fayda var.

AKREP BURCU

Aralık ayının ikinci yarısı özellikle 18 Aralıktan itibaren maddi konular, finansal alanlarda tedbirli olmaya yönelmelisiniz. Merkür gerilemesi parasal alanlarınızda ay boyunca konaklarken, eski borçlar, faturalar, vergilerle ilgili sürpriz ödemelerle uğraşabilirsiniz. Maddi konulardaki adım ve girişimlerinizi 18 Aralığa kadar tamamlamalı, sonrasında araştırma, incelemeye yönelmelisiniz. Mars’ın 11 Aralıkta aile ve ev alanınıza geçmesiyle gayrimenkul, taşınmazlar veya emlak işlerinizle ilgili hareketlenme söz konusu olabilir. Taşınma veya satın alma için 18 Aralık öncesini değerlendirmeye gayret edin. Bunun yanında 11 Aralıktan itibaren ev içi gerginliklere, aniden alevlenen tartışmalara karşı birlikte yaşadığınız kişilerle daha esnek ilişkiler içinde olmaya gayret etmelisiniz. Aralık ayı iç huzursuzluklarınız adına dikkatli olmanız gereken bir aya işaret etmekte. 11 Aralıktan itibaren kendi alanlarınızda veya evinizde hareketli bir döngü yaşayabilir, tempolu olabilirsiniz. Ebeveynlerle ilgili ani gelişmeler bu ayın sizin için öne çıkan diğer bir etkisi olacak. Duygusal hayatınızda ise evli iseniz, evi içi gerginlikleri iyi yönetmeye ve meseleleri büyütmemeye özen gösterin. Bekar Akrepler için yakın çevreniz vasıtasıyla tanışacağınız biri sizi etkileyebilir. Bu ay hem evde, hem de dışarıda hareketli ve tempolu olacaksınız. Sağlığınıza, kaslarınıza ve beslenme düzeninize önem vermek yerinde olacaktır.

YAY BURCU

Parasal işlerinizi gösteren alanda ay boyunca ilerleyecek olan Venüs, Aralıkta sizi maddi işleriniz, kazançlarınız, bankacılık alanları açısından destekleyecek. Kendinizi ifade etmek, konuşma yapmak adına bu ay Venüs desteğindesiniz. Diğer yandan Merkür’ün 18 Aralıktan itibaren başlayacağı gerileme hareketli sizi direk etkileyecektir. Anlaşmalar, sözleşmeler ve her türlü teknolojik alet alımı ve kullanımında dikkatli olmakta fayda var. Yolculuklar, uzun seyahatlerde 18 Aralık sonrası temkinli olmaya, unutkanlık ve aksilik için kontrollü olmaya gayret edin. 11 Aralıktan itibarense kendinizi daha girişimci, cesur adımlar atma isteğinde bulabilirsiniz. Bir süredir beklettiğiniz, adım atmadığınız konularda keskin kararlar alabilirsiniz. Bu tip adım ve girişimleri 18 Aralıktan itibaren daha iyi yönetmeniz gerekmekte. Bu tarihten itibaren düşünerek adım atmak gerekecek. Duygusal alanlarda ilişkinizde konuşmaya ve yüzleşmeye yatkın olacaksınız. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınızla görüşmeler açısından yoğun bir ay geçebilir.

OĞLAK BURCU

Aralık ayı boyunca Venüs enerjisi desteği sizinle. Fiziksel ve duygusal olarak önde ve dikkat çekici olabilirsiniz. Flörtler, ilişkiler açısından yoğun bir ay olacak. Kariyer ve iş alanlarınızda tekliflere, yeni fırsatlara açık olacaksınız. 18 Aralıktan itibaren gerilemeye başlayacak Merkür, rekabet ettiğiniz kişilerle bilhassa iş ve kariyer alanınızda dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamakta. Dedikodular, bir çok asılsız söylemle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Çevrenizle iletişimde ayın ikinci yarısından itibaren kontrollü ve stratejik olmak gerekiyor. 11 Aralıktan itibaren parasal alanlarınıza geçecek olan Mars, sizi finansal konularda, çalışarak elde ettiğiniz kazançlarınızda hırslı ve sonuç odaklı kılacaktır. Aynı etki konuşmalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini de gösteriyor. Bu ay ailenizle ilgili konularda veya ev veya yaşam alanızla alakalı işlerinizde radikal kararlar alma eğiliminde olabilirsiniz. Ev alanlarınızda gerginlikleri iyi yönetmelisiniz ve düşünmeden hareket etmemelisiniz. 18 Aralıktan itibarense taşınma veya benzeri işlerinizi planlamayın. Bu tip girişimlerinizi ayın ilk yarısına denk getirmeye gayret edin.

KOVA BURCU

Aralık ayında burcunuzda konaklayacak olan Mars enerjisi sizi hayli hareketli ve hedef odaklı kılacak. Yoğun bir tempo içinde olabilirsiniz. Acele kararlar vermeden, ele aldıklarınızı sakince değerlendirmelisiniz. Planlı olmak, organize hareket etmek ve spontane olmaktan ziyade düşünerek adım atmak sizin için önemli. Kariyer ve iş alanlarınızda temponuz çok yüksek olacak. Çalışan Kova’lar bu ay boyunca planlı hareket etmeliler. İş temponuzun artması sağlığınıza da dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Bedensel sağlığınıza ve dinlenmeye özen göstermelisiniz. Özellikle kaslarınız hassas olacaktır. Bel ve bacak bölgenize dikkat etmekte fayda var. 18 Aralıktan itibaren hedefleriniz, beklentilerinizle ilgili alanlarda gerilemeye başlayacak olan Merkür, eski konuları, yarım kalmış işleri, önceden başlayan bir görüşmeyi, iş konusunu yeniden önünüze getirebilir. Eski konuları tekrar değerlendirme adına uygun olan koşullar, yeni bir işi 18 Aralıktan itibaren hayata geçirmemek gerektiğini vurgulamakta. Bu ay duygusal alanlarda gizli ilişkiler öne çıkmakta. İlişkilerinizi ortada değil, kendi içinizde yaşama eğiliminde olacaksınız. Kariyer ve gündelik işleriniz duygusal alanınızın biraz daha önünde olabilir.

BALIK BURCU

Aralık ayı iç gerginlikleriniz adına dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. Enfeksiyonlar, dolaşım sistemi sıkıntıları, tansiyon problemleri yüzünden hastanelerle olan işleriniz veya tıbbi kontrolleriniz artabilir. Sağlığınıza, özellikle sinir sisteminiz ve buna bağlı rahatsızlıklara dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Duygusal olarak çabuk öfkelenme eğilimiz artacak ki 18 Aralıktan itibaren başlayan Merkür gerilemesi kariyer ve iş alanlarınızda ani çıkan sorunlarla fazlasıyla boğulmanıza neden olabilir. Bu ay kriz yönetimlerini daha fazla deneyimlemeniz gerekebilir. Ele aldıklarınızı planlı ve organize olarak yürütmeye gayret edin. Bu ay bir çok işi bir arada yapmak size uygun değil. İş planlarınızda emin olduğunuz veya daha iyi çözeceğinize inandığınız konuları öncelikle ele almaya çalışın. Gereksiz sorumluluklar, yükler almayın. Başkalarının yapması gereken işleri üstlenmeyin, aksi halde zayıf olan sinir sisteminiz sizi zorlayabilir. Arkadaşlarınızdan destek almak, beklemediğiniz yardımları görmek olası. Bu ay, başkalarının deneyimlerinden veya yardım tekliflerinden faydalanmak sizin için rahatlatıcı olacaktır.

©Şebnem EKŞİB Yazının tüm hakları saklıdır. İzin almadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ve kopyalanamaz.

Instagram: Sebnem Eksib (@sebnemeksib)

Mesaj Bırak

Your email address will not be published. Required fields are marked *